جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع تجهیزاتیطرح توجیهی تولید دستگاه کمباین سیب زمینی سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | سال 1400 (WORDوPDF) - 4.3 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Solar power plant

جهت سفارش طرح توجیهی نیروگاه خورشیدی فتوولتاییک کاملا به روز برای سال 1400 و با فرمت Word و Pdf و با نرم افزار کامفار به همراه مشاوره های اداری و بانکی جهت اخذ جواز تاسیس و یا وام بانکی ، این صفحه را مطالعه نموده و با ما تماس بگیرید . ضمنا میتوانید از لینکهای انتهای صفحه طرح توجیهی تیپ نیروگاه خورشیدی را صرفا جهت مطالعه دانلود نمایید.


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | 20 و 10 مگاوات


 

توصیف نیروگاه های خورشیدی

نيروگاه های خورشيدی وسایل و دستگاه هایی هستند که نور را به الكتریسيته تبدیل و برای استفاده در منازل ، مكانهای اداری ، ساختمانها ، خيابانها و غيره بكار می روند . اصولاً نيروگاه های خورشيدی مرکب از تعدادی پانل خورشيدی یا ماژول فتوولتائيك ، اینورتر ، شارژ کنترلر و مجموعه باتری است .

اساس کار نيروگاه های خورشيدی به اینصورت است که نور به پانلهای خورشيدی می تابد و در اثر آن انرژی فوتون به انرژی الكتریكی تبدیل می شود . جریان برق توليد شده توسط پانلهای خورشيدی مستقيم ( DC ) است که برای استفاده وسایل برقی معمول در منازل و نياز روزمره بایستی مشابه برق شهر به جریان متناوب ( AC ) تبدیل شود . اینكار توسط دستگاهی بنام اینورتر انجام می گيرد .

وظيفه باتریها در نيروگاه های خورشيدی ذخيره برق برای زمانهایی است که نور خورشيد اصلاً وجود ندارد و یا شدت آن کافی نيست . اصولاً ظرفيت مجموعه باتری به ميزان برق ذخيره مورد درخواست مشتری قابل محاسبه و تهيه می باشد . نيروگاه های خورشيدی نيز مانند سایر نيروگاه های دیگر امكان اتصال به شبكه ( On-Grid ) و یا منفصل از شبكه ( Off-Grid ) را دارند .

لازم بذکر است ميزان تابش خورشيد در ایران بين 1800 الی 2200 کيلووات ساعت بر متر مربع ، در سال تخمين زده می شود بعلاوه ایران بطور متوسط 280 روز آفتابی دارد که به لحاظ دریافت انرژی خورشيد در بالاترین رده های جهانی قرار دارد . استفاده از انرژی رایگان خورشيد و بكارگيری آن در نيروگاه های خورشيدی برای تأمين برق پاك امروزه در سراسر جهان و به ویژه ایران در حال گسترش و بهره برداری می باشد .انواع نیروگاه های خورشیدینيروگاه هاى خورشيدى داراى انواع گوناگون و تفكيك پذیر هستند : نيروگاه هایى که مستقيم با دریافت انرژى خورشيد آنرا به انرژى الكتریكى تبدیل می کنند و نيروگاه هایى که پس از دریافت انرژى خورشيد آنرا به گرما و پس ازگذشت یك روند خاص ، به الكتریسيته تبدیل می کند . سيستمهایى که از انرژى خورشيد بهره می برند ، شامل سيستم فتوولتایى ( PV ) و سيستمهاى گرما شيميایى ، توليد هيدروژن از انرژى خورشيد است . در سيستم فتوولتایى که در اصل براى کاربردهاى فضایى ابداع و تكميل شده بودند ، انرژى نورى را مستقيم به انرژى الكتریكى تبدیل می کنند .
این فناورى بر اساس این نظریه « اثر فوتوالكتریك » انيشتين شكل گرفته که نور سبب می شود الكترونها از هم جدا شوند . توسعه PV براى کاربردهاى زمينى در هنگام نخستين بحران نفت در دو زمينه بسيار متفاوت آغاز شد :
یكى در زمينه فناوریهاى تمرکزى است که در آن کاهش هزینه ها با استفاده از جانشينى سطح PV بوسيله سطح عدسى صورت می گيرد و دیگرى براى کاهش هزینه هاى مدولهاى PV با استفاده از ساخت صنعتى با حجم زیاد است . در سيستمهاى گرما شيميایى و نورشيميایى نيز از انرژى خورشيد براى القاى واکنشهاى شيميایى استفاده میکنند تا کيفيت محصولات موجود را افزایش دهند یا محصولات کاملاً جدیدى را بسازند . گرما شيميایى به استفاده از گرما براى رانش واکنشها اطلاق مى شود و نور شيميایى به استفاده مستقيم فوتونها مانند بخش مأوراى بنفش طيف خورشيد اطلاق می شود . توليد هيدروژن از انرژى خورشيد نيز به توجه ویژه نياز دارد ، زیرا هيدروژن سوخت تمام نشدنى و سازگار با محيط است .

 دانلود طرح توجیهی تیپ احداث نیروگاه برق خورشیدی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ تولید پنل های خورشیدی یا فتوولتائیک

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی نیروگاه برق خورشیدی یا فتوولتائیک | 20 و 10 مگاوات، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool