طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد سال 1400

Steel pellets mill

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

گلوله های آسیاب نقش خرد كردن مواد معدنی را داشته و در معادن سنگ آهن جهت تولید كنستانتره سنگ ، معادن تولید كنتسانتره مس ، معادن استخراج گلوله های آسیاب و ..... دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


انواع گلوله های آسیاب ( فولادی و معدنی ) در وزارت صنایع بر اساس كد آیسیك ذیل شناخته می شود :

• انواع گلوله و ساچمه آهنی و فولادی : 27101250
• گلوله فولادی : 27101251
• گلوله آهنی : 27101252
• گلوله فولادی و آسیاب : 27101253
• گلوله فولادی چدنی : 27101256


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


به طور كلی گلوله های آسیاب نقش خردكردن مواد معدنی داشته و به ترتیب در صنایع ذیل بیشترین كاربرد را دارا می باشد.

الف – معادن سنگ آهن :

بیشترین كاربرد محصول ( گلوله ) در معادن تولید كنستانتره سنگ آهن می باشد و میزان مصرف گلوله در آسیاب ها بستگی به میزان سختی سنگ آهن معدن داشته و در حال حاضر در معادن بزرگ سنگ آهن نظیر چادرملو به ازای هر تن كنستانتره 818/1 كیلوگرم و در معادن گل گهر 108/2 كیلوگرم گلوله آسیابی كم كروم ( حدود یك درصد ) مصرف می گردد . غالباً گلوله های مصرفی در معادن آهن به روش ریخته گری با آلیاژ بالاتر و یا رول فورج كم كروم می باشد .

ب – معادن تولید كنتسانتره مس و غیره :

در معادن استخراج ، گلوله های آسیاب نقش عمده در تولید كنستانتره دارد ، كه نوع گلوله مناسب در این معادن كم كروم می باشد و میزان مصرف به ازای هر تن كنستانتره حدود 150 كیلوگرم می باشد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد


به استحضار می رساند استاندارد ملی برای گلوله تهیه نگردیده است ، لیكن بر اساس كاربرد گلوله های مورد استفاده در محل های مورد مصرف ، از طریق نرم افزار های لازم میزان وضعیت فیزیكی آن را بررسی می نمایند . در این رابطه چكیده ای از انتخاب گلوله های مورد مصرف ذیلا اعلام می گردد :

انتخاب ابعاد گلوله ارتباط مستقیمی با سختی ماده معدنی و توزیع دانه بندی به آسیاب دارد . معمولا مواد معدنی نرمتر و ریزتر نسبت به مواد معدنی سخت تر ، به گلوله های كوچك تری احتیاج دارند . با افزایش اندازه گلوله ها تعداد گلوله و در نتیجه تعداد برخورد ها كم می شود ، كه تأثیر منفی بر كارآیی خردایش دارد .

در این تحقیق ابتدا ابعاد بزرگترین گلوله برای حالت بهینه كار آسیاب به كمك روابط تجربی محاسبه شده ، سپس با چندین مرحله نمونه برداری از مواد ورودی و خروجی آسیاب و استفاده از نرم افزار NGOTC تابع انتخاب آسیاب نیمه ساخته محاسبه شده ، این نرم افزار توانایی پیش بینی تابع انتخاب ، بر اساس ابعاد گلوله را دارد .

در این تحقیق تأثیر ابعاد گلوله های مختلف بر تابع انتخاب مورد بررسی قرار گرفته و به استناد نتایج حاصل شده اندازه بهینه بزرگترین گلوله و توزیع ابعادی گلوله ها به دست می آید . نتایج حاصله از تأثیر ابعاد گلوله بر تابع انتخاب نشان می دهد ، كه در قطر گلوله 90 میلیمتر نرخ خردایش ذرات بیشتری حاصل می شود .

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد :

كشور های اروپایی و آمریكایی از قبیل ایتالیا ، آلمان ، آمریكا و چین از عمده تولید كنندگان گلوله های فولادی می باشند .

همچنین عمده مصرف كنندگان این محصول كشورهایی هستند ، كه معادن غنی مواد اولیه كنسانتره مورد مصرف شامل مس و فولاد و طلا می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد


بر اساس اطلاعات حاصله میزان حقوق ورودی این محصول در حال حاضر 15 درصد می باشد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد :

گلوله های فولادی در آسیاب نمودن كنستانتره مواد معدنی نقش ویژه ای داشته و با توجه به این كه در زمان قبل از انقلاب ، مواد اولیه شامل مواد معدنی دست نخورده و كنتسانتره به طور كلی صادر می گردیده و در داخل كشور استفاده نمی شده این صنعت رشدی نداشته است ، لذا با وجود كارخانجات امروزی در كشور ارزش افزوده مواد معدنی نصیب كشور می گردد .

بنابراین با توجه به فرآیند تولید به منظور آسیاب نمودن كنسانتره و استفاده آن در كوره های ذوب نیاز به استفاده گلوله های فولادی دارد و می توان از آن در تقلیل واردات مواد اولیه مورد نیاز بهره جست . بنابراین نیاز به این كالای استراتژیك باعث می گردد ، كه مواد اولیه مورد نیاز كارخانجات فولاد و مس و دیگر فلزات گرانبها در كشور در صنایع پایین دستی تهیه و بكارگیری شود و اشتغال مفید ایجاد نماید .

روش های تولید متفرقه نیز به صورت سنتی در قدیم مرسوم بوده لیكن به دلیل افزایش هزینه های تولید و سختی كار این روش ها منسوخ گردیده و به تولید از طریق رول فرمیگ و ماسه گیری به صورت دستگاه های اتوماتیك ، قیمت تمام شده گلوله را به شدت كاهش داده و در حال حاضر با تولید كارخانجات داخل ، از كشور را تهیه و عرضه می نمایند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

روش ریخته گری :

در این روش با استفاده از چدن و فروآلیاژهای مقاوم به سایش و سختی بدنه ، چدن ذوب شده را در قالب های ماسه ای ریخته گری نموده و سپس به معادن تحویل داده می شود .

روش رول فرجینگ :

در این روش ابتدا میلگرد آلیاژی در كوره های پیشگرم با درجه حرارت 1200 درجه سانتیگراد حرارت داده می شود و سپس با استفاده از دستگاه نورد مخصوص میلگردها ، ابتدا لقمه گیری شده و در یك بستر خنك كننده كه دمای آن تحت كنترل می باشد ، نگهداری شده و با عملیات كوییچ و تمپرینگ در وان آب به سختی مورد نظر می رسد ( 800 درجه به 200 درجه ) ، در پایان گلوله های با دمای 200 درجه با شیب ملایم حدود یك شیفت كاری به دمای محیط می رسد .

روش كشش سرد و شكل دهی :

ابتدا مفتول فولادی آنیلینگ شده و روش كشش سرد قطر میلگرد به تولرانس مورد نظر رسیده ، سپس لقمه بری می شود و با عملیات آهنگری سرد ، شكل كروی به خود می گیرد . سپس فلاشینگ شده و در مرحله بعد با عملیات حرارتی به سختی مورد نظر می رسد .

در خاتمه سطوح گلوله ها با عملیات سایش توسط چرخ دنده های سایشی سرامیكی به دقت لازم رسیده و با عملیات LAPPING كاملاً صیقلی شده و این نوع گلوله ها بیشتر كاربرد در صنایع حساس داشته كه میزان سایش گلوله ها ناچیز می باشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

• كوره گام به گام
• استند رول فرجینگ
• جرثقیل سقفی
• ماشین آلات ابزار
• ابزار آلات فنی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه تولید گلوله های فولادی به روش فورج و نورد

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه آبکاری کروم قطعات فولادی
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه گالوانیزاسیون گرم قطعات فولادی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید گلوله های آسیاب به روش فورج و نورد ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.