طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم سال 1400 + pdf + word

Aluminum ingots

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آلومینیوم کاربردی ترین فلز بعد از آهن است و تقریبا در تمامی بخش های صنعت دارای اهمیت می باشد . از جمله کاربردهای آلومینیوم می توان به کاربرد در اتومبیل سازی ، هوافضا ، دریایی ، حمل و نقل ریلی ، قوطی ها و بسته بندی ها ، صنعت ساختمان ، صنایع برق ، باتری ها ، گالوانیزه کردن فولاد و .... اشاره نمود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم


کد آیسیک محصول 27201331 از گروه ساخت فلزات اساسی )27 ( و زیر گروه ساخت فلزات اساسی قیمتی و فلزات غیر آهنی 2720 ) ) می باشد ، آلومینیم تحت زیر فصل 7601 مقررات گمرکی ایرال با " آلومینیوم به صورت کارنشده " ، با زیر تعرفه های 76011000 آلومینیوم غیرممزوج ، 76012000 آلیاژهای آلومینیوم و وارد و صادر می شود.

شرایط ورود آن داشتن اجازه از وزارت صنعت ، معدل و تجارت و پرداخت 5 درصدی حقوق ورودی در سال 1395 ( حقوق گمرکی 4 %و سود بازرگانی 1 % ) می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم


محصول تولیدی در این واحد ، انواع شمش آلومینیم می باشد ، آلومینیوم کاربردی ترین فلز بعد از آهن است و تقریبا در تمامی بخش های صنعت دارای اهمیت می باشد ، آلومینیوم خالص ، نرم و ضعیف است ؛ اما می تواند آلیاژهایی را با مقادیر کمی از مس ، منیزیوم ، منگنز ، سیلیکول و دیگر عناصر به وجود آورد ، که این آلیاژها ویژگی های مفید گوناگونی دارند ، از جمله کاربردهای آلومینیوم می توان به کاربرد در اتومبیل سازی ، هوافضا ، دریایی ، حمل و نقل ریلی ، قوطی ها و بسته بندی ها ، صنعت ساختمان ، صنایع برق ، باتری ها ، گالوانیزه کردن فولاد و ... اشاره نمود .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید شمش آلومینیوم


در فرآیند تولید شمش آلومینیوم ، از الکترولیز نمک مذاب استفاده می نمایند . جریال برق DC که جهت الکترولیز مورد نیاز است ، توسط رکتیفایرها تأمین می گردد ، تحت تأثیر این جریال مستقیم برق DC اکسید آلومینیوم )آلومینا ) به آلومینیوم خالص تبدیل می شود .

جهت تولید آلومینیوم از دیگ هایی بنام دیگ الکترولیز که شامل آند و کاتد می باشد و بطور مخصوصی بر روی استراکچرهای فولادی قرار می گیرند ، استفاده می شود. در این فرآیند کریولیت ، آلومینیوم فلوراید ، کلسیم فلوراید و آلومینا بعنوال الکترولیت و مواد کربنی بعنوال الکترود عمل می نمایند ، آلومینیوم مذاب در کاتد رسوب و گاز آندی که غالباً Co2 می باشد ، در آند تولید می گردد

در طی فرآیند گازهای هیدروژل فلوراید و غبار تولید می گردد ، که همراه گاز آندی مجموعاً بخارات احیا را تشکیل می دهد ، در دماهای کمتر از محدوده 600-400 درجه سانتیگراد ممکن است ، آلومینیوم باید حاوی 5/0-2/0 درصد رطوبت باشد ، که این رطوبت با فلورایدهای جامد در درجه حرارت های بالا واکنش می دهد.

2Na3AlF6+3H2O >>>>>>>>> Al2O3+6NaF+6HF 2AlF3+3H2O >>>>>>>>> Al2O3+6HF

بخارات احیاء در سالن احیاء منتشر شده و شرایط کار را نامطلوب و جدی روی سلامتی کارگران دارد ، به علاوه این بخارات سموم زیست محیطی را به همراه دارد ، بنابراین از ضروری ترین امور در این فرآیند جمع آوری هر چه بیشتر این بخارات می باشد ، تا علاوه بر حذف این گازها و بخارات مضر ، آلومینا و فلورایدها بازیابی گردند

اکسید آلومینیوم مورد نیاز پس از انتقال به کارگاه احیاء به همراه فلورایدها به داخل مخازن آب ریخته می شوند ، در سیستم کنترل آلودگی جهت جذب گازهای دیگ باید از آلومینای تازه استفاده گردد ، که این نیز به نوبه خود بعنوان آلومینای غنی شده به داخل توربین های دیگ انتقال داده می شود و آلومینای داخل توربین بصورت خودکار و اتوماتیک و مداوم بداخل حوضچه مذاب انتقال می یابد .

بلوک های کربن آندی در کارگاه میله گذاری تکمیل شده و در کارگاه احیاء با آندهای کارکرده معاوضه و این آندها بار دیگر به کارگاه میله گذاری انتقال می یابد. جریال برق DC حاصل از رکتیفایرها توسط خطوط انتقال بالابر جهت الکترولیز وارد کارگاه احیاء می شود ، آلومینیوم مذاب موجود در دیگ از طریق سیستم مکش تخلیه شده و به کارگاه ریخته گری انتقال می یابد و در آنجا وارد کوره های نگهدارنده شده و با افزایش عمل اختلاط برحسب نیاز محصولات متنوعی از آن تولید می گردد .

همواره مقداری از آلومینیوم مذاب کارگاه احیاء داخل پیگ ریخته می شود ، تا جهت ذوب مجدد بکار گرفته شود و قبل از انجام فرآیند و در حین حال آزمایش هایی شامل کنترل و آنالیز مواد خام مصرفی و تولیدی صورت می گیرد ، تا محصول بدست آمده بر اساس استانداردهای قابل قبول تولید گردد ، در خاتمه فرآیند شمش های آلومینیوم تولید شده مورد ارزیابی و کنترل نهایی قرارگرفته ، پس از بسته بندی و توزین جهت توزیع به انبار فرستاده می شود .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش آلومینیوم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش منیزیم از دولومیت

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش منیزیم از دولومیت و سیلیس

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش روی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش استیل | ریخته گری قطعات استیل

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش فولاد از قراضه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی شمش آلومینیوم ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.