جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع فلزیطرح توجیهی تولید شیرآلات گاز از شمش برنج سال 1400 + pdf + word
طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد سال 1400 - 4.7 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Steel pellets mill

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

گلوله های آسیاب نقش خرد كردن مواد معدنی را داشته و در معادن سنگ آهن جهت تولید كنستانتره سنگ ، معادن تولید كنتسانتره مس ، معادن استخراج گلوله های آسیاب و ..... دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


انواع گلوله های آسیاب ( فولادی و معدنی ) در وزارت صنایع بر اساس كد آیسیك ذیل شناخته می شود :

• انواع گلوله و ساچمه آهنی و فولادی : 27101250
• گلوله فولادی : 27101251
• گلوله آهنی : 27101252
• گلوله فولادی و آسیاب : 27101253
• گلوله فولادی چدنی : 27101256


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


به طور كلی گلوله های آسیاب نقش خردكردن مواد معدنی داشته و به ترتیب در صنایع ذیل بیشترین كاربرد را دارا می باشد.

الف – معادن سنگ آهن :

بیشترین كاربرد محصول ( گلوله ) در معادن تولید كنستانتره سنگ آهن می باشد و میزان مصرف گلوله در آسیاب ها بستگی به میزان سختی سنگ آهن معدن داشته و در حال حاضر در معادن بزرگ سنگ آهن نظیر چادرملو به ازای هر تن كنستانتره 818/1 كیلوگرم و در معادن گل گهر 108/2 كیلوگرم گلوله آسیابی كم كروم ( حدود یك درصد ) مصرف می گردد . غالباً گلوله های مصرفی در معادن آهن به روش ریخته گری با آلیاژ بالاتر و یا رول فورج كم كروم می باشد .

ب – معادن تولید كنتسانتره مس و غیره :

در معادن استخراج ، گلوله های آسیاب نقش عمده در تولید كنستانتره دارد ، كه نوع گلوله مناسب در این معادن كم كروم می باشد و میزان مصرف به ازای هر تن كنستانتره حدود 150 كیلوگرم می باشد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


به استحضار می رساند استاندارد ملی برای گلوله تهیه نگردیده است ، لیكن بر اساس كاربرد گلوله های مورد استفاده در محل های مورد مصرف ، از طریق نرم افزار های لازم میزان وضعیت فیزیكی آن را بررسی می نمایند . در این رابطه چكیده ای از انتخاب گلوله های مورد مصرف ذیلا اعلام می گردد :

انتخاب ابعاد گلوله ارتباط مستقیمی با سختی ماده معدنی و توزیع دانه بندی به آسیاب دارد . معمولا مواد معدنی نرمتر و ریزتر نسبت به مواد معدنی سخت تر ، به گلوله های كوچك تری احتیاج دارند . با افزایش اندازه گلوله ها تعداد گلوله و در نتیجه تعداد برخورد ها كم می شود ، كه تأثیر منفی بر كارآیی خردایش دارد .

در این تحقیق ابتدا ابعاد بزرگترین گلوله برای حالت بهینه كار آسیاب به كمك روابط تجربی محاسبه شده ، سپس با چندین مرحله نمونه برداری از مواد ورودی و خروجی آسیاب و استفاده از نرم افزار NGOTC تابع انتخاب آسیاب نیمه ساخته محاسبه شده ، این نرم افزار توانایی پیش بینی تابع انتخاب ، بر اساس ابعاد گلوله را دارد .

در این تحقیق تأثیر ابعاد گلوله های مختلف بر تابع انتخاب مورد بررسی قرار گرفته و به استناد نتایج حاصل شده اندازه بهینه بزرگترین گلوله و توزیع ابعادی گلوله ها به دست می آید . نتایج حاصله از تأثیر ابعاد گلوله بر تابع انتخاب نشان می دهد ، كه در قطر گلوله 90 میلیمتر نرخ خردایش ذرات بیشتری حاصل می شود .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد :

كشور های اروپایی و آمریكایی از قبیل ایتالیا ، آلمان ، آمریكا و چین از عمده تولید كنندگان گلوله های فولادی می باشند .

همچنین عمده مصرف كنندگان این محصول كشورهایی هستند ، كه معادن غنی مواد اولیه كنسانتره مورد مصرف شامل مس و فولاد و طلا می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد


بر اساس اطلاعات حاصله میزان حقوق ورودی این محصول در حال حاضر 15 درصد می باشد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد :

گلوله های فولادی در آسیاب نمودن كنستانتره مواد معدنی نقش ویژه ای داشته و با توجه به این كه در زمان قبل از انقلاب ، مواد اولیه شامل مواد معدنی دست نخورده و كنتسانتره به طور كلی صادر می گردیده و در داخل كشور استفاده نمی شده این صنعت رشدی نداشته است ، لذا با وجود كارخانجات امروزی در كشور ارزش افزوده مواد معدنی نصیب كشور می گردد .

بنابراین با توجه به فرآیند تولید به منظور آسیاب نمودن كنسانتره و استفاده آن در كوره های ذوب نیاز به استفاده گلوله های فولادی دارد و می توان از آن در تقلیل واردات مواد اولیه مورد نیاز بهره جست . بنابراین نیاز به این كالای استراتژیك باعث می گردد ، كه مواد اولیه مورد نیاز كارخانجات فولاد و مس و دیگر فلزات گرانبها در كشور در صنایع پایین دستی تهیه و بكارگیری شود و اشتغال مفید ایجاد نماید .

روش های تولید متفرقه نیز به صورت سنتی در قدیم مرسوم بوده لیكن به دلیل افزایش هزینه های تولید و سختی كار این روش ها منسوخ گردیده و به تولید از طریق رول فرمیگ و ماسه گیری به صورت دستگاه های اتوماتیك ، قیمت تمام شده گلوله را به شدت كاهش داده و در حال حاضر با تولید كارخانجات داخل ، از كشور را تهیه و عرضه می نمایند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

روش ریخته گری :

در این روش با استفاده از چدن و فروآلیاژهای مقاوم به سایش و سختی بدنه ، چدن ذوب شده را در قالب های ماسه ای ریخته گری نموده و سپس به معادن تحویل داده می شود .

روش رول فرجینگ :

در این روش ابتدا میلگرد آلیاژی در كوره های پیشگرم با درجه حرارت 1200 درجه سانتیگراد حرارت داده می شود و سپس با استفاده از دستگاه نورد مخصوص میلگردها ، ابتدا لقمه گیری شده و در یك بستر خنك كننده كه دمای آن تحت كنترل می باشد ، نگهداری شده و با عملیات كوییچ و تمپرینگ در وان آب به سختی مورد نظر می رسد ( 800 درجه به 200 درجه ) ، در پایان گلوله های با دمای 200 درجه با شیب ملایم حدود یك شیفت كاری به دمای محیط می رسد .

روش كشش سرد و شكل دهی :

ابتدا مفتول فولادی آنیلینگ شده و روش كشش سرد قطر میلگرد به تولرانس مورد نظر رسیده ، سپس لقمه بری می شود و با عملیات آهنگری سرد ، شكل كروی به خود می گیرد . سپس فلاشینگ شده و در مرحله بعد با عملیات حرارتی به سختی مورد نظر می رسد .

در خاتمه سطوح گلوله ها با عملیات سایش توسط چرخ دنده های سایشی سرامیكی به دقت لازم رسیده و با عملیات LAPPING كاملاً صیقلی شده و این نوع گلوله ها بیشتر كاربرد در صنایع حساس داشته كه میزان سایش گلوله ها ناچیز می باشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

• كوره گام به گام
• استند رول فرجینگ
• جرثقیل سقفی
• ماشین آلات ابزار
• ابزار آلات فنی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه گالوانیزاسیون گرم قطعات فولادی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool