طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی سال 1400 + pdf + word

Cosmetic cream

جهت سفارش طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی ( کرم ضد آفتاب ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

کرم های ضد آفتاب که اشعه زیان آور UV را جذب می کند ، با استفاده از نانو ذرات اکسید تیتانیوم و اکسید روی تهیه می شوند . تولید این نوع از کرم ها ، جزء اولین موارد کاربردی فناوری نانو در صنعت لوازم آرایشی بهداشتی می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی


 

ساخت اولین مواد آرایشی بهداشتی به قرن ها پیش برمی گردد . زمانی که بشر با استفاده از ترکیب پودر پوست تخم مرغ ، زاج سفید ، بادام ، تخم خشخاش ، شیر ، کره ، میوه و سبزیحات ماسک های پوست درست می کرد .

اما در سالهای 1920 بود که انقلابی در کارخانه های لوازم آرایش به وجود آمد و سایه های رنگارنگ برای چشم ها ، رژگونه و رژ لبهای متنوعی ساخته شد . کرمها و لوسیونهای گوناگون برای پوست و شامپوهای نرم کننده و تقویتی مو به بازار آمد .

در سال های 1950 و1960 مواد پاك کننده پوست ، کرم ها ، لوسیون ها و نرم کننده ها و لوازم آرایش متنوعی وارد بازار شدند . از سال های 1970 به بعد کارخانه ها رنگ های متفاوتی برای آرایش روز و شب و مواد و لوازم آرایش برای زیبایی ، سلامتی و پاکیزگی پوست و مو ارائه کردند و مردم بیشتر و بیشتر جذب این مواد شدند .

در حال حاضر نیز با ورود فناوری نانو انواع محصولات با ویژگی های منحصر به فرد تولید می شود ، تا مصرف کنندگان دارای گزینه های انتخابی بیشتر و به محصولاتی با کیفیت بهتر دسترسی داشته باشند .

البته رسیدن به استاندارد مناسب برای انواع نانومواد و محصولات حاصله امری ضروری است . محصولات مختلف آرایشی بهداشتی با استفاده از فناوری نانو تاکنون تولید شده اند ، که مهمترین آنها عبارتند از :

خمیر دندان ، صابون ، شامپو ، حالات دهنده و رنگ دهنده موها ، کرم های ضد چروکیدگی ، کرم ضد آفتاب ، رژ لب و کرم نرم کننده ، پودر صورت ، عطرها .

فناوری نانو مشابه دیگر صنایع توانسته است در این محصولات وارد شده و اثرات قابل توجهی بر بازار آن بگذارد . به عنوان نمونه عرضه فرآورده های حاوی نانو ذرات ترکیبات اکسید روی و اکسید تیتانیوم باعث بهبود چشمگیر کارایی و مقبولیت ضدآفتاب ها و مواد آرایشی حاوی مواد غیرآلی شده است .

کاهش جذب زیاد اشعۀ ماوراء بنفش بدون استفاده از مواد شیمیایی و رفع مشکلات عمده استفاده از این مواد مثل اثر سفیدی بعد از استفاده از آنها بر روی پوست ، از مزایای مهم این فراوردههای جدید است . سه ویژگی عمده کرمهای ضدآفتاب حاصل از نانو فناوری نسبت به محصولات قدیمی عبارتند از:

کاهش جذب چشمگیر اشعۀ ماوراء بنفش بدون استفاده از مواد شیمیایی ؛ شفافکردن محصول ؛ امکان توزیع یافتن در بسیاری از پایه های مورد استفاده در صنایع آرایشی برای جلوگیری از تشکیل کیک ( حالتی از ناپایداری این فرآورده ها ) ؛ تولید این نوع کرم های ضد آفتاب که اشعه زیان آور UV را جذب می کند ، با استفاده از نانو ذرات اکسید تیتانیوم و اکسید روی تهیه شده ، جزء اولین موارد کاربردی فناوری نانو در صنعت آرایشی بهداشتی بوده و این روند تا کنون ادامه داشته است .

با پیشرفت فناوری نانو در آینده می بایست منتظر وقوع تحولاتی چشمگیر در تولیدات این صنعت بود . برخی افراد این تحول را تا حد تخیلات پیش برده اند ، ساخت ماشین هایی که قادرند موی افراد و رنگ پوست آنها را به دلخواه شان تغییر دهند و چین و چروك پوست را صاف کرده و چربی های اضافی را جمع آوری کنند . کرم های آرایشی به دلیل اینکه به پوست اضافه می شوند و باعث زیبایی و لطافت پوست می شوند ، جزو مسائل زیبایی محسوب می شوند .

از نظر بیوشیمیایی پوست نیازمند مواد نرم کننده نظیر چربی ها و روغن ها و مواد مرطوب کننده است که باید توسط انواع کرم ها برطرف شود ، تا پوست سلامت و شادابی ، زیبایی و جوانی خود را حفظ کند ، بنابراین بهترین کرم برای پوست یک کرم مرطوب کننده تأیید شده توسط وزارت بهداشت است .

یکی از مشکلات عمده و اساسی که کلیه زنان با آن دست و پنجه نرم می کنند ، پیری زودرس پوست ، خشکی ، لک ها و چین و چروك های موجود روی پوست است که بیشتر آنها برای کاهش و یا از بین بردن مشکلات پوستی و زیباتر جلوه دادن خود هزینه های هنگفتی را متحمل می شوند و از اعمال جراحی و مواد و ترکیباتی مختلف با مارك ها و فرمولاسیون های متفاوت استفاده می کنند ، که ممکن است در آینده دچار صدمات و عوارض پوستی همچون تحریکات ، خارش ، قرمزی و آلرژی های مختلف پوستی شوند .

بنابراین بهتر است در کودکی از پوست خود مراقبت کرده و در بزرگسالی با طریقه مصرف و نوع کرم های آرایشی و بهداشتی آشنا شوند تا دچار مشکلات پوستی نگردند . کرم هایی برای پوست مناسب و مفید هستند که مطابق مواد تشکیل دهنده خود پوست باشند و خود پوست بتواند برای خود کرم بسازد .

کرم ترکیبی است از آب و روغن و یک امولسیون ، بنابراین غدد مترشحه موجود روی پوست با تولید چربی و همراه با غدد عرق و اوره و کلسترول مخلوط شده و برای پوست کرم می سازند و پوست را محافظت می کنند ولی متأسفانه ما هر روزه با شستن دست و صورت کرم طبیعی پوست را از بدن خارج می کنیم و مدت 5 ، 6 ساعتی زمان لازم است تا پوست دوباره برای خود کرم بسازد ، بنابراین زنان باید در این مدت کرم جانشین پوست خود را بسازند زیرا در غیر این صورت چین و چروك هایی روی پوست ظاهر شده که با چشم غیرمسلح دیده نمی شود و در طول زمان طویل و عمیق می شوند و زنان را دچار پیری زودرس پوست می کند که برگشتن به حالت اولیه بسیار سخت است .

کرم هایی که مورد تأیید وزارت بهداشت نبوده و نامطلوب باشند و حتی PH کرم با PH پوست مطابقت نداشته باشند به مرور زمان به پوست آسیب می رساند و آلودگی های میکروبی موجود در آنها باعث بیماری پوستی می شوند ؛ همچنین در صورتی که حاوی فلزات سنگین مانند سرب ، آرسنیک و . . . باشند در طولانی مدت باعث لطماتی به پوست می شوند و به دلیل جذب پوست و ورود به کبد ، سرطان کبد را به وجود خواهند آورد و در طولانی مدت باعث مرگ مصرف کننده ها می شود .

کرم های نامناسب می توانند به قسمت سلول های سطحی پوست آسیب برسانند و در صورتی که حاوی میکروب باشند عوارضی نظیر تورم ، اگزما ، انواع دیگر بیماری های پوستی را به وجود آورند و در مراتب حادتر احتمال ابتلا به سرطان پوست را افزایش دهند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی


 

کرم های حاوی هیدروکینون

این نوع کرم ها برای از بین رفتن و کاهش لک های پوستی به کار می رود و مقدار مصرف آن در کرم های آرایشی _ بهداشتی حداکثر 2 درصد است و تنها زمانی می تواند کارایی داشته باشد و تأثیرات عمیقی بر جای بگذارد که طولانی مدت ادامه پیدا کند ، در صورت قطع دوباره لک های پوستی تظاهر می کنند ، که چندان خوشایند افراد نیست .

این نوع کرم ها باید به رنگ سفید عرضه شوند و حاوی مواد رنگی نباشند ، زیرا یدروکینون موجود در کرم ها در عرض 6 الی یک ماه به صورت اکسید درآمده و قهوه ای رنگ می شوند ، که غیرقابل مصرف بوده و خاصیت خود را از دست می دهند . اخیراً مواد سفید کننده ضد لک ها از جلبک ها ، خزه ها و سایر گیاهان دریایی گرفته و تولید می شوند که ضمن داشتن خاصیت سفید کنندگی و ضدلک اثرات سویی روی پوست نداشته و توصیه می شوند .

خانواده ها باید کرمی را استفاده کنند ، که پروانه ساخت از وزارت بهداشت ، درمان و آموزش پزشکی داشته باشد ، به تاریخ انقضا و تولید حک شده روی انواع کرم توجه نمایند . ظاهر کرم را شناسایی کنند تا تغییر رنگ و بو نداشته باشند و آب و روغن آنها از هم جدا نشده باشد و بوی دلپذیری داشته باشند .

کرم های روشن کننده حاوی هیدروکینون که به عنوان داروی ضدلک مورد استفاده قرار می گیرند ، در درازمدت باعث افزایش تحریکات پوستی می شوند ، هر اندازه که درصد هیدروکینون موجود در این نوع کرم ها بیشتر باشد ، شانس ابتلا به تحریکات پوستی افزایش می یابد ، به عنوان نمونه هیدروکینون 10 درصد شدیداً پوست را تحریک کرده و باعث خارش و قرمزی پوست می شود .

تأثیر کرم های ضدلک در افراد متفاوت است و بستگی به نوع ضایعه دارد ، در بعضی از افراد مصرف این نوع کرم ها تأثیرگذار بوده و در برخی دیگر تغییراتی را به وجود نمی آورد ، بعضی از پزشکان و صاحب نظران هیدروکینون را به عنوان درمان توصیه نمی کنند چرا که در درازمدت ( بعد از 6 ماه ) باعث ایجاد لک های دایمی می شدند .

افراد بهتر است برای پیشگیری از افزایش تحریکات پوستی از سفیدکننده های حاوی هیدروکینون 4 درصد استفاده کنند . همچنین برای از بین بردن یا کم رنگ کردن ضایعات و لکه های پوستی نیز می توانند از غلظت های کمتر از دو درصد استفاده نمایند؛ افراد باید بدانند در صورتی که پس از شش ماه استفاده از این کرم ها ، بهبودی در وضعیت آنها حاصل نشد ، مصرف آن را قطع کنند چرا که به عقیده برخی پزشکان ممکن است لک های دائمی روی پوست آنها ایجاد شود ، همچنین به دلیل عوارض پوستی زنان باردار و شیرده نیز باید از مصرف این کرمها پرهیز کنند .

کرم های ضدچین و چروك نیز به طور کامل مشکلات مذکور را از بین نمی برد و حداقل مدت زمان طولانی باید مورد استفاده قرار بگیرند و بهتر است از کودکی و بزرگسالی از آفتاب به شدت پرهیز نمایند و در صورت لزوم از عینک های آفتابی و کلاه استفاده نمایند تا دچار عوارض پوستی نشوند .

کرم های مرطوب کننده

کرم های مرطوب کننده نیز راهی برای پیشگیری از پیری زودرس پوست محسوب می شوند زیرا استفاده از آنها علاوه بر تأمین و نگهداری آب پوست و ممانعت از تبخیر آب در لایه های سطحی پوست از پیری زودرس پوست نیز پیشگیری کرده و شادابی و طراوت پوست را موجب می شوند .

به دلیل اینکه پوست در برابر عوامل خارجی مانند آفتاب ، سرما ، گرما ، تغذیه نامناسب ، شست و شوی زیاد با مواد شوینده و همچنین گذشت زمان و افزایش سن ، رطوبت و چربی خود را از دست داده ، دچار خشکی و پیری می شوند؛ از این رو مرطوب نگهداشتن پوست از عارضه پیری پوست پیشگیری کرده و یا آن را به تأخیر می اندازد؛ همچنین خشکی پوست می تواند باعث عوارضی نظیر زبری پوست ، پوسته پوسته شدن ، خارش ، ترك خوردگی و کاهش انعطاف پذیری پوست شوند .

پوست آدمها با هم فرق دارد .هرکسی پوست مخصوص خودش را دارد .بنابراین نیازهای پوست افراد مختلف نیز با هم فرق دارند . قبل ازهر خریدی برای پوست(انواع فراورده های آرایشی و بهداشتی ،انواع کرمها شامل کرم ضدآفتاب ،مرطوب کننده . . .انتخاب پاك کننده مناسب پوست و . . .) .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی :


 

کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول ، کشورهای فرانسه ، آلمان , ایالات متحده و ترکیه می باشند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی :

محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد ، اما در حال حاضر با توجه به وارداتی بودن محصول توان تولید و صادرات وجود ندارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی

زمانی که یک استاندارد جدید محیط زیست وضع می شود ، به دلیل فشارهای زیست محیطی ، برای از بین بردن آلودگی های موجود ، هزینه و نیروی انسانی زیادی را متوجه خود می سازد تا درصدی از آلودگی ها را کاهش دهد .

محاسبات مشخص ساخته که اگر تکنولوژی جدیدی که در صنعت مورد نظر به کار گرفته می شود با استانداردهای مورد نظر مطابقت داشته باشد ، علاوه بر کاهش آلودگی ، با راندمان بالای خود موجب افزایش تولید نیز می شودکه دراین راستا شرکت با توجه به بروز بودن تکنولوژی آن وداشتن تمامی استانداردهای زیست محیطی و کیفی جهان ، می تواند این موضوع را اثبات نماید .

حفظ محیط زیست می تواند ارتقای تکنولوژی را نیز فراهم آورد . این روش در کشورهای اروپائی به کار گرفته شده و تکنولوژی هایی که به پایان عمر خود رسیده اند و با استانداردها ی مذکور مطابقت ندارند ، جمع آوری می شوند . البته گاهی این تکنولوژی ها به کشورهای در حال توسعه فرستاده می شود که ایران نیز در این بین بی نصیب نبوده است .

صاحب نظران حوزه محیط زیست بر این عقیده اند که اگر صنعت ما توانمندی تولید فراورده ای با حفظ استانداردهای زیست محیطی را ندارند در عین حال توان دستیابی به تکنولوژی مناسب را در خود نمی بینند ، نباید به سمت تولید آن فرآورده ها برود ، زیرا در برخی واحدها به دلیل بهره گیری ازتکنولوژی های منسوخ و قدیمی ، به حدی مواد اولیه و انرژی حدر می رود که بحث تقدم صرفه اقتصادی بر حفظ محیط زیست رانیز بی معنا ساخته است ، چنانچه هزینه هایی که باید پرداخت شود تا تکنولوژی گرانتر ولی بروزتر تهیه شود ، با هزینه هایی که به دلیل کارگیری تکنولوژی نامناسب در مصرف مواد اولیه ، انرژی واحیای محیط زیست هدر می رود مقایسه شود این نتیجه حاصل می شود که این موارد بسیار به صرفه تر و از نظر توسعه تکنولوژی و رشد صنایع نیز مفید تر خواهد بود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی

• میکسر دوجداره تمام استیل 500 لیتری
• مخزن نگه داری محصول 5 تنی
• برج خنک کننده 60 تنی
• قیف خوراک دهی
• پمپ آب تمام استیل
• منو پمپ تمام استیل
• مخزن استیل مجهز به کول 1000 لیتری
• دستگاه لیبل زن
• اتصالات و لوله کشی ها

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کرم و محصولات آرایشی و بهداشتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید نوار بهداشتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ژل کتیرا

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید عطر و ادکلن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیلر های دارویی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید حنا و وسمه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کرم های آرایشی و بهداشتی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.