طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی سال 1400

Vegetable oil

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

روغن نباتی خام که با استفاده از دانه های روغنی تولید می شود ، جزء بخش اصلی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و در زیربخش تولید انواع روغن‌های نباتی و خام قرار گرفته است .

این روغن از نوع تصفیه شده آن مغذی تر است ، اما ماندگاری کوتاه‌تری دارد . بهترین نحوه استفاده از این روغن ، مصرف خام آن در سالاد یا مواد غذایی که نیاز به حرارت ندارد ، می‌باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی


روغن نباتی خام از دانه‌های روغنی می‌باشد که جزء بخش اصلی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و در زیربخش تولید انواع روغن‌های نباتی و خام قرار گرفته است . محصول اصلی این طرح روغن‌های نباتی خام از دانه‌های روغنی می‌باشد . روغن‌های نباتی را از گیاهان یا دانه‌ی آن‌ها استخراج می‌کنند .

برخی روغن‌های گیاهی از جمله روغن دانه شلغم روغنی یا روغن پنبه دانه ، بدون انجام عملیات مخصوص بر روی آنها ، برای مصرف انسان مناسب نیستند . روغن‌های نباتی همچون دیگر انواع چربی ، از استرهای گلیسرین و همچنین از مخلوط انواع مختلف اسیدچرب تشکیل یافته‌اند .

این روغن‌ها در آب حل نمی‌شوند ، اما در برخی حلال‌های آلی ، محلول هستند . معمولا روغن‌های نباتی رایج را از دانه‌‌های روغنی گیاهان پنبه ، شاهدانه ، خردل ، دانه شلغم روغنی ، کلزا ، کنجد ، آفتاب‌گردان ، سویا و ... به دست می آورند .

روغن تصفیه نشده ( خام ) روغنی کدر رنگ است و حتی می‌توان رسوب ته روغن را نیز دید . این روغن از نوع تصفیه شده آن مغذی تر است اما ماندگاری کوتاه‌تری دارد . بهترین نحوه استفاده از این روغن ، مصرف خام آن در سالاد یا مواد غذایی که نیاز به حرارت ندارد ، می‌باشد .

همچنين پس از جداسازي روغن موجود در دانه‌هاي روغني ، باقیمانده‌های حاصل اعم از پوسته آفتابگردان و كنجاله نيز توليد شده كه براي مصارف دام و طيور مي‌باشد .

برخي از کنجاله هاي روغني به ويژه انواع خوراکي آن ، براي فرايندهاي زيست شناختي به عنوان سوبسترا ( پیش ماده یا سوبسترا ماده ای است که آنزیم بر آن اثر می کند و تحت تاثیر آنزیم‌ها تغییر می کند و به یک یا تعدادی محصول تبدیل می شود . ) پيشنهاد مي شوند و از آنها در فرايند تخمير براي توليد آنزيم ها ، آنتي بيوتيک ها ، قارچ ها ، ويتامين ها و بسياري موارد ديگر استفاده مي شود .


ویژگی ها و مزایای اجرای طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی


از جمله ویژگی‌های طرح می‌توان به مواردی از قبیل سودآوری ، بازده و دوره برگشت مناسب سرمایه گذاری ، در دسترس بودن مواد اولیه ، معافیت  100 درصد درآمد حاصل از صادرات و محصولات تمام شده كالاهای صنعتی و محصولات بخش كشاورزی ( شامل محصولات زراعی ، باغی و دامی و طیور و شیلات و جنگل و مرتع ) و صنایع تبدیلی و تكمیلی آن از شمول مالیات و عدم تولید محصول در کشور و تامین نیاز داخلی از طریق واردات اشاره نمود .


هزینه های ثابت مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی وغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی ، عبارتند از


هزینه خرید زمین
محوطه سازی و بهبود زمین
عملیات عمرانی و احداث ساختمان
ماشین آلات و تجهیزات تولیدی
تجهیزات خدماتی و جانبی ( اداری )
هزینه تاسیسات
لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی
وسایل نقلیه
هزینه های پیش بینی نشده ( 10% ریالی و 3% ارزی )
مخارج پیش از تولید

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.