طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی سال 1400 + pdf + word

animal oil

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

روغن حیوانی از جمله محصولاتی می باشد ، که به عنوان جایگزین روغن نباتی و روغن مایع ، در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد . از جمله خواص روغن حیوانی می توان به استخوان سازی ، کاهش غلظت خون ، کاهش چربی های زاید شکم ، شادابی و سفیدی پوست ، سم زدایی از بدن و ... اشاره نمود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی


روغن حیوانی دارای خواص بی شماری از جمله استخوان سازی ، کاهش غلظت خون ، کاهش چربی های زاید شکم ، شادابی و سفیدی پوست و سم زدایی از بدن است .

تغذیه سلول های عضله قلب از اسیدهای چربی است که تنها در روغن حیوانی به وفور یافت می شود . روغن حیوانی بهتر است به جای روغن نباتی و روغن مایع مصرف شود ، زیرا روغن نباتی یا روغن های هیدروژنه جامد سبب افزایش کلسترول و گلیسیرید شده و در عروق بدن و قلب رسوب می کند .

در ساختمان شیمیایى روغن هاى حیوانى اسیدهاى چرب کوتاه زنجیر بیشترى به کار رفته است ضمن اینکه اشباع شده هستند ، در حالى که روغن هاى گیاهى اسیدهاى چرب طولانى زنجیر غیراشباع بیشترى دارند . در فرهنگ ما روغن خوب را روغن حیوانی تلقی می کنند ، که از دیدگاه تغذیه ای هم روغنی خوب است که دارای باندهای غیراشباع و مایع باشد . این روغن در بدن بر تولید کلسترول بی تأثیر است یا تولید آن را کاهش می دهد .

در صورتی که با مصرف سایر روغن های جامد ، تولید کلسترول در بدن افزایش می یابد که از عواقب بد آن آگاه هستید . روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی نوعی روغن است که در بهترین نوع آن را در کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می شود . روغن حیوانی از نوعی کره محلی به دست می آید که از به هم زدن دوغ در مشک تهیه می شود .

ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک ، کره را از دوغ جدا می کنند . سپس کره را درون دیگ های بزرگ ریخته و به ملایمت حرارت می دهند .

در اثر حرارت ، آب کره تبخیر و روغن آن که چربی حیوانی است باقی می ماند . طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراك و چرای دام دارد . به دلیل چرای گله های گوسفند منطقه غرب ایران در مراتع پر علف ، این روغن از طعم و مزه خاصی که حاصل گیاهان معطر کوهی می باشد برخوردار است .

آخرین تحقیقات علمی دنیا نشان می دهد که اسید آراشیدونیک روغنهای حیوانی سبب افزایش HDL و کاهش LDL می شود . از نظر طب اسلامی وطب سنتی خواص روغن حیوانی بیشمار است .

از آن جمله می توان به استخوان سازی ، کاهش غلظت خون ، کاهش چربیهای زاید شکم ، شادابی ، سفیدی پوست و سمزدایی از بدن اشاره کرد . تغذیه ی سلولهای خود عضله ی قلب از اسیدهای چرب است که تنها در روغن حیوانی به وفور یافت میشود ، یکی از ارکان طول عمر وجوانی پایدار از نظر طب سنتی مصرف مداوم روغن حیوانی است .

روغن کرمانشاهی یا روغن حیوانی نوعی روغن است که در بهترین نوع آن را در کرمانشاه از شیر گاو و گوسفند به دست می آورند و در مقابل روغن نباتی به معنی مطلق روغن زرد نیز استعمال می شود . روغن حیوانی از نوعی کرهٔ محلی به دست می آید که از به هم زدن دوغ در مشک تهیه می شود .

ابتدا دوغ تهیه شده از ماست را درون مشک ریخته و پس از تکان دادن مشک ، کره را از دوغ جدا می کنند . سپس کره را درون دیگ های بزرگ ریخته و به ملایمت حرارت می دهند . در اثر حرارت ، آب کره تبخیر و روغن آن که چربی حیوانی است باقی می ماند .

طعم این روغن بستگی زیادی به نحوه خوراك و چرای دام دارد ( نیازمند منبع ) به دلیل چرای گله های گوسفند منطقه غرب ایران در مراتع پر علف ، این روغن از طعم و مزه خاصی که حاصل گیاهان معطر کوهی می باشد برخوردار است .

1 - میزان اسیدهای چرب ضروری موجود در روغن
2 - میزان چربی های غیر اشباع نسبت به چربی های اشباع در روغن ( یعنی اینکه چقدر برای قلب مفید است )
3 - تأثیر روغن بر کلسترول خون ( یعنی آیا کلسترول خون را افزایش می دهد یا کاهش ، مخصوصا در افراد دچار چربی خون بالا)
4 - سایر فواید روغن
5 - مزه آن
6 - وجود بقایای آفت کش ها در روغن در طی فرآیند آن
7 - تاثیر گذاری روش های فرآیند روی ارزش تغذیه ای روغن

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی :

برای تولید روغن حیوانی باید استانداردهای شماره 92- 2555 – 1416 رعایت شوند .


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی


کشورهای عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول ، کشورهایی با فرهنگ مشابه ایران می باشند نظیر کشورهای حوزه خلیج فارس ، ترکیه ، پاکستان ، افغانستان


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

• شرایط صادرات محصول

محدودیتی جهت صادرات محصول وجود ندارد ، اما در حال حاضر بیشتر تمرکز بر روی بازار داخلی می باشد ، که خواستار عرضه متنوع و بهتر محصول است .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی

• ویسکوز همراه با خشک کن
• شیشه شور و خشک کن
• پرکن
• زن
• دربند
• شیرینگ
• مخزن استیل همزن با سپراتور مخصوص
• مخزن روغن حیوانی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید و بسته بندی روغن حیوانی

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید و بسته بندی روغن حیوانی ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.