جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملتر
طرح توجیهی تولید کارت هوشمند سال 1400 + word + pdf - 3.0 out of 5 based on 2 votes
امتیاز کاربر:  / 2
ضعیفعالی 

credit card
جهت سفارش طرح توجیهی تولید کارت هوشمند یا کارت اعتباری سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کارت هوشمند یا کارت اعتباری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

كارت هوشمند كارتی است كه بر روی آن مدار مجتمع نصب شده است . از این نوع كارت می توان به جای كارت اعتباری و كارت پول یا در سیستم های امنیتی كامپیوتری ، سیستم های تشخیص هویت و بسیاری موارد دیگر استفاده كرد . كارت های هوشمند از نظر اندازه و شكل ظاهری ، شبیه به كارتهای اعتباری معمولی هستند .


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری


 

كارت هوشمند ( كه با نامهای « كارت چیپ دار» یا « كارت با مدار مجتمع » هم شناخته می شود ) كارتی است كه بر روی آن مدار مجتمع نصب شده است . از این نوع كارت می توان به جای كارت اعتباری و كارت پول یا در سیستم های امنیتی كامپیوتری ، سیستم های تشخیص هویت و بسیاری موارد دیگر استفاده كرد . كارت های هوشمند از نظر اندازه و شكل ظاهری ، شبیه به كارتهای اعتباری معمولی هستند .

كارت هوشمند تماسی ( Smart Cards )

كارت های هوشمند از نظر اندازه و شكل ظاهری ، شبیه به كارت های مغناطیسی معمولی هستند . ولی درون این كارت ها كاملاً با كارت های معمولی متفاوت است .

كارت های مغناطیسی معمولی یك تكه پلاستیك ساده هستند با یك نوار مغناطیسی ؛ در حالی كه كارت های هوشمند درون خود یك ریز پردازنده دارند این ریز پردازنده چون بیش از اندازه كوچك است با تكنولوژی خاصی كشت می شود ( تبدیل یك ترانزیستور اندازه یك نخود به سایزی معادل كوچك تر از نوك سوزن ) .

ریزپردازنده معمولاً در زیر یك اتصال طلایی در یك طرف كارت قرار دارد . این ریز پردازنده در كارت های هوشمند در حقیقت جایگزین نوار مغناطیسی در كارت های معمولی شده است . اطلاعاتی را كه روی نوار مغناطیسی كارت های معمولی وجود دارد می توان به راحتی خواند ، روی آن نوشت ، آن را حذف كرد و یا تغییر داد .

به علت وجود همین مشكل نوار مغناطیسی محل خوبی برای نگهداری اطلاعات نیست . به همین دلیل هم برای استفاده از چنین كارت هایی و تایید صحت و دریافت و پردازش اطلاعات ، به طراحی شبكه های كامپیوتری گسترده ، نیاز هست .

كارت هوشمند بدون نیاز به چنین امكاناتی به دلیل امنیت خود می تواند اطلاعات را در خود ذخیره كرده و در صورت لزوم در محل های مختلف از این اطلاعات بدون نیاز به اتصال به شبكه استفاده كند .

ریز پردازنده در كارت هوشمند برای امنیت مورد استفاده قرار می گیرد . در واقع كارت هوشمند یك كامپیوتر كوچك است كه با كامپیوتری كه به دستگاه كارت خوان متصل است ارتباط برقرار می كند . تا ریزپردازنده كارت ، از معتبر بودن دسترسی به كارت مطمین نشود ، به كارت خوان اجازه دسترسی نمی دهد .

پس از صدور مجوز دسترسی ، كارت خوان می تواند همانند یك دیسك با كارت كه دارای حافظه (Ram ) است كار كند ؛ اطلاعات را خوانده ، پردازش و تغییر دهید .

كارت های هوشمند می توانند تا 8 كلیو بایت Ram ( حافظه با دسترسی تصادفی برای خواندن و نوشتن اطلاعات ) ، 364 كیلو بایت ROM ( حافظه فقط خواندنی ) ، 256 كیلوبایت PROM ( حافظه فقط خواندنی قابل برنامه ریزی ) و یك ریزپردازنده 16 بیتی داشته باشند .

كارت هوشمند همچنین از یك واسط سریال برای نقل و انتقال اطلاعات استفاده كرده ، انرژی خود را هم از یك منبع بیرونی ( مثلاً دستگاه كارت خوان ) تأمین می كند . ریز پردازنده هم برای انجام یك مجموعه عملیات محدود همانند رمزنگاری مورد استفاده قرار می گیرد .

كارت های هوشمند می توانند برای كارت های اعتباری ، كارت پولها ، سیستم های امنیتی كامپیوتری ، سیستم های تشخیص هویت دولتی و بسیاری موارد دیگر مورد استفاده قرار گیرند .

كارت هوشمند غیر تماسی ( Contactless )

كارت هوشمند كه شبیه به یك كامپیوتر ساده و كوچك است می تواند از طریق دستگاه كارت خوان و اتصال طلایی خود ارتباط برقرار كند ، تا بتوان به اطلاعاتی كه درون حافظه این كارت قرار دارد دسترسی پیدا كرد .

از آنجایی كه این كارت ها دارای یك ریز پردازنده هستند و این ریز پردازنده به دسترسی به حافظه كارت نظارت می كند ، می توان به امنیت اطلاعات درون كارت اطمینان داشت و اطلاعات مهم را در آن ذخیره كرد .

این نوع كارت های هوشمند هم همانند كارت های معمولی مغناطیسی نیاز به قرار گرفتن در دستگاه برای خوانده شدن اطلاعات دارند . نسل جدید كارت های هوشمند ، كارت های هوشمند بدون تماس هستند . این كارت ها بدون تماس و با تكنولوژی القاء Radio Frequency Identification با دستگاه كارت خوان ارتباط برقرار می كنند . فقط كافی است این كارت در نزدیكی دستگاه قرار گیرد .

این نوع كارت در مواقعی كه نیاز به برقراری ارتباط سریع و حتی بدون دخالت دست وجود دارد ، كاربرد بسیاری دارد . برای مثال برای ورود به یك اتاق ، كارت ممكن است در جیب یا كیف شخص باشد و از همان محل و بدون نیاز به خارج كردن با دستگاه كارت خوان ارتباط برقرار كرده و مجاز بودن ورود بررسی شده و در باز شود .

همچنین در بسیاری از سیستم های حمل و نقل عمومی در دنیا به دلیل حجم زیاد مسافران و به خاطر سریع تر شدن چك كردن بلیط از این نوع كارت ها استفاده می شود . هم اكنون كارت های اعتباری متروی تهران و همچنین كارت مورد استفاده برای اتوبوس های خط واحد مشهد ، موبایل پارك ها ، تاكسی ها و متروی مشهد از نوع كارت هوشمند بدون تماس هستند .

استفاده از این كارتها روز به روز بیشتر می شود مثلاً در شهر تبریز نیز جهت استفاده از اتوبوس به عنوان كارت بلیط اتوبوس پیاده سازی شده است . از نظر فاصله مجاز برای برقراری ارتباط چند نوع كارت هوشمند وجود دارد .

در دو نوع از آنها ( نوع A و B) كه استاندارد هم شده اند ، حداكثر فاصله مجاز برای برقراری ارتباط 10 سانتی متر است . این فاصله كه به این دلیل است كه سیستم ( برای مثال كم كردن پول از كارت مترو ) به صورت ناخواسته ( مثلاً گذشتن از كنار ورودی مترو ) عمل نكند . همچنین در یك نوع دیگر حداكثر فاصله مجاز برای برقراری ارتباط 50 سانتی متر در نظر گرفته شده است .

تكنولوژی كارت هوشمند ( Smart Card ) به عنوان یكی از دستاوردهای نوین بشری ، تحولی شگرف در حوزه سیستم های كاربردهای روزمره انسانها ایجاد كرده است . دو مقوله مهم امنیت( Security ) و همراه بودن ( Mobility ) از ویژگی های منحصر بفرد این تكنولوژی است .

امروزه كاربردهای این تكنولوژی در سطح دنیا در اكثر زمینه ها قابل مشاهده بوده و حتی این روند ، رو به رشد می باشد . بانكها ، مراكز مخابراتی ، سازمانهای دولتی ، مراكز بهداشتی ، مراكز ارایه خدمات ، مراكز آموزشی ، مراكز تفریحی و... از این دستاوردهای كاربردی این تكنولوژی بهره می گیرند .

انواع كارت هوشمند

• كارت های حافظه تماسی ( Contact Memory Card )
• كارت های دارای پردازشگر ( Contact CPU Card )
• كارت های حافظه بدون تماس ( Contact-less Memory Card )
• كارت های دارای پردازشگر با رابط دوگانه ( Dual Interface CPU Card )

انواع كارت های هوشمند از دیدگاه تكنولوژی ساخت

• كارت های تماسی ( Contact )
• كارت های غیر تماسی ( Contact-less )
• كارت های با رابط دوگانه ( Dual Interface )


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری


• ISIRI 8232 : كارتهای شناسایی- كارتهای دارای مدارمجتمع قسمت
• IEC/ISIRI-ISO 7810 : كارت های شناسایی - ویژگیهای فیزیكی
• ISIRI-ISO/IEC 7816 : كارت های شناسایی -كارت های مدار یكپارچه
• ISIRI-ISO/IEC 14443 : كارت شناسایی - كارت های مدار مجتمع فاقد كنتاكت -كارت های مجاورتی
• 14379 ISIRI : كارتهای شناسایی -كارت های مدار مجتمع غیر تماسی -كارت های مجاورتی
• ISIRI 11683 : كارت های شناسایی -كارت های حافظه نوری -روش ذخیره سازی خطی

استانداردهای بین المللی

• ISO/IEC 7810:2003
• ISO/IEC 7816:2005
• 14443-1:2008ISO/IEC


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری


طبق آمار سازمان تجارت جهانی ، ده كشور عمده تولید كننده این محصول عبارتند از ؛ چین ، فرانسه ، آلمان ، آمریكا ، سنگاپور ، هنگ كنگ ، سوییس ، انگلستان ، لهستان ، مكزیك . همچنین كشورهای فرانسه ، آمریكا ، چین ، هنگ كنگ ، آلمان ، انگلستان ، هند ، ایتالیا ، مكزیك و آفریقای جنوبی ده كشوری بوده اند كه بیشترین میزان واردات این محصول را به خود اختصاص داده اند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری


تكنولوژی كارت هوشمند ( Smart Card ) به عنوان یكی از دستاوردهای نوین بشری ، تحولی شگرف در حوزه سیستم های كاربردهای روزمره انسانها ایجاد كرده است . دو مقوله مهم امنیت( Security ) و همراه بودن ( Mobility ) از ویژگی های منحصر بفرد این تكنولوژی است . امروزه كاربردهای این تكنولوژی در سطح دنیا در اكثر زمینه ها قابل مشاهده بوده و حتی این روند ، رو به رشد می باشد . بانكها ، مراكز مخابراتی ، سازمانهای دولتی ، مراكز بهداشتی ، مراكز ارایه خدمات ، مراكز آموزشی ، مراكز تفریحی و ... از این دستاوردهای كاربردی این تكنولوژی بهره می گیرند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری

مراحل تولید کارت هوشمند

1. چاپ ( Printing )
2. لایه گذاری ( Lamination )
3. برش کارت ( Punching )
4. ایجاد حفره ( Milling )
5. چسب گذاری ( Gluing )
6. کاشت تراشه ( Implantation )
7. شخصی سازی ( Rersonalization )
8. آزمایش و کنترل کیفیت ( Flexion & Torsion test )

تولید كارت نیز ، مانند همه پروژه های چاپی دیگر از طراحی آغاز می شود . به طور كلی دو نوع طراحی در مورد كارت وجود دارد ، طراحی عادی و طراحی امنیتی كه توسط نرم افزارهای امنیتی ویژه صورت می گیرد . هر یك از این موارد در جایگاه خود كاربرد دارند . در تولید كارت های شناسایی به طور خاص فقط طراحی امنیتی انجام می شود .

یكی از روش های مهم برای اعمال مشخصه امنیتی روی كارت های شناسایی ، طراحی است . در موارد خاصی ، طراحی امنیتی روی كارت های بانكی نیز صورت می گیرد . ولی در اغلب موارد طراحی عادی برای كارت های اعتباری بانكی مورد استفاده است و شاخصه امنیتی این كارت ها از طریق رمزگذاری و جلوگیری از دسترسی ساده به اطلاعات چیپ یا نوار مغناطیسی تأمین می شود .

در واقع باید یادآوری كرد در مورد كارت های چیپ دار ، از آنجایی كه جعل در بخش چیپ اتفاق می افتد ، اضافه كردن فاكتورهای امنیتی به ظاهر كارت در همه موارد ضروری نیست . زیرا دستگاه Reader برای خوانش كارت ، یك كارت سفید را نیز كه دارای چیپ باشد از كارتی با شاخصه های طراحی امنیتی تشخیص نمی دهد . ولی برای برخی كارت های اعتباری مبلغ دار كه توسط خود شخص و یا بانك شارژ می شوند ، نیاز است از نظر ظاهری نیز اعتباری برای آنها قایل شد .

در واقع ، این نوع خوانش اطلاعات و استفاده كارت است كه فاكتورهای امنیتی لازم را تعیین می كند . از نرم افزارهای امنیتی به همراه Plug inهای گوناگونی جهت طراحی های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد . این نرم افزارها به صورت دوره ای به روز می شود .

پس از طراحی ، چاپ اولین مرحله جهت تولید بدنه كارت ( Card Body ) است. در تولید بدنه كارت از روش های مختلف چاپی ( افست رطوبتی و خشك UV، سیلك اسكرین ، دیجیتال ) استفاده می شود . برای چاپ بدنه كارت ، بسته به نوع سفارش ، روش چاپ تعریف می شود . چاپ افست رطوبتیUV روش صنعتی متداول در تولید انواع كارت است . افست خشك UV روش دیگر در چاپ این كارت ها است .

در این روش با حذف آب و الكل بسیاری از مشكلات مرتبط با تركیب این مواد و مركب در ماشین های افست حل شده است و همچنین كنترل یكنواختی مركب در سطح چاپی آسان تر صورت می پذیرد ، ولی ظرافت هایی كه در افست رطوبتی قابل بازسازی است را در افست خشك نخواهیم داشت . به عنوان مثال بسیاری از افكت های چاپ امنیتی مانند رنگین كمان ( Rainbow ) ، با افست خشك قابل دستیابی نیست .

در مجموعه تولیدی مورد مطالعه از روش افست رطوبتی برای چاپ انواع كارت استفاده می شود . روش سیلك اسكرین یك روش تكمیلی برای چاپ و تولید كارت به حساب می آید . اگر چه این روش برای یك چاپ چهار رنگ به هیچ وجه منطقی نیست ، اما بهترین روش و در بعضی مواقع تنها روش چاپ افكت های ویژه مانند طلایی و نقره ای و مركب های امنیتی روی كارت است .

زیرا به دلیل تركیبات خاص این مركب ها در برخی موارد امكان چاپ آنها به روش افست فراهم نیست و یا در ارتباط با مركب های متالیك ، نوع حلال های موجود در مركب های افست امكان لمینیت را از كارت ها سلب می كنند .

چاپ دیجیتال اگرچه در تیراژهای پایین و در موارد خاص به عنوان روش مستقیم چاپ روی كارت به كار می رود ولی به عنوان یك روش صنعتی مناسب و اقتصادی در تولید بدنه كارت به حساب نمی آید . سه روش معمول در این ارتباط پرینتر های رومیزی از نوع حرارتی ( Thermal ) با استفاده از ریبون ، پرینترهای لیزری و جوهر افشان هستند .

در این میان روش اول بیشتر به منظور چاپ بدنه كارت های شناسایی در تعداد محدود (1000 تا 5000 عدد ) و یا شخصی سازی بدنه كارت های لمینیتی تولید شده به روش افست ، به كار می رود .

پرینترهای لیزری و جوهر افشان نیز گرچه در بعضی موارد برای چاپ بدنه كارت های پلاستیكی در تیراژهای محدود مورد استفاده قرار می گیرند ولی كاربرد انواع خاصی از آنها در ماشین آلات شخصی سازی كارت و تولید انبوه و صنعتی است .

جهت آماده سازی بدنه كارت ، پایه كار با چاپ افست شروع می شود . به طور معمول از 4 رنگ برای چاپ استفاده می شود ، ولی در مواردی هم از رنگ های دیگر و یا مركب های امنیتی مانند مركب های نامریی ( Invisible ) ، مركب های حرارتی ( Thermo Chromic ) و یا OVI كه با تغییر جهت نور ، رنگشان تغییر می كند نیز استفاده می شود .

ورقه های پلاستیك می توانند از جنس های مختلفی مانند پی وی سی ، پلی كربنات ، پلی اتیلن ، ABS یا ... باشند كه بسته به نوع و استاندارد ضخامت آن كارت ، تعداد و ضخامت لایه های تشكیل دهنده آن متغیر است . به عنوان مثال كارت های هوشمند بین 800 تا 820 میكرون ضخامت دارند .

پس از عملیات چاپ ، ورقه های چاپ شده حدود 42 ساعت در اتاق تمیز ( Clean Room ) نگهداری می شوند . نكته مهم عدم وجود هر گونه گرد و غبار در محیط است ، زیرا اگر محیط عاری از گرد و غبار نباشد این ذرات روی سطوح چاپ شده می چسبند و كار را كاملاً كثیف می كنند . پس از 42 ساعت ، مرحله ترتیب لایه های كارت آغاز می شود .

به طور كلی دو لایه میانی چاپ شده حاوی طرح پشت و روی كارت به عنوان Core قرار می گیرند . روی این دو لایه ، لایه های دیگری كه به آنها Overlay می گوییم ، در هر دو طرف ، از همان جنس لایه میانی ولی از نوع شفاف قرار می گیرند . اگر كارت مد نظر مغناطیسی باشد لایه Overlay زیرین حاوی نوار مغناطیسی خواهد بود .

پس از ترتیب لایه ها با یكدیگر كه می تواند به صورت دستی یا اتوماتیك صورت بگیرد ، دستگاهی این لایه های ترتیب شده را در چند نقطه - اغلب به صورت دو نقطه در بالا و دو نقطه در پایین كار - با استفاده از جوش اولتراسونیك ثابت می كند . این جوش ، لایه های كارت را تا قرار گرفتن در دستگاه لمینیت به طور ثابت روی یكدیگر نگاه می دارد .

از آنجایی كه رجیستر مارك های چاپ شده روی ورقه ها در مرحله پانچ مورد استفاده قرار می گیرند ، قرارگیری دقیق و ثابت لایه ها روی هم از اهمیت بالایی برخوردار است . دستگاه اتوماتیك لمینیت ، در دو مرحله ، لمینیت گرم و سرد را روی كارت ها انجام می دهد . در این مرحله از كار ، از هیچ گونه چسبی استفاده نمی شود ، بلكه لایه های پی وی سی به درجه ذوب ( Melt ) رسیده و با فشار وارده ، آماده ممزوج شدن در یكدیگر می شوند .

پس از آن ، ورقه های كارت از پرس گرم به پرس سرد منتقل می شوند و از طریق فشار و گردش آب سرد در كاست های دستگاه لمینیت ، پرس صورت می گیرد . این روند باعث می شود لایه ها بدون تغییر شكل و دفورمه شدن ، در یكدیگر ممزوج شده و تشكیل یك لایه را بدهند . فرایند لمینیت شدن كه بر اثر فشار و حرارت انجام می شود پارامترهای ویژه ای دارد كه در پلاستیك های مختلف مانند پی وی سی و پلی كربنات ، از نظر دما و مدت زمان متفاوت است .

مرحله لمینیت در كارت های پلاستیكی با مفهوم لمینیت در چاپ كه به معنای قرار گرفتن یك لایه پوشش روی كار می باشد متفاوت است و شیوه توضیح داده شده روش استاندارد لمینیت كارت های پلاستیكی است . فرض كنیم كسی كارت پلاستیكی بخواهد كه از نوع اسكرچ یا ویزیت باشد، در این صورت دیگر نیازی به مرحله لمینیت نیست .

لمینیت با هدف ضخامت دادن به كارت از طریق ممزوج شدن چندین لایه در هم و همزمان پوشش لایه های چاپی به وسیله لایه های شفاف Overlay صورت می گیرد .

با این توضیحات در تولید كارت هایی مانند كارت های ویزیت ، اینترنتی و یا كارت شارژ كه نیازی به پروسه لمینیت وجود ندارد اوراق پس از چاپ چهار رنگ و ورنی ، پانچ شده ( به صورت كارت ) و پس از درج كد و اسكرچ توسط دستگاه های شخصی سازی كه در صورت نیاز انجام می شود - بسته بندی می شوند . مرحله بعد از لمینیت ، پانچ كارت ها است .

ابعاد كارت های پلاستیكی از استانداردهای بین المللی ثابتی پیروی می كند . ( (CR-80 نكته مهم آن است كه كارت ها دقیقاً در جای خود پانچ شوند . به عنوان مثال نوار مغناطیسی روی كارت باید در فاصله استانداردی از لبه كار قرار گیرد .

به همین منظور در طراحی از Layout و چیدمان خاصی برای كارت ها استفاده می شود ، رجیستر مارك هایی كه در چاپ می آیند ، در دستگاه پانچ توسط سنسورهای فتوالكتریك خوانده شده و نقاط پانچ را مشخص می كنند . تا این مرحله عملیات انجام شده كم و بیش در مورد همه كارت ها یكسان است .

اما از این مرحله به بعد بسته به نوع كارت ، عملیات مختلفی روی بدنه آن انجام می شود . اگر كارت از نوع مغناطیسی یا ویزیت باشد ، برای شمارش توسط دستگاه شمارشگر ، شرینك و بسته بندی نهایی ارسال می شود . اگر كارت از نوع تراشه دار باشد وارد دستگاه تراشه گذاری(Chip implanting ) می شود .

این دستگاه به صورت تمام اتوماتیك مراحل مختلفی از جمله ایجاد حفره ای با عمق و ابعاد مشخص ، الحاق چسب پشت تراشه ، پانچ و كاشت تراشه ، پرس گرم و سرد تراشه و عملیات مختلف كنترلی را روی كارت و تراشه انجام داده و در خشاب های نهایی جاگذاری می كند .

در صورتی كه تراشه كارت از نوع غیرتماسی باشد ، به صورت شیت ( ورقی ) ، در مرحله ترتیب ، میان دو لایه چاپی ( Core ) قرار گرفته و به همراه دیگر لایه ها لمنیت می شود . پس از این مراحل در صورت نیاز ، كارت شماره گذاری شده و سایر مراحل شخصی سازی به انواع روش های دیجیتال روی كارت صورت می گیرد .

اگر كارت از نوع اسكرچ باشد ، ماشین آلات شخصی سازی كدینگ و اسكرچ عملیات تكمیل كارت را به اتمام می رسانند . می توان از 2 روش هات استمپ و لیبل برای ایجاد اسكرچ روی كار استفاده كرد . در صورت نیاز به درج هولوگرام و نوار امضا یا حتی جلوه های طلا یا نقره كوب در سطح انواع كارت ، این كار به روش هات استمپ انجام خواهد شد .

مراحل یاد شده در بالا به طور عمومی در همه كارخانجات تولید كارت به همین روال به صورت استاندارد صورت میگیرد . برخی مراحل نیز برای كنترل كیفیت كارت تولید شده و یا شخصی سازی كارت ها وجود دارد . به عنوان مثال می توان به انجام تست های خمش و پیچش و ... برای كنترل كیفیت كارت پس از مرحله پانچ ( برش قالبی ) اشاره كرد .

در حال حاضر فناوری های جدیدی در تولید كارت ارایه نشده است ، ولی همواره تكنیك های كاربردی تازه ای ابداع می شوند كه از این میان می توان به تكنیك MLI یا CLI اشاره كرد . این تكنیك كه نوشتن اطلاعات روی شیارهای حكاكی شده در چند زاویه است ، تاكنون قابلیت ایجاد تصویر را در دو زاویه به وجود می آورد كه به تازگی این تعداد به سه تصویر – نگاشت در سه زاویه - افزایش یافته است .

تكنیك دیگر ، روش جدیدی برای درج شماره روی كارت اعتباری بانك است كه تاكنون به روش امباس انجام می شده است . در روش جدید كه به صورت جوهرافشان و با مركب های یووی انجام می شود ، سرعت شماره زنی به مراتب چندین برابر خواهد شد . انواع نانو تكست ها ( ریزنگاشت ها ) روی هولوگرام كه تنها از طریق میكروسكوپ قابل شناسایی اند نیز از دیگر تكنیك های امنیتی جدید است ، كه در تولید كارت نیز مورد استفاده قرار می گیرد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری 

• ماشین چاپ افست
• ماشین لمینت
• ماشین برش كارت
• ماشین فرز حفره كارت
• ماشین نصب اتوماتیك تراشه
• ماشین چسب زن
• ماشین چاپ برجسته
• ماشین تزریق بدنه پلاستیكی
• قالب كارت
• سخت و نرم افزار شخصی ساز
• كمپرستور و هوای فشرده

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کارت شارژ موبایل

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع کارت هوشمند یا کارت اعتباری ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool