جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Coal coke

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی احداث کارخانه کک سازی و تولید کک زغال سنگ سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی احداث کارخانه کک سازی و تولید کک زغال سنگ را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


کک ماده ای متخلخل است و در کوره بلند به کار می رود ، که یکی از مصارف عمده کک در صنایع متالورژیکی می باشد . کک در کوره بلند تفش های مختلف تأمین انرژی ، احیاء کانه های آهن ، ایجاد تخلخل برای عبور گازهای احیاء کننده و کربوره کردن چدن را دارا می باشد.

در کوره کوپل نیز کک بعنوان سوخت و عامل احیاء کننده مصرف می شود . لازم به ذکر است که کک در صنایع ریخته گری نیز کاربرد دارد . زغال های خاصی جهت تولید کک متالوژیکی بکار می روند و خواص زغال سنگ تعیین کننده خواص کک تولیدی است .

مواد غير آلى زغال سنگ موسوم به استریل بوده و در کک بصورت خاکستر باقی می ماند و تاثیرانی بر عملکرد کوره بلند می گذارد ، وجود خاکستر در کک سبب افزایش مصرف کک و سنگ آهک در کوره بلند و کاهش ظرفیت تولید باطری های کک سازی می شود .

کک دارای درصدی از گوگرد و فسفر است ، در نتیجه مهمترین عامل ورود گوگرد و فسفر به فرآیند تولید فولاد ، کک می باشد . گوگرد و فسفر جزء عناصر مضر در فولادها می باشند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


کک به عنوان یکی از مواد اولیه در تولید فولاد مورد استفاده قرار می گیرد . نقش این ماده در فرایند تولید فولاد ، به عنوان منبع انرژی و احیاء کننده اصلی در کوره بلند می باشد . کک همچنین در فرایند تولید آلومینیوم نیز مصرف می گردد ، که در فرایند نیز نقش نسبتا مشابه با فرایند فولاد را دارد .

میزان مصرف این ماده به ازاء توليد هر تن فولاد ۵۸۰ کیلو گرم و در مورد آلومینیوم ۱۰۰ کیلو گرم است . از این رو با توجه بر این که صنایع تولید فولاد و آلومینیوم ، از جمله صنایع مادر کشور محسوب می گردند ، لذا اهمیت و حساسیت تولید کک نیز در صنعت کشور کاملا مشخص می باشد . لازم به ذکر است که ظرفیت اسمی تولید فولاد در کشورمان ۱۲ میلیون تن و آلومينيوم ۵۰۰ هزار تن است .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


استانداردهای ملی محصول مورد مطالعه ، کک از ذغال سنگ است . لذا با مراجعه بر فهرست استانداردهای ملی موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران ، نتیجه گیری شده است که هنوز هیچگونه استانداری برای این کالا تدوین نشده است .

در اینجا باید ذکر گردد که نبود استاندارد ملی بر کک بدین معنی نیست که تولید کنندگان می توانند با هر مشخصات فنی این محصول را تولید نمایند .

بلکه باید گفت که با توجه بر حساسیت بسیار بالای فولاد و آلومینیوم به مواد و ترکیبات متشکله ، استفاده از کک با آنالیز شیمبانی مشخص و مطلوب در صنایع فولاد اجتناب ناپذیر است . از این رو این کارخانجات در زمان خرید کک ، متناسب با آنالیزهای شیمیائی خود اقدام به خرید می کنند ، که این آنالیز را می توان به عنوان استاندارد کک معرفی کرد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


محصول مورد بررسی در ردیف محصولات صنعتی استراتژیک طبقه بندی گردید . بنابراین کشورهایی که از معادن ذغال سنگ و با مواد نفتی مناسبی برخوردار هستند ، تولید کننده مطرح کک نیز می باشند .

همچنین از نظر مصرف نیز می توان گفت که کشورهای تراز اول در تولید فولاد ، به عنوان عمده کشورهای مصرف کننده کک نیز محسوب می گردند . در ادامه فهرست این کشورها آمده است ؛

عمده تولید کنندگان کک :

چین ، لهستان ، روسیه ، ژاپن ، کره جنوبی ، آمریکا ، پرو ، شیلی ، آلمان ، اکراین ، ایتالیا

مصرف کنندگان عمده کک :

ترکیه ، تایوان ، برزیل ، ترکیه ، چین ، ژاپن ، کره جنوبی ، آمریکا


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که شرایط خاصی برای واردات محصول مورد بررسی وجود نداشته و با پرداخت 4 درصد حقوق ورودی ، امکان واردات وجود دارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی


محصول مورد بررسی در صنایع فولاد و آلومینیوم مورد استفاده قرار می گیرد . صنعت فولاد در درجه اول و پس از آن نیز آلومینیوم در فهرست صنایع مادر و استراتژیک کشور قرار دارند و لذا تولید آن ها سبب حرکت چرخ های اقتصادی کشور می گردد .

کک به عنوان یکی از مواد اولیه مصرفی در تولید فولاد و آلومینیوم ، بدون کالای جایگزین در این صنایع مورد استفاده قرار می گیرد . از این رو این ماده را نیز می توان در ردیف صنایع مادر و استراتژیک کشور قرار داد . بنابراین قابل تنیجه گیری است ، که توسعه تولید داخل این ماده سبب تداوم صنایع فولاد و آلومینوم خواهد گردید .

وضعیت کک در سایر کشورهای جهان نیز به مشابه وضعیت ذکر شده ، در مورد کشورمان است و در بسیاری از آنها این ماده در ردیف کالاهای استراتژیک قرار دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی

این فرایند حالت عمومی داشته و حتی ماشین آلات آن نیز نسبتا یکسان می باشند . بنابراین سطح تکنولوژی را نزد کلیه واحدهای تولید کننده در کشور می توان یکسان عنوان کرده و تفاوت خاصی بین تکنولوژی ها وجود ندارد . لیکن آنچه که سبب ایجاد تمایز بین محصولات تولیدی از نظر کیفیت آن نسبت به همدیگر می تواند بشود ، شامل موارد زیر خواهد بود ؛

• دانش فنی و مهندسی در فرایند پخت کیک ( کک سازی )
• خارج ساختن ناخالصی های ذغال سنگ و ایجاد ترکیب شیمیائی مناسب و مطلوب
• صنایع فولاد در کک تولید شده
• توان مهندسی واحد تولیدی در انتخاب و آماده سازی مواد اولیه مناسب
• توانایی ماشین آلات در انجام عملیات مختلف فرایند تولید
• تولید محصول با ترکیب شیمیائی مورد انتظار صنایع فولاد
• دقت عمل کنترل کیفیت در جلوگیری از ورود مواد نامرغوب به فرایند تولید


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی

• آسیاب چکشی
• مخازن نگهداری محصولات جانبی
• باتری ( کوره ) کک سازی
• سیستم کامل جمع آوری محصولات جانی از کوره

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کک زغال سنگ | کارخانه کک سازی

:: مطالب مرتبط :

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کک نفتی کلسینه شده یا کک سبز سال 97

:: طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید گازوئیل و کک از لاستیک و تایر کهنه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کک زغال سنگ یا کارخانه کک سازی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool