طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی سال 1402 + word و pdf

Copper powder metallurgy

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی سال 1402 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

این علم ، فرآوری مواد معدنی از کانه های آنها ( جداسازی از سنگ معدن ) ، ذوب ، تصفیه و تولید شمش ، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار بر روی فلزات و شکل دادن آنها را در بر می گیرد .

صنعت متالورژی در جهان از دیرباز به عنوان صنعت مادر شناخته شده ، با پیشرفت های روز افزون تکنولوژی ، نقش آن آشکارتر می گردد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی


این تعریف که متالورژی که از قدیمی ترین هنرها و یکی از جدیدترین علوم است ، بخوبی تاریخچه طولانی و جالب رشته متالورژی را بیان می کند . از زمانی که بشر فلز را شناخت ، متالورژی را به عنوان یک هنر فرا گرفت .

این علم ، فرآوری مواد معدنی از کانه های آنها ( جداسازی از سنگ معدن ) ، ذوب ، تصفیه و تولید شمش ، بهبود خواص و تهیه آلیاژها و فن کار برروی فلزات و شکل دادن آنها را در بر می گیرد .

صنعت متالورژی در جهان از دیرباز به عنوان صنعت مادر شناخته شده ، با پیشرفت های روز افزون تکنولوژی ، نقش آن آشکارتر می گردد . شواهد باستان شناسی نشان می دهد ، که ساکنین فلات ایران ، جزو اولین اقوامی بوده اند ، که به کشف فلزات و استفاده از آن نائل گردیده اند .

با در نظر گرفتن این سابقه دیرینه ، همچنین نقش روزافزون فلزات در زندگی بشرو وجود معادن غنی درکشورمان لازم است ، که دست اندرکاران متالورژی در شناسایی هر چه بیشتر این رشته کوشا بوده و سطح اطلاعات علمی و فنی سایرین را در این زمینه بالا ببرند . دوره فلزات پس از عصر سنگ بوده ، از حدود 6 تا 7 هزار سال پیش از هجرت آغاز شده است .

به نظر می رسد که مس اولین فلزی است که به طور خالص و طبیعی و جدا از مواد معدنی مورد استفاده بشر قرار گرفته است . با نگاهی به انواع سنگ های مس ، می بینیم که آنها کم و بیش از ظاهری فلزی با رنگ های الوان ، نظیر نیلی ، لاجوردی ، سبز ، طلایی و رخ برخوردار می باشند .

این امر می تواند یکی از علل عمده توجه بشر اولیه به ترکیبات حاوی مس باشد . از طرفی مس به صورت خالص در طبیعت یافت می شود و قابلیت شکل پذیری مناسبی دارد . برخی از پژوهشگران نیز معتقدند که اولین بار ذرات براق طلا که در کف رودخانه ها پراکنده بوده است ، توسط بشر شناسایی شدند .

مصریان و شاید هندیان بیش از سایر ملل در استخراج طلا از سنگ های آن توفیق داشته اند . در ایران نیز از دوره هخامنشی ، آثار متعددی از طلا و نقره خصوصا در کنار رود جیحون و در شهر همدان کشف شده است . با گذشت زمان ، قلع ، نقره ، سرب و آنیتموان ( سنگ سرمه ) نیز کشف شد .

فلزکاران با استفاده از آتش ، سرخ کردن و سپس ذوب فلزات ، آمیختن آنها را تجربه کرده ، به شناخت تجربی آلیاژها توفیق یافتند . از اختلاط قلع و مس ، مفرغ پدید آمده ، عصر مفرغ آغاز شد .

مفرغ از هنر زیبایی با مس ، طلا و نقره رقابت می کرد و سختی و دوامش از آنها بیشتر بود و نیازهای بشر را نیز برای ساخت ابزارهای مختلف تامین می کرد ، لذا بشرتا مدتها به فکر ساختن آلیاژ یا کشف فلز جدیدی نبود . ب

درستی معلوم نیست که انسان نخستین بار چگونه و از کجا سنگ آهن را کشف و ذوب نمود و فلز آهن را بدست آورد ، اما از شواهد امر پیداست که از 5000 سال پیش انسان های نخستین آهن را بکار می گرفتند و تقریبا در نصف این مدت ، آهن بعنوان وسیله ای زینتی و فلزی افسانه ای از توجه خاصی برخوردار بوده است .

مصریان قدیم به آهن ، با- ان- پتن یا فلز بهشتی می گفتند . به نظر می رسد که ابتدا شهاب های آسمانی که حاوی آهن و نیکل ( 15 -6 درصد نیکل ) بوده اند ، توسط انسان های نخستین بکار گرفته شده اند . اطلاق سنگ آسمانی و فلز ستارگان به آهن نیز موید همین است . آشوری ها ، بابلی ها ، کلدانی ها و عبری ها به علت گرانبها بودن آهن از آن در ساختن زیور آلات استفاده می کردند .

در عهد حمورابی (2700 سال پیش از هجرت ) بهای آهن هشت برابر نقره و معادل سه ربع بهای طلا بوده است . در ایران قدیم نیز در دوره هخامنشی به مرور مصالح آهنی جای مصالح مفرغی را گرفت ، بطوری که در اواخر این دوره ، اسلحه های آهنی جایگزین اسلحه های مفرغی شدند . پیشینیان ، سنگ معدن آهن را با زغال چوب مخلوط کرده ، مشتعل می نمودند .

در دوران باستان ، در ایران ، بین النهرین ، یونان و روم مجموعا هفت فلز شناخته و بکار برده شده اند ، که شامل مس ، طلا ( زر ) ، نقره ( سیم ) ، آهن ، سرب ( آبار ) ، قلع ( ارزیز ) و جیوه ( سیماب ) و پلاتین می باشند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی


متالورژی پودر ( M/P ) یک روش بسیار پیشرفته برای تولید قطعات آهنی و غیرآهنی با قابلیت اعتماد بالاست .

در این تکنولوژی با مخلوط کردن پودرهای عناصر و یا آلیاژهای مختلف و سپس فشرده کردن آن ها در یک قالب بوسیله پرس ، شکل نهایی قطعه بدست می آید .

در مرحله بعد ، این قطعه خام در یک کوره مخصوص با اتمسفر کنترل شونده گرما داده می شود ( یا به اصطلاح سینتر می شود ) و به این ترتیب ذرات پودر به هم می چسبند .

از آنجا که در این فرآیند هیچ براده ای تولید نمی شود ، در قطعه نهایی بیش از 97 % مواد خام اولیه مورد استفاده قرار می گیرد و به همین خاطر در متالورژی پودر صرفه جویی زیادی در مصرف انرژی و مواد اولیه صورت می گیرد .

فرآیند متالورژی پودر یک فرآیند کم هزینه در تولید قطعات ساده و یا پیچیده در تعداد چندصدتایی تا چندهزارتایی در ساعت ( تاکید بر تیراژ بالا جهت توجیه دار بودن این صنعت ) با ابعادی با دقت بالاست .

در نتیجه در بدترین حالت ، یک فرآیند ماشین کاری جزئی بر روی قطعه مورد احتیاج است .

همچنین قطعات تولید شده ممکن است تحت عملیات سایزینگ ( Sizing )برای دقیق تر کردن ابعاد و کوینینگ ( Coining ) برای دقیق تر کردن ابعاد ، افزایش چگالی و استحکام قطعه قرار بگیرد .

بیشتر قطعات تولید شده بوسیله متالورژی پودر کمتر از 3/2 کیلوگرم ( 5 پوند ) وزن دارند ، اگرچه می توان قطعاتی با وزن 16 کیلوگرم ( 35 پوند ) را هم بوسیله ماشین آلات متعارف متالورژی پودر تولید کرد .

بسیاری از قطعات اولیه ای که بوسیله متالورژی پودر تولید می شدند ، مانند بوش ها و یاتاقان ها ، شکل های ساده ای داشتند ، اما امروزه به دلایل اقتصادی بیشتر قطعات چند سطحی و با کانتورهای پیچیده به کمک فرآیند متالورژی پودر تولید می شوند .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی

با عنایت به اینکه متالورژی پودر روش و تکنولوژی خاصی برای تولید طیف گسترده ای از انواع قطعات می باشد ، طبیعتا نمی توان استاندارد خاصی را برای این فعالیت تولیدی و صنعتی تعیین کرد و عملا هیچگونه استاندارد ملی یا بین المللی برای این قطعات وجود ندارد .

در عوض این قطعات در صنایع گوناگون مانند صنعت خودرو ، لوازم خانگی ، ساخت ماشین آلات و تجهیزات صنعتی ، تحت مشخصات فنی ارائه شده از طرف صنعت گران و تولید کنندگان صورت می گیرد ، که به نوعی نیز می توانیم مشخصات فوق را به عنوان الزامات و استانداردهای مورد نیاز در تولید تلقی نماییم .

مشخصات فنی قطعات در قالب نقشه فنی ، برگ آنالیز مواد اولیه مصرفی و برگ مشخصات مکانیکی و متالوژیکی از طرف هر خودرو ساز تهیه و ارائه می گردد ، که رعایت تک تک آنها از طرف سازندگان امری اجتناب ناپذیر است . لازم به ذکر است که هر شرکت خودروساز استاندارد و الزامات فنی مخصوص به خود را دارا است .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی

 • ژاپن
 • آمریکا
 • چین
 • آلمان
 • کره جنوبی
 • فرانسه
 • برزیل
 • اسپانیا
 • کانادا
 • هندوستان

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی


همانطور که قبلا عنوان گردید ، قطعات تولید شده در این واحد به شیوه متالورژی پودر متنوع بوده و به عنوان قطعات واسطه ای صنعتی مورد استفاده قرار خواهند گرفت .

شماره تعرفه گمرکی قطعات خودرو براساس سهم تولید داخل آنها تعیین شده است و از آنجائی که قطعات مورد مطالعه در قسمت های مختلف خودرو دارای کاربرد هستند ، لذا نمی توان قطعه خاص را تعیین و شماره تعرفه دقیقی را برای آن عنوان کرد .

بر اساس آخرین اطلاعات منتشره از سوی وزارت بازرگانی ، در زمینه قطعات منفصله برای ساخت و مونتاژ خودرو ( D .K .C ) در هشت ماهه نخست سال 89 ، 186 هزار و 219 تن به ارزش یک میلیارد و 877 میلیون دلار با سهم 66/4 درصدی از ارزش کل واردات به کشور ، وارد کشورمان شده که نسبت به مدت مشابه سال 88 ، به میزان 52 درصد از نظر وزن و 50 درصد از نظر ارزش افزایش داشته است .

این میزان در هشت ماهه سال 88 ،121 هزار و 988 تن به ارزش یک میلیارد و 253 میلیون دلار و سهم 84/3 درصدی از ارزش کل واردات کشور بود .

طبیعتا درصد اندکی از آمار مذکور به قطعات ساخته شده به روش متالورژی پودراختصاص دارد ، که البته به صورت مشخص قابل تفکیک نمی باشد .

سه کشور فرانسه ، ژاپن و چین نیز کشورهای عمده تولیدکننده قطعات منفصله ( D .K .C ) وارداتی به کشورمان بوده اند ، که به ترتیب 27 ، 18 و 21 ٪ از نظروزن و 37 ، 24 و 10 ٪ از نظر ارزش کل واردات D .K .C به ایران سهم داشته اند .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی

بر اساس تعاریف علمی مطرح در مهندسی ساخت و تولید فرایند متالورژی پودر ، روشی برای ساخت و تولید قطعات فلزی و سرامیکی است که اساس آن بر فشردن مواد پودری به شکل موردن ظروزینتر آنهاست .

جاذبه های گسترده این فرایند و محصولات تولیدی توسط آن ، منجر به استفاده روزافزون از این روش تولیدی در ساخت قطعات مهندسی بویژه در صنعت خودرو و صنایع ساخت ماشین آلات و تجهیزات شده است .

به عنوان یک نمونه از ده ها نمونه قطعات تولیدی به این روش می توان به قطعه رینگ حسگر ترمز ABS به روش ماشین کاری و متالورژی پودر ، اشاره نمود .

با توجه به مزایای استفاده از روش PMنظیر کاهش زمان تولید ، کاهش ضایعات و قیمت مناسب قطعه رینگ حسگر ترمز ABSبا این روش ، تولید شده و مورد بررسی قرار گرفته است .

تغییرات چگالی به عنوان عامل اثرگذار برکارایی قطعه ، در این تحقیق مورد بررسی قرار گرفته است . بر اساس نتایج حاصله ، با افزایش فشار پرس از میزان تخلل ها کاسته و بر میزان چگالی قطعه افزوده می شود .

با توجه به کاربرد گسترده قطعات تولید شده به روش متالورژی پودر در صنایع مانند صنایع خودروسازی ، لوازم خانگی و صنایع ماشین سازی ) بررسی خواص مکانیکی و عوامل تأثیرگذار بر این خواص ، لازم و ضروری به نظر می رسد .

ریز ساختار این مواد ، نسبتاً پیچیده بوده و از دو جزء اصلی تخلخل ها و زمینه تشکیل شده است . تمامی عوامل تأثیرگذار بر این دو عامل ، بر خواص مکانیکی نیز مؤثر هستند .

تخلخل ها در قطعات متالورژی پودر ، به عنوان مراکز ایجاد تمرکز تنش ، تأثیری بسزا در خواص مکانیکی قطعه نهایی داشته و عملاً مشخصه های اصلی ریز ساختاری این گونه مواد ، توسط عوامل وابسته به تخلخل های داخلی ، سنجیده می شود .

استحکام قطعات تولیدی با این روش ، ناشی از وجود تخلخل های داخلی است ، که با این وجود بنا به دلایلی نظیر افزایش دقت ابعادی ، کاهش هزینه ماشین کاری ، مقدار مواد اولیه مصرفی کمتر ، توانایی تکرار تولید بهتر ، کاهش وزن ، احاطه کامل بر آنالیز مواد و منحصر بودن تولید بعضی از قطعات با این روش ، توسعه آن طی سال های اخیر در ژاپن ، آمریکا و اروپا رو به فزونی است .


فرایند اجرای طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی

با گذشت زمان ، کشف روش های جدید استخراج و تصفیه فلزات ، شناسایی مشخصات ساختاری و فیزیکی مواد و فنون جدید شکل دادن و کاربر روی فلزات ، صنعت متالورژی به عنوان شاخه ای از علم جایگاهی مستقل یافت .

امروزه علم متالورژی را به دو بخش کلی شامل متالورژی استخراجی و متالورژی صنعتی تقسیم می کنند ، که این دو بخش ، اخیرا در دانشگاه ها نیز به عنوان گرایش های رشته مهندسی متالورژی انتخاب شده اند . متالورژی استخراجی و شیمیایی ، شامل جداکردن فلزات از سنگ معدن و تصفیه آنها ( تولید فلزات ) ، شناخت انواع کوره ها ، سوخت ها و فعل و انفعالات شیمیایی می باشد .

این گرایش ، انواع متعددی از روش ها را دربرمی گیرد ، که از جمله می توان به کانه آرایی ، پرعیار کردن مواد معدنی ، تشویه ، ذوب کردن ، تصفیه فلز مذاب و تولید شمش اشاره نمود . متالورژی صنعتی ، شامل کار بر روی فلزات و مواد و تهیه محصول نهایی می باشد .

در این گرایش همچنین خواص و مشخصات فیزیکی ، ساختاری و مکانیکی مواد نیز بررسی می شوند . منظور از کار کردن روی فلزات ، روش های مختلف تولید مصنوعات فلزی است ، که مهمترین شیوه های تولید عبارتند از : متالورژی پودر ، شکل دادن ، جوشکاری و ماشینکاری . انتخاب نوع روش تولید عمدتا به مسائل اقتصادی ، خواص فلزات ، زمان تولید ، اندازه ، شکل و تعداد قطعات مورد نیاز بستگی دارد .

به عنوان مثال ، فلزاتی که خاصیت پلاستیک کمی دارند ، یا قطعاتی که دارای اشکال پیچیده هستند ، به روش ریخته گری شکل داده می شوند . به منظور آگاهی بیشتر از نحوه انتخاب روش تولید و شناخت مسائل فوق ، روش های تولید مذکور به اختصار تشریح می گردند

ریخته گری عبارت است از ، شکل دادن فلزات و آلیاژها از طریق ذوب ، ریختن مذاب در محفظه ای به نام قالب ، سرد کردن و انجماد آن مطابق شکل محفظه قالب می باشد . این روش ، قدیمی ترین فرآیند شناخته شده برای بدست آوردن شکل مطلوب فلزات است . اولین کوره های ریخته گری خاک رس ساخته شده است ، که لایه هایی از مس و چوب به تناوب در آن چیده می شد و برای هوا دادن از دم ( فوتک ) بزرگی استفاده می کردند .

بسیاری از قالب های اولیه نیز از خاک رس خاک نسوز ، ماسه و سنگ تهیه می شد . شواهدی در دست است که چینی ها در حدود 700 سال قبل از میلاد به ریخته گری آهن مبادرت ورزیدند . ولی یافتن قطعات ریخته شده از خرابه های شهر حسنلو درآذربایجان شرقینشان دهنده توسعه این فن در سال 900 قبل ازمیلاد در ایران بوده است .

ریخته گری هم علم است و هم فن ، هم هنر است و هم صنعت . به میزانی که ریخته گری از حیث علمی پیشرفت می کند ، ولی در عمل هنوز تجربه ، سلیقه و هنر قالبساز و ریخته گر است ، که تضمین کننده تهیه قطعه ای سالم و بدون عیب می باشد . این فن از اساسی ترین روش های تولید است ، زیرا حدود 50 درصد وزنی کل قطعات ماشین آلات به این طریقه ساخته می شوند .

برای ریخته گری ، از فولاد و چدن ها ( فلزات آهنی) ، برنزها ، برنج ها ، آلیاژهای آلومینیم و منیزیم و آلیاژهای منیزیم و روی ( فلزات غیر آهنی ) به عنوان مهمترین فلزات ریخته گری استفاده می شود . معمولا روش های ریخته گری را به نام ماده سازنده قالب اسم گذاری می کنند ، مانند ریخته گری در ماسه که جنس قالب آن ، ماسه است .

مهمترین روش های ریخته گری عبارتند از : ریخته گری در قالب های موقت شامل ریخته گری در ماسه و در قالب های پوسته ای ، ریخته گری در قالب های دائمی ، شامل ریخته گری در قالب های فلزی به روش گریز از مرکز . شکل دادن در فرآیند شکل دادن ، روش های مختلفی برای تهیه محصول به صورت شکل نهایی بکار برده می شوند .

این روش ها شامل نورد ، آهنگری ، اکستروژن ، کشیدن ، پرسکاری ، چرخشی ، چرخشی برشی ، انفجاری ، الکترومغناطیسی ، الکتروهیدرولیکی وغیره می باشند ، که برخی از مهمترین این روش ها در زیر بررسی می گردند .

نورد کاری ( غلتک کاری ) قسمت اعظم فولادی که در کارخانه های فولادسازی به صورت شمش تهیه می گردد ، توسط دستگاه های نورد به ورق ، تیرآهن ، تسمه های فولادی ، ریل ، انواع پروفیل ، لوله و سیم تبدیل می شود . دستگاه نورد بطور ساده و ابتدایی از دو غلتک استوان های که روی هم قرار گرفته اند ، تشکیل شده است .

استوانه های مذکور بوسیله موتورها در جهت عکس یکدیگر حرکت دورانی نموده ، بدین ترتیب اگر شمش بین آنها هدایت گردد ، استوانه ها آن را گرفته و از شکاف بین خود عبور می دهند . در اثر این عمل ، جسم پهن و طویل می شود . با انجام این عمل به دفعات و نزدیکتر کردن استوانه ها به یکدیگر ، سیم پهن تر ، نازکتر و طویل ترخواهد شد .

محصولات نورد شامل میلگرد ، میل چهار و گوش ، تسمه باریک ، تیرآهن ، ناودانی ، ریل ، ورق و صفحه های فولادی با ضخامت های متفاوت ، لوله های بدون درز و با درز و با مقاطع دایره ای ، بیضی و چندضلعی می باشند . آهنگری ( پتک کاری ) عملیات آهنگری توسط ضربه چکش یا دستگاه پرس انجام می پذیرد .

این روش ، شامل کار بر روی فلز توسط چکش کاری یا پرسکاری تا حصول شکل نهایی با قالب یا بدون قالب است . چکش کاری به دو روش دستی و ماشینی قابل انجام است ، که امروزه اکثرا چکش های ماشینی بکار گرفته می شوند .

این چکش ها با بخار یا هوای فشرده کار می کنند و با اعمال ضربه های سنگین ، چکش کاری قطعات را انجام می دهند .

برای ساخت قطعاتی چون محور کشتی ها ، میل لنگ ها ، لوله های توپ ، دیگ های بخار و غیره توسط پرسکاری تهیه می گردند . امروزه برای خم کردن و شکل دادن ورق در صنایع کشتی سازی و ماشین سازی نیز از پرس استفاده می شود .

اکستروژن ( حدیده کاری ) اکستروژن ، فرآیندی است که بوسیله آن می توان قطعات و اشکالی را تولید نمود ، که تقریبا با هر روش ساخت دیگری غیر ممکن می باشد .

در این روش ، فلز را تحت تاثیر نیروی زیاد وارد قالبی نموده ، به شکل مورد نظر ( نظیر لوله ، سیم و مقاطع مخصوص ) بیرون می آورند . آلومینیوم ، سرب ، روی ، قلع و برخی از فولادها از جمله موادی هستند ، که تحت فرآیند اکستروژن قرار می گیرند .

کشیدن ، عبارت است از امتداد دادن و کشیدن ورق برای تولید اشکال با سطوح مختلف . دراین روش ، ورق فلزی حداقل در یک جهت فشرده می شود .

این فرآیند می تواند بهصورت کشیدن قطعه از درون قالب ( بر خلاف روش اکستروژن ) انجام پذیرد وقطعاتی نظیر لوله های بدون درز ، قطعات سقف اتومبیل ، پوکه های فشنگ ، ظروف حلبی و ماهیتابه ها به این روش تهیه می شوند .

ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی متالوژی پودر مس و روی
 • کوره با دمای 1800 درجه سلسیوس
 • انواع ماشین پرس هیدرولیک از ظرفیت 200 تن به پایین
 • انواع ماشین های تراش ، دریل ، سنگ مغناطیس و فرز
 • انواع قالب و فیکسچر
 • تجهیزات تست و کنترل کیفیت

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه متالوژی پودر مس و روی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ریخته گری آلومینیوم تحت فشار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سیلیس و بوژه ریخته گری

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ریخته گری قطعات فولادی و چدنی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ریخته گری قطعات ضد سایش

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ریخته گری قطعات چدن خاکستری و نشکن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه ریخته گری قطعات خودرو با تکنولوژی بالا

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.