جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور دانلود مبدل بازی های میکرو ( امولاتور کنسول نینتندو )
طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه سال 1400 + pdf + word - 4.0 out of 5 based on 22 votes
امتیاز کاربر:  / 22
ضعیفعالی 

Fruit plastic box

جهت سفارش طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

جعبه های پلاستیكی در واقع یك محصول نهایی بوده كه بدون هیچگونه تغییری توسط كشاورزان ، باغداران ، فروشندگان میادین میوه و تره بار و ... جهت بسته بندی ، نگهداری ، حمل و نقل انواع میوه جات بكار می روند. بسته بندی به عنوان یك ابزار كارآمد سالهاست كه مورد نظر كارشناسان علم بازاریابی قرار گرفته است .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه


محیط اطرافمان انباشته از پلاستیک شده است ، هر کاری که انجام می دهیم و هر محصولی را که مصرف می کنیم ، از غذایی که می خوریم تا لوازم برقی به نحوی با پلاستیک سروکار داشته و حداقل در بسته بندی آن از این مواد استفاده شده است .

گذر زمان و پیشرفت صنایع از یك سو ، ارتقاء سطح فرهنگ جوامع و افزایش تقاضا برای كالاهای بهداشتی از سوی دیگر باعث شده اند ، كه امروزه انواع ظروف پلاستیكی جزو لوازم جدایی ناپذیر زندگی روزانه ما شوند .

شكل ظاهری این جعبه ها تا اندازهای با سلیقه تولیدكننده و امكانات فنی قالبساز تغییر می یابد ، ولی عمدتاً اندازه و ابعاد موجود در بازار مبنای كار تولیدكننده می باشد . شایان ذكر است كه عنایت به شیوه های استاندارد بسته بندی كه در رساندن سالم كالا به مقصد نقش حیاتی دارد . باید مورد توجه خاص قرار گیرد .

این طرح مربوط به ساخت جعبه های میوه است ، كه در رساندن میوه به شكل سالم مورد استفاده قرار گرفته و ماده اولیه آن پلی اتیلن سنگین ( HDPE )می باشد. طبق اطلاعات اخذ شده از وزارت صنایع ، كد آیسیك " جعبه پلاستیكی بسته بندی " ٢٥٢٠١٣٤٢ می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه


جعبه های پلاستیكی در واقع یك محصول نهایی بوده ، كه بدون هیچگونه تغییری توسط كشاورزان ، باغداران ، فروشندگان میادین میوه و تره بار و ... جهت بسته بندی ، نگهداری ، حمل و نقل انواع میوه جات بكار می رود .

بسته بندی به عنوان یك ابزار كارآمد ، سالهاست كه مورد نظر كارشناسان علم بازاریابی قرار گرفته است . استفاده از انواع مختلف بسته بندی ضمن اینكه قابلیت نگهداری بهتری را به كالا می بخشد ، در كسب سهم بالاتری از بازار برای كالای مورد نظر نیز مؤثر است .

كیفیت و نوع بسته بندی میوه بسیار حائز اهمیت بوده ، زیرا وضعیت نامناسب حمل و نقل ، فرآیند ، انبار كردن و نگهداری باعث بروز حدود ٣٥ درصد ضایعات در میوه ها و سبزیجات می گردد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه


جعبه پلاستیكی محصول نهایی هستند و در ضمن فرآیند تولید محصول پیچیده نبوده و بسیار آسان می باشد . از طرفی به دلیل حجم بالا و وزن کم این محصولات ، هزینه حمل و نقل بالایی داشته و به همین دلیل تجار تمایلی به واردات این محصول نداشته و كلا تبادلات جهانی آن از رونق چندانی برخوردار نیست . به عبارت دیگر اكثر كشورها نیاز خود را از طریق تولیدكنندگان داخلی تامین می كنند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه


حقوق پایه طبق ماده ( ۲ ) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی می باشد و معادل ۴ % ارزش گمركی كالاها تعیین می شود .

به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود . حقوق ورودی برای تعرفه ۰۰/۱۰/۳۹۲۳ ، ۳۰ % می باشد .

در كتاب (( آمار واردات و صادرات سال ۱۳۸۴ )) شرایط خاصی برای صاردات تعرفه ۰۰/۱۰/۳۹۲۳ ذكر نشده است . ولی جهت ورود به بازار های جهانی می بایست ، محصول تولیدی از استانداردهای لازم برخوردار بوده و قابلیت رقابت در بازار را داشته باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه

 

كاربرد پلاستیك ها در تمام شئونات زندگی ، گسترده شده است و نمی توان روزی ، زندگی بدون پلاستیك را تصور كرد . چون از بطری های شیر و نوشابه گرفته تا لباس و قطعات خودرو از پلاستیك هستند ، گرچه این تولید زیاد پلاستیك ها اساساً زیر سئوال رفته است .

انتظار می رود منابع شناخته شده ذخیره جهانی نفت تا ۸۰ سال دیگر تمام شوند و این در مورد گاز طبیعی ۷۰ سال و برای زغال سنگ ۷۰۰ سال است ، اما تأثیرات اقتصادی كاهش این منابع خیلی زودتر فرا خواهد رسید . وقتی منابع كاهش یابد ، قیمت ها هر روز بالا خواهد رفت و این واقعیتی است ، كه نمی تواند از كانون توجه سیاست گذاران خارج شود .

نظریه پردازان بازاریابی ، دو نقش مهم برای بسته بندی متصور هستند ، كه عبارتند از نقش Protective و نقشPromotive چنانكه از واژه بكار گرفته شده ، برای این نقش ها نیز برمی آید . نقش نخست به وجه نگهداری و دوام حاصل از بسته بندی و نقش دوم به جنبه آگاهی دهنده و پیش برنده بسته بندی اشاره دارد .

از دیگر سو توجه ناكافی به موازین بسته بندی بهداشتی موجب گشته است ، كه محصولات مختلف غذایی كشور و خصوصا محصولات باغی تولیدی ایران ، علیرغم دارا بودن كیفیت بسیار خوب و بعضا منحصر بفرد در بدو تولید به دلیل پیدایش پاره ای آلودگی های ثانویه یا بروز فساد ناشی از شرایط نامناسب نگهداری و حمل نتوانند به بازارهای جهانی راه یافته و راه را برای افزایش سطح تولید داخلی هموار نمایند .

با عنایت به تنوع بسیار زیاد میوه های تولیدی كشور بدیهی است ، با اجرای طرح های فرآوری و بسته بندی بهداشتی ، محصولات باغی تولیدی كشور ، قابلیت رقابت با محصولات مشابه خارجی را در بازارهای جهانی خواهند داشت. همچنین با توجه به بازار تقاضای گسترده داخلی برای انواع میوه جات ، خصوصا نحوه عرضه میوه در مراكز خرید بزرگ و سوپر ماركت ها ، لزوم توجه بیشتر به بسته بندی این مواد به منظور افزایش سهولت دسترسی عرضه و نگهداری مشخص تر می شود .

ضمن اینكه پرداختن به این موضوع دارای توجیه مناسب اقتصادی بوده و با اجرای این طرح ، می توان بستر مناسبی را برای اشتغال نیروهای ماهر و نیمه ماهر فراهم آورد كه با توجه به ماهیت صنایع غذایی بانوان می توانند سهم بسزایی در آن داشته باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه

تولید جعبه پلاستیكی میوه فرآیندهای پیچیده ای ندارد . كلیه فرآیندهای تولید این محصول هر چند به ظاهر ممكن است اندكی متفاوت به نظر آیند ، اما در عمل و از لحاظ اصول فرآیند كاملا مشابه یكدیگر می باشند . تفاوت های جزئی در انجام برخی از مراحل فرآیند عمدتا ناشی از تفاوت شرایط عملكرد ، پیشرفت های تكنولوژی و امثال آن می باشد .

در این واحد از روش تزریق پلاستیك برای تولید محصول استفاده می شود. پس از اینكه ماده پلاستیكی كه به شكل گرانول می باشد ، در ماشین تزریق ریخته شد و به كمك حرارت به حالت خمیری نزدیك به مایع درآمد ، با فشار به داخل قالب تزریق می شود و پس از سرد شدن در داخل قالب دوباره به صورت جامد در می آید و سخت می گردد .

در این مرحله قطعه از قالب خارج می شود . ذوب كردن مواد پلاستیك و تزریق آن داخل قالب از مراحل مهم تولید جنس مرغوب بشمار می رود. ماشین تزریق ( Injection ) از دو قسمت اصلی تزریق و قالب گیر تشكیل شده ، كه هر یك از این قسمت ها بر حسب ابعاد و خصوصیات هر ماشین و متناسب با آن ساخته می شود .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید جعبه پلاستیکی میوه

:: طرح توجیهی تزریق پلاستیک ( 0 تا 100 فرایند تزریق و اکستروژن پلاستیک)

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید جعبه پلاستیکی میوه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool