طرح توجیهی تولید شمش روی سال 1400 + کامفار + pdf + word

zinc ingot3

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شمش روی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شمش روی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

روی یکی از فلزات دانه درشت می باشد ، که در درجه حرارت محیط از شکنندگی زیاد برخوردار است . تعداد و تنوع صنایع فعال در هر یک از زمینه های مصرف روی در کشور بسیار زیاد می باشد .

این صنایع شامل انواع صنایع مختلف تولید کننده ورق ، لوله ، مفتول و پروفیل گالوانیزه ، تولید کنندگان انواع ورق ، لوله ، شمش ، مفتول و پروفیل برنجی ، تولید کنندگان انواع ورق های از جنس روی ، تولید کنندگان آلیاژهای روی ( عمدتا زاماك ها ) ، تولید کنندگان محصولات شیمیایی بر پایه روی و . . . می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش روی


نام و کد محصولات ( آیسیک ) :

فلز روی و آلیاژهای آن در دسته فلزات غیرآهنی ( Nonferrous ) و از نقطه نظر متالورژیکی و علی الخصوص از دید ریخته گری ، در دسته فلزات و آلیاژهای سفید قرار دارد .

روی یکی از فلزات دانه درشت می باشد ، که در درجه حرارت محیط از شکنندگی زیاد برخوردار است . در حرارت 100 تا 200 درجه سانتیگراد دارای قابلیت تغییر شکل مکانیکی می باشد ، که با توجه به ساختمان کریستالی آن که منشور و با اضلاع ثابت= 1 .85 نسبت و C = 4 .936A وa = 2 .569A a c می باشد .

از خاصیت آنیزوتروپیک ( چند سویی ) شدید برخوردار است . روی با وجود تبلور در شبکه منشور فشرده برخلاف منیزیم و برلیوم از خواص شدید فلزی برخوردار نمی باشد و به دلیل عدم تطابق همسایگی در صفحات افقی نسبت به قائم عددهای همسایگی 6 و6 در بعضی از منابع فقط عدد همسایگی 6 برای آن منظور گردیده است که از قانون N-A که مختص غیرفلزات می باشد نیز تبعیت می کند .

روی فلزی است به رنگ سفید مایل به آبی که در درجه حرارت 4/419 درجه سانتیگراد ذوب و در درجه حرارت 906 درجه سانتیگراد تبخیر می گردد . روی از فشار بخار بسیار زیاد برخوردار است و عملاً در حالت مذاب خاصیت جذب و حل گازهای متعارف را ندارد .

روی با علامت اختصاری Zn جرم اتمی 38/65 و عدد اتمی 30 همراه با کادمیوم و جیوه بین ستون دوم و سوم جدول تناوبی قرار دارد . عدد اکسیداسیون فلز روی همیشه (2 +) می باشد . روی در هوا از فیلم نازکی از اکسید و یا کربنات پوشیده می شود ، که فلز را از اکسیداسیون بعدی حفاظت میکند .

فیلم ZnO که در درجات حرارتی کمتر از 200 درجه سانتیگراد از فشردگی زیاد برخوردار است ، مقاومت روی را در مقابل اکسیژن و خورندگی آب و املاح دریایی تضمین می کند .

بدین ترتیب گرچه روی در سری نیروی الکتروموتوری ( F .M .E )بسیار بالاتر از هیدروژن قرار دارد ، با این حال آب به سختی بر آن تأثیر می کند . علت عدم تأثیر آب بر روی ، حضور لایه اکسید روی است ، که در آب نامحلول می باشد .

روی همچنین در مقابل آهن نقش آند را بازی می کند و سرعت خوردگی کم و یکنواختی دارد . از لحاظ خواص متالورژیکی و ریخته گری روی دارای خواص ویژه و بالایی می باشد .

فشار بخار بالای آن ، عدم جذب گازها ، شدت اکسیداسیون پائین ، نقطه ذوب کم و سیالیت خوب باعث شده که روی از خواص ریخته گری بالایی برخوردار گردد ، بویژه آلیاژهای روی که در ریخته گری تحت فشار مصرف زیادی در ساخت قطعات ظریف و با اشکال پیچیده دارند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش روی


هر چند که روی در مقایسه با مس و آلومینیوم به صورت مستقیم در مقیاس بسیار کمتری در ساخت قطعات و ابزارهای مختلف صنعتی بکار می رود ، ولی استفاده گسترده از آن در بخش های دیگر صنعت مانند گالوانیزاسیون و تهیه آلیاژها بر اهمیت صنعتی آن به عنوان یک فلز مهم در صنعت امروزه دنیا افزوده ، بطوریکه در دسته فلزات غیرآهنی امروزه پس از آلومینیوم و مس ، روی در رده سوم تولید جهانی قرار دارد .

تعداد و تنوع صنایع فعال در هر یک از زمینه های مصرف روی در کشور بسیار زیاد می باشد . این صنایع شامل انواع صنایع مختلف تولید کننده ورق ، لوله ، مفتول و پروفیل گالوانیزه ، تولید کنندگان انواع ورق ، لوله ، شمش ، مفتول و پروفیل برنجی ، تولید کنندگان انواع ورقهای از جنس روی ، تولید کنندگان آلیاژهای روی ( عمدتا زاماك ها ) ، تولید کنندگان محصولات شیمیایی بر پایه روی و . . . می باشند .

بررسی کاربردهای شمش روی :

فلز روی با توجه به خواص فیزیکی و شیمیایی خود در زمینه های مختلف مصرف می شود ، که مهمترین آنها عبارتند از: محصولات گالوانیزه (Galvanizing) § (Zinc-base Alloys) روی آلیاژهای § §، آلیاژهای حاوی روی ( عمدتا برنج ) ( Brass ) § نورد روی محصولات شیمیایی ( Chemicals ) بزرگترین مصرف کننده جهانی شمش روی ، صنایع گالوانیزاسیون می باشد .

محصولات تولیدی در این صنعت برای محافظت از خوردگی محصولات تمام شده از جمله فولاد برای ساختمان ها و پل ها ، پیچ و مهره ، ورق ، سیم و لوله از روی استفاده می شود . فلز روی به علت دارا بودن مقاومت زیاد در برابر خوردگی به عنوان پوشش محافظ برای آهن و فولاد کاربرد زیادی دارد ، بطوریکه این صنعت بزرگترین مصرف کننده روی جهان می باشد .

دومین زمینه اصلی مصرف شمش روی در جهان در تولیدات برنج می باشد . برنج ها آلیاژهای مس- روی با میزان روی در محدوده 20 تا 45 درصد می باشند . این آلیاژ گاهی حاوی سایر فلزات نیز می باشد .

برنج های آلفا با میزان روی در حدود 28 تا 37 درصد آلیاژهای ریخته گری یک فازی می باشند ، که برای کارهای سرد از قبیل عملیات نورد ، پرسکاری ، کشیدن و برای کارهای ریخته گری در ظرفیت پائین مناسب می باشند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شمش روی


از آنجایی که هر محصولی برای حضور در بازار باید از یکسری استاندارد ها و قواعد پیروی کند ، و دارای شماره استاندارد باشد ، لذا شمش روی نیز دارای خصوصیات و استانداردهایی می باشد و دارای شماره استاندارد ملی 4997 می باشد .

استاندارد شمش روی - روش تعیین مقادیر عناصر ناخالصی بوسیله کمیسیون فنی مربوطه تهیه و تدوین شده و در یکصد و پنجاه و یکمین کمیته ملی استاندارد شیمیایی مورخ 10/12/77 مورد تایید قرار گرفته ، اینک به استناد بند 1 ماده 3 قانون اصلاحی قوانین و مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران مصوب بهمن ماه 1371 به عنوان استاندارد رسمی ایران منتشر می گردد .

هدف از تدوین این استاندارد تعیین روش های آزمون اسپکتروسکپی اتمی جهت اندازه گیری عناصر ناخالص در شمش روی می باشد . در این زمینه باتوجه به محدوده غلظتی عناصر ناخالص به دو روش جذب اتمی و نشر اتمی اشاره می ود . از روش جذب اتمی در محدوده غلظتی بالاتر و از نشر اتمی ترجیحأ برای محدوده های غلظتی پایین که به حساسیت بالایی نیز احتیاج دارند استفاده می شود .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش روی


عمده کشورهای تولید کننده شمش روی در جهان به ترتیب الویت عبارتند از :

چین ، کانادا ، کره جنوبی ، هند ، برزیل ، آمریکا ، آرژانتین و آسیا بزرگترین تولید کننده و مصرف کننده روی در جهان می باشد .

در حدود 49 درصد از تولید جهانی روی در سال 2005 در منطقه آسیا تولید شده است و اروپا با دارا بودن حدود 25 درصد از تولید این محصول در جهان در رتبه بعد قرار دارد . بر اساس آمار منتشره در حدود 70 کارخانه تولید روی در منطقه آسیا و اقیانوسیه ، در حدود 35 کارخانه تولیدی در اروپا ، درحدود 20 کارخانه تولید روی در آمریکا و 3 کارخانه تولید کننده روی در آفریقا قرار دارد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش روی


تنظیم بازار از طریق واردات است و سیاست دولت برای این محصول تعادل بازار از طریق واردات است و هیچ گونه شرایط خاصی برای واردات این محصول در نظر گرفته نشده است . فلز روی به شکل های مختلفی نظیر سنگ معدن و کنسانتره ، شمش و زاماك ، پروفیل ، تخته ، نوار ، پولک ، گرد ، مجسمه ، آخال و . . . ، به کشور وارد می شود .

ایران در تولید شمش روی به خود کفایی رسیده است در زمان حاضر با تلاش مردم و بخش خصوصی شرکت توسعه معادن روی ایران به نقطه ای رسیده است ، که علاوه بر مصرف داخلی نیاز برخی از کشور ها به شمش روی را تامین می کند . این کشور به جمع صادر کنندگان روی و سرب در جهان پیوسته است و هیچ گونه محدودیتی برای صادرات وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید شمش روی


در دنیای امروز صنعت روی به عنوان یکی از صنایع مادر و تعیین کننده ، مطرح می باشد و از اهمیت بسزایی برخوردار است . امروزه با توجه به رشد روز افزون صنعت و افزایش جمعیت جهان و به تبع آن افزایش نیاز بشر به روی و محصولات روی بر اهمیت آن ها روز به روز افزوده می شود .

هنگامی که از میزان توسعه یافتگی کشورها سخن به میان می آید ، شاخص هایی را برای رتبه بندی و شناخت توسعه یافتگی در نظر می گیرند ، به عنوان مثال مصرف شونده روی در هر کشور نشان دهنده وضعیت سرمایه گذاری ها و اجرای طرح های عمرانی و بالاخره توسعه یافتگی است .

این رسم دنیای ماست که سخت ترین ها در تعیین انسانی ترین پدیده ها مانند توسعه موثر هستند و ایران هم در این جریان ناگزیر از کسب مراتب بالاتر تا بتواند ساکنانش را از مواهب توسعه بهره مند سازد . به هر حال موقعیت ایران از لحاظ توسه یافتگی نشان می دهد ، همچنان ظرفیت های فراوانی برای رسیدن به رتبه های بهتر وجود دارد که نتیجه آن افزایش مصرف روز افزون محصولاتی مانند شمش روی است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید شمش روی

روش های تولید روی بطور کلی به دو دسته پیرومتالورژیکی و هیدرومتالورژیکی تقسیم می شوند . حدود 90 -85 درصد روی تولیدی در جهان به روش هیدرومتالورژی است .

در روشهای پیرومتالورژی ماده معدنی فلز مورد نظر در دمای بالا و توسط توده های مخصوص احیاء شده و استحصال می گردد ، مکانیزم عمل فرایندهای پیرومتالورژیکی ایجاد حرارت زیاد و محیط مناسب برای انجام واکنش های احیاء است .

در روش های پیرومتالورژیکی تولید روی ، اساس فرایند براساس واکنش های زیر می باشد: ZnO + C ® Zn + CO (1) ZnO + CO ® Zn + CO2 (2) CO2 + C « 2 CO (3) عامل احیاء کننده در این فرآیند کک متالورژی بوده و از آهک برای کنترل بازیسیته استفاده می شود . دانه بندی مواد اولیه در این فرآیند بسیار مهم می باشد .

در صورت استفاده از کنسانتره روی باید آنرا به صورت گندله درآورد و در صورت استفاده از ماده معدنی اکسید روی ، ابتدا mm باید آنرا به دانه بندی 10 -5 رسانده و پس از انجام کلسیناسیون مورد مصرف قرارداد . عملیات این ZnCO3 → ZnO +CO2 عملیات کلسیناسیون طبق واکنش مقابل انجام می شود ، بیشتر در کوره های دور (kiln Rotary ( و یا کوره های واگنی انجام می رسد .

در روش های هیدرومتالورژیکی ماده معدنی حاوی فلز مورد نظر در یک حلال مناسب حل شده و پس از جداسازی ناخالصی ها ، توسط جریان برق مستقیم و از طریق فرایند الکترولیز (Electrowinning )استحصال می گردد .

در روش های هیدرومتالورژیکی به دمای بالا نیاز نیست و استحصال فلز توسط واکنش های الکتروشیمیایی انجام می شود . فرآیندهای هیدرومتالورژی عمدتاً در دو روش خلاصه می شوند ، روش مرسوم یا Conventional و روش استخراج انحلالی یا Extraction Solvent .

شرح فرآیند به روش پیرومتالورژی پس از آماده سازی مواد اولیه روی ، کک و آهک با دانه بندی 15-5 به مقدار لازم ( که طبق mm محاسبات متالورژیکی بدست می آید ) به آن اضافه شده و پس از اختلاط به کوره های ذوب و احیاء شارژ می گردد .

فرآیندهای مرسوم در روش پیرومتالورژی استحصال روی ، بیشتر ISP ترکیب شیمیایی می باشند . ( Electric Arc Furnace) EAF و یا ( Imperial Smelting Process ) سرباره حاصل از واکنشها باید به نحوی کنترل شود که علاوه بر نقطه ذوب پائین و در نتیجه سیالیت بالا در دمای کاری ، باعث تشدید خوردگی آجرهای نسوز کوره نشود .

روی 1250 -1200 به صورت بخار است و از oC حاصل از انجام واکنش ها به علت دمای بالای کوره طریق کانالی که به کندانسور متصل می باشد ، وارد کندانسور می گردد . در کندانسور دمای بخار روی کاهش می یابد و بخار روی به مذاب تبدیل شده و با افزایش سطح مذاب داخل کندانسور ، روی مذاب به صورت شمش روی ریخته گری می گردد .

شمش روی بدست آمده بسته به ترکیب شیمیایی مواد اولیه مصرفی ، حاوی ناخالصی های سرب ، آهن ، کادمیوم ، آلومینیوم و مس است ، که باید در کوره های مناسب ، تصفیه شود .

روش متداول جهت تصفیه ، استفاده از کوره های تقطیر روی می باشد . این کوره ها از دو برج سرب و کادمیوم تشکیل شده اند ، در برج سرب کلیه ناخالصی هایی که نقطه تبخیر آنها بالاتر از نقطه تبخیر روی است ، به صورت مذاب از بخار روی حاوی کادمیوم جدا می شوند و بخار روی حاوی کادمیوم پس از سرد شدن در کندانسور برج سرب ، به شکل مذاب در آمده وارد برج کادمیوم می شود .

در برج کادمیوم ، کادمیوم موجود در مذاب تبخیر شده و به همراه مقداری بخار روی از مذاب روی خالص جداشده و در کندانسور برج کادمیوم استحصال می گردد . روی خالص به دست آمده ، به صورت شمش SHG ریخته گری شده و مذاب فلز روی حاوی ناخالصی های سرب ، آهن ، کادمیوم و . . . که از برج سرب خارج می شود ، جهت بازیابی روی آن مجدداً به سیستم شارژ می گردد .

کادمیوم در این فرآیند نیز بسته به نوع کندانسور به صورت پودر حاوی کادمیوم ( %5 جدا شده و با تهیه محلول مناسب حاوی روی و با استفاده از جریان برق مستقیم در سلول های الکترولیز (Electrowinning )فلز روی SHG( Grade High Special ) با عیار بیش از 995,99 % روی استحصال می شود .

بررسی فرایند هیدرومتالورژی ، روش مرسوم (Conventional ) کنسانتره سنگ معدن ، به واحد لیچ منتقل می شود . در بخش انحلال ( Leach ) مواد اولیه حاوی روی ، با محلول برگشتی از واحد الکترووینینگ ( Spent ) در مخزن های مخصوص بصورت پالپ ( Pulp ) در می آید . از محلول اسید سولفوریک تازه جهت تعادل سولفات ( مورد نیاز ) استفاده می شود .

پس از لیچ اسیدی که با هدف انحلال حداکثر روی موجود در ماده معدنی انجام می شود ، دوغاب حاصل به مخزن های لیچ خنثی پمپ می شود . در این مخزن ها با افزودن آب آهک ، pH دوغاب جهت ایجاد شرایط مناسب برای ترسیب برخی از ناخالصی ها مانند Si، Fe ، Al ،Ge ،As و Sb و . . . . افزایش می یابد .

ناخالصی های یاد شده به صورت جامد از محلول جدا شده و محلول جهت جداسازی سایر ناخالصی ها به واحد تصفیه منتقل می شود . تصفیه محلول حاصل از لیچ طی سه مرحله انجام می شود . در مرحله اول ، غلظت یون کلر در محلول توسط کات کبود (SO4 Cu ) تا حد مجاز c کاهش می یابد .

در مرحله دوم با افزایش دمای محلول به 80 -70 و افزودن پودر روی و تری اکسید آرسنیک ، ناخالصی های Cu ،Co و Ni به صورت کیک از محلول جدا شده و محلول به مرحله بعد منتقل می شود . در مرحله نهایی با کاهش دما تا 50 درجه سانتی گراد و افزودن پودر روی ، کادمیوم به صورت اسفنجی از محلول جدا شده و محلول به برج های خنک کننده منتقل می شود .

در برج های خنک کن با کاهش دما حلالیت Ca،Mg در محلول کاهش یافته و در نتیجه کریستال های CaSO4 و MgSO4 شکل می گیرند و بر روی کف و دیواره برج خنک کن و بخش داخلی مخزن ذخیره محلول ، رسوب می کنند . محلول عاری از Ca و Mg به بخش الکترووینینگ هدایت می شود .

در واحد الکترووینینگ ، الکترولیت از سلول ها عبور نموده و یون +2 Zn بر روی کاتد احیاء و نسشته می شود و پس از گذشت زمان مشخصی به صورت ورقه روی SHG استحصال می گردد . ورقه روی حاصل ، پس از کنده شدن از کاتد در واحد ورقه کنی ، شسته شده و به واحد ذوب و ریخته گری منتقل می گردد .

در واحد ذوب و ریخته گری ، ورق ها پس از خشک شدن به کوره القایی شارژ می شوند . سرباره گیری توسط کلرید آمونیوم انجام می شود و مذاب روی به صورت شمش روی SHG ریخته گری می گردد . دقت در بهره برداری و تعدیل نمودن نوسانات کاری به خصوص در ظرفیت های تولید بالا و بازیابی حداکثر میزان روی از جمله پارامترهای بسیار مهم در اقتصادی بودن فرآیند تولید روی بشمار می آید .

چگونگی انحلال و خنثی سازی ، مهمترین عامل در بازیابی روی می باشد . سیستم انحلال در نظرگرفته شده جهت این طرح در برآورد نمودن دو هدف اصلی یعنی محلول خام مناسب جهت تصفیه و همچنین بازیابی بالای روی از ماده معدنی روی می تواند بسیار موثر واقع گردد .

به دلیل عدم آماده سازی مواد ، بخصوص عملیات فلوتاسیون سرب در ابتدای مدار و خارج نشدن برخی از کانی ها از خوراك ورودی به فرآیند تولید روی ، در اثر انحلال کانی هایی چون می متیت 3 AsO4(Pb5Cl ) در اسید ، میزان کلر در محلول افزایش می یابد ، به همین دلیل به غیر از مرحله منیزیم زدایی که باعث کاهش غلظت منیزیم ، کلر و فلوئور در مدار می گردد ، یک مرحله کلرزدایی نیز در نظر گرفته می شود .

به طور معمول با قرار دادن مراحل رسوب گذاری سولفات روی قلیایی (BZS) (منیزیم زدایی) و مرحله حذف کلر سعی براین است ، که غلظت کلر ، فلوئور و منیزیم در غلظتی پایین تر از سطح مجاز نگه داشته شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید شمش روی

• جرثقیل سقفی
• فیلتر پرس
• ترانسفورماتور رکتی فار
• الکتروموتور مختص پمپ اسید
• پمپ ضد اسید
• الکتروموتور گیربکس
• میکسر-پالپ-لیچ و خنثی
• میکسر تصفیه
• میکسر آهک
• نوار نقاله لاستیکی
• نوار نقاله رولری
• مخزن فلزی
• مخازن
• مخزن پیشگرم
• مخازن شیر آهک

:: دانلود طرح توجیهی تیپ تیپ احداث کارخانه تولید شمش روی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش آلومینیوم
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش استیل | ریخته گری قطعات استیل
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش منیزیم از دولومیت و سیلیس
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش منیزیم از دولومیت

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شمش فولاد از قراضه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید شمش روی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.