جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی سال 98 - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Vegetable oil

جهت تهیه طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی ، این صفحه را مطالعه نمایید . روغن نباتی خام که با استفاده از دانه های روغنی تولید می شود ، جزء بخش اصلی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و در زیربخش تولید انواع روغن‌های نباتی و خام قرار گرفته است . این روغن از نوع تصفیه شده آن مغذی تر است ، اما ماندگاری کوتاه‌تری دارد . بهترین نحوه استفاده از این روغن ، مصرف خام آن در سالاد یا مواد غذایی که نیاز به حرارت ندارد ، می‌باشد .

نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی :

روغن نباتی خام از دانه‌های روغنی می‌باشد که جزء بخش اصلی محصولات غذایی و آشامیدنی‌ها و در زیربخش تولید انواع روغن‌های نباتی و خام قرار گرفته است . محصول اصلی این طرح روغن‌های نباتی خام از دانه‌های روغنی می‌باشد . روغن‌های نباتی را از گیاهان یا دانه‌ی آن‌ها استخراج می‌کنند . برخی روغن‌های گیاهی از جمله روغن دانه شلغم روغنی یا روغن پنبه دانه ، بدون انجام عملیات مخصوص بر روی آنها ، برای مصرف انسان مناسب نیستند . روغن‌های نباتی همچون دیگر انواع چربی ، از استرهای گلیسرین و همچنین از مخلوط انواع مختلف اسیدچرب تشکیل یافته‌اند . این روغن‌ها در آب حل نمی‌شوند ، اما در برخی حلال‌های آلی ، محلول هستند . معمولا روغن‌های نباتی رایج را از دانه‌‌های روغنی گیاهان پنبه ، شاهدانه ، خردل ، دانه شلغم روغنی ، کلزا ، کنجد ، آفتاب‌گردان ، سویا و ... به دست می آورند . روغن تصفیه نشده ( خام ) روغنی کدر رنگ است و حتی می‌توان رسوب ته روغن را نیز دید . این روغن از نوع تصفیه شده آن مغذی تر است اما ماندگاری کوتاه‌تری دارد . بهترین نحوه استفاده از این روغن ، مصرف خام آن در سالاد یا مواد غذایی که نیاز به حرارت ندارد ، می‌باشد .
همچنين پس از جداسازي روغن موجود در دانه‌هاي روغني ، باقیمانده‌های حاصل اعم از پوسته آفتابگردان و كنجاله نيز توليد شده كه براي مصارف دام و طيور مي‌باشد . برخي از کنجاله هاي روغني به ويژه انواع خوراکي آن ، براي فرايندهاي زيست شناختي به عنوان سوبسترا ( پیش ماده یا سوبسترا ماده ای است که آنزیم بر آن اثر می کند و تحت تاثیر آنزیم‌ها تغییر می کند و به یک یا تعدادی محصول تبدیل می شود . ) پيشنهاد مي شوند و از آنها در فرايند تخمير براي توليد آنزيم ها ، آنتي بيوتيک ها ، قارچ ها ، ويتامين ها و بسياري موارد ديگر استفاده مي شود .

ویژگی ها و مزایای اجرای طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی :

از جمله ویژگی‌های طرح می‌توان به مواردی از قبیل سودآوری ، بازده و دوره برگشت مناسب سرمایه گذاری ، در دسترس بودن مواد اولیه ، معافیت  100 درصد درآمد حاصل از صادرات و محصولات تمام شده كالاهای صنعتی و محصولات بخش كشاورزی ( شامل محصولات زراعی ، باغی و دامی و طیور و شیلات و جنگل و مرتع ) و صنایع تبدیلی و تكمیلی آن از شمول مالیات و عدم تولید محصول در کشور و تامین نیاز داخلی از طریق واردات اشاره نمود .
هزینه های ثابت مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی وغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی ، عبارتند از :

هزینه خرید زمین
محوطه سازی و بهبود زمین
عملیات عمرانی و احداث ساختمان
ماشین آلات و تجهیزات تولیدی
تجهیزات خدماتی و جانبی ( اداری )
هزینه تاسیسات
لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی
وسایل نقلیه
هزینه های پیش بینی نشده ( 10% ریالی و 3% ارزی )
مخارج پیش از تولید

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و تصفیه روغن خوراکی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه روغن کشی از دانه های سویا

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه روغن کشی از دانه های کلزا
:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی روغن حیوانی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی روغن سبوس برنج

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی روغن زیره

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی روغن زیتون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی روغن کشی از دانه های روغنی و تولید روغن نباتی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool