طرح توجیهی تولید رب فلفل سال 1400 + pdf + word

Pepper paste

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید رب فلفل سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید رب فلفل را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

فلفل به علت داشتن مقادیر زیادی ویتامین C ، یکی از داروهای خوب سرماخوردگی است ، طوری که مصرف منظم آن در برنامه غذایی ، هم شدت و هم طول مدت سرماخوردگی را کاهش می دهد ، به این منظور یکی از محصولات اصلی فلفل ، رب آن است که به صورت کنسرو ، در وزن های متفاوت و همچنین به صورت فله ای به منظور استفاده در پخت غذاهای مختلف به بازار عرضه می شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب فلفل


فلفل ها در گروه سبزی ها قرار دارد از فلفل سبز دلمه ای تا فلفل تند قرمز ، همگی در یک گروه غذایی جای می گیرند و تقریباً دارای یک سری از خواص مفید برای بدن هستند . فلفل گیاهی است كه در آب و هوای نیمه گرمسیری و گرمسیری می روید .

میوه آن در پوششهای غلافی بلند كه به موازات رسیدن ، رنگ قرمز ، نارنجی یا زرد به خود می گیرد ، می روید . میوه این گیاه به صورت خام ، پخته شده ، خشك یا در قالب چاشنی پودری در صنایع غذایی و دارویی ، مصرف میشود . که در این طرح تهیه رب فلفل ( فلفل پخته شده ) مورد بررسی قرار می گیرد . فلفل دلمه ای یکی از كم كالری ترین سبزی ها و یکی از بهترین مواد غذایی برای لاغر شدن است . هر ١٠٠ گرم آن ، تنها ٥١ كالری انرژی دارد .

این سبزی فیبر زیادی دارد و در هر ١٠٠ گرم آن ،٢ گرم فیبر یافت می شود . بنابراین در كنار سایر سبزی ها می توان از فلفل دلمه ای در رژیم های لاغری استفاده كرد . تحقیقات نشان داده که ویتامین C و بتاكاروتن فراوان این سبزی میتواند از بروز بسیاری سرطان ها جلوگیری كند ، زیرا این دو ماده مغذی جزو آنتی اكسیدان های قوی هستند .

فلفل به علت داشتن مقایر زیادی ویتامین C ، یکی از داروهای خوب سرماخوردگی است ، طوری که مصرف منظم آن در برنامه غذایی ، هم شدت و هم طول مدت سرماخوردگی را کاهش می دهد .

فلفل دلمه ای حاوی اسید فولیك نیز هست. این ویتامین از گرفتگی رگ ها و بروز بیماری های قلبی به خصوص در بیماران دیابتی جلوگیری می کند . تحقیقات نشان داده است كه اسید بیرنگ كپساسین به عنوان فعال ترین عنصر موجود در فلفل میباشد .

کپساسین ، سبب كاهش میزان كلسترول خون و كاهش شدت سیگنالهای درد در بدن میشود . این ماده همچنین خاصیت ضد اكسیدی ( كه سلولهای شما از آسیب دیدن محافظت می كند ) و ضد باكتری دارد . كپساسین " ماده ای در فلفل است كه سبب گرم بودن این گیاه میشود .

هر چند كه فلفل گیاهی گرم است ، اما كپساسین موجود در آن در واقع سبب كاهش درجه حرارت بدن میشود كه یكی از دلایل اصلی تمایل مردم مناطق آب و هوایی گرم به مصرف زیاد فلفل محسوب میشود . این ماده همچنین به بسیاری از خواص درمانی فلفل كمك می كند تا سیستم قلبی - عروقی را تحریك ، سیستم هاضمه را تقویت ، درد موجود روی پوست یا مفاصل بدن را تسكین بخشد ، و به مثابه " داروی ضد احتقاق و ضد باكتری " عمل می كند .

فلفل میزان كلسترول خون را پایین می آورد . كه این امر باعث پایین آمدن فشارخون میشود . این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگهای خونی جلوگیری می كند ، این خواص فلفل به پیشگیری از بیماریهای قلبی نظیر آرترواسكلروز ( سخت شدن رگها ) كمك می كند . خاصیت ضد باكتری فلفل همچنین از اسهال ناشی از عفونت جلوگیری می كند .

این گیاه به عنوان داروی ضد احتقان ، سبب رقیق و نازك شدن خلط و خارج شدن آن از ریه ها میشود . از آنجا كه این گیاه بافت ریه را تقویت می كند ، در نتیجه برای آنهایی كه مبتلا به آمفیزم هستند نیز مفید است . چون فلفل برای قلب خیلی مفید است ، اضافه كردن مرتب ان به غذا می تواند از بیماری قلبی پیشگیری كند .

پژوهشگران در مطالعات خود دریافتند که فلفل تند در پیشگیری از دیابت و بیماری های قلبی - عروقی که مهمترین عوامل مرگ و میر در کشورهای رو به توسعه هستند ، مفید و موثر است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب فلفل


یکی از محصولات اصلی فلفل ، رب آن است که به صورت کنسرو در وزنهای متفاوت و همچنین به صورت فله ای به منظور استفاده درپخت غذاهای مختلف به بازار عرضه میشود . برای تهیه رب فلفل ، اغلب از فلفل دلمه ای قرمز و فلفل قرمز تند درشت ، دارای پوست نازک ، بافت نرم و فلفل های سالم استفاده می شود .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رب فلفل :

• ٨٩٤ : کنسرو رب - ویژگیها و روشهای آزمون

• ٨٩٨٧ : سس فلفل - ویژگیها و روشهای آزمون میکروبیولوژی


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب فلفل


• کشورهای عمده تولید کننده محصول

فلفل دلمه ای : ویتنام ، هند

فلفل قرمز : هند ، چین


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید رب فلفل


با روند تحولات اقتصادی در سطح جهان و کشورمان ، بازنگری در زمینه های صنعتی و اقتصادی ، با توجه به کاهش وابستگی به انرژی فسیلی در دنیای امروز که حتی انتظار میرود روزی مصرف آنها متوقف شود ، بنابراین برای رهایی از اقتصاد تک محصولی و صدور نفت توجه به صنعت فرآورده های کشاورزی اهمیت بیشتری می یابد .

از جمله محصولات کشاورزی که تولید و فرآورده های آن گسترش و توسعه زیادی یافته فلفل است ، این محصول و فرآورده های آن به لحاظ کاربردهای فراوان و مصرف آن در اکثر منازل ، رستورانها و......... دارای اهمیت ویژه ای می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید رب فلفل

1. شستشو
2. سورتینگ
3. خرد کردن و پیش پخت
4. فیلتراسیون
5. پخت
6. اختلاط ( نمک )
7. بسته بندی ( پر کردن )
8. اتوکلاو
9. کد زنی
10. بسته بندی ( شیرینگ )
11. انبار محصول
در تولید رب فلفل اول شستشو و ضد عفونی انجام می شوند بعد فلفل خرد می شود و توسط صافی های مخصوصی پوست آن جدا می شود و با آب مخلوط و سپس محصول حاصله تغلیظ میشود . خروجی این دستگاه همان رب است که در حین تغلیظ، عمل پخت نیز روی آن انجام شده است .

علت خوش رنگ و خوش طعم بودن رب دقت و توجه کافی به نوع فرآیندی است که در این مرحله انجام می شود . رب را می توان با توجه به نوع استفاده آن با هر غلظتی از این دستگاه گرفت که جهت نگهداری طولانی درون بشکه های مخصوصی ذخیره می شود که باید کاملا استریلیزه و عاری از میکروب بوده تا در دراز مدت آسیبی به آن نرسد .

بعد آنها را سرد و برای کشیدن لفاف پلاستیکی ( شرینگ کردن ) آماده می کنند . بسته ها به صورت ٢١ تایی شرینگ و روی پالت چیده می شوند تا به انبار منتقل شوند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید رب فلفل

• حوضچه شستشو و سورتینگ
• دیگ بخار
• كلكتور بخار
• ماشین خرد كن
• مخزن آب فلفل
• تغلیظ كننده
• پاستوریزاتور
• ستون خلأ
• تونل پخت
• ماشین کد زن
• خط شستشو و پر کن و در بند
• نقاله
• ردیف کن بطری و بسته بندی شیرینک

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید رب فلفل

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارایه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید رب فلفل ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.