جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع ساختمانیطرح توجیهی تولید دیوارهای پیش ساخته گچی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق سال 1400 + pdf + word - 3.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Power Cable

جهت سفارش طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل فشار ضعیف برق را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

از سیم و کابل برق فشار ضعیف ، برای انتقال انرژی الکتریکی ، در شبکه های انتقال برق فشار ضعیف به منظور تأمین روشنایی ، گرما ، نیروی محرکه صنایع و سایر بخش ها استفاده می گردد .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


نام محصول مورد نظر طرح ، تولید انواع سیم و کابل برق فشار ضعیف ( سیم و کابل باروکش P.V.C ) کمتر از یک کیلو ولت به عنوان کالای واسطه ای در انتقال و توزیع نیروی برق مورد استفاده قرار می گیرد .

ویژگی ها و مشخصات فنی محصول

سیم و کابل مورد نیاز مصرف کنندگان معمولاً بر مبنای پنج ویژگی زیر تقسیم بندی می شوند .

• پوشش سیم و کابل
• مواد سازنده هادی
• تعداد هادی در کابل
• نوع عایق و پوشش محافظ
• نوع مصرف

در این بررسی ، تقسیم بندی سیم و کابل به نحوی صورت می گیرد که حاوی تمامی رده های سیم و کابل تولید داخلی ، واردات – صادرات و مصرف باشد . بر این مبنا تقسیم بندی اولیه سیم و کابل بر اساس نوع مصرف بدین قرار می باشد .

سیم و کابل برق با هادی مسی
سیم و کابل برق با هادی غیر مسی
سیم لاکی
سیم و کابل مخابراتی

الف ) تقسیم بندی سیم و کابل برق یک کیلوولت و کمتر ( فشار ضعیف )

1- سیم

با روپوش از پلاستیک
با روپوش از لاستیک
با روپوش از پنبه یا کاغذ و مواد مشابه
لخت هوایی
سایر موارد

2 – کابل
با روپوش از پلاستیک
با روپوش از لاستیک
با روپوش از پنبه یا کاغذ و مواد مشابه
با روپوش با هر نوع زره یا غلاف محافظ
سایر موارد


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


 

از سیم و کابل برق فشار ضعیف ، برای انتقال انرژی الکتریکی ، در شبکه های انتقال برق فشار ضعیف به منظور تأمین روشنایی ، گرما ، نیروی محرکه صنایع و سایر بخش ها استفاده می گردد که در ذیل کاربرد هر کدام از انواع سیم و کابل های فشار ضعیف ارائه می شود.

سیم های روکش دار ( با عایق P.V.C )

محصولات این گروه اغلب شامل سیم های معمولی ساختمانی ، افشان و بند تخت می باشد که با تجهیزات ماشین آلات ساده داخلی قابل تولید بوده و بخش کمی از این محصولات مربوط به محصولات تخصصی و با کیفیت ویژه عمدتاً در صنایع اتومبیل سازی ، هواپیمایی و نظامی و کاربردهای آزمایشگاهی می باشد .

سیم لخت هوایی

در سیستم توزیع و انتقال نیروی برق داخل شهری و روستایی ( کمتر از یک کیلو ولت ) به کار می روند .

کابل فشار ضعیف سبک

این نوع کابل در محدوده کمتر از 5/0 کیلو ولت می باشد و به کابل سبک مصروف هستند .

کابل فشار ضعیف سنگین

این محصولات نیاز به تکنولوژی بالا برای تولید می باشند و عمدتاً در پروژه های بزرگ بخش دولتی و خصوصی مورد استفاده قرار می گیرند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


• ( 607 ) : سیم با عایق و روپوش پلاستیک
• ( 607 ) : سیم با عایق و روپوش پلاستیک نیمه افشان
• 06- ( 607 ) : سیم با عایق و روپوش پلاستیک قابل انعطاف
• 42- ( 607 ) : سیم بند تخت دوتایی با عایق روپوش پلاستیکی
• 53- ( 607 ) : کابل قابل انعطاف پلاستیکی
• 55- ( 607 ) : کابل تخت پلاستیکی
• 10- ( 607 ) : کابل پلاستیکی سبک
• 13- ( 607 ) : کابل پلاستیکی زمینی دو سیمه تا پنج سیمه

استانداردهای بین المللی

برای تهیه محصولات نهایی ( سیم و کابل ) از ماده اولیه هادی ( رشته های سیم ) استفاده می شود . مقطع اغلب هادی های مصرفی دایره ای شکل است . سیم های لخت اولیه در استاندارد امریکایی AWG ( American Wire gage ) بر مبنای تغییرات سطح مقطع سیم تقسیم بندی می گردند .

از جمله استانداردهای بین المللی در خصوص محصولات سیم و کابل برق می توان به استانداردهای انگلیسی BS604 ، BS6500 ، BS3646 ، استاندارد آلمانی VDE0250 و VDEO271 و استاندارد بین المللی IECSO2 اشاره کرد.


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


از جمله کشورهای عمده تولیدکننده این گونه محصولات می توان به کشورهای چین ، آلمان ، ژاپن ، فرانسه ، اتریش ، ایتالیا و انگلستان اشاره کرد . همچنین مصرف کنندگان این محصولات ، تقریباً تمامی کشورهای جهان می باشند چرا که به منظور استفاده از انرژی الکتریکی ناگزیر از استفاده این محصولات می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


شرایط واردات محصول

مطابق با سال نامه مقررات واردات و صادرات سال ۸۳ منتشره از سوی وزارت بازرگانی واردات این محصول منوط به مجوز از وزارت بازرگانی و صنایع و معادن می باشد ولی در سال ۸۵ برای واردات این محصول شرایطی ذکر نشده است .

شرایط صادرات محصول

از شرایط لازم برای صادرات اینگونه محصولات می توان به اخذ گواهی از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران اشاره نمود و محدودیت خاص دیگری با توجه به اهمیت صادرات غیر نفتی وجود ندارد . از جمله بازارهای صادراتی هدف می توان به بازارهای کشورهای همسایه از جمله عراق اشاره نمود .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق


در دنیای امروز مصرف سرانه انرژی به ویژه انرژی الکتریکی یکی از مهمترین عوامل و شاخص های پیشرفت صنعتی و توسعه اقتصادی یک کشور محسوب شده و مورد توجه قرار گرفته است . استفاده از تکنولوژی بالاتر و گستردگی صنایع و فعالیت های اقتصادی مستلزم مصرف بیشتر انرژی است .

در سال ۱۹۹۰ متوسط مصرف سرانه انرژی الکتریکی در کشورهای پیشرفته شامل ژاپن و آلمان به ترتیب ۶۹۴۴ و ۷۴۲۰ کیلووات ساعت بوده اما در کشورهای در حال توسعه شامل کره جنوبی ، ایران ، ترکیه و کوبا به ترتیب 2۷۵۵ ، 1026 ، 1017 ، ۱۵۳۱ کیلووات ساعت بوده است .

در کشورهای عقب مانده و در حال توسعه و بخش عمده مصرف انرژی الکتریکی مربوط به مصارف عمومی شامل روشنایی و حرارت است .

آمارها نشان دهنده سیر صعودی مصرف انرژی الکتریکی در بخش خدماتی به ویژه صنعتی است . با توجه به نقش ویژه این انرژی در صنایع پیشرفته می توان نتیجه گرفت که نبض واحد صنعتی توسط " انرژی الکتریکی" مشخص می‌شود و نقش سازنده ی تولید و انتقال توزیع و کنترل نیروی برق توسط این نوع محصولات کاملاً مشخص است و این موارد اهمیت استراتژیکی سیم و کابل برق را در دنیای امروز نشان می دهد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق

مواد اولیه اصلی این محصولات مفتول مسی با قطر ۸ میلی متر می باشد که بعد از خریداری و کنترل آن توسط دستگاه کشش اولیه تا قطر 1میلی متر کشیده می شود ( فرآیند کشش با عبور مفتول از تهدید یا قالب انجام می‌گیرد ) مفتول کشیده شده توسط المنت حرارتی که در انتهای دستگاه تعبیه شده آنیلینگ ( نرم شدن سیم ) می گردد و به اصطلاح راه شبکه مولکولی آن دوباره احیاء شده و سیم نرم می گردد .

در مرحله بعد سیم طی چندین مرحله از حدیده دستگاه کشش عبور کرده تا به قطر مورد نظر برسد ، در این مرحله سیم به علت کشش زیاد و تغییر شکل مولکولی دارای تنش بوده و باید تنش گیری شود که قرقره های حاوی سیم در داخل محفظه یا دیگ آنیل قرار گرفته و پس از ایجاد خلاء در دیگ ، داخل کوره قرار گرفته تا آنیل شود . دمای آنیلینگ حداکثر ۳۵۰ درجه می باشد .

آنیل کردن در محیط خلاء از اکسید شدن سطح سیم و تغییر رنگ آن جلوگیری می نماید . مرحله بعدی دست کردن سیم می باشد که بستگی به نوع سیم داشته و تعداد مشخص سیم توسط این دستگاه تابیده و دسته می‌شود . مرحله نهایی اکسترودر می باشد که نقش عایق بندی سیم سطح ظاهری را دارد .

سیم روپوش دار توسط دستگاه بسته بندی به بسته های حلقه های ۱۰۰ متری تبدیل شده و داخل کیسه های پلی پروپیلن این بسته بندی می شود . برای تولید کابل سیم های از قبل عایق شده و قبل از ورود به دستگاه بسته بندی به تعداد لازم دسته شده و دوباره پوشش می گردد . برای جدایی دو جداره عایق از پودر تانک استفاده می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق

• ماشین کشش مفتول 8
• ماشین کشش متوسط
• ماشین کشش فاین چهار خطه
• ماشین کشش فاین تک سیمه
• ماشین اکسترودر روکش سیم
• ماشین اکسترودر در غلاف
• ماشین پانچر با متعلقات 22 رشته
• ماشین استرندر 7 رشته
• ماشین استرندر 19 رشته
• ماشین کلاف ساز
• ماشین جوش گرم و نازک کن
• ماشین ریوانیدنیگ
• ماشین جوش سرد
• تجهیزات تست

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع سیم و کابل برق

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع کابل فشار قوی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فیبر نوری

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع سیم و کابل برق، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool