طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی سال 1400 + کامفار

Herbal Medicines

جهت سفارش طرح توجیهی تولید و بسته بندی داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و بسته بندی داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

داروهای گیاهی و گیاهان دارویی یکی از معادن غنی کشور بوده ، که از گیاهان بومی آبزی و غیر آبزی تهیه شده و برای درمان بیماری های انسان مورد استفاده قرار می گیرند . در حالت کلی مصرف داروهای گیاهی در موارد زیر می باشد : داروهای مغز واعصاب ، داروهای گوارشی ، داروهای زنان و زایمان ، داروهای زمستانه .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی


گیاهان دارویی و داروهای گیاهی بدست آمده از آنها ، در طول تاریخ قرابت خاصی با انسان داشته اند و آثار دارویی و موارد استفاده آنها بر هیچ کس پوشیده نیست . اگرچه توجه به این داروها در سالهای گذشته ناچیز بوده ولی خوشبختانه اخیرا مورد توجه بیشتری قرار گرفته اند .

داروهای گیاهی و گیاهان دارویی یکی از معادن غنی کشور بوده که امکان صادرات آنها نیز وجود دارند ، زیرا که وقتی به ارقام واردات کشورهای اروپایی مثل آلمان و فرانسه توجه می شود مشاهده می شود ، که داروهای گیاهی و گیاهان دارویی در جهان بازار بزرگی دارند .

ایران از نظر آب وهوا ، موقعیت جغرافیایی وزمینه رشد گیاهان دارویی یکی از بهترین مناطق جهان محسوب می شود و در این میان استان هرمزگان به دلیل برخورداری از دوره فصول گرما ، جایگاه خاصی را در تولید انواع گیاهان به خود اختصاص داده است . استان هرمزگان با وسعت حدود 000/800/6 هکتار دارای بیش از 900 گونه گیاهی است که در عرصه منابع طبیعی استان پراکنده اند .

شرایط اقلیمی خاص باعث شده است که پوشش گیاهی خاصی نیز در استان پراکنش داشته باشد . استان هرمزگان در مرکز ناحیه رویشی خلیج و عمانی واقع است و علاوه بر آن با داشتن 1100 کیلومتر مرز آبی پتانسیل بسیار بالایی از گیاهان دریایی ( جلبکها ) در استان وجود دارد ، جنگل های مانگرو با وسعت حدود 20 هزار هکتار از جنگل های کم نظیر است ، حضور حدود 300 گونه دارویی در استان نیز دال بر غنای پوشش گیاهی استان می باشد .

از دیگر مواردی که ضرورت تشکیل بخش منابع طبیعی را تایید می کند ، می توان به وسعت 000/100/1 هکتار جنگل ، 000/800/3 هکتار مرتع و 306/565/1 هکتار کویر و بیابان در استان اشاره کرد .

با توجه به پتانسیل های موجود در استان هرمزگان و برنامه ریزی دقیق در زمینه ی تولید مواد دارویی و بهداشتی از گیاهان بومی آبزی و غیر آبزی استان ، ایران و در پی آن استان هرمزگان می تواند به یکی از مهمترین صادرکنند گان داروهای گیاهی تبدیل شده و از این راه درآمد ارزی قابل توجهی را برای کشور به ارمغان بیاورد .

تعریف گیاهان دارویی و بهداشتی گیاهان دارویی به گیاهانی گفته می شوند ، که دارای ماده ی موثره ی مشخصی باشند ، که به آن sabstans Active می گویند و در درمان بیماری یا پیشگیری از بروز آن مورد استفاده قرار گیرد و نام آن در یکی ازفارما کوپه های المللی ذکر شده باشد و یکی از اجزای آن ( ساقه ، ریشه ، گل ، برگ ، میوه و . . . ) دارای ماده ی موثره ی موفق بوده و در درمان بیماری به کار رود .

داروهایی که از گیاهان دارویی تهیه می شود ، داروهای گیاهی نامیده می شود . بر اساس روش های مختلف مصرف دارو های گیاهی در اشکال گوناگون ساخته می شوند ، که ذیلا به آنها اشاره شده است .

• شکل خوراکی : به شکل جامد مانند قرص و کپسول ، به شکل مایع مانند شربت
• شکل تزریقی : مانند آمپول و ویال .
• شکل استنشاقی : مانند اسپری و بخور .
• شکل موضعی : مانند پماد ، کرم ، قطره و شامپو .
• شکل پوستی : مانند چسب پوستی .
• شکل داخل رکتال : مانند شیاف .

تنوع داروهای با منشاء گیاهی با توجه بر تنوع بیماری ها می باشد و بدین ترتیب می توان تعداد بسیار زیادی از این داروها را معرفی کرد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی


 

مواد دارویی که از گیاهان بومی آبزی و غیر آبزی استان تهیه خواهد گردید ، برای درمان بیماری های انسان مورد استفاده قرار می گیرند . در حالت کلی مصرف داروهای گیاهی در موارد زیر می باشد : داروهای مغز واعصاب ، داروهای گوارشی ، داروهای زنان و زایمان ، داروهای زمستانه .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی


با انجام جستجوهای اینترنتی ، کشورهای زیر را می توان به عنوان کشورهای عمده تولید کننده مواد دارویی و بهداشتی از گیاهان مختلف معرفی کرد : هندوستان ، چین ، انگلستان ، فرانسه ، ترکیه ، کانادا


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی


 

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی ، برای صادرات مواد داروئی و بهداشتی از گیاهان آبزی و غیرآبزی ، شرایط و محدودیتی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی


 

در سال های اخیر رویکردی همه جانبه جهت استفاده از داروهای با منشأء طبیعی و به ویژه گیاهی در بین مردم بوجود آمده است . بطوری که بخش عمده ای از داروهای عرضه شده در برخی از کشورهای جهان را داروهای با منشأء گیاهی و طبیعی تشکیل می دهند . از طرف دیگر دارو یکی ازکالاهای مهم است ، که در توسعه سلامتی جامعه نقش بسزایی دارد .

بنابراین داروهای تولیدی طرح حاضر را می توان به عنوان یک کالای مهم در صنعت داروئی کشور محسوب کرد . همچنین استفاده از گیاهان دارویی در توسعه ی پایدار می تواند به طورعمده دارای نقش های زیر باشد: ایجاد مواد اولیه برای صنایع داروسازی ، ایجاد اشتغال ، دستیابی به بازارهای جهانی ، حفظ محیط زیست ، سلامت و امنیت بهداشتی افراد و ... .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی

در این فرایند ابتدا مواد دا روئی از گیاهان به روش دیفوزیون استخراج شده و سپس مواد فوق با مواد کمکی ترکیب و سپس مواد پر کننده به ترکیب اضافه شده و مخلوط کاملا هم زده می شود .

پس از تولید مخلوط ، مواد نگهدارنده به آن اضافه شده و با میکس کامل مخلوط ، دارو آماده می گردد . مرحله آخر در فرایند تولید ، بسته بندی است که این امر با استفاده از ماشین های مخصوص انجام می گیرد .

ب) مقایسه روش تولید معمول کشورمان با دیگر کشورهای جهان روش تولید داروهای گیاهی ، بنابراین در صورتی که این روش تولید در کشورهای مختلف مورد مقایسه قرار گیرد نتایج زیر حاصل خواهد شد :

تکنولوژی مورد استفاده در تولید داروهای گیاهی که پیشتر شرح آن ارائه گردید ، به صورت خرید تکنولوژی از کشورهای دیگر بدست آمده است . از این رو می توان این تکنولوژی را هم سطح تکنولوژی جهان فرض کرد . لذا در اینجا باید گفت که در مورد بیشتر کشورها تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد .

لیکن آنچه که سبب ایجاد تمایز بین محصولات تولیدی از نظر کیفیت آن نسبت به همدیگر می تواند بشود ، شامل موارد زیر خواهد بود:

توان مهندسی واحد تولیدی در طراحی و اجرای مناسب فرایند تولید ، توان مهندسی واحد تولیدی در انتخاب درست مواد اولیه و کیفیت آن ، توانایی ماشین آلات در انجام عملیات مختلف فرایند تولید ، اضافه کردن مواد بهبود دهنده خواص مکانیکی و شمیائی و زمان دقیق افزودن آنها ، دقت عمل کنترل کیفیت در جلوگیری از ورود مواد نامرغوب به فرآیند تولید .

البته باید گفت که در برخی متون علمی ، بر حسب نوع مواد افزودنی به فرایند تولید و همچنین چگونگی ترکیب و میکس مواد و همچنین دما و فشار مورد استفاده در فرایند تولید ، روش های تولید مختلفی را تعریف کرده اند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی

 

• دانش فنی و مهندسی ، مهندسی تفضیلی و پایه
• مخازن مختلف ذخیره و تغذیه
• میکسرها
• کمپرسورهای هواده
• سانتریفویوژ
• خشك کن
• دستگاه بسته بندی
• تجهیزات آزمایشگاهی
• نصب و راه اندازی و آموزش
• گرانولاتور
• سرند دوار
• تونل سرد کن
• پمپ های انتقال
• دستگاه بسته بندی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مواد موثر دارویی نظیر دالترکسون

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دارو برپایه ید

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید امگا 3

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.