طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه سال 1400 + pdf + word

Galvanized sheets

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

فولاد گالوانیزه به فولاد گالوانیزه شده توسط روی گفته می شود . مزایای استفاده از ورق های گالوانیزه عبارتند از: هزینه کمتر برای انجام عملیات گالوانیزینگ و جلوگیری از خوردگی ، هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری ، طول عمر زیاد و ....


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه


فولاد گالوانیزه به فولاد گالوانیزه شده توسط روی گفته می شود . مزایای ورقهای گالوانیزه استفاده از ورقهای گالوانیزه ده فایده خواهد داشت که عبارتند از:

هزینه کمتر:

برای انجام عملیات گالوانیزینگ، در مقایسه با سایر روش های معمول جلوگیری از خوردگی، نیاز به هزینه کمتری خواهد بود.

هزینه کمتر برای تعمیرات و نگهداری:

حتی در شرایطی که انجام عملیات گالوانیزینگ در مقایسه با سایر روشهای جلوگیری از خوردگی ، هزینه برتر است ، اجرای آن به دلیل عدم نیاز به تعمیرات پرهزینه ، توصیه می شود .

طول عمر زیاد :

طول عمر ورق های پوشش داده شده با روی در محیط های کاملا خورنده ، در حدود 20 تا 30 سال است .

اعتبار :

استانداردهای مختلف در خصوص گالوانیزینگ ورق های فولادی ، در زمینه ایجاد پوشش های نازك بحث می کنند و این نشان دهنده آن است که طول عمر و نحوه عملکرد لایه روی، برای مصرف کننده قابل اعتماد است. دوام پوشش: پوشش ایجاد شده از طریق گالوانیزه به دلیل داشتن یک ساختار متالورژیکی خاص ، دارای مقاومت مناسب در برابر صدمات مکانیکی ، سایش و خوردگی خواهد بود.

محافظت در برابر صدمات محیطی به صورت اتوماتیک :

پوشش های گالوانیزه به دلیل آنکه در فولاد نفوذ کرده و به عنوان کاتد عمل می کنند ، به همین دلیل خواهد توانست مقاطع ریز موجود در روی سطح فولاد را در برابر صدمات محیطی و خورندگی ، محافظت نمایند .

حافظت کامل :

پوشش ایجاد شده می تواند کلیه نقاط و سطوح فولاد را اعم از گوشه ها ، جاهای کوچک و فرورفتگی ها پر نموده و از خوردگی آنها جلوگیری کند . در این زمینه هیچ پوششی بهتر از پوشش گالوانیزه عمل نخواهد کرد. بازرسی آسان : پوشش گالوانیزه را به راحتی و بدون نیاز با هیچ آزمایش مخربی و تنها از طریق چشم می توان کنترل و بازرسی نمود ( در شرایط خاص که نیاز به ارائه تضمین برای کنترل کیفیت است ، نیاز به آزمایش های مخرب می باشد .

رسیدن به هدف در زمان کوتاه : در صورتی که نیاز باشد ، از ورقهای گالوانیزه در محل استفاده شود ، در این حالت نیاز به صرف زمان برای آماده سازی سطح ، رنگ کردن و یا بازرسی نخواهد بود .

محافظت کامل توسط پوشش گالوانیزه :

پروسه گالوانیزه وابسته به شرایط آب و هوائی نمی باشد.

مصرف ورق های گالوانیزه :

ورق های گالوانیزه مصارف بسیاری در صنایع مختلف داشته و زمانی از آن استفاده می شود ،که نیاز به کنترل خوردگی در آهن و فولاد باشد .

معایب ورق های گالوانیزه عبارتند از :

عملیات جوشکاری این ورق نسبت به آهن معمولی دارای پیچیدگی و دشواری های به مراتب بیشتری می باشد ، گازها و بخارهای حاصل از عملیات جوشکاری سمی می باشد و در طولانی مدت باعث بروز بیماری های ریوی حاد و قرار گرفتن برای مدت محدود در برابر این گاز ها باعث بروز سردرد سرگیچه و حالت تهوع می شود ، لذا توصیه می گردد هنگام جوشکاری با این نوع ورق حتما از ماسک های استاندارد استفاده گردد و مدت زمان جوش کاری برای هر نفر در روز با استفاده از تجهیزات استاندارد به مدت چهار ساعت می باشد .

کلافه های ورودی از خطوط نورد سرد ( تاندم میل و نورد دو قفسه ای ) در ابتدای خط گالوانیزه به یکدیگر جوش خورده و به صورت یک نوار پیوسته شارژ خط می شود . در قسمت شستشو سطح ورق توسط چربی زدایی با مواد قلیایی ، برس زنی و شستشو با آب گرم تمیز شده و سپس با هوای داغ خشک می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه


پانل ها و تابلوهای برق ، سینی کابل ، برخی از قطعات لوازم خانگی و تجهیزات آشپزخانه ، مخازن ، مجراهای هوا و دودکش ، ناودان ها و لوله ها ، بدنه و سقف سوله ها و سالن ها ، کرکره ، کانال ، صنایع یخچال سازی ، اتاق های رنگ . پوشش های محافظ بر سطح فلزات ایجاد لایه محافظ به عنوان پوشش و یا روکش بر سطح فلزات سالهاست مورد استفاده قرار می گیرد.

یکی از دلایل مهم در استفاده از پوشش ها بر سطح فلزات ، ایجاد مانع جهت جداسازی فلز از محیط اطراف به جهت ممانعت از تاثیر محیط و به دنبال آن تخریب و خوردگی فلز است . باید توجه داشت که هیچ پوششی نمیتواند حفاظت یک جسم را در برابر شرایط تخریبی محیط تا ابد تضمین کند ، لذا برای هر پوشش یک عمر مفید تعریف می شود . پوشش ها به سه گروه عمده تقسیم می شوند :

پوشش های آلی نظیر رنگ ها و پلاستیک ، پوشش های معدنی نظیر شیشه و سرامیک ، پوشش های فلزی نظیر گالوانیزه ورق های فولادی گالوانیزه شده به دلیل مقاومت به خوردگی بالا امروزه در صنایع مختلف کاربردهای وسیعی پیدا کرده است و از این رو توجهی خاص به اینگونه پوشش ها معطوف شده است .

لوله فولادی گالوانیزه 1387 BS برای صنعت ساخت و ساز هوای باز مناسب است. اما می توان از آن در حمل و نقل آب استفاده کرد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه


نوع روی » تمامی گروههای روی » که در استاندارد ASTMB-87(92 )آمده است ، جهت فرآیند گالوانیزه قابل استفاده هستند. استاندارد 123 ASTM-89 تصریح می کند ، که آلیاژ «روی» استفاده شده برای گالوانیزه کردن باید حاوی 98 درصد « روی » خالص باشد ، 2 درصد دیگر می تواند فلزات دیگری که جهت فرآیند مفید هستند ، در نظر گرفته شود . معمولترین شمش« روی » مورد استفاده قرار گرفته حاوی 98 درصد « روی » خالص و حدود 4/1ـ 5/0 درصد سرب است . عناصر دیگر به عنوان ناخالصی محسوب می شوند .
53ASTM A2391, DIN1387BS
53, ASTM A2391, DIN1387BS


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول : کشورهای ایالات متحده ، چین ، اتحادیه اروپا ، ژاپن ، کره و هند می باشند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه :

محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد ، اما با توجه به نیاز بالای کشور در حال حاضر تنها تولید کنندگان می توانند پاسخگوی نیاز داخل باشند .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه :

با توجه به استراتژیک بودن صنعت ساخت و ساز و نفت در جهان ، بالطبع محصول مورد نظر از اهمیت بالایی برخوردار است . همچنین در تمامی صنایع نظیر ساختمان و نفت و گاز مصرف به گونه ای فراگیر شده که جزء کالاهای استراتژیک می باشد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه

انواع روش های گالوانیزینگ ( گالوانیزه کردن ) :

انواع روش های گالوانیزینگ عبارتند از : گالوانیزینگ الکتریکی ، گالوانیزینگ غوطه وری داغ ، پوشش دهی مکانیکی ، اسپری روی ( متالیزینگ ) و رنگ کردن با خاك روی . که از این همه معمول ترین روش ها شامل روش زیر است :

گالوانیزینگ الکتریکی و یا گالوانیزینگ سرد:

این روش به این صورت است که می توان از طریق الکترولیز نمک های روی در داخل یک محلول آبی ، هر قطعه ای از قبیل ورقهای کویل شده و یا کویل نشده را پوشش داد . اصل این روش با استفاده از الکترولیت اسیدی نیز انجام می شود . در این روش ضخامت لایه روی ایجاد شده کمتر از ضخامت لایه پوشش روی در حالت غوطه وری گرم بوده و معمولا از این روش در مصارف خانگی استفاده می شود.

گالوانیزینگ غوطه وری گرم:

در این روش عملیات پوشش دهی از طریق عبور دادن مداوم ورق ، سیم ، لوله و یا هر مقطع دیگر از داخل حمام مذابی که ترکیبی از روی ، منگنز ، قلع ، نیکل ، مولیبدن ، مس ، تیتانیوم ، کبالت ، آلومینیوم ، سیلیسوم ، کربن و فسفر بوده است ، اتفاق می افتد . در این پروسه با دمش هوا می توان ضخامت لایه روی را کنترل نمود . این روش خود به دو نوع تقسیم می شود : گالوانیزینگ غوطه وری گرم به صورت مداوم و غیرمداوم .

گالوانیزینگ غوطه وری گرم غیرمداوم :

در این نوع از پوشش دهی ، ورق های بریده شده را پس از انجام عملیات مقدماتی به داخل حمام مذاب فرو برده و گالوانیزه می کنند .

گالوانیزینگ غوطه وری گرم مداوم:

از این نوع پوشش دهی برای گالوانیزینگ کویل هائی که به صورت مداوم به داخل حمام مذاب فرو برده شوند ، استفاده می شود. در شرکت صنایع هفت الماس از روش گالوانیزینگ غوطه وری گرم و مداوم برای پوشش دهی ورق ها استفاده می شود .

سایر روش های گالوانیزینگ :

پوشش دهی مکانیکی : از این روش برای پوشش دهی قطعات ریز با اندازه 300-200 میلیمتر و وزن کمتر از 0.5 کیلوگرم استفاده می شود . عملیات پوشش دهی با این روش از طریق غوطه ور نمودن این قطعات در ترکیبی شیمیائی از پودر روی و ذرات شیشه انجام پذیر است .

به این طریق که بعد از آماده سازی قطعات آنها را از طریق پاشش مس پوشانده سپس در داخل یک بشکه جایگذاری کرده و بشکه را با ترکیب شیمیائی گفته شده پر نموده و آن را زیر و رو می کنند ، تا ذرات روی بتوانند بر روی قطعه بنشینند

اسپری نمودن روی ( متالیزینگ ):

در این روش ابتدا روی را به صورت پودر به داخل یک تفنگ تغذیه نموده و سپس حرارت داده می شود تا پودر روی ذوب شده و سپس روی مذاب به روی قطعات مورد نیاز نشانده شود . به منظور پاشش روی مذاب ، از هوای کمپرس شده و یا گازهای حاصل از احتراق برای تامین سرعت مناسب در پاشش استفاده می شود .

رنگ کردن با روی :

در این روش ابتدا سطح مورد نظر با سنگ ساییده شده ، سپس لایه رنگ روی به روش پاشش و یا از طریق فرچه رنگ ، روی سطح را می پوشاند . لایه فیلم تشکیل شده دارای 92تا 95 درصد روی در این روش خواهد بود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه

پری هیتر جهت گرم کردن اولیه ورق و لوله حوضچه مذاب شامل ترکیبی از روی ، منگنز ، قلع ، نیکل ، مولیبدن ، مس ، تیتانیوم ، کبالت ، آلومینیوم ، سیلیسوم ، کربن و فسف
واحد رنگ جهت رنگ آمیزی ورق ها
دستگاه تغییر محور کویل از افقی به عمودی و بالعکس
جرثقیل 6 کاره با دهنه 20 متر با قدرت 25 تن
کویل گیر
خط تبدیل ورق کویل به مدل سینوسی شامل کویل گیر - گیوتین فرم بر
خط تبدیل ورق کویل به مدل ذوزنقه شامل کویل گیر - گیوتین فرم بر
خط تبدیل ورق کویل به شیت شامل کویل گیر - صاف کن – قیچی .

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ورق گالوانیزه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع ورق و لوله گالوانیزه ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

 

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.