طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی سال 1400 + pdf + word

tomato paste

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

گوجه فرنگی یکی از سبزی های مهم و سرشار از ویتامین A ، B1 ، B2 ،C و ..... می باشد ، همچنین میزان قند موجود در گوجه فرنگی ( گلوکز و فروکتوز ) اندک بوده و علاوه بر آن مقداری پروتئین و چربی نیز در گوجه فرنگی وجود دارد . رب گوجه فرنگی یکی از فراورده های گوجه فرنگی می باشد ، که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی


گوجه فرنگی یکی از سبزیهای مهم است که سرشار از ویتامین A ، B1 ، B2 وC ، آب ، املاح و مواد معدنی ازجمله کلسیم ، فسفر ، سدیم ، پتاسیم ، منیزیم ، آهن ، مس ، کبالت ، روی و ارسینک است .

میزان قند موجود در گوجه فرنگی ( گلوکز و فروکتوز ) اندک بوده وعلاوه بر آن مقداری پروتئین و چربی نیز در گوجه فرنگی وجود دارد . رنگ دانه اصلی گوجه فرنگی لیکوپن بوده که سبب ابعاد رنگ قرمز آن می شود .

پوست گوجه فرنگی حاوی مقدار فراوانی از کاروتینوئیدها بوده که به وسیله سلول های روده انسان جذب می شود . گوجه فرنگی به علت دارا بودن مواد مغذی زیاد ، یکی از پایه های اصلی سبزی ها در رژیم های غذایی معروف و کارآمد است . نکته مهم آن است که پختن گوجه فرنگی سبب ازبین رفتن یا کاهش میزان مواد مغذی آن نشده وحتی هضم آن در بدن آسان تر می کند .

خواص گوجه فرنگی

1 - مصرف گوجه فرنگی سبب کاهش به ابتلا به سرطان لوزالمعده و پروستات می شود .

2- لیکوپن گوجه فرنگی ، آنتی اکسیدانی است که مانع ایجاد کلسترول بد خون می شود و به همین دلیل از بروز حملات و بیماری های قلب جلوگیری می کند .

3- گوجه فرنگی به دلیل نداشتن نمک و قندغذای مناسبی برای افراد مبتلا به دیابت و فشارخون است و گوجه فرنگی به دلیل داشتن فیبرو مواد قندی اندک ، در کاهش وزن افراد موثر است .

4- مصرف گوجه فرنگی و مشقات آن موجب افزایش شیرو بهبود بافت در مادران می شود .

5- گوجه فرنگی ضامن سلامت و شادابی پوست بدن به ویژه پوست صورت است .

6- گوجه فرنگی داروی مناسبی برای رفع عصبانیت های افراد است .

7- ویتامین Aموجود در گوجه فرنگی ، سبب تقویت بینایی و سلامت پوست ، مخاط و استخوان ها می شود .

تولید کنندگان صنعت غذا گوجه فرنگی را به دو صورت خام و پخته و با استفاده از فناوری و دانش روز تولید می نمایند انواع محصولات مشتق شده از گوجه فرنگی رب گوجه فرنگی ، آب گوجه فرنگی ، سس گوجه فرنگی را میتوان نام برد .

گاهی اوقات پختن مواد غذایی باعث کاهش ویتامین ها یا سایر مواد مغذی موجود در آن ها می شود ولی در مورد گوجه فرنگی صدق نمی کند و گوجه فرنگی پخته بهتر از گوجه فرنگی خام است اگر گوجه فرنگی به صورت خام مصرف شود ، قسمت اعظم لیکوپن Lycopene ) ( آن به دلیل هضم نشدن از بدن دفع می شود .

عمل پختن دیواره سلولی گوجه فرنگی را شکسته و باعث می شود لیکوپن در دسترس بدن قرارگیرد بیشتر جذب شود بهترین منابع آن شامل : سس گوجه فرنگی و رب گوجه فرنگی گوجه فرنگی کنسرو شده می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی


از محصولات اصلی گوجه فرنگی رب آن است که به صورت کنسرو در وزن های متفاوت وهمچنین به صورت فله ای به منظور استفاده در پخت غذا های مختلف به بازار عرضه می شود برای تولید رب گوجه فرنگی اغلب از گوجه فرنگی های درشت و پوست نارک و بافت نرم و توپر و رنگ قرمز تند و طعم خوب و درصد مواد جامد محلول بالا و نیز گوجه های سالم و کم تخم و آلودگی به کپک و سایر آفات استفاده می شود هنگام حمل گوجه فرنگی به کارخانه باید مراقب بود تا فشار های ناشی از حرکت به گوجه فرنگی آسیب نرساند بنابراین بهتر است گوجه فرنگی ها در محفظه های کوچک و مناسب حمل و نقل نگهداری شود شست و شو ضدعفونی کردن گوجه فرنگی برای جداسازی ذرات گل و لای و آلودگی های موجود بسیار حائز اهمیت است .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی


• 761 : کنسرو رب گوجه فرنگی- ویژگی ها وروش های آزمون
• 8897 : سس گوجه فرنگی- ویژگی ها وروشهای آزمون میکروبیولوژی
• 5489 : کنسرو رب گوجه فرنگی- آئین کار تولید
• 1112 : آب گوجه فرنگی – ویژگی ها و روش های آزمون
• 7936 : سس گوجه فرنگی – آئین کار و تولید


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی


37 کشور جهان امکان فرآوری گوجه فرنگی رادارند و تنها 12 کشور اول 90درصد فراوری را انجام میدهند ایران در سال 2010 پس از آمریکا ایتالیا و چین و ترکیه مقام پنجم را به دست آورده و از این12 کشور فقط 7 کشور 94% بازار صادرات این محصولات را در اختیار دارند که 60%از محصولات گوجه فرنگی فرآوری شده را از مراکز کشت و فرآوری به مناطق مصرف صادر نموده اند .

براساس آخرین تحقیقات تا 3 سال آینده کشورهای اروپای شرقی و روسیه و خاورمیانه وعراق بزرگترین مصرف کننده گوجه فرنگی دنیا خواهند بود با توجه به اینکه همجواری با روسیه و خاورمیانه نقطه قوتی برای تولید کنندگان ایران میباشد 90% صادرات گوجه فرنگی کشور در طول 2 سال گذشته به کشور های عراق و روسیه افغانستان بوده است کشور روسیه سالانه به 160هزار تن رب گوجه فرنگی نیاز دارد و این در حالی است که فقط 10درصد از این نیاز توسط ایران تامین می شود .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی


باروند تحولات اقتصادی در سطح جهان و کشورمان ، بازنگری در زمینه های صنعتی و اقتصادی با توجه به کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در دنیای امروز که حتی انتظار میرود روزی مصرف آنها متوقف شود بنابراین برای رهایی از اقتصاد تک محصولی و صدور نفت توجه به صنعت فرآورده های کشاورزی اهمیت بیشتری میابد ازجمله محصولات کشاورزی که تولید و فرآورده های آن گسترش و توسعه زیادی یافته گوجه فرنگی است این محصول و فرآورده های آن گسترش و توسعه زیادی یافته گوجه فرنگی است این محصول و فراورده های آن به لحاظ کاربردهای فراوان و مصرف آن در اکثر منازل و رستوران ها و.... دارای اهمیت ویژه ای است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی

در تولید رب گوجه فرنگی ابتدا باید شسته شود و ضدعفونی انجام شود و بعد گوجه فرنگی خرد می شود و توسط صافی های مخصوصی پوست و برگ های گوجه آن جدا می شود محصول حاصل از این مرحله به طور کامل رقیق است یعنی با آب گوجه مخلوط هستند و برای گرفتن آب آن باید تغلیظ شود که این توسط دستگاهی به نام EVAPORATOR انجام می شود خروجی این دستگاه همان رب است که در حین تغلیظ عمل پخت نیز روی آن انجام می شود علت خوش رنگ و خوش طعم بودن رب دقت و توجه کافی به نوع فرآیندی است که در مرحله انجام می شود رب را میتوان با توجه به نوع استفاده آن با هر غلظتی از این دستگاه گرفت که در جهت نگهداری طولانی درون بشکه های مخصوصی ذخیره می شود که باید کاملا استریلیزه وعاری از میکروب بوده تا در درازمدت آسیبی به آن نرسد عکس دستگاهی را نشان می دهد که رب گوجه فرنگی را تحت شرایط خاص بسته بندی می کند .

یکی دیگر از روش های بسته بندی رب گوجه فرنگی کنسرو کردن آن در داخل قوطی های یک یا نیم کیلویی میباشد بعد از اینکه داخل قوطی ها استریل شدند توسط دستگاه پرکن به مقدار معین پر و درب آنها پرس می شود در مرحله بعد نیز قوطی ها استریلیزه میشوند که این عمل توسط بخار صورت میگیرد بعد آنها را سرد و برای کشیدن لفاف پلاستیکی ( شرینگ کردن ) آماده میکنند بسته ها به صورت 12تایی شرینگ و روی پالت چیده میشوند تا به انبار منتقل شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رب گوجه فرنگی

• حوضچه شستشو و سورتینگ
• دیگ بخار
• کلکتور بخار
• ماشین خرد کن
• مخزن آب گوجه
• مخزن آب گوجه
• ماشین تغلیظ کننده
• پاستوریزاتور
• ستون خلا
• تونل پخت
• کد زن
• خط شستشوی و پرکن
• نقاله
• میکسر مخصوص گوجه
• هموژنایزر
• ماشین شستو ، شوپرکن و دربند بطری
• ردیف کن بطری و بسته بندی شیرینگ
• لیبل زن بطری
• ماشین میکسر سس
• مخزن سس
• ماشین پرکن قوطی
• مخزن دخیره رب گوجه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رب گوجه فرنگی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.