جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع ساختمانیطرح توجیهی تولید الیاف کربن از فیبر اکریلیک سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
طرح توجیهی تولید لواشک میوه سال 1400 + pdf + word + مشاوره - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Tropical Fruit Leathers

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید لواشک میوه از محصولات سر درختی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید لواشک میوه از محصولات سر درختی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لواشک از محصولات سر درختی


لواشک به مخلوطی از عصاره و پالپ یک یا چند میوه گفته می شود که پس از طی مراحل فرآیند تا اندازه معینی خشک شده و عمدتاﹰ به صورت ورقه و گاهی به اشکال دیگر بسته بندی و عرضه می شوند .

دو طرف محصول توسط پلاستیک ( نایلکس ) جهت جلوگیری از تماس با محیط و دست در هنگام مصرف پوشیده شده و این مجموعه در درون پلاستیک های مخصوص بسته بندی می شود .

مشخصات فنی و خواص محصول

برتری لواشک نسبت به بقیه تنقلات ، بالا بودن ارزش غذایی لواشک در مقایسه با این کالاها می باشد ، چرا که لواشک با اندکی تغییر در ترکیب میوه تولید می گردد .

خیلی از خواص میوه ها مانند فیبر و رنگدانه های آنتی اكسیدانی در لواشك میوه ها هم وجود دارد و املاح میوه ای كه به صورت لواشك درمی آید ، نه تنها كم نمی شود ، بلكه با جوشاندن ، تغلیظ و خشك كردن ، افزایش هم می یابد . میوه ها ترکیبات شیمیایی متعددی دارند که ساختمان و میزان این ترکیبات می توانند متفاوت باشند .

ترکیبات شیمیایی میوه ها می توانند شامل آب ، کربو هیدرات ها و چربی ها وپروتیین ها باشند و مواد دیگری که نسبتاً به مقدار کم در میوه ها وجود دارند عبارتند از مواد آلی و معدنی مختلف هستند .

فراوان ترین ترکیب تشکیل دهنده میوه ها آب است . در تهیه ی لواشک از میوه هایی استفاده می گردد که دارای ارزش تغذیه ای و خواص درمانی فوق العاده می باشند . باید توجه داشت که در مراحل مختلف تولید و فراوری ارزش این مواد پایین نیامده و با افزودن عصاره ی تازه ، خواص میوه ها را حفظ نمود .

آلو : گیاهی از تیره ی سرخیان و خانواده ی بادامیان که به صورت خشک و تازه به مصرف می رسد . آلو ضد باکتری ، ضد ویروس ، ملین دار و دارای فیبر قابل حل است که برای کاهش کلسترول و در نتیجه کاهش حمله ی قلبی مفید است و نیز برای دفع مدفوع و درمان یبوست موثر و مفید است .

آلوچه : گیاهی است از خانواده ی گل سرخ از جنس گوجه و آلو با میوه ای گوشتی که به صورت تازه یا خشک به مصرف می رسد و در تهیه ی غذا و تولید لواشک به کار برده می شود .

گوجه سبز : نوعی آلو یا گوجه با گوشت و پوست سبز طلایی که در اصل فرانسوی می باشد .

زرد آلو و برگه ی آن : درختی است از تیره ی گل سرخیان و خانواده ی بادامیان با هسته ای سخت که گوشت میوه ی آن خوراکی است . مغز هسته بعضی از آن تلخ و بعضی شیرین است . از گوشت میوه محصولاتی مانند :

پر زرد آلو ، کمپوت ، شربت ، شربت غلیظ و اخیراﹰ لواشک تهیه می شود ، دارای ویتامین هایb ، a و c و ابری بیماری سیروز تجویز می گردد . زرد آلو قیسی دارای مس می باشد و در درمان بیماری های کبدی بسیار موثر است .

برگه به دو صورت گوگردی و آفتابی از خشک کردن گوشت میوه به دست می آید . این برگه باید دارای بو و مزه ی طبیعی و عاری از هر گونه آفت باشد .

هلو و برگه ی آن : هلو میوه ی رسیده درخت هلو از خانواده ی رز استایه می باشد . از هلو و برگه ی آن برای تهیه ی لواشک استفاده می گردد هلو مقوی معده و روده می باشد و برای رفع بوی دهان موثر است .

انار : انار میوه ی درخت یونیکاگراناتوم و از خانواده ی یونیکاسیا می باشد . انار برای قلب مقوی است و خون را تصفیه می کند و ضد یرقان بوده و کبد را تقویت می نماید . انار ضد خارش پوست و آلرژی می باشد و نیز انار ترش ضد عفونی کننده ی معده و روده می باشد و برای درمان جوش دهان موثر است . رنگ آن ارغوانی تا ارغوانی تیره است . طعم ترش و شیرین و مزه ی گس دارد و میزان ph آن بین ٦/٢ تا ٤/٣ باید باشد .

زغال اخته : گیاهی است درختچه ای از تیره ی زغال اخته نزدیک به زیتونیان با میوه ای کوچکتر از زیتون ، گوشتی و قرمز رنگ که به صورت تازه ، مربا و کمپوت مصرف می شود .

به دلیل طعم و رنگ عالی از میوه های اصلی در تهیه ی آلوچه و لواشک استفاده می گردد . زغال اخته در درمان بیماری قند ، سرفه و بی اختیاری در ادرار ، در مرض های معدوی و روده ای بسیار نافع می باشد .

آلبالو : آلبالو از خانواده ی گل سرخیان گفته می شود . آلبالو میوه ای ملین دار که خون و معده را تمیز می کند . مصرف آن برای بهبود تنگی رگ ها ی قلب مفید است و صفرا بر می باشد . آلبالو خشکه از خشک کردن میوه های آلبالو به دست می آید و بسیار متداول و رایج می باشد و از آن در تهیه ی لواشک نیز استفاده می شود .

سیب : از میوه های اصلی در تولید لواشک است که کلسترول را کاهش می دهد و دارای عوامل ضد سرطانی و ضد ویروس و ضد التهابی است و از یبوست جلوگیری می نماید .

گلابی : از میوه های مورد استفاده در لواشک سازی است . در گلابی مقدار زیادی فیبر وجود دارد که برای درمان یبوست و کاهش کلسترول موثر است . در گلابی عنصر بور وجود دارد که به بالا بردن جذب کلسیم کمک می نماید .

انگور ، غوره و آب غوره : در تهیه ی انواع لواشک از موارد فوق استفاده می گردد که سرشار از مواد ضد اکسید کننده و ضد سرطان هستند .

نکته : از زرشک ، شاه توت در لواشک سازی به عناوین مختلف استفاده می گردد که تمشک نیز در فرمولاسیون انواع لواشک می تواند نقش به سزایی داشته باشد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی لواشک از محصولات سر درختی :

لواشك همان عصاره گرفته شده ی میوه ها است که مورد علاقه همه افراد به ویژه بچه ها می باشد . خشك كردن از ساده ترین و متداول ترین روش های نگهداری مواد غذایی است و امروزه در كشورهای مختلف به شكل های گوناگون از روش های سنتی تا الگوهای صنعتی انجام می شود . امروزه با توجه به توسعه صنایع غذایی ، روش های تهیه لواشك هم تحول یافته و نمونه های نوین این محصول با نظارت بهداشتی كافی تولید می شود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی لواشک از محصولات سر درختی


۳۳۰۸ : ویژگیها و روشهای آزمون لواشک
۶۹۳۶ : میوه ها و سبزیها - لواشک میوه - آیین کارتولید


فرآیند اجرای این طرح توجیهی لواشک از محصولات سر درختی


در ابتدا میوه توسط مسیول مربوطه درجه بندی می شود . میوه ها جهت شستشو در حوضچه ای ریخته می شود و توسط فشار آب در کانال هدایت می شود تا مرحله اولیه شستشو انجام می شود . در این مرحله میوه در آب غلطانده می شود و خاک و آشغال ها از میوه جدا می شود .

در شستشوی بعدی ، میوه ها در چند مرحله از زیر دوش های آب عبور می کنند تا سطح میوه تمیز شود . این دوش ها در چند جای مسیر وجود دارد تا آلودگی چسبیده به میوه کاملاً از بین بروند . در ضمن افرادی نیز در طول مسیر جهت کنترل دقیق تر و جدا سازی آشغال های رد شده از مرحله قبل ، هستند تا فقط "میوه" وارد دستگاه خرد کن شود و اطمینان دو چندان شود .

میوه ها وارد خردکن می شوند و بعد از آن میوه خرد شده وارد دستگاهی می شود تا حرارت ببیند و به اصطلاح میوه را پیش پز کند . این عمل باعث می شود میوه به طور کامل له شود و جداسازی پوست آن به راحتی صورت گیرد . صافی های مخصوصی وجود دارد که وظیفه جدا کردن پوست میوه را به عهده دارد .

این دستگاه میوه خالص را که لواشک از آن بدست می آید را از پوست ، دانه و ..... جدا می کند . پوره میوه توسط پمپ از طریق لوله های استیل به مخازنی بزرگ جهت پخت هدایت می شوند تا در آنجا پخت نهایی انجام شود .

میوه موجود در این مخازن تحت خلاء پخته می شوند تا در ضمن پخته شدن ، آب آن نیز تبخیر شود . چون این عمل در درجه حرارت پایین تحت خلاء انجام می گردد مواد مغزی حفظ می شوند . در این مرحله ٢% نمک و ٤% اسید سیتریک به عنوان افزودنی مجاز اضافه می شود تا علاوه بر ماندگاری ، طعم بخوی هم به لواشک بدهد . عمل آوری خمیر تا آنجا ادامه پیدا می کند که کارشناسان میزان پخت و آب موجود در خمیر را مناسب تشخیص دهند .

اگر شرایط به حد استاندارد رسیده باشد ، خمیر حاصل آماده تبدیل شدن به لواشک است . در این مرحله خمیر بدون دخالت دست و توسط پمپ های استیل به قسمت خشک کن ها برای تبدیل شدن به لواشک فرستاد می شود ، و یا می توان آنرا در بشکه هایی به صورت استریلیزه برای زمان نگهداری بیشتر ذخیره کرد که به اصطلاح به آن Aseptic ( ضد عفونی کردن ) گفته می شود .

قبل از ورود به خشک کن این خمیر باید روی نایلکس به طور یکنواخت توسط دستگاه دیپازیتور پهن شود که این عمل بدون دخالت دست انجام می شود . سپس وارد خشک کن شده تا خشک شود . چند ساعتی طول می کشد تا خمیر به لواشک تبدیل شود و از طرف دیگرﹺ خشک کن ، به صورت نواری بیرون آید .

پس از آن به اندازه های مشخص و یکنواخت برش خورده و پس از پوشش روی هم چیده می شوند . به خاطر خاصیت چسبندگی زیاد لواشک که آمادگی جذب سریع گرد و غبار را دارد ، در طرف دیگر آن نیز نایلکس کشیده می شود . به این ترتیب دو طرف لواشک دارای حفاظ نایلکس برای جلوگیری از آلودگی می باشد .

لواشک ها بر روی میزهای مخصوصی چیده می شوند و از آنجا در انبار موقت جهت دوران قرنطینه و یکنواختی می ماند و سپس به قسمت بسته بندی برده می شوند . در اینجا اول لواشک ها به ابعاد مختلف برش داده می شوند ؛ بعد هر کدام جهت بسته بندی به طرف دستگاه مربوطه هدایت می شوند .

توسط ماشین های بسته بندی با دقت و نظارت کارشناسان بسته بندی انجام می شود تا در نهایت پاکیزگی ، بتوان لواشک را برای مدت طولانی نگهداری و از ورود آلودگی جلوگیری کرد . بسته ها در داخل کارتن چیده می شوند و از آنجا به انبار محصول برده می شوند .


ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی لواشک از محصولات سر درختی

• حوضچه شستشو و سورتینگ ( استنلس استیل )
• ماشین كاموایر جهت انتقال
• مخزن خیساندن ( استیل )
• چرخ آسیاب سه تیغ
• دیگ پخت مقدماتی
• صافی استیل با مش مورد نظر
• چرخ آسیاب شش تیغ
• اپراتور مجهز به هم زن
• صافی با مش مورد نظر
• میكسر مواد اولیه
• سلفون زن حرارتی
• مخزن ذخیره استیل اثنی
• خشك كن
• برش ویلیبیلینگ
• جت پرینتر و بسته بندی
• دیگ بخار٢ تنی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید لواشک از محصولات سر درختی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت سال 1400 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت سال 1400 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید لواشک از محصولات سر درختی، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool