جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور دانلود مبدل بازی های میکرو ( امولاتور کنسول نینتندو )
طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 4 votes
امتیاز کاربر:  / 4
ضعیفعالی 

Induction melting furnace

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

کوره های ذوب القائی جهت ذوب و آلیاژسازی فلزات در صنایع ریخته گری فولاد ، چدن ، مس ، آلومینیوم ، برنج و ... استفاده می گردد . از کاربردهای این محصول می توان به ذوب فلزات ، سختکاری موضعی و سطحی بر روی فلزات ، عملیات پیش گرم جهت فورج قطعات ، عملیات جوشکاری ، عملیات آنیلینگ عملیات بریزینگ اشاره کرد .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی


کوره های ذوب القائی

کوره های ذوب القائی جهت ذوب و آلیاژسازی فلزات در صنایع ریخته گری فولاد ، چدن ، مس ، آلومینیوم ، برنج و ... استفاده می گردد.

کوره های سخت کاری القائی

جهت انجام فرآیند آبکاری یا سخت کاری سطحی یا موضعی از کوره های سخت کاری القائی استفاده می گردد . از این روش جهت سخت کاری و آبکاری قطعات خودرو از قبیل میل بادامک ، میل لنگ تورشن بار ، میل پولس قطعات جلوبندی ، چرخ دنده ها و دیگر قطعات فلزی که نیاز به آبکاری و مقاومت در برابر سایش یا پیچش دارند استفاده می شود .

کوره های درز جوش القائی ( دستگاه درز جوش جهت تولید لوله )

کاربرد دیگر کوره القائی در صنعت استفاده از آن به عنوان دستگاه درز جوش القائی می باشد . در این روش همزمان با هم لبه شدن سطوح فلزات جوش دادن انجام می پذیرد .

کوره های آنیل / تمپر القائی

کاربرد دیگر کوره های القائی در صنعت استفاده از آن به عنوان دستگاهی جهت همگن کردن ساختار فلزات و کاهش سختی می باشد . به این فرآیند اصطلاحاً آنیل یا تمپر می گویند .

کوره های پیش گرم القائی ( فورجینگ )

از کاربردهای دیگر کوره های القائی در صنعت استفاده از آن به عنوان کوره پیش گرم می باشد . با استفاده از این کوره ها می توان قطعات فلزی را جهت انجام عملیات آهنگری ( فورجینگ ) در مدت زمان کوتاهی به درجه حرارت مورد نیاز رسانید .

کوره های القائی برزینگ ( لحیم کاری )

از کاربردهای دیگر کوره های القائی استفاده از آن برای عملیات برزینگ یا لحیم کاری در صنعت می باشد . از این کوره ها می توان جهت بریز کردن سگمنت الماسه بر روی ابزارهای برش ، تراش و فرز استفاده نمود .

کوره های القائی آزمایشگاهی مجهز به سوئیچ IGBT

از جدیدترین سوئیچ های الکترونیکی قطعه ای است به نام IGBT که از قابلیت های مهم این سوئیچ الکترونیکی ، کلید زنی در فرکانس های بالا ، راندمان مناسب و ایزوله بودن گیت از مدار جریان کلکتور – امیتر می باشد .

استفاده از این قطعه الکترونیکی امکان ساخت کوره های آزمایشگاهی القائی در حد چند کیلو وات را اقتصادی ساخته و با استفاده از این تکنولوژی به راحتی می توان در مورد ساخت کوره های القائی قابل حمل اقدام نمود . از مزایای کوره های آزمایشگاهی القائی می توان به موارد ذیل اشاره نمود :

• اشغال فضای بسیار کم
• نصب سریع و آسان
• اپراتوری بسیار ساده و ایمن
• امکان طراحی در ابعاد مختلف و با قابلیت حمل
• کوتاه بودن زمان انجام عملیات
• امکان ذوب مجدد نمونه های ریخته گری جهت ساخت پولکی دستگاه کوانتومتر
• امکان ساخت انواع آلیاژها در کوره های ذوب آزمایشگاهی

مشخصات ، ویژگی ها و تعریف کوره های ذوب القائی ثابت

یکی از بهترین روشهای ذوب کردن فلزات استفاده از کوره القائی می باشد . در مورد ذوب فولاد و آلیاژ سازی فولاد می توان ادعا نمود که تنها ابزار با کارایی و راندمان مناسب ، کوره ذوب القائی فرکانس متوسط ( Medium Ferequncey ) می باشد . با این کوره ها می توان انواع فلزات از قبیل فولاد ، چدن ، فلزات سنگین و ... را ذوب و آلیاژ سازی نمود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی


کوره ذوب القائی به لحاظ ماهیتی ، یک کالای سرمایه ای می باشد که به عنوان دستگاه در صنایع ذوب فلزات آهنی و غیر آهنی و صنایع ریخته گری مورد استفاده قرار می گیرد .

کاربردهای کوره های القائی و خصوصاً نسل جدید این کوره ها که به صورت استاتیکی هستند عبارتند از :

1. ذوب فلزات ( کوره ذوب القائی )
2. سختکاری موضعی و سطحی بر روی فلزات ( قابل سختکاری ) ( کوره القائی سختکاری )
3. عملیات پیش گرم جهت فورج قطعات ( کوره القائی پیش گرم )
4. عملیات جوشکاری ( کوره القائی درز جوش )
5. عملیات آنیلینگ ( کوره القائی آنیل / تمپر )
6. عملیات بریزینگ (کوره القائی لحیم کاری )
7. کوره های القائی آزمایشگاهی


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی


کشورهای عمده تولیدکننده محصول

با توجه به افزایش تنوع و میزان استفاده از انواع کوره های ذوب ، آمار تولید و همچنین پیشرفت روز افزون آن رشد بسیار بالایی یافته است . پیشگامان صنعت ساخت انواع کوره های ذوب در جهان ، کشورهای آمریکا ، آلمان ، دانمارک ، ایتالیا ، اتریش و روسیه می باشند .

کشورهای عمده مصرف کننده محصول

معمولاً در کشورهایی که منابع معدنی فراوان وجود دارد ، با عنایت به افزایش تنوع و میزان استفاده از انواع کوره های ذوب ، میزان مصرف و کاربرد این نوع محصول رشد بسیار بالایی یافته است . عمده ترین کشورهای مصرف کننده این نوع محصولات در جهان عبارتند از : ایران ، چین ، آمریکا ، هندوستان و ...


فرایند اجرای این طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی

1 - اخذ سفارش از مشتری

به دلیل هزینه های سنگین تولید کوره و مقرون به صرفه نبودن تولید و انبار کردن آن و همچنین به سبب تنوع در نوع ظرفیت و کاربری دستگاه ها لذا سیستم تولید در این واحد به صورت سفارشی می باشد . سفارشها با توجه به ظرفیت مورد در خواست و کاربری مورد نظر به واحد طراحی و مهندسی واحد ارسال می گردند .

2 - طراحی و مهندسی کوره ذوب القائی

در واحد فنی و مهندسی کارخانه طبق سفارش مشتری کوره مورد درخواست طراحی و لیست نهایی کلیه تجهیزات و لوازمات برقی و غیر برقی آن به واحد تأمین و تدارکات جهت خرید مواد اولیه مورد نیاز داده می شود .

3 - تأمین مواد اولیه مورد نیاز

پس از اعمال طراحی فنی و مهندسی می بایست کلیه مواد اولیه و لوازم و تجهیزات مورد نیاز کوره تهیه و تأمین گردند .

برخی از تجهیزات و لوازمات در داخل کارخانه ساخته خواهند شد و بعضی دیگر را نیز باید از بازار و یا کارخانجات داخلی تهیه و تأمین نمود . لذا لیست تجهیزاتی را که در داخل کارخانه ساخته می شوند به واحد تولید مربوطه جهت تولید ارجاع داده و مابقی را برای ساخت و یا خرید در خارج از کارخانه به واحد خرید و تدارکات ارجاع داده می شوند .

4 - اعمال سیستم کنترل کیفیت دقیق بر روی مواد اولیه کوره تأمین شده

پس از تهیه و تأمین لوازم و تجهیزات و مواد اولیه مورد نیاز کوره ، قبل از اینکه وارد خط تولید کوره بشوند به طور 100 % مورد بازرسی و اعمال کنترل کیفیت و انجام تستهای مربوطه قرار گرفته و پس از اطمینان از سالم بودن و منطبق بودن بر مشخصات فنی و کیفی تعریف شده ، وارد خط تولید و مونتاژ کوره می شوند .

5 - عملیات مونتاژ و ساخت کوره

عملیات ساخت و تولید کوره شامل دو بخش اساسی تجهیزات اصلی و خارجی کوره و تأسیسات و لوازمات برقی کوره می باشد . بخش اصلی کوره در واحد مکانیکال و متالوژی و بخش تأسیسات برقی و تابلوها در واحد الکترونیکال کارخانه مونتاژ و ساخته خواهند شد و پس از آماده شدن در واحد مونتاژ نهایی به یکدیگر وصل می شوند و آماده برای راه اندازی و تست می شوند .

6 - عملیات تست و راه اندازی کوره ذوب القائی

پس از اتمام مراحل ساخت و مونتاژ نوبت به راه اندازی آزمایشی کوره ساخته شده می رسد . جهت راه اندازی و تست کوره ها از یک دستگاه دیزل ژنراتور 500 کیلو وات استفاده خواهد شد .

7 - تحویل به مشتری

پس از اطمینان از عملکرد صحیح و موفقیت کوره در تست های آزمایشی کوره ذوب القائی ساخته شده جهت نصب و راه اندازی به مشتری تحویل می گردد .

8 - عملیات نصب و راه اندازی

به منظور بالا بردن درجه اطمینان کارایی و عملکرد صحیح کوره بهتر آنست که کوره ساخته شده توسط مهندسان و تکنسین های کارخانه تولیدکننده نصب و راه اندازی گردد و پس از راه اندازی آزمایشی در کارخانه مشتری و تولید آزمایشی کوره را به صورت قطعی تحویل مشتری بدهند .

9 - خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات تولیدی

دانش و تکنولوژی ساخت کوره های ذوب القائی دانشی نوین و نوپا می باشد که به تبع آن تعمیر و نگهداری از کوره ها نیز مهارت و تخصص خاص خود را می طلبد . لذا مجموعه کارخانه پیشنهادی به منظور تضمین تولیدات خود و همچنین ارائه خدمات مطلوب به مشترین اقدام به آموزش اپراتور معرفی شده از سوی مشتری نموده و کلیه قطعات کوره را به مدت یکسال گارانتی می نماید و تا ده سال تضمین خدمات پس از فروش کوره را به عهده خواهد گرفت .

لذا واحد خدمات پس از فروش کارخانه یکی از ارکان اصلی واحد می باشد که دوشادوش واحدهای فنی و تولیدی در راه موفقیت مجموعه خود گام برخواهد داشت .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی

• ماشین تراشکاری دو متری
• دریل ستونی رادیال
• ماشین برش پلاسما با کلیه تجهیزات مربوطه
• ماشین رکتیفایر A 630 و تجهیزات کامل الکترونیکی
• ماشین ساخت کوئل های مخصوص مقاطع کوره ها و سلف ها
• ماشین بویین پیچ
• جرثقیل سقفیTON 15 انیورسال
• تجهیزات طراحی و ساخت تعمیرات مدارات الکترونیکی
• دیزل ژنراتور P/400V/500KVA 3
• دستگاه هوا گاز استیلن
• ابزارهای اندازه گیری و تست وسایل الکترونیکی و صنعتی
• ابزارآلات کارگاهی
• دستگاه جوش آرگون همراه با تجهیزات کامل
• ماشین پرس هیدرولیک TON 200
• تجهیزات آزمایشگاهی آب و پارامترهای آب کوره های القائی
• تجهیزات کالیبراسیون سیستم های اندازه گیری واحد QC
• پرس و قالب و تجهیزات رزین مخصوص ایزولاسیون قطعات کوره
• دینام جوش AC/DC/400A

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی کوره ذوب القایی و قوس الکتریکی، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool