طرح توجیهی تولید لوله های مسی سال 1403 + کامفار + pdf + word

Copper pipes

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لوله های مسی سال 1403 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لوله های مسی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

لوله های مسی در صنایع تاسیساتی ، حرارتی برودتی جهت ساخت مبدل های حرارتی ، رادیاتور ، سیستم های تهویه مطبوع ، آب سردکن ، آب شیرین کن ، انواع یخچال و صنایع خودرو سازی مورد استفاده قرار می گیرند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های مسی


موارد مصرف لوله های مسی در صنایع مختلف به شرح ذیل می باشد :

صنایع تاسیساتی ، حرارتی برودتی :

برای ساخت مبدل های حرارتی ، رادیاتور ، سیستم های تهویه مطبوع ، آب سردکن ، آب شیرین کن ، انواع یخچال

صنایع خودرو سازی :

برای ساخت رادیاتورها ، انواع یاتاقان

صنایع الکتریکی الکترونیکی :

برای ساخت سرپیچ لامپ های روشنایی ، تابلوهای انتقال توزیع برق ، کویل های القایی ، کنتاکتورها ، کابلشوها

صنایع لوازم خانگی :

برای ساخت سماور ، بخاری ، انواع ظروف ، شیرآلات ، اجاق گاز

صنایع تزئینی :

برای ساخت لوستر ، صنایع دستی ، تابلوهای تبلیغاتی ، نماسازی ساختمان ها پوشش سقف شیروانی ها

صنایع نفت گاز پتروشیمی :

برای ساخت انواع مبدل ها ، پالایشگاه ها انواع شیر

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید لوله های مسی :

با مراجعه به آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود در سایت اینترنتی موسسه استاندارد ملی ایران ، شماره استانداردDIN به شماره های ١٨٠٧ ، ١٧٥٤ ، ١٧٨٦ ، ٥٩٧٥٣ برای محصول مورد مطالعه استخراج شده است .

رعایت استاندارد فوق برای کلیه تولید کنندگان الزامی می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های مسی


محصول مورد مطالعه در صنایع مختلف از صنایع برودتی ، تهویه هوا و ... کاربرد فراوانی دارد . از این رو می توان گفت که تولید مصرف آنها در بسیاری از کشورهای جهان عمومیت دارد .

لیکن در کشورهای صنعتی تولید مصرف آن از حجم بالایی به نسبت سایر کشورهای جهان برخوردار می باشد. کشور چین از بزرگترین تولیدکننده این کالا می باشد ، که بخش عمده ای از واردات این کالا به کشور از طریق این کشور تامین می شود.

کشورهای ایتالیا ، آلمان ، چین ، کره ، یونان ، فرانسه ، اتریش و قبرس کشورهای عمده تولید کننده این محصول می باشند ، با توجه به موارد مصرف این محصول اکثر کشورهای جهان مصرف کننده این محصول می باشند.

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های مسی :

طبق کتاب مقررات صادرات واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی طبق جدول امکان واردات وجود دارد.

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تولیدی طرح ، هیچگونه ایط محدودیتی وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید لوله های مسی

لوله از یک سو جهت انتقال گاز ، مایعات و جامدات بکار می رود ، که این موارد شامل خطوط لوله های طولانی است ، که اغلب از ابعاد قابل توجهی نیز برخوردار هستند .

برای انتقال آب ، نفت و گاز طبیعی بین کشورها و قاره ها استفاده می شوند . از سوی دیگر از لوله به عنوان مصالح ساختمانی در صنایع عمرانی و همچنین در مهندسی مکانیک خودروسازی استفاده می شود . انواع لوله های پلاستیکی (PE ,PVC ) ٦٠ % سهم بازار لوله را در اختیار دارند ، لوله های فلزی ( فولاد ، مس آلومینیوم ) حدود ٢٥ % بقیه بازار را پوشش های سنگی سیمانی به خود اختصاص داده اند .

انتخاب نوع لوله تا حدودی به هزینه ها بستگی دارد ، ولی بار استاتیکی دینامیکی همچنین تنش ، خوردگی ، دما شرایط حمل نقل هم در این انتخاب تاثیرگذار است . به طور کلی لوله های فولادی دارای مقاومت بیشتری در فشار دمای بالا هستند ، کاربرد بیشتری دارند . ولی رسانایی حرارتی مس بیشتر از لوله های فولادی بوده . بنابراین نمی توان جایگزینی برای لوله های مسی با کاربردهای خاص ، که بیشتر رسانایی حرارتی مدنظر است ، در نظر گرفت.


فرایند اجرای طرح توجیهی تولید لوله های مسی

در این طرح می توان عملیات تولید را به مراحل زیر تقسیم بندی نمود :

تمیزکاری ، آماده سازی ، کوره اکستروژن ، برش ، اسید شویی ، عملیات نوکسازی ، عملیات کشش ، کلاف پیچ کردن و بسته بندی ، که البته مراحل عملیاتی فوق در تولید لوله های مسی بزرگ کوچک متفاوت می باشد .

برای تولید لوله های بزرگ و خیلی بزرگ دو دسته پروسه جداگانه معرفی می گردد ، در تولید لوله های بزرگ بیلت های اولیه پس از حرارت دیدن در کوره توسط دستگاه اکستروژن پرس شده ، به شکل دلخواه درآمده سپس توسط دستگاه مستقیم کننده لوله ها صاف شده یا برش زده می شود . سپس توسط دستگاه کلاف پیچ کلاف می شود .

در مرحله آخر عملیات چربی زدائی و اسید شوئی انجام می شود . در این روش توضیح داده شده ، بدلیل اینکه قطر لوله حاصله هیچگاه نمی تواند از قطر داخلی بیلت ها بیشتر باشد ، لذا در پروسه تولید لوله خیلی بزرگ است ، با گذاردن یک دستگاه ارهارد در خط تولید ، بیلت های مسی حرارت داده را ابتدا توسط دستگاه ارهارد گرم کرده و قطر داخلی بیلت را به مقدار دلخواه می رسانیم ، سپس لوله حاصله دوباره داخل کوره قرار داده می شود ، تا قطر خارجی لوله نیز به مقدار مورد نظر تغییر داده شود .

بقیه پروسه تولید مشابه تولید لوله های بزرگ مسی می باشد . تولید لوله های کوچک نیز با انجام عمل کشش روی لوله های بزرگ میسر گردیده ، که در این فرآیند پس از آماده سازی بیلت اولیه عمل نوکسازی برای قرار گرفتن لوله در دستگاه کشش ، شروع عملیات صورت گرفته ، بنا به ضرورت ممکن است ، قبل از یک دستگاه کشش از یک دستگاه ( پیلگر ) به منظور کاهش قطر لوله ها استفاده گردد .

در این طرح از تولید لوله های مسی خیلی بزرگ صرف نظر شده ، لذا از دستگاه ( ارهارد ) استفاده نمی شود در مرحله کشش نیز از دستگاه ( پیلگر ) صرف نظر شده است ، که این دو دستگاه در توسعه آتی کارخانه باید خریداری گردد ، تا لوله های با قطرهای متنوعی تهیه گردد .

ماشین آلات خط تولید لوله های مسی
  • دستگاه تراش
  • مستقیم کننده
  • دستگاه های نوکساز
  • پرس اکستروژن
  • دستگاه کشش

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله و شیرآلات صنعتی فولادی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های درزدار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های 5 لایه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لوله های مسی

 

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.