طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی نظیر نالترکسون سال 1400 + pdf + word

Active pharmaceutical ingredients

جهت سفارش طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی نظیر نالترکسون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی نظیر نالترکسن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

مواد موثره داروئی ماده اولیه اصلی تولید داروها می باشد . بنابراین موارد كاربرد این مواد در شركت های دارویی و برای تولید انواع داروها با استفاده از آنها می باشد . مواد موثره داروئی را می توان یك كالای واسطه ای نامید ، كه خود در تولید سایر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


 

با توجه به روش های مختلف مصرف ، داروها در اشكال گوناگون ساخته می شوند ، كه ذیلا به آنها اشاره شده است :
• شكل خوراكی : به شكل جامد مانند قرص و كپسول ، به شكل مایع مانند شربت و الگزیر
• شكل تزریقی : مانند آمپول و ویال
• شكل استنشاقی : مانند اسپری و بخور
• شكل موضعی : مانند پماد ، كرم ، قطره و شامپو
• شكل پوستی : مانند چسب پوستی
• شكل داخل ركتال : مانند شیاف
در كلیه داروها صرف نظر از شكل ظاهری و چگونگی مصرف ، مواد دارو شامل دو قسمت است ، كه قسمت اول مواد موثره دارو و قسمت دوم مواد همراه آن می باشد . مواد موثره دارو همانطوری كه از اسم آنها نیز مشخص می باشد ، قسمت اصلی دارو و یا به عبارت دیگر خود دارو است . با توجه بر تنوع بالای داروهای مصرفی انسان ، مواد موثره آن نیز متنوع است . در طرح حاضر هدف تولید گروه خاصی از آنها شامل كربنات كلسیم ، گایان ، متیل دوپا ، ستیل آفرین ، سدیم فلوراید و نالتروكسن می باشد . محصول طرح حاضر را می توان یك كالای واسطه ای نامید كه خود در تولید سایر محصولات مورد استفاده قرار می گیرد . مطابق طبقه بند ی وزارت صنایع و معادن ، مواد موثره داروئی كه از مواد شیمیایی تولید می شوند ، دارای كد آیسیك 24232210 می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


همانطوریكه پیشتر نیز ذكر گردید ، مواد موثره داروئی ماده اولیه اصلی تولید داروها می باشد . بنابراین موارد كاربرد این مواد در شركت های دارویی و برای تولید انواع داروها با استفاده از آنها می باشد . البته مطابق شرح ارائه شده در قسمت های گذشته ، داروها دارای اشكال مختلفی می باشند . لیكن به لحاظ مصرف مواد موثره در تولید آنها باید گفت كه بدون استثناء در كلیه آنها مواد مورد بررسی طرح حاضر مصرف دارد ، كه البته نوع و مقدار آن متفاوت است .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


محصول مورد مطالعه ، مواد اولیه داروئی است . لذا تولید آن مطابق فرمولاسیون شركت های تولید كننده دارو انجام گرفته و استاندارد خاصی چه ملی و چه بین المللی در آن نقشی ندارد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


 

با مراجعه به سایت سازمان تجارت جهانی ITC كشورهای زیر را می توان به عنوان كشورهای عمده تولید كننده مواد موثره داروئی معرفی كرد : آمریكا ، آلمان ، انگلستان ، چین ، تركیه ، فرانسه ، كانادا ، بلژیك ، هند


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


 

از آنجائی كه كشورمان از لحاظ تولید مواد اولیه دارو در سطح خودكفایی قرار ندارد ، لذا بخشی از نیاز كشور از طریق واردات تامین می گردد و بنابراین وزارت بازرگانی محدودیت خاص برای واردات این مواد اعمال نمی كند . البته باید گفت كه رعایت اصول اعلام شده وزارت بهداشت برای هر وارد كننده الزامی است . لذا با پرداخت حقوق گمركی كه به میزان 4 درصد است ، امكان واردات وجود خواهد داشت .
شرایط صادرات :
1) برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت
2) برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت
3) برخورداری از توان مالی مناسب
4) آشنایی کامل با امور تجارت جهانی
5) تولید گریدهای مختلف


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی


 

مواد موثره داروئی ، موادی هستند كه در تولید انواع داروها مورد استفاده قرار گرفته و بدون آن ها بسیاری از صنایع داروسازی كارآمدی خود را از دست خواهند داد . این مواد به عنوان یك كالای واسطه ای در فرمولاسیون ساخت بسیاری از داروها حضور دارند . بنابراین مواد موثره دارویی یك كالای بسیار مهم در صنعت داروئی كشور محسوب می گردد و لذا می توان از آن به عنوان یك كالای استراتژیك یاد كرد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی

در این فرایند ابتدا مواد اولیه با مواد كمكی تركیب و سپس كاتالیزور به تركیب اضافه شده و تحت فشار و دمای خاص در راكتور نگهداری و میكس می گردد . در حین تركیب مواد شتاب دهنده نیز با ورود به محلول سبب شتاب گیری آن در مسیر فرایند می گردد . در این روش تحت دمای 21 درجه سانتی گراد و زمان 18ساعت ، در یك راكتور اتوكلاو مجهز به كنترل كننده دما و فشار و یك چرخاننده سیال خنك كننده با سیگنال خروجی تركیب آماده می گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی

 

• مخازن مختلف ذخیره و تغذیه
• میکسرها
• کمپرسورهای هواده
• سانتریفویوژ
• خشك کن
• دستگاه بسته بندی
• تجهیزات آزمایشگاهی
• نصب و راه اندازی و آموزش
• گرانولاتور
• سرند دوار
• تونل سرد کن
• پمپ های انتقال
• دستگاه بسته بندی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید مواد موثر دارویی نظیر دالترکسون

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید داروهای گیاهی از گیاهان آبزی و غیر آبزی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید دارو برپایه ید

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید امگا 3

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید مواد موثره داروئی نظیر نالترکسون ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.