جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های کشاورزی و دامپروری و کشت و صنعتدانلود طرح توجیهی مزرعه پرورش و تکثیر زالو سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد الکترونیکی و مدار چاپی سال 1400 - 4.0 out of 5 based on 4 votes
امتیاز کاربر:  / 4
ضعیفعالی 

Electronic board assembly

جهت سفارش طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد الکترونیکی و مدار چاپی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد الکترونیکی و مدار چاپی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

تمامی مدار هایی که در سیستم های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند ، از مدار چاپی ( PCB ) و قطعات الکترونیکی تشکیل شده اند . یک مدار چاپی از یک برد نارسانا تشکیل شده است ،که به وسیله سطحی از مس پوشانده شده که این مس ها همان سیم هایی است ، که قطعات الکترونیکی مدار را به یکدیگر مرتبط می سازد .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


با توجه به مشخصات فنی ارایه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران طرح حاضر مربوط به مدار چاپی و بردهای الكترونیكی می باشد . مشخصات فنی محصولات این طرح به شرح زیر می باشد :

مدار چاپی یك رو : كیفیت بسیار خوب ، تلرانس بسیار ناچیز و ضریب اطمینان بالا

مدار چاپی دو رو : با تلرانس بیشتر جهت رادیو و تلویزیون ، وسایل خانگی الكترونیكی و اسباب بازی


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


تمامی مدار هایی که در سیستم های خانگی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرند از مدار چاپی ( PCB ) و قطعات الکترونیکی تشکیل شده اند . یک مدار چاپی از یک برد نارسانا تشکیل شده که به وسیله سطحی از مس پوشانده شده که این مس ها همان سیم هایی است که قطعات الکترونیکی مدار را به یکدیگر مرتبط می سازد .

در یک وسیله الکترونیکی که بایستی قطعات زیادی به یکدیگر وصل شوند چنانچه این قطعات با سیم به یکدیگر متصل گردند سیم بسیاری مصرف شده و این کار عملاً غیر ممکن می باشد لذا به جای استفاده از سیم از خطوط ایجاد شده بر روی فیبر مسی استفاده می نمایند و جهت این کار ابتدا بایستی نقشه مدار مورد نظر را بر روی فیبر مدار چاپی ( بر روی قسمت مسی فیبر ) طراحی و رسم نمود مدارهای چاپی می توانند یک ، دو و یا چند لایه باشند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


• ٣٥٧٠ : اطلاعات کلی در مورد استانداردهای صفحه
• ٣٦٥٠ : واژه ها و تعاریف مدارهای چاپی
• ٣٦٥١: روشهای آزمون
• ٣٦٥٢ : مدارهای چاپی سخت و یا قابل انعطاف یک طرفه ، دو طرفه و یا چند لایه
• ٣٦٥٣ : روشهای آزمون
• ٣٦٥٤ : مشخصات ورقهای فنولی ، اپوکسی و یا سلولزی
• ٣٦٥٥ : مشخصات ورق نازك مسی برای ساخت مواد
• ٤١٢٢ : مشخصات مواد پوشاننده دایمی پلیمری
• ٥٠٦١ : اصول طراحی و استفاده از صفحات


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده این محصول کشورهای آمریکا ، چین ، کره جنوبی ، آلمان و هنگ کنگ می باشند .
کشورهای ایتالیا ، چین ، کره جنوبی و هنگ کنگ از کشورهایی می باشند که بخش عمده این کالا را به کشورمان صادر می کنند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


شرایط واردات محصول

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 0٣ درصد امکان واردات وجود دارد .

شرایط صادرات محصول

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی


امروزه لوازم الکترونیکی جزء لاینفک زندگی انسانها بوده و زندگی در دنیای کنونی بدون استفاده از این لوازم تقریباً غیر ممکن می باشد . در تمامی منازل ، ادارات ، کارخانجات می توان وسایل و لوازم الکترونیک را مشاهده نمود .

اهمیت استفاده از این وسایل بر کسی پوشیده نیست و از طرفی این لوازم بدون بردهای مدار چاپی قابل استفاده نخواهند بود و با استفاده از این بردها امکان اتصال قطعات مختلف لوازم الکترونیکی به یکدیگر وجود دارد . با توجه به توضیحات فوق می توان اذعان نمود محصول این طرح دارای اهمیت استراتژیک می باشد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی

1. برش برد ( فیبر مس دار )
2. سوراخکاری
3. تمیزکاری سطح مسی
4. چاپ اسکرین
5. خشک نمودن
6. بازرسی
7. اسیدکاری
8. شستشو
9. دسته نمودن و بازرسی
10. پاک نمودن رنگ سفید
11. بازرسی
12. چاپ اسکرین ماسک لحیم کاری
13. خشک نمودن رنگ سبز
14. اکسیدزدایی
15. لاک ضدزنگ
16. پانچ سوراخها
17. برش دوربرد
18. مونتاژکاری
19. بازرسی نهایی
20. مدار چاپی

ابتدا برد در ابعاد مورد نظر بریده شده و سپس سوراخهای راهنما یا مرجع جهت چاپ بر روی آنها ایجاد میشود . سطح مس برد با استفاده از روشهای مناسب ( مکانیکی ، شیمیایی و یا ترکیبی از آنها ) تمیز شده و جلا می یابد .

تصویر هادیها روی فیلم artwork توسط چاپ اسکرین به روی برد منتقل می شود . بدین ترتیب تصویر کلیه هادیهای مدار با رنگ یا جوهر مخصوص که معمولاً رنگ سفید نامیده شده و در مقابل اسیدها مقاوم است پوشیده می شود . این رنگ توسط اشعه ماوراء بنفش خشک می گردد .

در بخش اسید کاری قسمتهایی از مس که دارای رنگ سفید نیستند در حلالهای مناسب حل شده و باقیمانده حلال و ترکیبات آن با مس از سطح برد شسته می شود و سپس رنگ سفید توسط حلالهای خاص آن پاك شده و پس از بازرسی برد اسیدکاری شده ماده مقاوم در برابر لحیم کاری یا رزیست لحیم کاری ( ماده سبز رنگ ) بصورت پوشش کلیه سطح برد را به جز نقاطی که لحیم می شود را می پوشاند .

این رنگ توسط لامپهای اشعه ماوراء بنفش خشک می گردد . سپس برد با دریل و یا قالب پانچ سوراخ می گردد . با تمیز نمودن سطح مس ، برد قابلیت لحیم کاری خود را بازیافته و به منظور حفظ این قابلیت ابتدا آنرا خشک و سپس با فرو بردن آن در ماده مورد نظر لایه ای نازك بر روی آن اعمال می شود و نهایتاً با برش دور برد و بازرسی نهایی ، ساخت مدار چاپی به پایان می رسد . چنانچه هدف ساخت بردها دو رویه باشد نظیر این عملیات را برای رویه دوم مس نیز به انضمام بقیه سوراخهای متالیزه انجام خواهند داد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی

• ماشین طراحی ، نمونه زنی و لیتوگراف
• ماشین برش برد
• دستگاه دریل
• چاپ اسکرین
• ماشین پرس
• ماشین خشک کن مادون قرمز
• ماشین خشک کن هوای داغ
• ماشین قلع کاری
• کمپرسور
• دستگاه متالیزه
• ماشین اسید کاری
• ماشین پرس فشار ١٠ بار
• ماشین چاپ اسکرین ٤٠*٤٠ سانتی متر
• ماشین چاپ اسکرین ٢٢*٢٠ سانتی متر

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید الکترو موتور های تک فاز و دو فاز و سه فاز
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و مونتاژ تابلو برق

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید و مونتاژ برد های الکترونیکی و مدار های چاپی، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool