طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج سال 1400 + pdf + word

Flanch

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورجرا که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

فلنج ها دارای گونه های مختلف هستند و در صنایع نفت ، گاز ، آب ، فاضلاب و حتی صنایع خودرو دارای کاربرد می باشند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


انواع فلنج ها :

1 . فلنج با سطح ساده ( Face Flat ):

در این نوع فلنج ها سطح یك فلنج كه باید در مقابل سطح فلنج دیگر قرار گیرد ، صاف می باشد . معمولا فلنج های چدنی و یا فولادی كه در فشارهای كم كاربرد دارند ، از این نوع ساخته می شوند .

2 . فلنج با سطح برجسته ( Face Raised ) :

در این نوع فلنج ها سطح فلنج كه در مقابل فلنج دیگر قرارگرفته و بر روی آن لایی قرار داده می شود و نسبت به سطح كلی فلنج برجسته تر ساخته می شود . بر اساس استاندارد مقدار برجستگی درتمام اندازه ها برای كلاس های 150و 300 برابر 6 .1 میلی متر و كلاس های بالاتر برابر 4 .6 میلی متر می باشد .

قسمت برجسته ممكن است كاملا صیقلی ( Finish Smooth )و یا دارای شیار ( Finish Serrated ) باشد و این شیارها یا به صورت هم مركز و یا حلزونی می باشد ، كه روش ساخت آن در استاندارد (6 mss- sp-) ، مشخص گردیده است ( معمولا عمق شیارها 0.4 میلی متر و فاصله آن از هم 8/0 میلی متر می باشد .

3. فلنج نر و ماده ( Male & Female ) :

صفحه این نوع فلنج ها كه بصورت جفت وجود دارد ، یكی دارای برآمدگی ( به ارتفاع 4.6 میلی متر ) و دیگری تو رفتگی ( به عمق 5 میلی متر ) می باشد .

4. فلنج با صفحه دارای زبانه و شیاردار (Tongue ) & Facing Groove :

این نوع فلنج نیز بصورت جفت وجود دارد و همانند فلنج نر و ماده بوده ، با این تفاوت كه قطر داخلی زبانه و شیار تا سوراخ فلنج ( مسیر جریان ) ادامه ندارد و بنابراین لایی ( gasket ) را روی قطر داخلی و خارجی خود نگه می دارد و همین باعث می شود ، لایی ( gasket ) از خوردگی و فرسودگی محفوظ بماند .

ساختمان زبانه و شیار مینیمم سطح لایی نوع مسطح را ایجاب می كند و بنابراین تحت فشار پیچ ها كمترین بار و ماكزیمم راندمان اتصالی ( efficiency joint )ممكنه برای لائی های مسطح را خواهد داشت . دراین نوع اتصال میزان برامدگی زبانه 4.6 میلی متر و میزان عمق شیار برابر 5 میلی متر می باشد .

فلنج ها یكی از اتصال دهنده های لوله ها ، شیر آلات و دستگاه ها به یكدیگر می باشد . آب بندی بین دو فلنج توسط لایه ی ( Gasket ) كه در بین آن ها قرار داده می شود ، انجام می گیرد جنس فلنج ها از استیل ، فولاد و آلیاژهای آن و یا از چدن و سایر مواد ساخته می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


فلنج ها دارای گونه های مختلف هستند و استانداردهای متفاوت بر حسب كاربرد آنها تعریف شده است ، كاربرد فلنج ها به طور كلی برای اتصال دو ناحیه و یا تغیر قطر لوله ها می باشد .

عمده ترین كاربرد فلنج ها در صنایع نفت و گاز ، آب و فاضلاب و حتی در صنایع خودرو می باشد . به عنوان مثال دیسك ترمز abs در خودروها یك نوع فلنج است . فلنج ها به صورت ریخته گری و یا از طریق عملیات حرارتی و ماشین كاری تولید می شوند . در صنایع نفت و گاز به منظور اتصال شیر آات و لوله ها و مخازن از فلنج با قابلیت های مختلف و فشار مختلف استفاده می شود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


بر اساس استاندارد ٥ .B١٦ ASME و ٤٧ .١٦ B ASME در كلاس های : ١٠٠٠٠ & ٥٠٠٠ & ٢٥٠٠ & ١٥٠٠ & ٩٠٠ & ٦٠٠ & ٤٠٠ & ٣٠٠ & ١٥٠ در متریال استاندارد ASTM : F٢٢ ، F٣٠٤ ، F٣٠٤L ، F٣١٦ ، F٣١٦L ، ،A١٠٥ ، A١٨١ ، A١٨٢ Grade F١ ، F٢ ، F٥ ، F٩ ، F١١ ، F١٢ F٣٢١ ، F٣٤٧ ، F٣٤٨ ، F٣١٠ ، A٣٥٠ GradeLF١ ، LF٢ ، LF٣ و نیز بر اساس استاندارد DIN : DIN٢٦٣٠ ، DIN٢٦٣١ ، DIN٢٦٣٢ ، DIN٢٦٣٣ ، DIN٢٦٣٤ ،DIN٢٦٣٥ ، DIN٢٥٤٣ ، DIN٢٥٤٤ ، DIN٢٥٤٥ ، DIN٢٥٢٧ ، DIN٢٥٠٠ در رده های : STD ،SCH١٠ ، SCH٢٠ ،SCH٣٠ ، SCH ،SCH٦٠ ، SCH٨٠ ، SCH١٠٠SCH١٢٠ ، SCH١٤٠ ، SCH١٦٠ ، XS ، XXS


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


با توجه به آمار موجود در خصوص صادر كنندگان و وارد كنندگان این محصولات در دنیا ، كشور های زیادی درتولید این صنعت فعالیت دارند ، اما در حالت کلی از عمده تولید کنندگان این محصول می توان به چین ، آلمان ، ایتالیا ، فرانسه ، هند ، كره ، اسپانیا ، انگلستان ، تركیه ، ژاپن ، هلند ، بلژیك و تایوان اشاره نمود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


در كتاب مقررات صادرات و واردات جمهوری اسلامی ایران ، شرایط خاصی برای صادرات این محصولات با تعرفه های شماره 73079100 و 73072100 ذكر نشده است و صادرات این كالا نیز با انجام تشریفات قانونی بلا مانع می باشد .

طبق آمار و اطلاعات موجوددر اتاق بازرگانی صنایع و معادن ایران و آمار واردات و صادرات گمرك جمهوری اسلامی ایران ، واردات این محصول با تعرفه شماره 73079100 و 73072100 عمدتا از كشور هایی مانند آلمان ، چین و غیره به كشور ایران وارد شده است .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج


مصرف عمده فلنج ها در صنایع نفت و گار و آب و فاضلاب بوده و تولید آن نیز از زیر مجموعه های آهن و فولاد می باشد . با توجه به برنامه های بلند مدت دولت در زمینه افزایش تولید فولاد در كشور و درنتیجه افزایش محصولات پایین دستی فولاد و همچنین تلاش برای بالا بردن صادرات غیر نفتی ، كه خود به تنهایی می تواند نوید گسترش پالایشگاها و صنایع پترو شیمی را داشته باشد ، نیاز كشور روز به روز افزایش می یابد .

بنابراین با توجه به نیاز كشور و به منظور كاهش واردات این محصولات ، تولید این محصولات در كشور استراتژیك بوده همچنین و از اهمیت بالایی برخوردار است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج

فلنج از روش های متفاوتی می تواند تولید شود ، این روش ها را به طور كلی به دو گروه تقسیم می نماییم : 1. روش فورچ ، 2. روش ریخته گری

قطعات فورج شده نسبت به روش های دیگر تولیدی ، از استحكام و خواص مكانیكی بالاتری برخوردار می باشند . اكثر فلزات ، قابلیت آهنگری و فورج شدن را دارا هستند ، فلزاتی مانند فولادهای آلیاژی ، فولادهای كربنی ، آلومینیوم و آلیاژهای آن ، برنج ، مس و آلیاژهای آن ها و . . . برای فورج شدن مناسب می باشد .

قالب های فورج برای فرم دهی و شكل دهی فلزات در تولید انبوه استفاده می شود ، كه گاهی با حرارت دهی قطعات كار و گاهی بدون حرارت دهی صورت می گیرد ، كه اولی را روش گرم كاری و دومی را روش سرد كاری یا فورچ سرد می گویند . قالب های فورج به دو دسته تقسیم می شوند : الف - قالب های بسته فورج ، ب - قالب های باز فورج

با توجه به نوع فلنج و كاربرد آن ، روش ساخت آن نیز تغییر می كند ، به عنوان مثال فلنج های مورد مصرف در صنایع نفت و گاز باید قابلیت جوشكاری داشته باشند . لذا نمی توانند از روش ریخته گری تولید شوند و باید ازطریق فورج تولید شوند . ولی برای تولید فلنج های سر الكتروموتور ، استفاده از روش فورج برای تولید مناسب نیست ، چون با توجه به شكل این فلنج ها ، هزینه تمام شده در روش ریخته گری كمتر است و اقتصادی تر می باشد ، یا در صنایع خوردو به جهت كیفیت بالای محصول ، باید از روش فورج استفاده كرد .

به هر حال در شرایط كنونی فرایند فورج و یا به عبارت دیكر آهنگری ، همانند بسیاری از صنایع فرایند های دستی را به ماشین واگذار كرده و در مسیر توسعه می باشد و به جای استفاده ار كوره های زغال سنگی و چكش و گنس دان كوره های الكتریگی و القای و دستگاه های پرس و پتك برقی جایگزین گردیده است و این تكنولوژی درتمامی كشورهای توسعه یافته و در حال توسعه استفاده می گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج

• ماشین تراش cnc
• ماشین فرز cnc
• پرس 100 تنی
• پرس 200 تنی
• پرس 300 تنی
• پرس 500 تنی
• دریل یونیورسال
• دریل ستونی
• سنگ مگنتیك
• سایر ابزار آلات كوره حرارتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فلنچ به روش فورج

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید تنگستن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید توری های فلزی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .

درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع فلنچ به روش فورج ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.