جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع تجهیزاتیطرح توجیهی تولید دستگاه کمباین سیب زمینی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب سال 1400 + pdf + word - 4.0 out of 5 based on 6 votes
امتیاز کاربر:  / 6
ضعیفعالی 

Date packaging

جهت سفارش طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

خرما یكی از پركیفیت ترین میوه های گرمسیری است كه در اقلیم خاصی از دنیا به عمل می‌آید . درخت خرما در شرایط خاص آب و هوا كاشته می شود و این نوع شرایط در محدوده كوچكی از جهان موجود می باشد . خرما میوه ای بسیار مقوی سرشار از مواد پر ارزش و معدنی است .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب


خرما یكی از پركیفیت ترین میوه های گرمسیری است ، كه در اقلیم خاصی از دنیا به عمل می‌آید . درخت خرما در شرایط خاص آب و هوا كاشته می شود و این نوع شرایط در محدوده كوچكی از جهان موجود می باشد .

خرما میوه ای بسیار مقوی سرشار از مواد پر ارزش و معدنی است ، که می تواند با مهار رادیكال های آزاد از تخریب مولكولی انسان و جهش رسانی ناشی از این رادیكال ها جلوگیری نموده ، كه به همین دلیل ضد سرطان است .

عدم شیوع بیماری‌هایی مثل تصلب شرایین ‌، دیابت ، سرطان و غیره در شبه جزیره عربستان ناشی از مصرف بالای خرما و فرآورده‌های حاصل از آن مانند قندخرما می باشد . لازم به ذكر است ، كه مجموعه این ارزش‌های غذایی در هیچ میوه‌ای به تنهایی موجود نمی‌باشد . محصول این گیاه ( خرما ) ، علاوه بر استفاده مستقیم بعنوان میوه ای مغذی و انرژی ‌زا ، دارای فرآورده های جانبی و فرعی نیز می باشد ، كه از طریق صنایع تبدیلی بدست می‌آیند ، مانند خمیر خرما ‌، سیتریك اسید ، استیك اسید، الكل ، كنسانتره و قند مایع .

1- قند مایع خرما : عبارت است از شربت تصفیه شده ، که کلیه املاح آن گرفته شده و مخلوطی از انواع قند یعنی گلوکز، فروکتوز و ساکاروز با غلظت 71 درجه بریکس می باشد .

2- شیره خرما : عبارت است از شربت استخراج شده از خرما ، که ذرات درشت و مواد جامد آن جدا گردیده و پس از فیلتراسیون و افزایش غلظت ، جهت مصرف پاستوریزه و بسته بندی می گردد .

3- کنسانتره خرما : آب میوه خرما است ، که بوسیله مواد رنگ بری کربن اکتیو، رنگ زدایی شده ، همچنین آنزیم زنی و شفاف سازی می شود .

4- پودر خرما : تفاله خرما به قسمت خشک کن در سالن تولید خوراک دام منتقل شده و به منظور کم کردن فعالیت میکرو اورگانیزم ها و همچنین کاهش وزن و سهولت نقل و انتقال بوسیله جریان هوای گرم ، خشک می شود . در طی این عمل رطوبت تفاله خرما به 5 تا 7 درصد می رسد ، سپس توسط آسیاب خرد شده و نهایتاً در گونی یا کارتن بسته بندی می گردد .

این محصول می تواند به عنوان یکی از مواد تشکیل دهنده خوراک دام در مراحل بعدی استفاده شود ، یا اینکه به عنوان خوراک با درصد فیبر بالا به جای علوفه حجیم در دامداری ها مستقیماً مصرف گردد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب


1- تهیه نوشابه ها : این نوشابه ها تحت عنوان آب میوه خرما ( Date juice ) در جهان شناخته شده اند و جایگاه بسیار خاصی در نزد خانواده ها پیدا خواهند کرد .

2- نوشابه های گازدار : در تهیه نوشابه های گازدار قند مایع جایگزین شکر می شود .

3- تولید سرکه : شیره خرما مناسب ترین مواد اولیه برای تولید سرکه بشمار می رود .

4- تهیه سس خرما : کنسانتره خرما در تهیه سس خرما مورد مصرف دارد . علت مصرف کنسانتره در این فرآورده ، مزه شیرین و همچنین خوش طعمی و ویسکوزیته مناسب آن می باشد .

5- تهیه بستنی های میوه ای : کنسانتره خرما به میزان زیاد در تولید بستنی های میوه ای کاربرد دارد . رنگ شفاف ، طعم دلنشین و خاصیت سازگاری آن با سایر افزودنی های بستنی از علل انتخاب شیره خرما در فرمولاسیون ساخت بستنی های میوه ای به شمار می رود .

6- تولید مرباها : خرما می تواند به عنوان جایگزین کل یا بخشی از شکر مصرفی در تولید انواع مرباها ، دسرها و ژله ها گردد .

7- تولید اتانول : کنسانتره خرما بدلیل دارا بودن میزان گلوکز بالا ، توانایی تولید الکل اتانول با کیفیت بسیار خوب را دارا می باشد .

8- تهیه ترشی خرما : ترشی خرما از سرکه خرما تهیه شده و یک محصول دلچسب در بین کشورهای اروپایی است و از جایگاه بسیار خوبی برخوردار می باشد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب


 موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی جهت کنترل و ارائه الزامـات لازم ، جهـت تولیـد ایـن محـصول اقدام به انجام آزمایشات بر روی مواد اولیه ، پروسه تولید و بسته بندی محصول نمـوده اسـت ، کـه این الزامات و نتایج را در استانداردهایی به شماره های 5075 و 5259 خلاصه نموده است .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب


 ایران یکی از بزرگترین تولید کنندگان خرما در جهان است و سالانه مقـادیر انبـوهی خرمـا ، شـیره خرما و خوراك دام به سایر کشورهای جهان صادر می نماید و بعنوان یکی از کـشورهای غنـی از ایـن محصولات می باشد و نیازی به واردات ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب

 خرما یک ماده غذایی بسیار غنی از کربوهیدراته می باشد ، که به عنوان یک ماده غـذایی انـژی سـاز بـه راحتی قابل هضم و جذب می باشد ، بـه لحـاظ خـصوصیات ذكر شـده ، موجـود در ایـن مـاده غـذایی ، فرهنگ سازی مناسب ، بیان اهمیت این کالا در مقایسه با کالاهـای مـشابه ، مقایـسه مـضرات کالاهـای جایگزین و محدودیت مصارف آنها به دلیل اثرات مخرب و جبران ناپذیر کالاهای مشابه این محـصول را به یک محصول استراتژیک نموده و مصرف کنندگان جهـانی و طرفـداران خـاص و ویـژه ای را بـه خـود اختصاص داده است.


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی فراوری و بسته بندی خرما و رطب

 • سیستم ویبراسیون و انتقال خرما

• تسمه نقاله و انتقال دهنده

• دستگاه شستشو

• آسیاب غلطكی

• دستگاه تصفیه و ضدعفونی آب

• دستگاه توزینی

• انكر شربت

• ماشین آلات قندمایع ( ایتالیا )

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه فراوری و بسته بندی خرما و رطب | سال 99


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool