طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید سال 1400 + pdf + word

Polyamide alloy

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

ماده مورد نظر كامپاند ها یا در واقع آلیاژ های پلی آمید می باشد ، که در صنایع مختلفی کاربرد دارند . این مواد باعث بهبود خواص مکانیکی و الکتریکی مواد خالص خواهد شد و بعضی از این مواد دارای خواص هم افزایی می شوند ، که به آنها کاربرد خاص خواهد داد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید


ماده مورد نظر كامپاند ها یا در واقع آلیاژ های پلی آمید می باشد ، که در صنایع مختلفی کاربرد دارند .

این مواد باعث بهبود خواص مکانیکی و الکتریکی مواد خالص خواهد شد و بعضی از این مواد دارای خواص هم افزایی می شوند ، که به آنها کاربرد خاص خواهد داد .

طبق آمار جهانی از سوی مراجع معتبر ، حدود ٣٠ درصد از کاربرد های پلیمری مربوط به آلیاژ های پلیمری می باشد ، که این مقدار روز به روز در حال افزایش می باشد .

از طرفی چون هر کدام از پلیمرها دارای خواصی خاص هستند ، نمی توان در کاربردهای متنوعی از آنها استفاده کرد ، لذا برای بهبود خواص در آن ها از روش آلیاژسازی استفاده می شود . یکی از پلیمرهای مهندسی با کاربرد فراوان ، پلی آمید می باشد و برای بهبود خواصی همچون چقرمگی آن از لاستیک ها یا پلاستیک ها چقرمه تر استفاده می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید


از آنجا که پلی آمید دارای مصارف زیادی در زمینه تولیدات صنعتی و الکتریکی است ، قیمت نسبتا بالایی دارد . از طرفی آلیاژ این ماده با مواد دیگر باعث کاهش قیمت تمام شده این محصولات می شود . (PA ٦٦ ) یا پلی آمید ٦٦( ( PA است و به مجموعه پلی آمید ٦ DSM گرید معروف شركت Akulon گفته می شود ، که در زمینه تولید فیلم ، قطعات صنعتی ، ماشین سازی و در ساخت لوازم الکتریکی مورد در ( PA/PET ) استفاده قرار می گیرند .

از جمله کاربرد های کامپاند های پلی آمید /پلی اتیلن ترفتالات صنایع نساجی مثل ساخت پارچه های مخملی ، پارچه های تمیز کننده شیشه عینک و تمیز کننده های چند در ساخت قطعات ضد PA منظوره برج ها مورد استفاده قرار می گیرند . از دیگر کاربرد های کامپاندهای ٦ پلی ،PP به همراه PA آتش و تأخیر دهنده آتش استفاده می شود .

این ترکیبات به صورت کامپاندهای ٦ استفاده می شوند ABS و ( POM ) استال برای ساخت قطعات جاذب ( PBT ) به همراه پلیمرهایی همانند پلی بوتیلن ترفتالات PA و ٦٦ PA٦ شوک و یا قطعات ابر چقرمه مورد استفاده قرار می گیرند . از طرفی کامپاندهای پلی آمید / تفلون به علت خاصیت روان کنندگی مناسب و ضریب اصطکاک پایین ، ٦٦ ( PA /PTFE ) و ( PA/PTFE ) بر حسب این که ( PP ) ، به همراه پلی پروپیلن PA دارای خاصیت ضد سایشی خوبی می باشند .

کامپاند های ٦ که کدامیک از اجزا فاز پیوسته باشند ، دارای کاربردهای چقرمه كننده پلی آمید ( ٦) و تقویت كننده پلی پروپیلن می باشند . از طرفی از این مواد کاربرد هایی نیز در زمینه کشاورزی و دست یابی به خواص مکانیکی مطلوب می باشند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید


• Impact Strength D ٢٥٦
• Elongation At Break D ٦٣٨
• Heat Deflection Temperature D ٦٤٨
• Vicat Softening Temperature D ١٥٢٥
• Dielectric Strength D ١٤٩
• Tensile Strength D ٦٣٨

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید :

کشورهای تولید کننده : چین ، کره جنوبی ، انگلستان
کشورهای مصرف کننده : چین ، هلند ، تونس


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید


شرایط صادرات : بر طبق قانون معافیت صادرات كالا وخدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ١٣٧٩/١٢/٢٧ صادرات كالا و خدمات ، از پرداخت هرگونه عوارض معاف است و هیچ یك از وزارتخانه ها ، سازمان ها ، نهادها ، دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و شوراهای محلی كه بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از كالاها وخدماتی كه صادر می شوند ، عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید


با توجه به مصارفی که در موارد اطفای حریق ، کشاورزی ، صنعت و تولیدات روز افزونی که از این مواد شاهد هستیم ، می توان گفت که این محصول دارای اهمیت ویژه ای می باشد و كشور ما بایستی در تولید این محصولات به خود کفایی برسد .

پلیمرها می توانند احتیاجات اصلی بازار نظیر رقابت اقتصادی ، شكستن قیمت ها ، كاهش زمان چرخه های توسعه برای مدل های تولید انبوه و برای مدل كوچك و تحكیم قوانین آلودگی ، بازیافت و انرژی را مرتفع سازند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید

در زمینه تولید تقریبا می توان گفت که مواد اولیه این کامپاند ها از خارج ازکشور وارد می شود ، به جز زمانی که یکی از مواد این کامپاند از پلی الفین ها باشد . از طرفی برای تولید این کامپاندها اکثرا از اكسترودرهای دو پیچه استفاده می شود ، که اکثرا وارد می شود و شرکت های معدودی این دستگاه ها را می سازند .

عمده تولید کنندگان این خطوط تولیدی شرکت های اروپایی و چینی می باشند . برای اولین بار ، مهندسان آلمانی به همراه ایتالیایی ها اكسترودرهای دو پیچه را ساختند . شرکت های بزرگ تولید کننده این دستگاه ها عبارتند از :

1. آلمان Krauss-Maffei
2. چین Ever-Flourish
3. سوئد Lysholm
4. انگلستان Sprintex
5. ژاپن IHI Corporation
6. چین Nanjing Yongteng Chemical Equipment

از آنجا كه فرآیند مورد نظر در طرح حاضر ، تنها محدود به شكل دهی مواد اولیه می باشد ، لذا تنها نكات مهم در این فرآیند ، چگونگی راه اندازی ، روش كار با اجزای مختلف دستگاه و چگونگی تنظیم شرایط فرآیندی جهت تولید محصول مورد نظر است .

جهت خرید دستگاه های مورد نظر ، قبل از ساخت دستگاه ٥٠ درصد قیمت پرداخت می شود و به هنگام راه اندازی و در حضور خریدار دستگاه راه اندازی و تست می گردد . با تأیید خریدار ، پس از ٤٨ ساعت ، دستگاه در دسترس وی قرار خواهد گرفت . اما تکنولوژی تولید کامپاندهای پلی آمید نسبت به فرایند های دیگر شکل دهی نسبتا آسان است . عوامل تأثیر گذار در آن عبارتند از :

١ . دمای کامپاندینگ
٢ . سرعت تولید و متناسب با آن سرعت چرخش پیچ ها شرح تولید کامپاند :

 در مواقعی که محصول حاصل از کامپاند بایستی از تخریب محافظت شود و یا دارای محصول جانبی است ، که بایستی از سیستم حذف شود ، از این دستگاه استفاده می شود . به منظور اختلاط مورد استفاده قرار می گیرد . که در نهایت ماده مورد نظر را ریز کرده تا در فرایند های دیگر قابل استفاده گردد . ابزارهای كنترل ، ابزاری هستند كه از آنها برای محدود كردن دما و فشاراستفاده می شود .

برای كنترل دما از حرارت سنج و برای كنترل فشار از ابزارهای ویژه كنترل فشار استفاده می شود . حرارت سنج ، دستگاه كوچكی است برای اندازه گیری و تنظیم و تعیین درجه حرارت ، كه در تابلو برق ماشین نصب می شود ، قبلا درجه حرارت مورد لزوم را روی حرارت سنج مشخص می كنیم و بعد از رسیدن درجه حرارت سیلندر به حد مورد نیاز ، برق گرمكن با دخالت حرارت سنج قطع می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید

 

 

1. خط کامل پوشش دهی
2. تجهیزات شستشوی قطعات
3. تجهیزات عمومی کارگاه آبکاری
4. فیلترهای تصفیه اسید و پساب های صنعتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژهای پلی آمید
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژ مس و سرب و روی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژهای پی سی ای بی اس

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژ آلومینیوم

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آلیاژهای منگنز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آلیاژهای پلی آمید ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.