طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه سال 1400 + pdf + word

Van galvanized

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

وان گالوانیزه ، محصولی است که کاربرد اصلی آن در صنایع مختلف پوشش دهی فلزات می باشد . این محصول به شکل کلی یک حمام فلزی با ابعاد گوناگون می باشد ، که معمولا ابعاد داخلی آن براساس نوع کاربرد و سفارش مشتری ساخته می شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه


وان گالوانیزه ، محصولی است که کاربرد اصلی آن در صنایع مختلف پوشش دهی فلزات می باشد . این محصول به شکل کلی یک حمام فلزی با ابعاد گوناگون می باشد ، که معمولا ابعاد داخلی آن براساس نوع کاربرد و سفارش مشتری ساخته می شود .

ولی با توجه به سفارش مشتریان می توان در ابعاد فوق تغییرات حاصل نمود علیهذا باتوجه به نوع قطعاتی که قرار است گالوانیزه شود ابعاد آن کم یا زیاد می شود .

لازم است قبل از اینکه به معرفی محصول و تکنولوژی آن بپردازیم اندکی در مورد فرآیند گالوانیزه و تکنولوژی آن مطالبی را ارائه نماییم .

نام و کد محصول : با بررسی صورت گرفته در حوزه کدهای بین المللی آیسیک و نیز اطلاعات دریافتی از وزارت صنایع و معادن ایران ، وان گالوانیزه بعنوان یک محصول دارای کد آیسیک نمی باشد ولی می توان آن را در گروه مخزن و ساخته شده بوسیله فولاد زنگ نزن جای داد .


کاربرد و موارد مصرف ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه


وان گالوانیزه ، محصولی است که در صنایع مختلف پوشش دهی فلزات کاربرد اصلی دارد ، این محصول به شکل کلی یک حمام فلزی با ابعاد گوناگون می باشد ، معمولا ابعاد داخلی وان های گالوانیزه براساس نوع کاربرد و سفارش مشتری در ابعاد مختلف ساخته می شود .

خاصیت اصلی جنس وان گالوانیزه ، مقاومت در برابر خوردگی ناشی از حمله روی مذاب می باشد . فولاد مناسب برای این منظور باید حداقل مقدار کربن و سیلیسیم را داشته و درصد مقادیر سایر عناصر آلیاژی آن ، در حد بسیار پایین باشد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه


با مطالعه محتوای فهرست کالاهای مشمول اجرای اجباری استاندارد صادراتی ، این محصول در گروه مکانیک و فلز شناسی استانداردهای ملی برای صادرات و واردات به شماره ۳۶۹۳ می باشد .

جهت تعیین کیفیت جوش و مواضع جوشکاری شده از آزمایش های مخرب و غیر مخرب و مطابق استانداردهای ASMIE Secir و 1- DIN- EN1043 صورت می پذیرد ، در تست های صورت گرفته و به روش غیر مخرب از متد (UT) و ( PT) . آزمایش های کششی ، سختی سنجی و خمش و نیز آزمایش خوردگی استفاده می شود .

در آزمایش خوردگی ، نمونه ها در مذاب روی با دمای حدود ۴۵۰ درجه سانتیگراد و در مدت ۱۰ تا ۳۰ روز در یک وان مذاب واقعی ( صنعتی ) قرار داده شده و مقداری خوردگی آن را به روش متالوگرافی و تعیین اختلاف وزن نمونه اولیه با نمونه پس از خروج از وان اندازه گیری می کنند .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه


کشورهای تولید کننده : آدربایجان ، ارمنستان ، ازبکستان ، افغانستان ، امارات متحده عربی ، انگلستان ، تاجیکستان ، ترکمنستان ، ترکیه ، کره ، چین ، رومانی ، سودان ، عراق ،عمان ، سوریه و ...

کشورهای مصرف کننده : آفریقا ، بلژیک ، تایلند ، دانمارک ، سنگاپور ، سوئد ، گرجستان ، مالزی ، مصر و ...

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه :

شماره تعرفه گمرکی وان گالوانیزه ( مخزن فولادی ) ۷۳۰۹۰۰۰۰ می باشد . طبق قانون مقررات صادرات و واردات جمهوری اسلامی ایران در سال ۱۳۸۹ این محصول با شماره تعرفه ۷۳۰۹۰۰۰۰ معرفی و جزء کالاهای مجاز ( گروه صنایع فلزی ) شناخته شده است و به دلیل حجم تقاضای بالا در داخل ، محدودیتی جهت واردات منظور نگردیده است ، ضمن اینکه در این قانون امکان صادرات نیز با رعایت استانداردهای سری ASME وجود دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه

گالوانیزه ، به مجموعه عملیات غوطه وری فلز ( آهن و فولاد ) در حمامی از فلز روی و ایجاد پوششی از روی به منظور افزایش عمر مفید فلز در برابر خوردگی گفته می شود ، این پوشش در اثر یک عکس العمل متالوژیکی بین مذاب روی و آهن موجود در فولاد بوجود می آید . این پوشش لایه ای با ضخامت یکنواخت را در تمام سطح فلز بوجود می آورد . سه مرحله اصلی در عملیات گالوانیزه گرم عبارتند از :

الف ) آماده سازی سطح

ب ) گالوانیزاسیون

ج ) عمليات بعد از گالوانیزاسیون ، که به صورت اجمالی هر یک از مراحل فوق توضیح داده خواهد شد .

الف) آماده سازی سطح این قلم در گالوانیزه نمودن تمیز نمودن کامل سطح فولاد از هرگونه چربی ، زنگ و اکسیداسیون است ، که برای اینکار قطعه مورد نظر را طی مراحل ذیل آماده سازی می کنند :

- چربی زدایی ( Degreasing leavstie cleaning )

در این مرحله ابتدا قطعه فولادی را در وان چربی زدا می خوابانند تا لکه ، روغن و گریس روی سطح فولاد پاک شود . ( در مواردی استفاده از چربی گیرهای قلیایی ) سپس فولاد را آبکشی می کنند .

- پیکلینگ ( Pickiling )

قطعه را در وانی حاوی اسید کلریدریک یا اسید سولفوریک غوطه ور می کنند ، تا اکسیدها شده و لکه های آن از سطح فولاد جدا شود . سپس فولاد آبکشی شده و آماده برای قسمت بعدی می شود .

- فلاکسینگ ( Flaxing)

هدف از فلاکسینگ ، ایجاد لایه های محافظ بر سطح فولاد می کند ، تا از اکسید شدن فولاد قبل از ورود به وان گالوانیزه جلوگیری کند . برای این منظور قطعه را در محلول کلرید روی و آمونیوم غوطه ور می کنند . پس از مراحل آماده سازی سطح ، یعنی چربی زدایی ، پیکلینگ و فلاکسینگ سطح فلز از هرگونه اکسیداسیون و لکه ای که مانع عکس العمل بين فولاد و روی در وان گالوانیزه می شود عاری می شود .

ب) گالوانیزاسیون 

عملیات گالوانیزه گرم هنگامی که فولاد کاملا تمیز شده آماده ورود به وان گالوانیزه است . وان گالوانیزه حاوی روی با استاندارد ASTM B6 است ، که در این استاندارد روی با حداقل خلوص ۹۸/ ۵ % در وان گالوانیزه قرار می گیرد . ضمن اینکه در بعضی اوقات ممکن است سایز فلزات دیگر به مذاب روی وان گالوانیزه اضافه شود ، تا خاصیت پوشش پذیری داشته باشد .

دمای مذاب روی وان گالوانیزه معمولا بین ۴۵۵-۴۴۵ درجه سانتیگراد است ، که در این دما روی به حالت مذاب است بنابراین فولاد هنگامی که وارد گالوانیزه می شود ، باید آنقدر در این مذاب بماند تا به دمای مطلوب برسد و پوشش گالوانیزه بر روی فولاد بوجود آید ضمن اینکه کل عملیات گالوانیزه کردن در وان باید کمتر از ۱۰ دقیقه طول بکشد ، که البته کم و زیاد شدن این زمان بیشتر بستگی به ضخامت فولاد و ضخامت پوشش روی مورد نیاز دارد .

هنگامی که فولاد از وان خارج شد برای افزایش کیفیت پوشش گالوانیزه آنرا بصورت سریع خنک می کنند . این عملیات را خنک کردن سریع یا Cuenching می گویند . بدین ترتیب که فولاد و روی اندود شده را بلافاصله وارد مخزن آبی که حاوی برخی افزودنی های شیمیایی است ، می نمایند که موجب ایجاد لایه ای بر روی پوشش گالوانیزه می شود و این خود موجب محافظت پوشش گالوانیزه می شود .

قطعه انجام می شود و مانند پاک کردن شرابه ها و ترمیم لکه های فاقد پوشش ( Icicle ) می باشد ، که بوسیله ابزاری ساده مانند سمباده و سنگ از بین می رود .

تکنولوژی ساخت وان گالوانیزه گرم : وان گالوانیزه یکی از مهمترین اجزاء فرآیند گالوانیزه گرم می باشد ، با توجه به وجود روی مذاب در وان ، بوجود آمدن هرگونه عیب و یا نقص قابل ملاحظه در وان می تواند منجر به بروز فاجعه انسانی و زیان های مالی فراوان شود .

مهمترین عوامل موثر بر افزایش عمر وان ، نوع فولاد بکار رفته در ساخت بدنه وان ، کیفیت و طراحی و همچنین کیفیت جوشکاری در مناطق مختلف و نحوه انتقال حرارت آن می باشد .

- جنس و آنالیز شیمیایی وان

یکی از فاکتورهای اصلی در انتخاب وان گالوانیزه ، جنس و آنالیز شیمیایی فولاد بکار رفته در ساخت آن می باشد . از آنجا که سطوح داخلی وان همواره در معرض حمله خورنده مذاب روی بوده که نهایتا منتج به فرسایش و تخریب آن می گردد ، لذا باید با انتخاب فولاد مناسب حتی الامکان از شدت این حمله که باعث واکنش آهن و روی می شود ، کاسته گردد .

خاصیت اصلی جنس وان گالوانیزه ، مقاومت در برابر خوردگی ناشی از حمله روی مذاب می باشد . فولاد مناسب برای این منظور باید حداقل مقدار کربن و سیلیسیم را داشته و درصد مقادیر سایر عناصر آلیاژی آن در حد بسیار پایین باشد .

ساخت وان های گالوانیزه :

وان گالوانیزه بسته به طول آن از یک یا چند بدنه جانبی فولادی پیش شکل گرفته با مقطعه شکل که به دو انتها ( که هر کدام از سه طرف خم شده است ) ، جوش می شود ، ساخته شده است . بدین ترتیب هیچگونه جوشی در نواحی خطر و یا در نواحی میان ته و دیواره ها و یا در گوشه های عمودی ورق ها قرار نمی گیرد . در ساخت وان حتی المقدور باید از گوشه های تیز و زوایای قائمه اجتناب شود .

ساخت وان های گالوانیزه با ابعاد بزرگ و روش اصولی در کارخانجات محدودی صورت می گیرد ، یکی از این شرکت ها در این زمینه ، شرکت دبلیو۔ پیلینگ آلمان می باشد ، این شرکت بیش از ۱۰۰ سال سابقه کار داشته و دارای پرسنل متخصص و تجهیزات مناسب برای ساخت انواع وانهای ذوب منجمله وان گالوانیزه می باشد . این شرکت وان های مذاب با ابعاد مختلف و وزنهای گوناگون تا ۱۰۰ تن را می سازد .

در شرکت مزبور برشکاری ورق ( مواد خام ) با استفاده از ماشین های NC و یا با روش های برش با گاز صورت می گیرد . عملیات فرم دهی ورق بصورت سرد یا گرم انجام شده ، عملیات جوشکاری با دقت و با روش الکتریکی با الکترود روکش دار ، روش جوشکاری با گاز محافظ و جوشکاری اتوماتیک سرباره ای بمنظور تولید جوش های با مواد کم سیلیسیم صورت می گیرد ، که در واقع مواد جوش مشابه جنس وان خواهد بود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه

• برش زینسر
• رول ورق
• پرس هیدرولیک
• دستگاه جوش الکترواسلک
• دستگاه جوش رکتیفایر
• کرن هوایی
• تجهیزات آزمایشگاه مکانیک
• قالب و سایر تجهیزات

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید وان گالوانیزه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید قطعات فلزی کشتی و شناور های دریایی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ساخت سیلو های فلزی ذخیره گندم

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید وان گالوانیزه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.