جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیشه و سیلیس
طرح توجیهی تولید توربین های بادی سال 1400 + pdf + word - 3.4 out of 5 based on 5 votes
امتیاز کاربر:  / 5
ضعیفعالی 

wind power plant

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید توربین های بادی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید توربین های بادی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

توربین های بادی انرژی جنبشی باد را به توان مكانیكی تبدیل می نمایند . توربین های بادی انواعی دارد که نوع کوچك آن برای کاربردهایی مانند شارژکردن باتری ها و یا توان کمكی در قایق های بادبانی مورد استفاده قرار میگیرند و نوع دیگر برای پمپ کردن آب استفاده می شود .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید توربین های بادی


توربین بادی به توربینی گفته میشود که برای تبدیل انرژی جنبشی باد به انرژی مكانیكی به کار می رود که توان بادی نام دارد . توربینهای بادی در دو نوع با محور افقی و با محور عمودی ساخته میشوند . توربینهای بادی کوچك برای کاربردهایی مانند شارژکردن باتریها و یا توان کمكی در قایقهای بادبانی مورد استفاده قرار میگیرند ، در حالی که توربینهای بادی بزرگتر با چرخاندن ژنراتور ، به عنوان یك منبع ، تولید انرژی الكتریكی به شمار می روند .

انواع دیگری از توربینهای بادی وجود دارد که برای پمپ کردن آب استفاده میشود که به آن پمپ بادی میگویند یا برای آسیاب گندم به کار میرود که آسیاب بادی نام دارد و موارد دیگر به کار می رود .

توربینهای بادی انرژی جنبشی باد را به توان مكانیكی تبدیل می نمایند و این توان مكانیكی از طریق شفت به ژنراتور انتقال پیدا کرده و در نهایت انرژی الكتریكی تولید میشود . توربینهای بادی بر اساس یك اصل ساده کار میکنند .

انرژی باد دو یا سه پره ای را که بدور روتور توربین بادی قرار گرفته اند را بچرخش در می آورند . روتور به یك شفت مرکزی متصل میباشد که با چرخش آن ژنراتور نیز به چرخش در آمده و الكتریسیته تولید میشود .

توربینهای بادی بر روی برجهای بلندی نصب شده اند تا بیشترین انرژی ممكن را دریافت کنند بلندی این برجها به 30 تا 40 متر بالاتر از سطح زمین میرسند . توربینهای بادی در بادهایی با سرعت کم یا زیاد و در طوفانها کاملاً مفید میباشند .


اجزای تشکیل دهنده توربین بادی


1 - باد سنج ( Anemometer ) : این وسیله سرعت باد را اندازه گرفته و اطلاعات حاصل از آنرا به کنترل کننده ها انتقال میدهد .

2 - پره ها ( Blades ) : بیشتر توربینها دارای دو یا سه پره می باشند . وزش باد بر روی پره ها باعث بلند کردن و چرخش پره ها می شود .

3 - ترمز ( Brake ) : از این وسیله برای توقف روتور در مواقع ، اضطراری استفاده می شود . عمل ترمز کردن میتواند بصورت مكانیكی ، الكتریكی یا هیدرولیكی انجام گیرد .

4 - کنترولر ( Controller ) : کنترولرها وقتی که سرعت باد به 8 تا 16 mph میرسد ماشین را ، راه اندازی می کنند و وقتی سرعت از 65 mph بیشتر میشود دستور خاموش شدن ماشین را میدهند . این عمل از آن جهت صورت میگیرد که توربینها قادر نیستند زمانی که سرعت باد به 65 mph میرسد حرکت کنند زیرا ژنراتور به سرعت به حرارت بسیار بالایی خواهد رسید .

5 - گیربكس ( Gear box ) : چرخ دنده ها به شفت سرعت پایین متصل هستند و آنها از طرف دیگر به شفت با سرعت بالا متصل می باشند و افزایش سرعت چرخش از 30 تا 60 rpm به سرعتی حدود 1200 تا 1500 rpm را ایجاد می کنند . این افزایش سرعت برای تولید برق توسط ژنراتور الزامیست . هزینه ساخت گیربكسها بالاست درضمن گیر بكسها بسیار سنگین هستند . مهندسان در حال انجام تحقیقات گسترده ای می باشند تا درایوهای مستقیمی کشف نماید و ژنراتورها را با سرعت کمتری به چرخش درآورند تا نیازی به گیربكس نداشته باشند .

6 - ژنراتور ( Generator ) : که وظیفه آن تولید برق متناوب می باشد و بیشتر از نوع ژنراتورهای القایی می باشد .

7 - شفت با سرعت بالا ( High-speed shaft ) : که وظیفه آن به حرکت در آوردن ژنراتور می باشد .

8 - شفت با سرعت پایین ( Low-speed shaft ) : رتور حول این محور چرخیده و سرعت چرخش آن 30 تا 60 دور در دقیقه می باشد .

9 - روتور ( Rotor ) : بالها و هاب به روتور متصل هستند .

10 - برج ( Tower ) : برجها از فولادهایی که به شكل لوله درآمده اند ساخته می شوند . توربینهایی که بر روی برجهایی با ارتفاع بیشتر نصب شده اند انرژی بیشتری دریافت میکنند .

11 - جهت باد ( Wind direction ) : توربینهایی که از این فناوری استفاده میکنند در خلاف جهت باد نیز کار میکنند در حالی که توربینهای معمولی فقط جهت وزش باد به پره های آن باید از روبرو باشد .

12 - باد نما ( Wind vane ) : وسیله ای است که جهت وزش باد را اندازه گیری می کند و کمك می کند تا جهت توربین نسبت به باد در وضعیت مناسبی قرار داشته باشد .

13 - درایو انحراف ( Yaw drive ) : وسیله ایست که وضعیت توربین را هنگامی كه باد در خلاف جهت می ورزد کنترل می کند و زمانی استفاده می شود ، که قرار است روتور در مقابل وزش باد از روبرو قرار گیرد اما زمانی که باد در جهت توربین می ورزد نیازی به استفاده از این وسیله نمی باشد .

14 - موتور انحراف ( Yaw motor ) : برای به حرکت در آوردن درایو انحراف مورد استفاده قرار می گیرد .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید توربین های بادی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | 20 و 10 مگاوات
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه گازی | 25 و 15 مگاوات
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه برق آبی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ تولید سلول های خورشیدی یا فتوولتائیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید توربین های بادی، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool