جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع غذاییطرح توجیهی تولید و بسته بندی کمپوت میوه سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

tungsten

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید تنگستن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید تنگستن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

استعمال عمده تنگستن برای به سهولت بریدن فولادها می باشد ، به صورتی كه حتی در حرارت بالا نیز سختی آن ها باقی می ماند . این نوع فولاد شامل 15 الی 20 درصد تنگستن همراه با كروم و وانادیوم هستند .

مولیبدن می تواند جایگزین بخشی از تنگستن بشود . فولادهای تنگستن كه برای برش های مختلف ابزار و مواد مورد استعمال دارند ، در معرض سایش و فرسودگی قرار می گیرند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تنگستن


نام تنگستن ولفرامیت ( Wolframite & Tungsten ) از واژه سوئدی ( slen Lang ) به معنای سنگ سنگین گرفته شده است ، كه اولین بار درسال 1779 توسط Woulfe Peter از نام آلمانی Wolfram اقتباس شد . تنگستن درسال 1781 میلادی كشف و در سال 1783 میلادی استخراج گردید .

تنگستن برای اولین بار درسال 1847 مورد استفاده قرار گرفت ، اما درسال 1898 با كشف اینكه فولاد محتوی آن برای به سرعت بریدن سایر فولادها می تواند استفاده شود ، مانند یك آلیاژ فولادی مورد استفاده عمومی قرار گرفت ، بطوری كه امروزه یك آلیاژ فلزی اساسی محسوب می شود .

استعمال عمده تنگستن برای به سهولت بریدن فولادهاست بطوری كه حتی در حرارت بالا نیز سختی آنها باقی می ماند . این نوع فولاد شامل 15 الی 20 درصد تنگستن همراه با كروم و وانادیوم هستند .

مولیبدن می تواند جایگزین بخشی از تنگستن بشود . فولادهای تنگستن كه برای برش های مختلف ابزار و مواد مورد استعمال دارند ، درمعرض سایش و فرسودگی قرار می گیرند .

خود تنگستن به مقدار زیاد در تهیه استیلیت كه یك آلیاژ مركب از تنگستن ، كروم وكبالت است به كار می رود . در سال 1871 Scheele Wilhelm Carl ثابت كرد كه یك اسید جدید می تواند از تنگستنیت ساخته شود .

در سال 1783 ،Elhuyar Fausto و Jose دریافتند كه یك اسید در ولفرامیت وجود دارد ، كه با اسید تنگستنی شناسایی شده است ، در اسپانیا در این سال موفق به جدا سازی تنگستن از طریق احیای این اسید با ذغال چوب شده اند . سالها قبل از اكتشاف عنصر تنگستن ( 1783 ) ، كانی ولفرامیت در معدن قلع ساكسونی ( Saxony ) و بوهیما ( Bohemia ) شناخته شده بود .

این كانی كه برای اولین بار در 1874 توسط لازاروس اركر ( Ercker Lazarus ) شرح داده شد بعنوان یك كانسنگ قلع حاوی آرسنیك و آهن تصور می شد .در سال 1757 یك كان جدید با چگالی (6 شیلیت) توسط كرانستد ( Cronstedt . F .A ) شرح داده شد .

كرانستد این كانی را تنگستن نامید به زبان سوئدی لانگ اسلن slen Lang به معنی سنگ سنگین فرض كرد كه یك كانی آهن حاوی كلسیم باشد . در سال 1781 شیل (Scheele . W .C ) ضمن تجزیه این كانه متوجه حضور كلسیم و اسیدی ناشناخته تا آن زمان شد .

در سال 1783 (José Juan and Fausto Elhuyar De )از كشور اسپانیا با احیای اكسید توسط كربن موفق به تولید عنصر تنگستن از ولفرامیت شدند . آنها این عنصر را ولفرام نامیدند . در 1821ون لئون هارد (leonhard Van .C .K )نام شیلیت ( Scheelite ) را برای كانی CaWO4 پیشنهاد نمود .

شیمی حقیقی تنگستن توسط اكسلند ( Oxland .R ) در 1874 مشخص شد . وی روش تولید تنگستات سدیم ، اكسید تنگستن و فلز تنگستن را ابداع كرد . درابتدا استفاده از تنگستن بعنوان یك فلز مركب جهت افزایش سختی استیل به دلیل قیمت بالای آن میسر نبود .

پیشرفت هایی كه منجر به استفاده صنعتی تنگستن شد ، در 1890 با تولید WC توسط مرسان ( Morssan . H )آغاز گردید . استفاده روز افزون فلزات سخت در صنعت استیل و معدن (تولید انرژی ) منجر به افزایش تقاضای تنگستن گردید .

به سبب عدم قطعیت وجود منابع تنگستن در شرایط بحرانی و افزایش استفاده مواد متشكله از تنگستن در صنایع نظامی ( فلزات سخت ، فلزات سنگین تنگستن دار ) این عنصر از اهمیت استراتژیك برخوردار گردید .

پیشرفتهای بعدی بر روی تركیبات تنگستن تنها نتیجه توسعه و گسترش تحقیقات اولیه در مورد تولید فلز تنگستن و تركیبات آن بود . تركیبات تنگستن مثلاً بعنوان تركیب فعال در كاتالیست ها دارای اهمیت روز افزون می باشند .

افزایش پیوسته تقاضا تا سال 1980 منجر به پی جویی های پایدار و ایجاد معادن و كارخانه های فرآوری گردید . اگر چه بدلیل كاهش قیمت و تقاضا تعداد زیادی از معادن از سال 1985 بخصوص در كشورهای صنعتی بسته شده اند .

تنگستن از نظر اهمیت در رده دوم فلزات دیر گداز پس از مولیبدن قرار می گیرد با این وجود ، این عنصر بعنوان مهمترین فلز دیر گداز در متالورژی پودر به كار برده می شود . مورد استفاده جدیدتر تنگستن در تهیه كاربید تنگستن است كه بعد از الماس به عنوان سختترین عامل برنده شناخته شده است .

استفاده از رشته های تنگستن در لامپ های الكتریكی برای همه شناخته شده است . تنگستن همچنین در كنتاكت های الكتریكی ، دستگاه های الكتریكی ، رادیو ، اشعه X ، مواد رنگی ، منسوجات ، صفحات زرهپوش ، تفنگ ها و اسلحه های پرتابی نظیر خمپاره و گلوله مورد استفاده قرار می گیرد .

مشخصات تنگستن :

تنگستن به عنوان بیست و ششمین عنصر فراوان در پوسته زمین با فراوانی % 005,0 می باشد . فلزی است نادر به رنگ خاكستری فولادی تا سفید قلعی ( یا سفید - نقره ای ) ، با نمادW ، عدد اتمی 82 ، سختی 7/5 در مقیاس موس ، دارای جلا ، سنگین ، بسیار سخت ، نقطه جوش 5900 درجه سانتی گراد و نقطه ذوب 3410 درجه سانتی گراد .

تنگستن در گروه VI( 6 ) جدول تناوبی به عنوان Metals Transition بوده و در دوره 6 قرار دارد . تنگستن شعاع و بار یونی مشابه مولیبدن دارد و بدین علت این دو عنصر می توانند جانشین یكدیگر شوند . این فلز در حرارت معمولی و در شكل ناخالص ، شكننده است .

برخی از كانی های تنگستن دارای خاصیت مغناطیسی می باشند . عنصر فلز تنگستن بصورت تركیبات 4 یا 6 ظرفیتی ظاهر می گردد ، كه نوع 6 ظرفیتی آن فراوانی بیشتری نسبت به 4 ظرفیتی دارد و بطور عمده با كلسیم ، آهن ، منگنز و گاهی سرب ، روی و آلومینیوم همراه است .

در طبیعت 20 كانی تنگستن یافت می گردد ، كه اكثر آنها كمیاب است و تنها كانی لایش یت و ولفرامیت با فرمول های CaWO4 و WO4 ( Fe/Mn ) به عنوان كانی های اقتصادی تنگستن در طبیعت شناخته می شوند . ذخایر شناخته شده تنگستن دنیا حدود 4 میلیون تن تخمین زده شده است ، كه این میزان ذخیره با در نظر گرفتن میزان مصرف فعلى آن ، براى 100 سال آینده كفایت مى کند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تنگستن


تنگستن دارای كاركردها و مصارف واقعاً گسترده و بعضاً غیر وابسته ای می باشد و در طیف وسیعی از صنایع از فلزات سخت ( خصوصاً كربید تنگستن ) گرفته تا صنایع آسیا كاری فلزی كاربرد دارد . این موارد را می توان اجمالا ً به شكل زیر دسته بندی نمود :

فلزات سخت : شامل محفظه ها ، ابزارها ، مته ها ، پوشش ها وقالب ها ، حفاری و . . . ، جوشكاری ، وسایل ورزشی ، وسایل پزشكی ، هوا و فضا ، كانتكت های الكتریكی ، تجهیزات نوری ، نظامی و . . .

فولاد و آلیاژهای خاص: فولادهای ابزار ، فولادهای تندبر ، سوپرآلیاژها و . . .

محصولات شیمیایی : كاتالیزورها ، رنگدانه ها ، و . . .

عملیات سطحی: سطوح بسیار مقاوم به سایش ، پاشش حرارتی ، قالب های روزنرانی و ....

ماشین آلات و ساختمانهای موتوری : وزنه های تعادل پروانه ، وزنه های تعادل ، وزنه های چرخ هواپیما و سایر وزنه ها

صنایع شیمیایی : نمك های حاوی تنگستن در صنایع شیمی و دباغی استفاده می شود . الكترودها ، نازل ها ، بوته های آزمایش ( W-MO ) عمده ترین تركیبات شیمیایی حاوی تنگستن به كار رفته شامل موارد زیر است :

 AMT APT،AMT ، اسید تنگستیك ، هگزا كلرو تنگستن ، تنگستات سدیم ، تنگستات كلسیم ، برنزهای تنگستن دار .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تنگستن :

سازمانی جهانی با نام Association Industry Tungsten International: ITIA بر تمامی فعالیت و استاندارد ها نظارت دارد .

• پودر كیفیت GB : APT ١٠١١٦-٨٨
• تنگستنی های رشته GB : ٤١٨٧-٨٤
• تنگستنی های رشته GB/T : ٤١٨-١٩٩٧
• پودر كیفیت GB : WO3 ٣٤٥٧-٨٢


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تنگستن


عمده تولید کنندگان و مصرف کنندگان تنگستن عبارتند از : چین ، آمریکا ، اروپا ، ژاپن ، دیگر کشورهای آسیایی

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تنگستن :

شرایط واردات :

در ایران به دلیل عدم وجود تكنولوژی لازم جهت استحصال فلز تنگستن به صورت خالص ، واردات تنها بـه صورت هایی خاص صورت می گیرد ، این فلز به شكل های مختلف ساخته شده اعم از پودر و رشته و برخـی تركیبات به ایران وارد می شود .

براساس اطلاعات مندرج در كتب مقررات و شرایط صادرات وزارت بازرگـانی به واسطه نیاز شدید داخلی به ورود این ماده اولیه سود بازرگانی و حقوق گمركی متعلق به آن 15 می باشد ، كه مجموع سود بازرگانی و حقوق گمركی می باشد .

شرایط صادرات :

به دلیل عدم تولید تنگستن در ایران ، نبود تكنولوژی كافی جهت فرآوری كانه تنگستن ، پایین بودن عیار معادن ایران و عدم شناخت كانی از پتانسیل های معدنی تنگستن ایران هیچ گونه صادراتی از تنگستن صورت نمی گیرد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید تنگستن


از لحاظ استرتژیك این كالا با نوعی تجمع عمده ذخائر در محدودهای خاص ، حائز معادلاتی خاص و ارزشی روانی علاوه بر منافع اقتصادی خود می باشد . با نگاهی به مصارف آن به سرعت مشخص می شود ، كه صنایع نظامی در كنار صنایع روشنایی ( لامپ های رشته ای ) و صنایع فولاد ، عمده تغذیه شوندگان به وسیله این ماده هستند ، كه همه از اهمیت فوق العاده ای برخوردارند .

وابستگی دوجانبه صنایع نظامی و تنگستن در حدی است ، كه در دهه 90 با فروپاشی شوروی و پایان جنگ سرد ، ناگهان مصرف این فلز به شدت كاهش یافت و بسیاری از كارخانه مشتری برای كالای خود نمی یافتند . بدین ترتیب قیمت ها تا بیش از 10 برابر كاهش یافت .

هم اكنون نیز با توجه به سیاست های ستیزه جویانه قدرت های جهان ، احساس نیاز به این فلز قوت گرفته و قیمت آن برای مدتی است كه سیر صعودی ثابتی را در پیش گرفته است . نگاهی اجمالی به نمودارهای بخش عرضه و تقاضا نیز با هویدا ساختن شكاف تامین ، به خوبی بر اهمیت حیاتی برخورداری از صنایع فراوری چنین مادهای صحه می گذارند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید تنگستن

1) معدنکاوی : معدن تنگستن در مقایسه با سایر معدن كوچكتر بوده و به ندرت با بیش از 2000 تن در سال تنگستن از كانسنگ هایی با عیار بین 0/2 درصد تا 2 درصد ( WO3 )تولید می نمایند . معدن كاوی غالباً به وسیله سایز ها كانی كه زیاد بزرگ نیستند محدود می شود . روش pitmining باز یك استثناست . این معادن اغلب دارای عمر كوتاه بوده و سریعا به معدن زیرزمینی تبدیل می شوند . روش های معدنكاوی به وجه استثنایی نبوده و بنا بر ژئولوژی رسوب های كانی انتخاب می شوند .

2) Ore Beneficiation اكثر كانی های تنگستن به ندرت حاوی بیش از چندین دهم درصد از WO3 هستند . از طرف دیگر كنسانتره های كانی ها در سطح جهانی باید غلظتی حدود 65 الی 75 از % WO3 داشته باشند . از این رو حجم بسیار بالایی از سنگ و كلوخه های اولیه باید از معدن برداشت شود .

این دلیلی است كه چرا معمولا واحد تغلیظ سنگ معدن در كنار كارخانه ( برای كاهش هزینه های حمل و نقل ) احداث می شوند . كارخانه ایی كه كنسانتره های ساخت خود را تحت پروسه قرار می دهند ، از كنسانتره های كم عیار 6 الی 40% استفاده می كنند تا استهلاك ( loss ) كانی های تنگستن را كه با افزایش عیار كنسانتره افزایش می یابد ، كاهش دهند .

نكته مهم دیگر در beneficiation امروز دور ریختن سنگ و كلوخه های اولیه ایست كه مواد آن خارج شده كه اگر تحت فلوتاسیون قرار گرفته باشند حاوی مواد شیمیایی نیز هستند . به ویژه در محیط هایی كه قوانین زیست محیطی محكمی بر آن حكمفرماست دور ریختن این مواد در نزدیكی كارخانه امكان پذیر نیست و انتقال به نقاط دور دست ضروری می شود .

بسته به شرایط معدن بازگردانی كلی یا جزیی این نخاله ها به معدن امكان پذیر است . در راستای beneficiation كانی ، خواص مثبت كانی های تنگستن عبارتند از دانسیته ویژه بالا ( شیلیت و ولفرامایت و ) فرومغناطیسم ( ولفرامایت ) .

با این نگاه ، شكندگی آنها یك ویژگی منفی است ، كه به از بین رفتن ذرات خیلی ریز در طی مراحل جداسازی منجر می شود در اساس ، دو خاصیت اساسی كانی ، تعیین كننده چارت كلی كارخانه كانه آرایی هستند :

1. اندازه ذرات كانی تنگستن كه تعیین كننده میزان شكست (disintegration ) لازم برای آزاد سازی مواد حاوی تنگستن می باشد ( در واقع size liberation) 2. گونه و غلظت كانی های زائد همراه كانی اصلی كه باید جدا شوند ، تعیین كننده نوع و تعداد مراحل جداسازی است . تقویت كانی شامل دو مرحله است : خردایش و تغلیظ .

خردایش در ابتدا با crushing شروع می شود . تجهیزات لازم عبارتند از: crusher jaw و یا crusher Impact ها ، كه در سیكلی بسته و با سرندهای ارتعاشی كار می كنند .

مرحله دوم از خرد سازی ، grinding است كه توسط rodmill و یا ballmill ها در سیكلی بسته و همراه با classifiers انجام می شود . برای تغلیظ ( جدا كردن كانی های زائد ) چندین روش قابل استفاده است ، كه عمدتا به تركیب سنگ معدن بستگی دارد . از این روش ها عبارتند از :

sorting ore، methods gravity ،separation magnetic ، electrostatic separation ، غنی سازی كانی های تنگستن با استفاده از جاذبه از روش های كلاسیك است كه متعاقب آن یك مرحله پاك سازی ( cleaning )انجام می شود .

بازیابی به ویژگی های سنگ معدن وابسته می شود ( به ویژه درجه آزادی ) و معمولا بین 60 تا %85 تغییر می كند . بیشترین استهلاك در مرحله دوغاب است چراكه كانی های تنگستن شكننده ترین كانی های ممكن هستند .

در مرحله cleaning برای مثال یك پروسه roast می تواند انجام شود ، تا pyrite را به فرم مغناطیسی درآورد و به دنبال آن جداسازی مغناطیسی در كنارgarnet وpyroxene انجام شود . گام دیگر cleaning در حضور كانی های سولفیدی ، فلوتاسیون سولفیدی است .

روش های ثقلی هم برای شیلیت و هم برای ولفرامیت قابل بكارگیری هستند . تجهیزات رایج در این راستا عبارتند از : مارپیچ ها ، مخروط ها ، میزها و یك . (float-sink ) برای بهینه كردن میزان محصول ، تكنولوژی مدرن گام های زیر را به فرایند افزوده است : پیش تغلیظ : این گام می تواند با sorting، استفاده از jig ها ، یا استفاده از جدایش محیط سنگین حاصل گردد . فلوتاسیون كامل : چنانچه كانی های تنگستن بسیار ریز باشند ، حجم نهایی سنگ معدنكاری شده می تواند تحت فلوتاسیون قرار گیرد

سیكل های Scavenging: اینها تركیبی از جدایش ثقلی و فلوتاسیون هستند ، كه برای بازیابی استهلاك در دوغاب در روش های كلاسیك به كار می روند .

اساس كار یك دستگاه سنگجوری از 4 بخش اصلی تشكیل شده است ، كه عبارتند از بخش ورود ، حسگر ، هوادهی ( blast air ) و پردازش اطلاعات . در مرحله ورود یك تك لایه از ذرات گسترده حاصل می شود . در مرحله حسگرها ، موارد حائز ارزش مشخص می شوند .

در فاز جدایش ذرات ارزشمند دچار دمش می شوند و لایه تهی از مواد ارزشمند را بر تسمه نقاله بر جای می گذارند . در خصوص ولفرامیت همچنین می توان از رده بندی فتومتریك نیز استفاده نمود . همچنین در خصوص شیلیت اگر كه در رگه های كوارتز سفید یافت شده باشد ، می توان این روش را به كار گرفت . رده بندی كانی ها با استفاده از متد های فلورسنس نیز روشی مناسب برای شیلایلت است .

فلوتاسیون شیلیت : حوزه مقالات مربوط به فلوتاسیون شیلیت بسیار گسترده و وسیع است ، كه به علت گستردگی و تفاوت موجود در كمیت و كیفیت كانی معدنی نه تنها در معادن مختلف بلكه حتی در قسمت های مختلف یك معدن است .

در اصل هر كارخانه كانه آرایی نسخه و دستور العمل مخصوص به خود را داراست و این مسئله همیشه منطبق بر اجزا و تركیب و ویژگی های همان معدن خاص است . گرچه patent های قابل توجهی در این زمینه به ثبت رسیده است ، اما پروسه تفصیلی و مشروح كماكان به صورت محرمانه تنها دراختیار كمپانی های این امر قرار دارد . مواد شرایط زیر غالبا مورد استفاده قرار می گیرند :

كالكتور ها : اسید اولئیك ، تركیباتی از اسید اولئیك و اسید لینولیك ، اولئات سدیم ، روغن تال ( oil tall ) ، روغن تال صابونی شده ، روغن كُریاندر ( گشنیز ) ، روغن منداب ( oil rape ) روغن تلخ ( خردل ) ، قلیای وازت ( پیریدین ) ، كربوهیدرات های محلول در آب از نوع سبز ، همچنین در حالت صابونی شده ، اسید های چرب و نمك های آن ها ، روغن ماهی ، هیدروكسی اتیلن سلولز ، كربوكسی متیل سلولز

Frother ها: الكل ها ، اسید سریسیلیك ، ائروسول ، روغن ترپانتین ، كتون ها . دپرسانت ها ( Depressants ) كوبراچو ( Quebracho )و یا تانین ( tannin ) برای كلسیت ، اسید فرمیك برای آپاتایت ، اسید لاكتیك برای میكا و نمك های سدیم برای پلی اكریل نیتریل هیدرولیز شده .

مقدار بهینه pH مابین 9 تا 5,10 قرار دارد و باید بسته به تركیب سنگ معدن و ریایجنت ها ، تلورانسی در حدود 1,0± برای آن رعایت شود . محلول های كربنات سدیم یا هیدروكسید سدیم برای تنظیم pH مورد استفاده قرار می گیرند . سیلیكات سدیم به عنوان یك پراكنده گر ( dispersant ) برای كلسیت مورد استفاده قرار می گیرد . افزودن پلیث اكریل آمید و یا فلوكولنت ها ، بازدهی فلوتاسیون را افزایش می دهد .

فلوتاسیون ولفرامیت : فلوتاسیون ولفرامیت به طریق مشابه شیلیت انجام می گیرد ، اما به pH چندان حساس نیست و از همین رو می تواند در محیط های اسیدی و بازی انجام پذیرد . به طور كلی فلوتاسیون به ندرت برای ولفرامیت به كار گرفته می شود . علت این است ، كه ولفرامیت معمولا در رسوبات رگهای مشاهده می شود ، كه تبدیل آنها به سنگ معدن بسیار شدیدتر از سنگ معدن های شیلیت است . پس روش های ثقلی و مغناطیسی بیش از فلوتاسیون كارآ هستند.

جدایش مغناطیسی : جدایش مغناطیسی به دو علت قابلیت استفاده را داراست : برای پاك سازی شیلیت با جداسازی كانی های مغناطیسی نظیر گارنت ، مگنتیت ، و پیریت سرخ شده ( roasted )، برای تغلیظ ولفرامیت با جداسازی از كانی های غیر مغناطیسی نظیر كاسیتریت و پیریت سرخ نشده .

جداكننده های مغناطیسی خشك و تر بدین منظور مورد استفاده قرار می گیرند . جدایش با شدت بالا ( Separation ) Tension High جداسازهای الكترودینامیك یا الكتروستاتیك تنها برای مخلوط های شیلیت كاسیتریت مورد استفاده قرار می گیرند .

بر عكس شیلیت ، كاسیتریت رساناست . هیدرومتالوژی مقدمه ای مشتمل بر ملاحظات زیست محیطی و اقتصادی ، این بخش انحصارا به پروسه مدرن هیدرومتالوژی تنگستن می پردازد . در این مقدمه مفاهیم كلاسیك و مدرن با هم مقایسه می شوند و نقاط قوت و ضعف آنها در كنار تفاوت های آنها مورد بحث قرار می گیرد .

در روش های كلاسیك شیلیت تنها با گوارش اسیدی مورد فرایند قرار می گرفت ، در حالی كه ولفرامیت با غوطه وری در یك باز حل می شد . تركیب میانی جامد و خالص مهم در هر دو مورد تنگستیك اسید بود ، كه یا به صورت مستقیم و یا پس از چندین مرحله رسوب به دست می آمد .

تنگستیك اسید به وسیله یك پروسه رسوبی ایجاد می شود كه كمابیش پروسه ای آنی است . یون های خارجی حاضر در محلول در حین رسوب دهی ، به صورت جزیی و ناكامل یا به دام می افتند و یا دچار همرسوبی می شوند و تنگستیك اسید را آلوده می كنند .

در پروسه مدرن ، APT تركیب میانی ایس دآیت كه در مقابل تنگستیك اسید به وسیله تبلور به دست می تبلور در قیاس با رسوب دهی ، پروسه ای بسیار اهسته تر است و از همین رو بخش ناچیزی از ناخالصی های موجود در محلول مادر در محصول متبلور شده حاضر خواهند شد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید تنگستن

• آسیاب گلوله ای
• Classifier ها
• مجموعه تغلیظ ثقلی : مارپیچ ها ، مخروط ها ، میزها و یك ( float-sink )
• تانك های آب زدایی
• مخزن ته نشینی هیدرولیك
• مخزن ته نشینی كنسانتره ها
• مجموعه فلوتاسیون
• مجموعه سرند
• كوره گردان برای تشویه
• اتوكلاوهای چرخشی افقی
• کوره گردان احیا
• سایر لوازم و متعلقات خط تولید 5 )درصد كل )
• هزینه حمل و نقل ، خرید خارجی ، نصب و راه اندازی ( 10 درصد كل )

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تنگستن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید توری های فلزی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فلنچ به روش فورج

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید تنگستن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool