طرح توجیهی تولید میخ فولادی سال 1400 + pdf + word

Steel nail

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید میخ فولادی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید میخ فولادی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

میخ یک مفتول فلزی (غالباً آهنی ) نوک تیز می باشد ، که به عنوان محکم کننده بین دو شیء ، در صنایع چوبی و صنایع ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد . میخ ها برحسب نوع کاربرد ، با استفاده از آهن ، برنج یا آلومینیوم ساخته شوند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید میخ فولادی


میخ وسیله ای است که در صنایع چوبی کارهای ساختمانی بکار می رود . میخ یک مفتول فلزی ( غالباً آهنی ) نوک تیزی است ، که به عنوان محکم کننده بین دو شی بکار می رود . میخ ها برحسب موارد استفاده آن ها می توانند از آهن ، برنج یا آلومینیوم ساخته شوند . گاهی اوقات برحسب نیاز ممکن است سر میخ وارد شده را کج کنند ، تا امکان بیرون کشیده شدن آن نباشد .

انواع مختلف ، اندازه ها وفرم های متفاوتی از میخ ها وجود دارد . از جمله میخ دوسر ، میخ آجدار ، میخ پیچی ، میخ ماشین سر تخت ، میخ فیبری ، میخ سیاه بنفش و ... را می توان نام برد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید میخ فولادی :

با مراجعه به آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود درسایت اینترنتی موسسه استاندارد ملی ایران ، شماره استاندارد ١٠٠ برای محصول مورد مطالعه استخراج شده است ، كه دامنه كاربر این استاندارد در تعیین ویژگی ها ، روش آزمون ، بسته بندی ، علامتگذاری انواع میخ می باشد . رعایت استاندارد فوق برای کلیه تولید کنندگان الزامی می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید میخ فولادی


محصول مورد مطالعه در صنایع مختلف كاربرد دارد ، به عنوان یك كالای واسط های می باشد . از این رو می توان گفت که تولید و مصرف آن ها در بسیاری از کشورهای جهان عمومیت دارد . لیکن در کشورهای صنعتی تولید و مصرف آن از حجم بالایی به نسبت سایر کشورهای جهان برخوردار می باشد .

كشور چین از بزرگترین تولیدكننده این كالا می باشد ، كه بخش عمده ای از واردات این كالا به كشور، از طریق این كشور تامین می شود . كشورهای ایتالیا ، آلمان ، چین ، كره ، تركیه ، سوئد و سوئیس از كشورهای عمده تولید كننده این محصول می باشند . با توجه به موارد مصرف این محصول اكثر كشورهای جهان مصرف كننده این محصول می باشند .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید میخ فولادی :

طبق کتاب مقررات صادرات واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد . لذا با پرداخت حقوق مرکی طبق جدول امکان واردات وجود خواهد داشت .

همچنین محدودیت خاصی جهت صادرات میخ وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید میخ فولادی


در متون اقتصادی كالا نهایی كالایی است كه مصرف كنندگان بدون هیچگونه تغییر در شكل ماهیت آن بتوانند آن را مصرف كنند . به عبارت دیگر بر اساس جدول داده – ستانده ، تقاضا برای یك كالا به صورت تقاضای واسطه ای نهایی است . تقاضای واسطه ای آن بخش از تقاضا برای كالا است ، كه به منظور ساخت كالا دیگر صورت می گیرد .

تقاضای نهایی آن بخش از تقاضا است كه از سوی مصرف كنندگان برای مصرف یك كالا انجام می شود . انواع میخ ، میخ پرچ و گیره نمونه ای از این كالاها به شمار می آیند ، كه به عنوان كالا واسطها ی در ساخت كالاهای دیگر مورد استفاده قرار می گیرند . در مجموع ملاحظه می گردد که قطعه فوق به عنوان یكی از زیرساخت های صنعت کشور به شمار آمده ، بنابراین از درجه اهمیت بالای نیز برخوردار می باشد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید میخ فولادی

در این طرح می توان عملیات تولید را به مراحل زیر تقسیم بندی نمود: كشش ، دستگاه میخ ساز ، پرداخت ، بسته بندی

لازم بذكر است كه میزان تولید میخ بستگی به نوع ماشین آلات تكنولوژی تولید دارد ، ولی مراحل تولید در تمامی آنها یكسان بشرح ذیل می باشد:

مفتول به میزان لازم به داخل دستگاه كشیده شده ، به منظور صاف شدن از لابه لای پنج قرقره عبور می نماید . با توجه به قدرت كشش دستگاه امكان استفاده از تبدیل های بزرگ نیز وجود دارد .

جهت زدودن زنگ از مفتول فلزی برس كاری می شود . سپس فك های دستگاه مفتول را محكم نگه داشته سرمیخ توسط چكش شكل داده می شود . به این صورت که ، فك های دستگاه باز شده مفتول ( كه سر آن شكل داده شده ) به میزان لازم به اندازه طول میخ مجددا به داخل دستگاه كشیده می شود .

سپس مجددا فك های دستگاه بسته شده دو تیغه كه در جهت مخالف حركت می كنند ، میخ را بریده در همان حال سر هرمی شكل آن را فرم می دهند . میخ آماده به داخل كانال تحویل پرتاب شده عملیات فوق تكرار می گردد . پرداخت میخ مفتول انجام می گیرد . اعمال عملیات حرارتی جهت رسیدن به سختی مورد نظر كنترل كالا شمارش آن سپس بسته بندی آن می باشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید میخ فولادی

• دستگاه برس زنی
• میخ ساز
• پرداخت
• دستگاه کشش

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید میخ فولادی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.