جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع ساختمانیطرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Pumice

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) را می توان به تنهایی به عنوان پر کننده فضاهای خالی به منظور کاهش وزن ، عایق کاری حرارتی و صوتی و نظایر آن به کار برد . همچنین از این دانه ها در ساخت سایر فرآورده های سبک مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها ، فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و ... استفاده می شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


امروزه در دنیا احداث ساختمان و سازه های زیر بنائی با سرعت زیادی در حال انجام است . استفاده از مصالح قدیمی و روش های سنتی ساخت ، دیگر جوابگوی سرعت مورد نظر و نیازهای طراحی نمی باشد . از این رو استفاده از مصالح جدید و کارا به همراه تکنیک های نوین در ساخت و ساز امر اجتناب ناپذیری محسوب می شود.

پوکه ها ، سنگدانه های سبک طبیعی یا فرآوری شده ای هستند ، که به دلیل تخلخل دارای وزن مخصوص کم می باشند . این دانه ها را می توان به تنهایی به عنوان پر کننده فضاهای خالی به منظور کاهش وزن ، عایق کاری حرارتی و صوتی و نظایر آن به کار برد .

همچنین از این دانه ها در ساخت سایر فرآورده های سبک ، مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها ، فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و جز آن استفاده کرد .

پوکه های معدنی یا طبیعی چیست ؟

سنگ دانه های سبک ممکن است طبیعی یا صنعتی باشند . برخی از دانه های طبیعی سبک مانند پامیس (pumice ) یا پوکه سنگ ، اسکوریا(scoria ) یا سنگ پا ، خاکستر وتوف ها منشا آتشفشانی دارند و برخی مانند دیاتومیت (diatomite) رسوبی هستند .

محدودیت استفاده از این دانه ها اغلب به دلیل مشکلات دسترسی به منابع و مسایل حمل ونقل است . برخی از دانه های سبک طبیعی که به آن پوکه معدنی گفته می شود ، مانند پامیس و اسکوریا وجود دارند ، که محصول انفجارات آتشفشانی هستند .

پامیس معمولا حاصل انفجارات اسیدی است ، که به رنگ روشن با بافت سلولی ، شیشه ای و حاوی حباب فراوان دیده می شود .

پامیس به دانه های درشت و پامیست به دانه های ریز گفته می شود . هرگاه این انفجارات از نوع قلیایی باشند ، دانه های سبک سیاه رنگی را به وجود می آورند ، که سیندرس نامیده می شوند .

پوکه صنعتی یا لیکا چیست ؟

لیکا یا پوکه صنعتی در واقع همان دانه های رس منبسط شده و سبک است که می تواند نقش مهمی در سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان داشته باشد و با توجه به موقعیت اقلیمی کاشمر و داشتن خاک کم آهک این منطقه می تواند قطب تولید لیکا در کشور باشد.


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


مهمترین موارد مصرف و کاربرد این محصول در بخش های مختلف عبارتند از :
• پی سازی و زیرسازی ، کف سازی ، سقف سازی و دیوارها
• پرکننده ها به عنوان ماده ای سبک
• زیرسازی و پی و بستر و روسازی راه
• تسطیح تورم و عایق کاری یخبندان
• زهکشی و جلوگیری از نفوذ مویین آب به لایه های روسازی
• حفاظت لوله های پوشیده از یخ زدگی و خشک نگهداشتن شیروانی ها
• تصفیه فاضلاب و صافی های هوازی و بی هوازی
• مجسمه سازی و ...
همچنین از این محصولات در ساخت سایر فرآورده های سبک ، مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها و فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و جزء ان ها استفاده می شود . همچنین در عایق بندی بام های ساختمان ها به عنوان مصالح سبک در محل های مورد نظر استفاده می شود.


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول ، توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور کلی در مورد هر محصول ، استانداردهای مختلف ملی و بین المللی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین و کلیه تولید کنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند .

با بررسی های به عمل آمده و مراجعه به سایت سازمان استاندارد برای تولید سبکدانه ، استاندارد اجباری ٧٦٥٦ در نظر گرفته شده و اخذ استاندارد تشویقی نیز امکان پذیر است .

در رابطه استاندارهای بین المللی خصوصا در رابطه با بررسی برخی خواص مکانیکی سبکدانه ها همانند وزن مخصوص ، دانه بندی ، مقاومت غیرمستقیم از آزمایش سایش لس آنجلس و جذب آب استاندارد های ASTM و ۵٣۵ ASTM C ، ١٣۶ASTM C وجودارد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


پیشینه کاربرد این محصول به سال ١٩١٧ باز می گردد . از دهه ١٩٦٠ صنعت تولید این فرآورده در دانمارک پایه ریزی شد و در زمان کوتاهی به اغلب کشورهای جهان راه پیدا کرد . اکنون این محصول در بیش از بیست کشور جهان و با نام های تجاری گوناگون تولید می شود . نام برخی از کشورهای دارای این صنعت و نام تجاری آهن به شرح زیر آمده است :

دانمارک ، نروژ ، سوئیس ، سوئد ، پرتغال ، پوکه صنعتی انگلیس و ایران با نام تجاری Leca - چک ، اسلواکی ، لهستان ، روسیه با نام تجاری Keramzite - آمریکا ، آفریقای جنوبی با نام تجاری Aglite - فرانسه با نام تجاری Argex ایتالیا با نام تجاری lite Later - اسپانیا با نام تجاری pour lin

پیشینه تولید فرآورده های این محصول در ایران به احداث کارخانه رس های منبسط شده در سال ١٣٥٥ و آغاز تولید انبوه با کمیت و کیفیت قابل توجه در سال ١٣٦٠ باز می گردد .

این فرآورده ها هم اکنون به صورت دانه ، بلوک ، بتن پیش ساخته و نظایر آن ها تولید و عرضه می گردد . اغلب کشورهای جهان مصرف کننده این محصول در کارهای ساختمانی ، راهسازی ، کشاورزی و ... می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات بازرگانی برای پوکه و کلوخه های سبک شده ، هیچ گونه محدودیت وارداتی در نظر گرفته نشده است . اما دانه های سبک و سنگ ها و پوکه های معدنی و صنعتی در مقایسه با سایر محصولات صنعتی و معدنی ، محصولاتی ارزان هستند .

این محصولات آنقدر ارزان هستند که به دلیل حجم زیاد ، گاهی حمل آن از یک کشور به کشور دیگر گران تر از قیمت خود محصول خواهد شد . از طرفی این محصول مصرف محلی داشته و انتخاب محل کارخانه با توجه به مرکز مصرف صورت می گیرد .

همچنین هیچ محدودیتی برای صادرات محصولات مورد بررسی در طرح حاضر وجود ندارد . اما همانطوری که که گفته شد این محصول داری وزن کم بوده و حجم زیاد را اشغال می کند . بنابراین بدلیل هزینه بالای حمل و نقل از نظر صادرات به صرفه نمی باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


وجود ویژگی هائی همانند تخلخل زیاد ، عاری بودن از هر گونه آفت و بیماری ، ساختمانی ، غیر قابل فشردگی ، طول عمر و دوام بالا ، نفوذ پذیری و قابلیت بالای نگهداری آب ، وزن بسیار کم ، وزن مخصوص کم ، گرمابندی و صدابندی ، مقاومت در برابر آتش مقاوت درمقابل سرما و یخ زدگی و ذوب مجدد ، خنثی بودن از نظر شیمیایی و سازگاری با محیط زیست از یک طرف و کاربرد های این محصول در راه سازی ها ، جاده سازی ها ، کارهای ساختمانی ، سد سازی ، پل سازی ، تونل سازی و همچنین کشاورزی ، که خود این فعالیت ها از نظر استراتژیک دارای اهمیت فوق العاده ای برای هر کشوری هستند . اهمیت ویژه و استراتژیک این محصول را بخوبی نمایان می سازد .


فرایند اجرای طرح توجیهی تولید پوکه ساختمانی صنعتی ( لیکا )

در روش تولید این دانه ها ابتدا خاک رس به عنوان ماده اولیه سبکدانه ، از معادن خاک رس به واحد فرآوری کارخانه حمل شده ، بعد از نمونه گیری و کنترل دقیق مواد شیمیایی و حصول اطمینان از نداشتن مواد شیمیایی و آهکی ، بعد از آبدهی به صورت گل رس وارد کوره گردان می شوند .

وقتی گل رس در درجه حرارتی حدود ١٢٠٠ درجه سانتی گراد قـرار می گیرد ، گاز های ایجاد شده دانه ها را منبسط می کند و هزاران سلول هوای ریز درون آن ها تشکیل می شوند . با سرد شدن مصالح ، حباب های هوا به صورت فضاهای منفک باقی مانده و سطح آن ها سخت می شود .

دانه های لیکا دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند . رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ است . بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است . بعد از مرحله تولید ، محصولات به صورت دانه بندی مخلوط ٢٥-٠ میلی متر وارد سرند شده و به سه رده دانـه بنـدی ٤ - ٠ ،١٠ -٤ و ٢٥ -١٠ میلی متر تفکیک می شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )

• ماشین آلات چند بیلی
• گود برداری ( دراگ لاین )
• کج بیل
• لودر و بلدزور

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پوکه معدنی و ساختمانی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پرلیت منبسط
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فراوری و دانه بندی باریت
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بنتونیت صنایع شیمیایی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع پوکه معدنی و ساختمانی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool