طرح توجیهی تولید و بسته بندی آبلیمو سال 1400 + pdf + word

Lemon juice

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید و بسته بندی آبلیمو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و بسته بندی آبلیمو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبلیمو


1 - آبلیمو در افزایش دید تاثیر دارد .

2 - آبلیمو از تاسی سر جلوگیری کرده و در تقویت مو موثر است .

3 - لیموترش سرشار از ویتامین های آ ، ب ، ث ، آهن ، کلسیم ، سدیم ، منیزیم ، فسفر و پتاسیم است .

4 - آبلیمو منبع مهم اسید سیتریک و اسکوربیک است که کنترل کننده اسید اوریک است .

5 - آبلیمو باسیل های مختلف حصبه و اسهال خونی و.... نابود کرده و از بین می برد .

6 - اگر در سلامت آب آشامیدنی شک دارید چند قطره آبلیمو به آن اضافه کنید که باعث ضد عفونی شدن آن می گردد . ضمنا در بسیاری از کشورهای پیشرفته این عمل برای ضد عفونی کردن آب آشامیدنی مرسوم است .

7- آبلیمو در هضم غذا ونیز درمان بسیاری از بیماریهای معدی تاثیر دارد .

8- در درمان سرماخوردگی ، تب ، تنگی نفس ، رماتیسم ، التهاب ، دیابت ، ناتوانی جنسی ، ذکام ، ذات الریه ، گلودرد چرکی ، غلظت خون ، تب ، خال سردرد ، دردهای کلیه و شکم ، سنگهای کلیوی و کبدی ، چربی خون ، دفع آبهای اضافی و سموم بدن ، کم خونی ، ترش کردن ، دفع سموم کبدی ، تقویت اعصاب ، پیشگیری و درمان بسیاری از سرطان ها ، پوکی استخوان ، نقرس ، سفیدی موی سر و درمان بسیاری از بیماریهای پوستی تاثیر مستقیم دارد .

9- در خنثی سازی زهر حشرات ، عقرب و مار تاثیر دارد .

10 - از بین برنده جوش های و دمل چرکی است .

11 - از پیری زودرس جلوگیری می کند .

12 - در آبلیمو شده اند که در درمان ناراحتی های عصبی ، فلج اطفال ، عرق النسا و ذات الریه و سرطان بسیار مفید است .

محققین به تازگی از اسانس های روغنی لیمو ترش و مرکبات ( از ترکیبات دی لیمونن ) و ترکیب گاز کربنیک نوعی پلاستیک طبیعی ساخته اند ، که برگشت پذیر به طبیعت بوده و مانند پلاستیک های موجود موجب آلودگی محیط زیست نمی گردد .

نوعی ویتامین در آبلیمو بنام ویتامین پ موجود بوده که یکی از ضد عفونی کننده های طبیعی قوی در دنیا بوده و در درمان امراض قلبی بخصوص سکته های قلبی و مغزی موثر است . بنظر می رسد آبلیمو و اسانس های روغنی موجود در آن در درمان شوره سر و امراض پوستی بسیار موثرند .

اسانسهای روغنی آبلیمو به عنوان ترکیبات امولسیفایر در صنایع غذایی و نظامی قابل استفاده اند . از ویتامین پ موجود در آبلیمو طبیعی به عنوان نگهدارنده ویتامین ث می توان استفاده کرد . ( ویتامین ث بسیار ناپایدار بوده و به سرعت اکسیده می شود ، که ویتامین پ از این عمل جلوگیری می کند ) .


لیمو سرشار از خواص درمانی


آب لیمو ترش و اسانس آن برای بدن ، ذهن و روح بسیار مفید است . اسانس لیمو به واسطه انرژی زا بودن آن مشهور است . در کشور ژاپن به واسطه اثرات شاداب کننده و فرح بخش این اسانس ، آن را به هنگام کارکردن کارمندان در فضا منتشر میکنند .

همچنین می توان از چند قطره از اسانس لیمو به عنوان بخور استفاده کرد ، یا مقداری ازآن را در وان حمام ریخت . این کار باعث سرحال شدن کلیه اعضا بدن می شود . البته نباید هرگر اسانس لیمو را بدون رقیق کردن برروی پوست بکار برد زیرا باعث بروز مشکلات پوستی می شود .

درخشان کننده چشمها :

سعی کنید در نوشیدنی هایتان از آب لیمو استفاده کنید . فرضاً هر روز صبح یک عدد لیمو را با مقداری آب گرم میل کنید . نوشیدن این مایع به جای نوشیدن چای باعث می شود شما بدن سالمتری داشته باشید . همچنین در اثر نوشیدن مایعات حاوی آب لیمو، چشمهای شما درخشانتر شده و پوستی سرحال تر از قبل خواهید داشت . در صورت تمایل برای بهتر کردن طعم آن می توانید از شکر یا عسل استفاده کنید .

تسکین دهنده گلودرد :

لیمو دارای اثرات ضد عفونی کننده و قابض است و بدین جهت می توان از آن برای درمان گلودرد استفاده نمود . با توجه به مقدار بسیار زیاد ویتامین " ث " موجود در لیمو، مصرف آن باعث افزایش مقاومت سیستم ایمنی بدن می شود . برای فرد مبتلا به آنفلونزا و سرماخوردگی مصرف مخلوطی از آب لیمو تازه با عسل در یک لیوان آب گرم بسیار مفید است .

نیرو بخش و تب بر :

مصرف آب لیمو باعث کاهش تب در افراد بیمار می شود . به عنوان مثال اگر چند قطره از اسانس لیمو یا مقداری آب لیمورا به آب سرد اضافه کنید ، سپس با استفاده از یک دستمال آن را روی پیشانی تب دار قرار دهید ، این کار باعث کاهش تب وتقویت نیروی بدن خواهد شد . ذکر این نکته ضروری است که قبل از قرار گرفتن در مقابل نور آفتاب باید از قرار دادن اسانس لیمو به صورت مستقیم برروی پوست خودداری شودزیرا ممکن است باعث بروز حساسیتهای پوستی گردد .

تسکین دهنده درد :

لیمو باعث تسکین سردردهای معمولی و سردردهای میگرنی می شود. برای این منظور می توان 5 قطره اسانس لیمو را در25 میلی لیتر از یک روغن حامل مناسب ( مانند روغن بادام ) مخلوط کرد و آنرا با استفاده از یک دستمال کتانی برروی ناحیه مبتلا به درد ماساژ داد .

پاك کننده پوست :

اگر پوست شما چرب است می توانید آنرا با لیمو که یک ماده قابض است تمیز کنید . به این ترتیب که یک قاشق چای خوری آب لیمو را در دو فنجان آب مقطر بریزید و با یک پنبه تمیز صورت خود را با آن پاك کنید . این کار باعث کاهش چربی پوست می شود و از پدید آمدن جوشهای صورت جلوگیری می کند .

در صورت استفاده از این لوسیون برای جلوگیری از رشد باکتریها بهتر است هرروز یک محلول تازه درست کنید . مصرف این محلول باعث خشک شدن پوست می شود و برای پوستهای چرب بسیار مفید است . اما در صورت داشتن پوست خشک از مصرف آن خودداری کنید .

ضد شوره و بر طرف کننده خارش پوست سر :

آب لیمو برای پوست سر بسیار مفید است و شوره سر را کاهش میدهد . عصاره حاصل از آبگیری یک لیموی تازه را حدود 10 دقیقه برروی پوست سر مالش دهید و سپس آن را با آب به طور کامل بشوئید . همچنین آب لیمو می تواند به عنوان یک تقویت کننده مو وضد خارش ، به صورت ماساژ برروی پوست سر استفاده شود .

ضد سرماخوردگی :

آب لیمو یک ضد ویروس عالی میباشد و همچنین مصرف آن برای سرماخوردگی شدید بسیار مفید است . بدین منظور یک عدد لیمو را با مقداری نمک میل کنید . در صورت تمایل می توان عصاره گرفته شده را در آب رقیق کرد و سپس مصرف نمود .

یک حالت دهنده خوب برای موها :

بعلاوه شستشوی موی چرب با استفاده از آب لیمو باعث کاهش چربی آن می شود . به این صورت که عصاره حاصل از ابگیری دو عدد لیمو در یک لیتر آب مورد استفاده قرار دهید و موهایتان را با این محلول بشویید . این روش باعث درخشان و شاداب شدن انواع موها می شود . همچنین مصرف آن باعث می شود موهای طلایی رنگ روشنتر شوند .

نرم کننده مناسب برای پوست آرنج :

برای نرم کردن پوست زبر ناحیه آرنج ، آرنجتان را حدود 10 دقیقه برروی یک برش لیمو ترش فشار دهید تقویت کننده حافظه : لیمو تقویت کننده حافظه است . چند قطره از اسانس لیمو را روی یک دستمال ریخته و از طریق بینی استنشاق کنید . همچنین می توان این کار را در مواقعی انجام داد که میخواهید چیزی رابه یاد بیاورید . مغز شما با استنشاق اسانس لیمو نیروی تازه ای بدست خواهد آورد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آبلیمو :

برای تولید آبلیمو باید استانداردهای شماره 355-1394-12830 رعایت شوند .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبلیمو


• کشور عمده تولید کننده محصول

هند - مالزی - تایلند - آفریقای جنوبی - ارمنستان - انگلیس - چین

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبلیمو :

• شرایط صادرات محصول

هیچ محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید آبلیمو

ابتدا لیموهای ارسال شده توسط واحد کنترل کیفیت مورد بررسی و کنترل قرار می گیرد . چنانچه لیموها از لحاظ کیفی مورد تائید باشد توسط بالابر لیمو وارد قسمت صورت و شستشو می گردد .

لیموهای شسته و سورت شده وارد کراشر شده و در این قسمت لیموها برش می خورد . پس از آن لیمو از پرس 1 و 2 عبور کرده و وارد فینیشر می گردد . پس از آن به ترتیب وارد پیش گرم و دی اریتور یا گازگیر می شود .

سپس جهت یکنواخت شدن بافت آبلیمو وارد هموژنایزر می گردد . پس از آن آبلیمو پاستوریزه شده و پس از عبور از پلیت کولر سرد می شود . آبلیمو تولید شده پس از انجام آزمون های کیفی و تائید نهایی آماده بسته بندی می گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آبلیمو

• ماشین شستشو و سورتینگ با نقاله
• ماشین خردکن
• ماشین پرس لیمو
• پاستوریزاتور
• هموژنیزاتور
• ماشین پرکن و دربند

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آبلیمو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آبلیمو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.