طرح توجیهی کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی سال 1400 + pdf + word

Chrome Plating Steel Parts

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آبکاری با کروم یا کروماته کردن فولاد ، روکش کاری فولاد با فلز کروم است . این پوشش ها جهت جلوگیری از خورندگی روی قطعات فولادی به کار می روند ، که در عین حال جهت چسبندگی رنگ نیز بسیار مناسب می باشند


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی


محصول مورد نظر طرح حاضر، ایجاد واحد آبکاری کروماته براق و سیلیکون فولاد می باشد ، که در واقع می توان طرح حاضر را یک طرح خدماتی صنعتی محسوب کرد .آبکاری با کروم یا کروماته کردن فولاد ، روکش کاری فولاد با فلز کروم است .

این پوشش ها جهت جلوگیری از خورندگی روی قطعات فولادی به کار می روند که در عین حال جهت چسبندگی رنگ نیز بسیار مناسب می باشند. روکش های لایه کروم رنگی شبیه نقره ، سفید مایل به آبی دارند . قدرت انعکاس صیقلی شده در حد 65 % است ) برای نقره 88 %و نیکل 55 % ) در حالی که سطح کروم کاری شده و کاملا خاصیت انعکاس نقره و نیکل با گذشت زمان ضایع می شود ، در مورد کروم تغییری حاصل نمی شود .

لایه های کروم قابل جوشکاری نبوده و رنگ کاری و نقاشی را نمی پذیرند . کروم در مقابل گازها ، مواد قلیایی و نمک ها مقاوم است ، اما اسید سولفوریک واسید کلریدریک وسایر اسیدهای هالوژندار در تمام غلظت ها و در تمام درجه حرارت ها بر روی کروم تاثیر می گذارند .

به دنبال رویین شدن شیمیایی ، رو ش های کروم مقاومت خوبی در اتمسفر از خود نشان می دهند و کدر نمی شوند . از این رو به تمیز کردن و یا نو نمودن توسط محلول ها یا محصولات حل کننده اکسیدها را ندارند. روکش های کروم تا 500 درجه سانتیگراد هیچ تغییری از نظر کدر شدن متحمل نمی شوند .

رویین شدن حالتی است که در طی آن در سطح کروم ، اکسید کروم ( 3+) تشکیل می شود . این عمل موجب جابه جایی پتانسیل کروم می شود و کروم مثل یک فلز نجیب عمل می نماید . لایه های پوششی کروم براق با ضخامت پایین ) در حدود میکرومتر( که غالبا در کروم کاری تزیینی با آن روبه رو هستیم فولاد را در مقابل خوردگی حفاظت نمی کنند .

کروم کاری ضخیم که در مقابل خوردگی ضمانت کافی داشته باشد ، فقط از طریق کروم کاری سخت امکانپذیر است. با توجه به اینکه پوشش های کروم الکترولیتی سطح مورد آبکاری را به طور کامل نمی پوشانند ، از این رو کروم کاری تزیینی هرگز به تنهایی مورد استفاده قرار نمی گیرند ، بلکه همواره آن را به عنوان پوشش نهایی بر روی واکنش هایی که حفاظت سطح را در مقابل خوردگی ضمانت می نمایند ، به کار می روند. معمولا به عنوان پایه محافظ از نیکل استفاده می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی


فولاد مهمترین ، پرمصرف ترین و استراتژیک ترین فلز جهان است ، که در جای جای صنعت مورد استفاده قرار گرفته و بدون حضور آن حتی می توان گفت که صنعت نمی تواند معنی داشته باشد . لیکن این فلز استراتژیک علی رغم برخورداری از خواص و اهمیت بالا، دارای نقطه ضعفی نیز می باشد ، که زنگ زدن می باشد .

فولاد با تمام استحکام خود در مقابل نفوذ اکسیژن ناتوان بوده و در مجاورت آن شروع به زنگ زدن می نماید ، که این امر سبب کاهش کارائی فولاد و حتی در ادامه فرایند زنگ زدن سبب بلا استفاده شدن آن به منظور جلوگیری از زنگ زدن فولاد روش های مختلفی وجود دارد ، که پوشش دهی آن با سایر فلزات فلزات زنگ نزن و یا غیر فلزات از جمله روش های فوق محسوب می گردد .

کرومانه و فسفاته کردن سطح فولاد یکی از این روشها می باشد. در این عمل لایه بسیار نازکی از فلزات رنگین روی فولاد پوشش داده شده و سبب محافظت آن در برابر اکسیداسیون و زنگ زدن آن می گردد . بنابراین کاربرد خدمات طرح حاضر پوشش دهی فولاد برای جلوگیری از زنگ زدن آن می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی


خدمات پوشش دهی فلزات یکی از فعالیت های اجتناب ناپذیر در صنعت فولاد می باشد . و از آنجائی که فولاد در کلیه کشورها دارای کاربرد و مصرف است ، بنابر این کلیه کشورهای جهان را می توان در ردیف کشورهای تولید کننده و مصرف کننده خدمات طرح عنوان نمود . ولی با توجه بر ماهیت کار می توان گفت که کشورهای صنعتی جهان سهم بیشتری در تولید و مصرف آن دارند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی


از آنجائیکه ایجاد واحد آبکاری یک فعالیت خدمات صنعتی محسوب می گردد ، لذا ارائه شرایط واردات در مورد آن موضوعیت نمی تواند داشته باشد.
از آنجائیکه موضوع طرح یک فعالیت خدماتی محسوب می گردد ، لذا بحث صادرات در خصوص آن آنچنان نمی تواند موضوعیت داشته باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی


همانطوری که پیشتر نیز ذکر شد ، فولاد اصلی ترین فلز و استراتژیک ترین آنها می باشد . لذا کلیه فعالیت هایی که به نوعی در ارتباط با این فلز می باشند ، نیز از اهمیت بالا برخوردار خواهند بود . پوشش دهی فولاد یکی از فعالیت های مرتبط با صنعت قولاد می باشد . بنابراین با توجه بر اهمیت فولاد ، فعالیت پوشش دهی که موضوع خدمات طرح حاضر می باشد ، نیز از اهمیت بالا برخوردار خواهد بود .


فرایند اجرای این طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی

در حالت کلی فرایند ارائه خدمات پوشش دهی فولاد به صورت زیر است .

• زنگ زدائی

معمولا قطعات فولادی از زنگ در سطح خود برخوردار می باشند ، که این زنگ سبب کاهش درجه
چسبندگی پوشش روی فولاد می گردد . لذا قبل از انجام عملیات پوشش دهی ، با استفاده از مواد شیمیایی زنگ از روی قطعات برداشته می شود .

• چربی گیری

چربی و اجرام خارجی از دیگر موارد است ، که روی سطح قطعات فولادی وجود داشته و سبب کاهش درجه چسبندگی پوشش روی فولاد می گردد. لذا قبل از انجام عملیات پوشش دهی ، با استفاده از مواد شیمیایی قطعات کاملا تمیز می گردند .

• پوشش دهی

پوشش دهی قطعات در الکترولیز و با استفاده از محلول الکترولیت انجام می گیرد. عبور جریان الکتریسته از الکترولیت سبب نشستن فلز پوشش روی فلز پایه می گردد.

• شستشوی قطعات

قطعات پس از پوشش دهی از وان الکترولیت خارج می گردد . لذا به منظور زدون محلول الکترولیت از روی قطعات پوشش داده شده ، با استفاده از آب تمیز قطعات شستشو می گردند .

• خشک کردن قطعات

به منظور تمیز نگهداشتن قطعات و جلوگیری رسوب رطوبت روی آنها با استفاده از هوای گرم قطعات خشک می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی

1. تجهیزات کامل آماده سازی قطعات فولادی برای پوشش دهی شامل زنگ زداها ، چربی گیر و ......
2. تجهیزات حمل و انتقال قطعات بین ایستگاه ها
3. خط کامل پوشش دهی
4. تجهیزات شستشوی قطعات
5. تجهیزات عمومی کارگاه آبکاری
6. یلترهای تصفیه اسید و پساب های صنعتی
7. خشک کن قطعات

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه گالوانیزاسیون گرم قطعات فولادی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی آبکاری کروم قطعات فولادی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.