طرح توجیهی تولید انواع پوکه معدنی و صنعتی ( لیکا ) سال 1400 + کامفار

Pumice

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا ) را می توان به تنهایی به عنوان پر کننده فضاهای خالی به منظور کاهش وزن ، عایق کاری حرارتی و صوتی و نظایر آن به کار برد . همچنین از این دانه ها در ساخت سایر فرآورده های سبک مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها ، فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و ... استفاده می شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


امروزه در دنیا احداث ساختمان و سازه های زیر بنائی با سرعت زیادی در حال انجام است . استفاده از مصالح قدیمی و روش های سنتی ساخت ، دیگر جوابگوی سرعت مورد نظر و نیازهای طراحی نمی باشد . از این رو استفاده از مصالح جدید و کارا به همراه تکنیک های نوین در ساخت و ساز امر اجتناب ناپذیری محسوب می شود.

پوکه ها ، سنگدانه های سبک طبیعی یا فرآوری شده ای هستند ، که به دلیل تخلخل دارای وزن مخصوص کم می باشند . این دانه ها را می توان به تنهایی به عنوان پر کننده فضاهای خالی به منظور کاهش وزن ، عایق کاری حرارتی و صوتی و نظایر آن به کار برد .

همچنین از این دانه ها در ساخت سایر فرآورده های سبک ، مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها ، فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و جز آن استفاده کرد .

پوکه های معدنی یا طبیعی چیست ؟

سنگ دانه های سبک ممکن است طبیعی یا صنعتی باشند . برخی از دانه های طبیعی سبک مانند پامیس (pumice ) یا پوکه سنگ ، اسکوریا(scoria ) یا سنگ پا ، خاکستر وتوف ها منشا آتشفشانی دارند و برخی مانند دیاتومیت (diatomite) رسوبی هستند .

محدودیت استفاده از این دانه ها اغلب به دلیل مشکلات دسترسی به منابع و مسایل حمل ونقل است . برخی از دانه های سبک طبیعی که به آن پوکه معدنی گفته می شود ، مانند پامیس و اسکوریا وجود دارند ، که محصول انفجارات آتشفشانی هستند .

پامیس معمولا حاصل انفجارات اسیدی است ، که به رنگ روشن با بافت سلولی ، شیشه ای و حاوی حباب فراوان دیده می شود .

پامیس به دانه های درشت و پامیست به دانه های ریز گفته می شود . هرگاه این انفجارات از نوع قلیایی باشند ، دانه های سبک سیاه رنگی را به وجود می آورند ، که سیندرس نامیده می شوند .

پوکه صنعتی یا لیکا چیست ؟

لیکا یا پوکه صنعتی در واقع همان دانه های رس منبسط شده و سبک است که می تواند نقش مهمی در سبک سازی و مقاوم سازی ساختمان داشته باشد و با توجه به موقعیت اقلیمی کاشمر و داشتن خاک کم آهک این منطقه می تواند قطب تولید لیکا در کشور باشد.


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


مهمترین موارد مصرف و کاربرد این محصول در بخش های مختلف عبارتند از :
• پی سازی و زیرسازی ، کف سازی ، سقف سازی و دیوارها
• پرکننده ها به عنوان ماده ای سبک
• زیرسازی و پی و بستر و روسازی راه
• تسطیح تورم و عایق کاری یخبندان
• زهکشی و جلوگیری از نفوذ مویین آب به لایه های روسازی
• حفاظت لوله های پوشیده از یخ زدگی و خشک نگهداشتن شیروانی ها
• تصفیه فاضلاب و صافی های هوازی و بی هوازی
• مجسمه سازی و ...
همچنین از این محصولات در ساخت سایر فرآورده های سبک ، مانند انواع بتن های دانه سبک ، ملات ها و اندودها و فرآورده های قیری ، خاک کشاورزی و جزء ان ها استفاده می شود . همچنین در عایق بندی بام های ساختمان ها به عنوان مصالح سبک در محل های مورد نظر استفاده می شود.


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


جهت جلب اعتماد مصرف کنندگان و نیز رعایت کلیه نکات مربوط به کنترل کیفیت محصول ، توجه به استانداردهای موجود امری ضروری است . به طور کلی در مورد هر محصول ، استانداردهای مختلف ملی و بین المللی توسط موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تدوین و کلیه تولید کنندگان محصول ملزم به رعایت این استانداردها می باشند .

با بررسی های به عمل آمده و مراجعه به سایت سازمان استاندارد برای تولید سبکدانه ، استاندارد اجباری ٧٦٥٦ در نظر گرفته شده و اخذ استاندارد تشویقی نیز امکان پذیر است .

در رابطه استاندارهای بین المللی خصوصا در رابطه با بررسی برخی خواص مکانیکی سبکدانه ها همانند وزن مخصوص ، دانه بندی ، مقاومت غیرمستقیم از آزمایش سایش لس آنجلس و جذب آب استاندارد های ASTM و ۵٣۵ ASTM C ، ١٣۶ASTM C وجودارد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


پیشینه کاربرد این محصول به سال ١٩١٧ باز می گردد . از دهه ١٩٦٠ صنعت تولید این فرآورده در دانمارک پایه ریزی شد و در زمان کوتاهی به اغلب کشورهای جهان راه پیدا کرد . اکنون این محصول در بیش از بیست کشور جهان و با نام های تجاری گوناگون تولید می شود . نام برخی از کشورهای دارای این صنعت و نام تجاری آهن به شرح زیر آمده است :

دانمارک ، نروژ ، سوئیس ، سوئد ، پرتغال ، پوکه صنعتی انگلیس و ایران با نام تجاری Leca - چک ، اسلواکی ، لهستان ، روسیه با نام تجاری Keramzite - آمریکا ، آفریقای جنوبی با نام تجاری Aglite - فرانسه با نام تجاری Argex ایتالیا با نام تجاری lite Later - اسپانیا با نام تجاری pour lin

پیشینه تولید فرآورده های این محصول در ایران به احداث کارخانه رس های منبسط شده در سال ١٣٥٥ و آغاز تولید انبوه با کمیت و کیفیت قابل توجه در سال ١٣٦٠ باز می گردد .

این فرآورده ها هم اکنون به صورت دانه ، بلوک ، بتن پیش ساخته و نظایر آن ها تولید و عرضه می گردد . اغلب کشورهای جهان مصرف کننده این محصول در کارهای ساختمانی ، راهسازی ، کشاورزی و ... می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


با مراجعه به کتاب مقررات واردات و صادرات بازرگانی برای پوکه و کلوخه های سبک شده ، هیچ گونه محدودیت وارداتی در نظر گرفته نشده است . اما دانه های سبک و سنگ ها و پوکه های معدنی و صنعتی در مقایسه با سایر محصولات صنعتی و معدنی ، محصولاتی ارزان هستند .

این محصولات آنقدر ارزان هستند که به دلیل حجم زیاد ، گاهی حمل آن از یک کشور به کشور دیگر گران تر از قیمت خود محصول خواهد شد . از طرفی این محصول مصرف محلی داشته و انتخاب محل کارخانه با توجه به مرکز مصرف صورت می گیرد .

همچنین هیچ محدودیتی برای صادرات محصولات مورد بررسی در طرح حاضر وجود ندارد . اما همانطوری که که گفته شد این محصول داری وزن کم بوده و حجم زیاد را اشغال می کند . بنابراین بدلیل هزینه بالای حمل و نقل از نظر صادرات به صرفه نمی باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )


وجود ویژگی هائی همانند تخلخل زیاد ، عاری بودن از هر گونه آفت و بیماری ، ساختمانی ، غیر قابل فشردگی ، طول عمر و دوام بالا ، نفوذ پذیری و قابلیت بالای نگهداری آب ، وزن بسیار کم ، وزن مخصوص کم ، گرمابندی و صدابندی ، مقاومت در برابر آتش مقاوت درمقابل سرما و یخ زدگی و ذوب مجدد ، خنثی بودن از نظر شیمیایی و سازگاری با محیط زیست از یک طرف و کاربرد های این محصول در راه سازی ها ، جاده سازی ها ، کارهای ساختمانی ، سد سازی ، پل سازی ، تونل سازی و همچنین کشاورزی ، که خود این فعالیت ها از نظر استراتژیک دارای اهمیت فوق العاده ای برای هر کشوری هستند . اهمیت ویژه و استراتژیک این محصول را بخوبی نمایان می سازد .


فرایند اجرای طرح توجیهی تولید پوکه ساختمانی صنعتی ( لیکا )

در روش تولید این دانه ها ابتدا خاک رس به عنوان ماده اولیه سبکدانه ، از معادن خاک رس به واحد فرآوری کارخانه حمل شده ، بعد از نمونه گیری و کنترل دقیق مواد شیمیایی و حصول اطمینان از نداشتن مواد شیمیایی و آهکی ، بعد از آبدهی به صورت گل رس وارد کوره گردان می شوند .

وقتی گل رس در درجه حرارتی حدود ١٢٠٠ درجه سانتی گراد قـرار می گیرد ، گاز های ایجاد شده دانه ها را منبسط می کند و هزاران سلول هوای ریز درون آن ها تشکیل می شوند . با سرد شدن مصالح ، حباب های هوا به صورت فضاهای منفک باقی مانده و سطح آن ها سخت می شود .

دانه های لیکا دارای شکل تقریبا گرد و سطح زبر و ناهموارند . رویه میکروسکوپی خارجی دانه ها دارای خلل و فرج ریز و قهوه ای رنگ است . بخش داخلی دانه ها دارای بافت سلولی سیاه رنگ است . بعد از مرحله تولید ، محصولات به صورت دانه بندی مخلوط ٢٥-٠ میلی متر وارد سرند شده و به سه رده دانـه بنـدی ٤ - ٠ ،١٠ -٤ و ٢٥ -١٠ میلی متر تفکیک می شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید انواع پوکه ساختمانی مانند پوکه های معدنی و صنعتی ( لیکا )

• ماشین آلات چند بیلی
• گود برداری ( دراگ لاین )
• کج بیل
• لودر و بلدزور

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید انواع پوکه معدنی و ساختمانی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پرلیت منبسط
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فراوری و دانه بندی باریت
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید بنتونیت صنایع شیمیایی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید انواع پوکه معدنی و ساختمانی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.