طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات سال 1400 + pdf + word

Fruit packaging

جهت سفارش طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

سبزی ها و میوه جات از منابع اصلی غذای مردم جهان بشمار میروند ، كه بعلت وجود مقدار قابل توجهی از ویتامین ، ها املاح معدنی و فیبر در آنها از جمله مواد غذایی بسیار سالم و مفید برای بدن انسان محسوب می شوند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات


 

محصولات مورد بررسی در این گزارش سبزیجات و میوه جات بسته بندی شده بصورت خشك و نیز بصورت تازه و خرد شده ( سبزیجات منجمد و پوره میوه ها ) می باشد . سبزی ها و میوه ها از مهمترین فرآورده های غذایی مورد استفاده بشر بوده و علاوه بر مواد غذایی نیرو بخش مانند هیدرات های كربن ، مواد پروتئینی و چربی سرشار از انواع ویتامین ها، املاح معدنی و سایر مواد موثر هستند و نقش مهمی رادر تغدیه و بهداشت بدن انسان به عهده دارند .

هیدرات های كربن و مواد پروتئینی موجود در سبزی ها اغلب ناچیز می باشد . ولی بعضی از آنها مانند هویج و تره فرنگی از نظر هیدرات های كربن و نخود ، لوبیا ، باقلا و گل كلم از نظر مواد پروتئینی بسیار غنی می باشد . مقدار هیدرات های كربن موجود در میوه ها به مراتب بیشتر از سبزی ها بوده بعضی از انواع آن ها مانند موز ، خربزه ، انگور و... ، منابع بسیار غنی از هیدرات های كربن به شمار می روند . همچنین بعضی از انواع میوه ها از نظر مواد پروتئینی غنی می باشند .

بطور كلی سبزی ها و میوه ها با داشتن مقدار زیادی آب و سلولز و مواد انرژی زا به هضم غذا و تنظیم متابولیسم بدن كمك كرده و در رژیم های غذایی به منظور جلوگیری از چاقی نقش مهمی دارند . همانگونه كه گفته شد سبزی ها و میوه ها منابعی بسیار غنی از ویتامین ها و املاح معدنی به شمار می روند . ویتامین ها وظیفه بسیار مهمی در تنظیم عملیات فیزیولوژی بدن انسان به عهده دارند و كمبود آنها باعث اختلال اعمال حیاتی بدن می شود .

بنابراین بدن ما روزانه به مقدار معینی از ویتامین ها و املاح معدنی مختلف نیاز دارد ، كه بخش اعظمی از آن از مصرف روزانه سبزی ها و میوه ها فراهم می شود . سبزی ها بر اساس قسمت های خوراكی به انواع متفاوتی تقسیم می شوند . سبزیجاتی كه از گل آنها استفاده می شود ، مانند گلم كلم سبزیجاتی كه از میوه آن ها تغذیه می شود ، مانند گوجه فرنگی و كدو .

سبزیجاتی كه از قسمت زیر زمینی آنها استفاده می شود ، مانند پیاز و در آخر سبزیجاتی كه از برگ یا ساقه آنها استفاده می شود ، مانند جعفری ، نعناع ، گشنیز و .... ، كه به سبزیجات پهن برگ معروفند و مد نظر این گزارش می باشند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات


 

سبزی ها و میوه جات از منابع اصلی غذای مردم جهان بشمار می روند ، كه بعلت وجود مقدار قابل توجهی از ویتامین ، املاح معدنی و فیبر در آنها ، از جمله مواد غذایی بسیار سالم و مفید برای بدن انسان محسوب می شوند و با توجه به روند رو به افزایش چاقی و افزایش وزن در سطح جهان ، توجه به مصرف این فرآورده های غذایی و افزایش استفاده از آنها در سبد غذایی خانوارها در سطح جهانی مورد اهتمام قرار گرفته است .

سبزیجات بسته بندی شده چه بصورت خشك و چه بصورت تازه و خردشده ، غالباً یك محصول واسطه ای بوده كه بسته به ذایقه افراد در طبخ انواع غذاها استفاده می شود و عمده مصرف سبزیجات بسته بندی شده ، مربوط به مصارف خانگی و همچنین كارخانجات تولید كننده كنسرو انواع خورش ها و غذاهای نیمه آماده و نیز مكان هایی مانند ادارات ، كارخانجات ، سازمان ها ، پادگان های نظامی ، دانشگاه ها و مراكز پرجمیعت دیگر ، كه سرویس غذایی در اختیار كاركنان و مراجعه كنندگان خود قرار می دهند ، است .

میوه جات بسته بندی شده نیز عمدتاً مورد مصرف خانگی قرار می گیرند . روشن است كه طریقه توزیع و ارایه محصول به بازار مصرف ، بنا بر نوع تقاضا متفاوت است .

البته مصارف خانگی سبزیجات و میوه جات بسته بندی شده ، در 80 درصد موارد به فصولی برمی گردد كه سبزی و میوه تازه در آن كمیاب و گران است . اما نگاهی به روند مصرف در بازارهای جهانی نشان دهنده افزایش روز به روز مصرف میوه و سبزیجات بسته بندی شده می باشد . زیرا با پیشرفت های عصر مدرن و تغییر فرهنگ عمومی و اشتغال بكار زنان خانواده در بیرون از منازل ، كمتر خانواده ای است ، كه به نوعی از محصولات آماده و فرآوری شده صنایع غذایی استفاده نكند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات


 

• آیین كار آماده سازی برای خشك كردن و بسته بندی سبزی ها
• 622 : روش نمونه برداری میوه و سبزی های تازه
• : 5852 بسته بندی - سبزی های خشك – ویژگی ها
• 5939 : سبزی های خشك – ویژگی های میكروبیولوژیك
• : 7136 میوه ها و سبزی ها - خشك كردن سبزی ها
• 8695 : فرآوری و بسته بندی - سبزی برگی تازه
• :7215 آیین كار تولید بهداشتی - میوه های خشك


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات


 

عمده تولید کنندگان محصول مورد بررسی عبارتند از : امارات متحده عربی ، چین ، تایلند
عمده مصرف کننده محصول مورد بررسی عبارتند از : امارات متحده عربی ، پاکستان ، عراق


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات


با مراجعه به كتاب مقررات بازرگانی خارجی كشور ، محدودیت خاصی برای واردات انواع میوه و سبزبجات بسته بندی شده ، یافت نشد .
كشور ما به سبب برخورداری از شرایط اقلیمی مناسب و بسیار متنوع ، وجود ذخایر عظیم ، نیروی كار ارزان و موقعیت ترانزیتی عالی ، از موقعیتی خاص در بخش صادرات غیر نفتی ، بویژه محصولات غذایی برخوردار است .

بر اساس آمار ایران به بیش از 124 كشور ، محصولات صنایع غیر نفتی از جمله محصولات صنایع غذایی صادر كرده است ، كه در بین این مناطق كشور آلمان ، آذربایجان ، ایتالیا ، تركیه ، تركمنستان ، ازبكستان ، هند ، ژاپن و اكراین ، معادل 62 درصد كالای صادراتی غیر نفتی كشور ، شامل انواع محصولات فرآوری شده غذایی را به خود جذب كرده اند و در میان این محصولات و با توجه به امكانات داخل كشور ، سبزیجات و میوه جات مازاد داخل كشورمان نیز ، چنانچه بطور مطلوب و برابر استانداردهای جهانی فرآوری و بسته بندی گردد ، می تواند یكی از اقلام صادراتی كشور باشد ، از این رهگذر ارزآوری خوبی را موجب گردد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات

 

سبزی ها و میوه جات به عنوان یكی از محصولات مهم غذایی ، نقش عمده ای را در تغذیه مردم جهان ایفا می كند . به جرأت می توان گفت كه تمامی مردم جهان به شكل های مختلف ، از این مواد غذایی استفاده می كنند . موقعیت جغرافیایی و شرایط طبیعی و تنوع هوا و تغییرات جوی فصول و عادات مردم در نقاط مختلف جهان ، صنعت غذا را وادار به ابداع روش های گوناگون حفاظت مواد غذایی كرده است ، تا در صورت بروز هر نوع بحران همیشه غذا در دسترس باشد .

روش های حفاظت مواد غذایی و كاربرد آن در تكنولوژی امروزی ، سال هاست كه مورد بررسی مراجع علمی بخصوص محققین صنایع غذایی می باشد . همچنین امروزه با پیشرفت های تكنولوژی و اشتغال بكار كلیه افراد خانواده ها در بیرون از منزل ، كمتر خانواده ای است ، كه به نوعی از محصولات فرآوری شده غذایی استفاده نكند ، زیرا وقت ، یك عنصر بسیار مهم در این قرن می باشد .

در عصر حاضر بسیاری از مردم جهان عقیده دارند ، كه با صرف هزینه كمتر و صرفه جویی در وقت می توانند ، از محصولات آماده صنایع غذایی استفاده كنند و نیز استفاده از این محصولات در صنعت غذا ، موجب افزایش راندمان بهداشت و سلامت غذایی می شود و همچنین با داشتن كیفیت مطلوب ، موجب كاهش هزینه های تولید می گردند .

از آنجایی که امروزه تأمین نیازهای غذایی مردم جهان ، یكی از اساسی ترین مسائل مورد بحث محافل اقتصادی بین المللی می باشد و هر روز بر جمعیت جهان افزوده شده ، در حالی كه منابع غذایی دنیا از رشد چندانی برخوردار نیست ، بلكه در بعضی كشورها رو به كاهش است ، بنابراین استفاده از تكنولوژی های پیشرفته برای افزایش مقاومت و طول عمر محصولات غذایی ، یكی از اولویت های مهم در جهان امروز می باشد .

در همین راستا و بنا بر دلایل گفته شده فوق ، بسته بندی میوه جات و سیزیجات بصورت خشك شده و بصورت تازه و خرد شده ، یكی از اولویت های اساسی در بهبود و پیشرفت اقتصاد كشور می باشد . همچنین با روند تحولات اقتصادی در سطح جهان و كشورمان ، بازنگری در زمینه های صنعتی و اقتصادی در داخل كشور ضروریست .

با توجه به كاهش وابستگی به انرژی های فسیلی در دنیای امروزی كه حتی انتظار می رود روزی مصرف آنها متوقف شود ، بنابراین برای رهایی از اقتصاد تك محصولی و صدور نفت توجه به صنعت فرآورده های غذایی اهمیت بیشتری می یابد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات

 

سبزیجات خشك و منجمد : در انتخاب مناسب ترین روش ، جهت تولید و بسته بندی سبزیجات و میوه جات و بطور كلی صنایع فرآورده های غذایی عوامل زیر حائز اهمیت است :

• پایین بودن هزینه های سرمایه گذاری
• بالا بودن سرعت و ظرفیت تولید
• بالا بودن كیفیت محصولات نهایی
• سادگی ماشین آلات بكار رفته و تهیه آنها
• امكانات پشتیبانی و نگهداری و تعمیر ساده خط

ایجاد كارخانه با استفاده از منابع داخلی ، تكنولوژی موجود در كشور با توجه به این عوامل ، فرآیند تولید سبزیجات بسته بندی شده را بررسی می كنیم . سبزیجات بسته بندی شده بصورت خشك و نیز بصورت تازه و خرد شده ( منجمد ) در ابتدای روند تولید دارای مراحل یكسانی می باشند ، كه مطابق روش زیر انجام می گیرد .

• خرید سبزی و حمل تا كارخانه
• شستشوی اولیه
• قطع ریشه و ساقه و شستشوی ثانویه
• سورتینگ و بازرسی پس از شستشو خرد كردن
• خشك كردن
• بسته بندی و انبار كردن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی سبزیجات خشک | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فرآوری و بسته بندی برنج | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بسته بندی عسل و ژل رویال | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی خرما و رطب | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی گیاهان دارویی | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی ادویه جات | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مغز گردو | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورتینگ و بسته بندی کشمش | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی روغن زیتون | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه سورت و بسته بندی سیب زمینی | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی آجیل و خشکبار | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی زعفران به صورت کپسول | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی آبمیوه | آب هویج | سال 99
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مواد غذایی پودری | پودر سیر | سال 99
:: طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه بسته بندی مواد پودری و گرانولی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی سورتینگ و بسته بندی میوه و سبزیجات ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.