جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | سال 1400 (WORDوPDF) - 5.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

Solar power plant

جهت سفارش طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک کاملا به روز برای سال 1400 و با فرمت Word و Pdf و با نرم افزار کامفار به همراه مشاوره های اداری و بانکی جهت اخذ جواز تاسیس و یا وام بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید از لینکهای انتهای صفحه طرح توجیهی تیپ نیروگاه خورشیدی را صرفا جهت مطالعه دانلود نمایید.


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | 20 و 10 مگاوات


 

توصیف نیروگاه های خورشیدی

نيروگاه های خورشيدی وسایل و دستگاه هایی هستند که نور را به الكتریسيته تبدیل و برای استفاده در منازل ، مكانهای اداری ، ساختمانها ، خيابانها و غيره بكار می روند . اصولاً نيروگاه های خورشيدی مرکب از تعدادی پانل خورشيدی یا ماژول فتوولتائيك ، اینورتر ، شارژ کنترلر و مجموعه باتری است .

اساس کار نيروگاه های خورشيدی به اینصورت است که نور به پانلهای خورشيدی می تابد و در اثر آن انرژی فوتون به انرژی الكتریكی تبدیل می شود . جریان برق توليد شده توسط پانلهای خورشيدی مستقيم ( DC ) است که برای استفاده وسایل برقی معمول در منازل و نياز روزمره بایستی مشابه برق شهر به جریان متناوب ( AC ) تبدیل شود . اینكار توسط دستگاهی بنام اینورتر انجام می گيرد .

وظيفه باتریها در نيروگاه های خورشيدی ذخيره برق برای زمانهایی است که نور خورشيد اصلاً وجود ندارد و یا شدت آن کافی نيست . اصولاً ظرفيت مجموعه باتری به ميزان برق ذخيره مورد درخواست مشتری قابل محاسبه و تهيه می باشد . نيروگاه های خورشيدی نيز مانند سایر نيروگاه های دیگر امكان اتصال به شبكه ( On-Grid ) و یا منفصل از شبكه ( Off-Grid ) را دارند .

لازم بذکر است ميزان تابش خورشيد در ایران بين 1800 الی 2200 کيلووات ساعت بر متر مربع ، در سال تخمين زده می شود بعلاوه ایران بطور متوسط 280 روز آفتابی دارد که به لحاظ دریافت انرژی خورشيد در بالاترین رده های جهانی قرار دارد . استفاده از انرژی رایگان خورشيد و بكارگيری آن در نيروگاه های خورشيدی برای تأمين برق پاك امروزه در سراسر جهان و به ویژه ایران در حال گسترش و بهره برداری می باشد .انواع نیروگاه های خورشیدینيروگاه هاى خورشيدى داراى انواع گوناگون و تفكيك پذیر هستند : نيروگاه هایى که مستقيم با دریافت انرژى خورشيد آنرا به انرژى الكتریكى تبدیل می کنند و نيروگاه هایى که پس از دریافت انرژى خورشيد آنرا به گرما و پس ازگذشت یك روند خاص ، به الكتریسيته تبدیل می کند . سيستمهایى که از انرژى خورشيد بهره می برند ، شامل سيستم فتوولتایى ( PV ) و سيستمهاى گرما شيميایى ، توليد هيدروژن از انرژى خورشيد است . در سيستم فتوولتایى که در اصل براى کاربردهاى فضایى ابداع و تكميل شده بودند ، انرژى نورى را مستقيم به انرژى الكتریكى تبدیل می کنند .
این فناورى بر اساس این نظریه « اثر فوتوالكتریك » انيشتين شكل گرفته که نور سبب می شود الكترونها از هم جدا شوند . توسعه PV براى کاربردهاى زمينى در هنگام نخستين بحران نفت در دو زمينه بسيار متفاوت آغاز شد :
یكى در زمينه فناوریهاى تمرکزى است که در آن کاهش هزینه ها با استفاده از جانشينى سطح PV بوسيله سطح عدسى صورت می گيرد و دیگرى براى کاهش هزینه هاى مدولهاى PV با استفاده از ساخت صنعتى با حجم زیاد است . در سيستمهاى گرما شيميایى و نورشيميایى نيز از انرژى خورشيد براى القاى واکنشهاى شيميایى استفاده میکنند تا کيفيت محصولات موجود را افزایش دهند یا محصولات کاملاً جدیدى را بسازند . گرما شيميایى به استفاده از گرما براى رانش واکنشها اطلاق مى شود و نور شيميایى به استفاده مستقيم فوتونها مانند بخش مأوراى بنفش طيف خورشيد اطلاق می شود . توليد هيدروژن از انرژى خورشيد نيز به توجه ویژه نياز دارد ، زیرا هيدروژن سوخت تمام نشدنى و سازگار با محيط است .

 دانلود طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه برق خورشیدی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ تولید سلول های خورشیدی یا فتوولتائیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | 20 و 10 مگاوات، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool