طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن سال 1400 + pdf + word

popcorn

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

ذرت منبع خوبی از کاروتن محسوب می گردد و دارای مقادیر زیادی تیامین و اسید فولیك می باشد . ذرت شبیه هیچ یك از غلات دیگر نیست ، غنی از انرژی است و در برنامه های غنی سازی ، مکمل سازی تغذیه ای و ساختن برنامه های غذایی توسعه یافته برای کودکان دچار سوء تغذیه ، استفاده فراوان دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن


ذرت حدود 11 درصد پروتئین دارد . پروتئین ذرت از لحاظ آمینو اسید هایی مثل ترییتوفان ولایزین کمبود دارد . واریته های جدید این محصول که مقادیر بیشتری لایزین هستند در کشورهایی مثل امریکا تولید می شود . ذرت منبع خوبی از کاروتن محسوب می گردد .

همچنین ذرت دارای مقادیر زیادی تیامین و اسید فولیك می باشد . ذرت شبیه هیچ یك از غلات دیگر نیست ، غنی از انرژی است و در برنامه های غنی سازی ، مکمل سازی تغذیه ای و ساختن برنامه های غذایی توسعه یافته برای کودکان دچار سوء استفاده فراوان دارد .

به شکل غذای مورد استفاده در آوردن ذرت شامل سه مرحله می باشد :

آسیاب خشک :

کل دانه ها توسط سنگ و یا غلتك برای تولید آرد یا پودر آسیاب می شوند که این روش نمونه مورد استفاده جهانی دارد ، البته زمانی که محصولات آسیاب شده بلافاصله بعد از تولید مورد مصرف قرار می گیرند . ماندراری چنین محصولی به حضور جنین در آرد بر می گردد .

جنین قابل پرس شدن و عصاره ریزی است . اصلی ترین مزیت ذرت خشك آسیاب شده قیمت کمتر آن در مقایسه با دیگر محصولات است .

آسیاب مرطوب :

در کشورهای توسعه یافته مثل آمریکا از آسیاب مرطوب مهمترین استفاده ها می شود . دو محصول مهم از این آسیاب مرطوب فراهم می شود که عبارتند از شربت ذرت و اتانول .

مراحل آکالی ( alkaili ) :

ذرت با آب مخلوط و پس از آغشته شدن با آهك به مدت 50 دقیقه در دمای 90 درجه سانتیگراد حرارت می بیند . پس از آن به مدت 14 ساعت خیسانده شده و توسط آب تازه شسته می شود تا بقایای قلیایی و بقایایی بجا مانده از خود ذرت شسته شوند و ذرت شسته شده با شن و ماسه آسیاب می شود .

سپس پس از صاف و هموار نمودن در تنور برای مدت 2-1 دقیقه پخته می شود . نام این محصول ماسا است . ماسا همچنین می تواند به منظور درست کردن چیپس تردیلا یا چیپس ذرت مورد استفاده باشد و یا اینکه پس از خشك شدن با آسیاب شدن آسیاب شده و نهایتا آرد تولید کند .

از جمله محصولات ذرت می توان به موارد زیر اشاره نمود :

آرد مخصوص :

دارای مقدار زیادی آندوسپرم و مقادیر کمی ویتامین B می باشد . این محصول در آبجوسازی اهمیت دارد . از آن به عنوان نشاسته حد واسط برای فعال کردن عصاره مالت جو در بخش آبجو سازی استفاده می شود .

روغن جنین ذرت :

قابل عصاره ریری توسط دستگاه تقطیر است . این روغن ، روغن مطبوعی است ، چرا که دارای مقادیری اسید یا لینولئیك بوده و دارای عطر و بوی مناسب نیز می باشد . محتوای چربی ذرت 3.6 درصد است و روغن عصاره گیری شده از آن می تواند پس از تصفیه شدن یك روغن ریاهی با کیفیت بالا برای پخت و پز غذا تولید کند .

ذرت بو داده :

ترکاندن ذرت روشی برای پختن نشاسته است . ابتدا دانه های ذرت حرارت می بینید ، سپس توسط آب بخاردهی شده تا منبسط شوند ، افزایش فشار دانه ها را منفجر کرده یا می ترکاند . کیفیت مرغوب ذرت بو داده در عطر و بو و طعم و سختی آن و عدم حضور پوسته و بالا بردن میزان تراکیدگی است .

نشاسته ذرت :

به صورت وسیعی مورد استفاده است . توسط یك مرحله آسیاب مرطوب با برداشته شدن پوسته و جنین صورت می ریزد ، سپس ذرت آسیاب شده با آب مخلوط می شود . ماده نیمه جامد حاصله توسط عملیات الك کردن و یا پیکر بندی تفکیك می شوند . نشاسته تصفیه در حالی که بسیاری از پروتئین ها بصورت معلق باقی مانده اند ، استخراج می شود .

نشایته ذرت بعلت ارزان بودن ، کمبود ویژگی های عطری و پخت و پزی و بعلت ایجاد خمیر صاف و البته تمیز با آب یا دیگر محلولهای تمیز بسیار مورد استفاده است . طعم نشاسته ذرت به همراه وانیل و رنگدانه های خوراکی ، مطوب بوده و بعنوان پودر شیرینی فروخته می شود .


فضا و زیرساخت های مورد نیاز ، مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن


• زمین
• ساختمان تولید
• انبار مسقف مواد اولیه و محصول
• ساختمان آزمایشگاه و ابزارآلات و تاسیسات
• ساختمان اداری و رفاهی و خدماتی
• معابر
• فضای سبز

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارگاه فراوری ذرت و تولید پاپ کورن

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی فراوری ذرت و تولید پاپ کورن ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.