طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن سال 1400 + pdf + word

Granite stone2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن و مرمریت سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی احداث کارخانه سنگ بری تراورتن و گرانیت و مرمریت را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

گرانیت سنگی آذرین درونی می باشد ، که منشا آتشفشانی دارد . کانی های اصلی تشکیل دهنده این سنگ کوارتز ، فلدسپات و میکا هستند . گرانیت یکی از فراوان ترین سنگ های پوسته زمین می باشد ، که بخش عمده ای از پوسته زمین را تشکیل می دهد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن


تعریف گرانیت :

گرانیت از نگاه بازار و علمی دو تعریف متفاوت دارد ، که در اینجا لازم است به هر دو آنها پرداخته شود و رابطه این دو تعریف و تاثیری که از هم می گیرند نیز مورد بررسی قرار گیرد .

گرانیت از نگاه علمی :

گرانیت سنگی آذرین درونی است که منشا آتشفشانی دارد . کانی های اصلی تشکیل دهنده این سنگ کوارتز ، فلدسپات و میکا هستند . گرانیت یکی از فراوان ترین سنگ های پوسته زمین است ، که بخش عمده ای از پوسته زمین را تشکیل می دهد . مسلم است اغلب آن قابل استفاده با هدف تهیه سنگ ساختمانی نیست .

تفاوت گرانیت ها از ترکیب کانی شناسی که می تواند منشاء تغییر رنگ آن ها نیز باشد ، بافت ، جور شدگی کانی ها و ناخالصی های سنگ است ، که تاثیر مهمی در کیفیت سنگ دارد .

گرانیت از نگاه بازار :

در بازار به تمام سنگ های که منشاء آذرین داشته باشند ، را گرانیت می گویند و مهمترین عوامل کیفیت در بازار رنگ و بافت سنگ است و در مرحله بعد می توان به ناخالصی های آن اشاره کرد . با توجه به این تعریف لازم به نظر می رسد ، سنگ های آذرین را به طور کلی مورد بررسی قرار گیرد .

گرانیت دارای کد آیسیک ۲۶۹۶۱۱۱۱ می باشد .

سنگ های آذرین :

این سنگ ها پروده آتش ، زمانی توده ای داغ و مذاب را به ماگما تشکیل می دادند ، که سرد شدن تدریجی ماگما ، آنها را به سنگ سخت و جامد تبدیل کرده است . بنابراین گدازه ای که از دهانه آتشفشان فوران کرده و بر سطح زمین جاری می شود ، به سرعت سرد و سخت شده و سنگی آذرین را به وجود می آورد .

انواع سنگ های آذرین با سرد شدن و انجماد ماگما ، سنگ مذاب متحرکی است ، که دمای آن بین ۷۰۰ تا ۱۲۰۰ درجه سانتیگراد ( ۱۳۰۰ تا ۲۲۰۰ فارنهایت می باشد ) سنگ های آذرین تشکیل می شوند . اکثر ماگماهای سطح زمین از نوع مذاب سیلیکاتی می باشند . تشکیل شدن سنگ های آذرین با در سطح زمین صورت می گیرد و یا در داخل پوسته زمین ، بنابراین بر حسب اینکه ماگما در کجا منجمد شود آن را در گروه سنگ آذرین خواهیم داشت .

سنگ های آذرین خروجی :

سنگ های آذرینی را که از انجماد ماگما در سطح زمین بوجود می آید ، سنگ های آذرین خروجی می نامند .

سنگ های آذرین نفوذی :

به آن دسته از سنگ های آذرین که از انجماد ماگما در داخل پوسته زمین تشکیل می گردد ، سنگ های آذرین نفوذی گفته می شود . سنگ های آذرین نفوذی خود در پوسته زمین به اشکال مختلفی منجمد می شوند ، که مشتمل بر لاکولیت ها ، سیل ها ، دایک ها ، لوپولیت ها ، باتولیت ها ، لاکولیت ها ، استوک ها می باشند .


پایتخت سنگ تراورتن در ایران کجاست ؟ بیشترین و بزرگترین معادن سنگ تراورتن


بزرگترین ذخایر سنگ تراورتن خاورمیانه در محلات از توابع استان مرکزی است و این شهرستان به‌عنوان کانون تولید سنگ ۵۰ درصد کل ماده معدنی سنگ تراورتن ایران را تولید می‌کند و ظرفیت مطلوب محلات در تولید سنگ‌های ساختمانی مرمریت، چینی، کریستان، ترانیکس و ترامیت (سنگ خام و تراورتن) نیز توانسته ایران را در رتبه نهم تولید سنگ تزئینی در بین ۱۸ کشور تولید کننده سنگ تراورتن قرار دهد.


مصارف و ویژگیهای خاص سنگهای ساختمانی ( تراورتن ، گرانیت ، مرمریت مرمر )


سنگ‌ها بر اساس کاربرد، مصارف ویژه‌ای دارند. این محصول طبیعی در صنعت ساختمان‌سازی نیز استفاده می‌شوند. البته بسیار بااهمیت است که بدانیم کدام سنگ با چه جنسی برای کدام قسمت یک ساختمان کاربرد دارد.

ویژگیهای سنگ تراورتن :

خواص : سنگ تراورتن در شرایط آب و هوایی گرم می‌تواند جهت مصارف خارجی نیز مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت : ارزان

کاربرد : خارجی و داخلی

ویژگیهای سنگ مرمر :

خواص : مقاومت در برابر هوازدگی ، گازها و باران‌های اسیدی قابل‌ذکر است. مرمر و مرمریت دو محصول متفاوت است مرمر نور را از خودش عبور می‌دهد.

قیمت : نسبتاً گران

کاربرد : نمای داخلی ساختمان‌ها

ویژگیهای سنگ مرمریت :

خواص : مقاومت بالا در مقابل هوازدگی، رطوبت و...

قیمت : بالا

کاربرد : در نمای ساختمان داخلی

ویژگیهای سنگ گرانیت :

خواص : سخت، چگال، بادوام در برابر نفوذ آب و اثر ضربه و مقاوم در محیط‌ های صنعتی

قیمت : قیمت بالا به علت استخراج، برش و صیقل پرهزینه

کاربرد : نمای ساختمان، کف ‌سازی، پیاده‌ روسازی، راه ‌سازی و...


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن


گرانیت به عنوان یکی از پرمصرف ترین ترین سنگ های ساختمانی در کارهای عمرانی برای پوشش کف ، دیوار ، پله و نما شناخته می شود . سنگ گرانیت بسته به کاربرد مورد نظر ، به صورت تایل و اسلب تهیه می شود ، عبارت آنابل ، به ابعاد در حد کاشی تهیه اطلاق می شود ، که معمولا ۴۰ بر۴۰ و با ۶۰ بر ۶۰ است و بیشتر برای پوشش کف کاربرد دارد .

اسلب معمولا در ابعاد com۱۰ بر cim۶ یا cm x ۱۰, cm۴۰ تهیه شده و ضخامت آن ۱ تا ۲سانتی متر است . کاربرد اسلب در پوشش کف ، دیوار و نما می باشد .

سنگ گرانیت را می توان بر اساس کاربردهای آن به صورت زیر طبقه بندی کرد :

پایه های پل ، دیوارهای سواحلی و دیوارهای رودخانه ها ، سدها و سازه های مربوط و روسازی های پل ، جداسازی شیب ، و دیوارهای نگهدارنده و پایه های پل ، دیوارهای ساحلی و دیوارهای رودخانه ها ، سدها و سازه های مربوط و روسازی های پل ، جداسازی شیب ، و دیوارهای نگهدارنده و عضو های خمشی و جدول سنگ فرش و بناهای یادبود و ساختمان های اداری – خدماتی ، تجاری و مسکونی ، و محوطه سازی ، پارک ها و سایر موارد در تزیین طرح های عمرانی .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن


اهمیت سنگ های ساختمانی در کارهای عمرانی بر هیچکس پوشیده نیست و گرانیت به عنوان یکی از پر تنوع ترین و فراوان ترین سنگ های ساختمانی از جایگاه ویژه ای برخوردار است . امروزه بیش از ۶۰٪ از سنگ های ساختمانی مورد استفاده از گرانیت ها هستند . مخصوصا در کشورهای اروپایی که با تکنولوژی های بسیار پیشرفته ، سنگ ها را در ضخامت بسیار کم بریده ( در حد میلیمتر ) و با ساب بسیار خوب زیبایی سنگ گرانیت را مضاعف می کنند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن

تولید سنگ گرانیت در ایران به صورت تایل و اسلب به دو طریق سنتی و مدرن انجام می گیرد . در روش تولید سنتی هر بخش از خط تولید به صورت مجزا عمل می کند و انتقال سنگ از دستگاه به دستگاه دیگری به صورت دستی صورت می گیرد . به همین دلیل معمولا با وجود ظرفیت کم تولید آن اشتغال بری نسبتا بالایی دارد و در عین حال این واحدها ظرفیت چندان بالای تولیدی ندارند .

با توجه به این که این سنگبری ها ، معمولا محصولی با کیفیت پایین تر نسبت به سنگبری های مدرن ارائه می دهند ، در این سنگ بری ها بهترین کوب های سنگ گرانیت تهیه نمی شود .

علاوه بر این که این نوع سنگبری ها به ازای هر واحد متر مربع سنگ گرانیت که تولید می کنند ، ارزش افزوده کمتری ایجاد می کنند . اما از مزایای این سنگ بری ها این است ، که با سرمایه گذاری بسیار کمتر در ظرفیت مشابه با سنگیری های مدرن قابل راه اندازی هستند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن

• جرثقیل
• قله بر
• طولی بر
• وسط بر
• واحد ساب

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سنگ بری گرانیت و تراورتن

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید اسلب یا سنگ مصنوعی از پودر سنگ

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید سنگ بری سخت بر و نرم بر

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی کارخانه سنگ بری گرانیت و تراورتن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.