طرح توجیهی تولید شیره انگور سال 1400 + pdf + word + کامفار

Grape juice2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید شیره انگور سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید شیره انگور را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

شیره انگور به صورت خانگی و همچنین به صورت صنعتی تولید شده ، در کارخانجات نبات سازی ، شربت سازی و قند سازی کاربرد فراوانی دارد . از دیگر کاربرد های شیره انگور می توان به ، روکش دقیقا همانند مربا و مارمالاد جهت صبحانه ، روکش برای دسرها و بستنی ها ، در تولید سرکه و الکل با کیفیت بالا ، به عنوان رنگ دهنده جهت غذا و دارو اشاره نمود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی شیره انگور


انگور میوه ای است بهشتی که شامل ویتامین های B.A.C می باشد ، همچنین دارای مقداری منیزیم و کلسیم و آهن و فسفر پتاسیم و آلبومین است . امروزه در طب درمان های طبیعی از رژیم های مختلف انگوراستفاده می کنند . همچنین این میوه را برای درمان بیماری های یبوست وعوارض رماتیسم و کم خونی وحتی پیشگیری از سرطان سودمند می دانند .

انگور هم لاغر کننده است هم چاق کننده اگر در زمان صبح تا ظهر به صورت ناشتا خورده شود ، لاغر کننده است و اگر همراه غذا میل شود چاق کننده است . توجه داشته باشید وقتی انگور میل نمایید پشت سر آن آب میل نکنید زیرا باعث دل درد می شود .

یکی از خواص انگور صاف کننده و مولد خون بودن آن است انگور قند خون را تنظیم می کند . به علاوه انگور قرمز برای تصفیه خون و خونسازی از انگور سبز هم بهتر است البته افرادی که قند خون پایین دارند می توانند از انگور بهره زیادی ببرند ، بنابراین سعی کنید همیشه انگور داشته باشید چندبار در روز میل نمایید ، انگور یکی از میوه های ضد سرطان است و این به خاطر خواص ضدعفونی کنندگی آن است ، افرادی که در دوره نقاهت یک بیماری هستند ، یا بدنشان ضعف عمومی دارد و در نتیجه قدرت دفاعی بدن آنها کم می شود سعی کنند ، از انگور هویج سیب و هلو به مقدار زیادی استفاده کنند ، البته این میوه ها را با هم در آبمیوه گیری ریخته و آب میوه حاصل شده را جرعه جرعه در طول روز بنوشید .

خوب است بدانید انگور پتاسیم زیادی دارد ، که به جبران ضعف بدن کمک می کند و در کنترل فشار خون موثر است انگور و سیب هردو میوه بهشتی است که افراد مبتلا به ناراحتی قلبی و اعصاب می توانند آب آن را نیز در طی روز بنوشید . انگور برای سلامتی قلب ریه کلیه نافع است .

به علت داشتن املاح و مواد معدنی مواد سلولزی ملین و مدر بوده و برای مبتلایان به اوره بالای خون مناسب و سازگار است . این نکته را هم بدانید یبوست که عوارض آن بی اشتهایی نفخ و سردرد و تشنگی مفرط و بدبویی دهان است با خوردن آب انگور تازه برطرف می شود . یکی از محصولات انگور شیره آن است که از قدیم به صورت سنتی استحصال می شده است .

• معرفی محصول

شیره انگور ماده ای است که شربت مانند و غلیظ با گرانروری بالا که از آب انگور استحصال می شود با انجام عملیات تبخیر تغلیظ بر روی آب انگور شاهد عمل آورری شیره انگور هستیم .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی شیره انگور


این ماده هم به صورت خانگی و هم به صورت صنعتی تولید و در کارخانجات نبات سازی و شربت سازی و قند سازی کاربرد فراوانی دارد . شیره انگور را میتوان با شیر و سرشیر و خامه و ارده مخلوط کرد و به عنوان شکر عمدتاً در وعده غذایی صبحانه میل نمود و استفاده کرد .

موارد کاربرد و مصرف شیره انگور به طور خلاصه

• به عنوان روکش دقیقا همانند مربا و مارمالاد جهت صبحانه
• به عنوان روکش برای دسرها و بستنی ها
• شیرین کردن همراه با شیرتازه و انواع گوناگون از خامه و روغن کنجد
• جهت تولید سرکه و الکل با کیفیت بالا
• جهت تولید نوشیدنی های سالم و بهداشتی
• به عنوان رنگ دهنده جهت غذا و دارو
• به عنوان ماده ای در صنایع نانوایی شکلات و شیرینی پزی


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی شیره انگور


• شرایط واردات محصول

1- آب انگور به میزان400 تن در سال که غالب آن به صورت کنستانتره می باشد ، واردات دارد . عرضه آن در بازار فروش به صورت 55 الی65 درصد رقیق شده است .
2- شیره انگور واردات بسیار کمی به ایران دارد و اکثرا به صورت داخلی و قاچاق در بازار ایران وارد می گردد .

• شرایط صادرات محصول

صادرات شیره انگوردر سالهای گذشته طی کد تعرفه 10/2201 و10/2202 انجام شده است با توجه به اطلاعات اخذ شده از گمرک جمهوری اسلامی ایران شرایط صادرات محصولات سرکه ، شیره ، آب انگور به صورت زیر است :

این نوع محصولات زیر جزء محصولات غذایی می باشد که دارای استاندارد های سخت خوراکی در اروپا و آمریکا بوده و رعایت کردند . اینگونه استانداردها در بدو تولید دارای هزینه های زیادی می باشد لذا پیشنهاد می گردد در ابتدای تولید و با توجه به شرایط صادرات آسان و تعرفه ای گمرکی و هزینه حمل و نقل در ابتدا صادرات به کشورهایی که دارای تعرفه وارداتی آسان تری میباشند ، مدنظر قرار گیرند .

به عنوان مثال کشورهایی نظیر امارت متحده عربی و کویت از نظر قوانین و تعرفه های وارداتی جهت صادرات مناسب به نظر می رسند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی شیره انگور

شیره انگور امروزه به دو روش اصلی تهیه می شود :
1- شیره سنتی
2- شیره صنعتی

• روش سنتی تهیه شیره انگور

بعد از شستن انگور ها آنها را له کرده و آبشان را میگیرند سپس خاک سفید را به آن اضافه می کنند . اما خاک سفید چیست؟

خاک سفید خاکی است که با ترکیب بالای املاح معدنی که در عطاری ها فروخته می شود این نوع خاک در روستاهای اطراف ملایر استان همدان به وفور یافت می شود . خاک سفید را معمولا زیر آفتاب یا روی بخاری حرارت میدهند .

سپس به آب انگور اضافه می کنند ، چون خاک حرارت ندیده است ، باعث گل آلوده شدن آب انگور میشوند و ضمن ممکن است اگر خاک سفید را به آن اضافه نکنند در موقع جوشاندن ترش می شود یا به عبارتی نجس می شود .

آب انگور که به آن خاک سفید اضافه کرده اند را یک شب نگه میدارند سپس به وسیله پارچه های مخصوص ، آن را صاف کرده و خاک را از آن جدا می کنند . بعد آب انگور جداشده از خاک را بعد از 2 ساعت میجوشانند . تولید کنندگان شیره سنتی معتقدند اگر آب انگور جدا شده از خاک سفید را از اول در ظرف های بزرگ رویی بریزند و بجوشانند آب انگور زودتر قوام می آید و زودتر به مرحله کشدار شدن میرسد .

در حالیکه رنگ قهوه ای روشن و شفاف خواهد شد اما اگر آب انگور جدا شده از خاک سفید را از اول در دیگ های مسی بریزند و در آنها بجوشانند زمان بیشتری طول میکشد تا آب انگور قوام بیاید و کشدار شود و در نتیجه به خاطر جوشیدن زیاد تیره رنگ است و محصول نهایی هم سفت تر خواهد بود .

• روش تولید آب انگور

در این طرح انگور دریافتی پس از شستشو وارد دستگاه دانه کن شده و از خوشه جدا می شود سپس انگور خالص به وسیله نوار نقاله به قسمت خرد کن هدایت شده و با عبور از فیلتر پرس و آب و تفاله انگور از هم جدا شده و برای همگن سازی به هموژنایزر رفته و هموژنیزه می گردد و آماده بسته بندی می شود .

پس از بسته بندی در بسته های 250 گرمی وارد تونل پاستوریزه شده و پس از پاستوریزاسیون عبور از جت پرینتر به قسمت بسته بندی هدایت شده و عازم انبار و سپس بازار می گردد .

• روش تولید شیره انگور

خط تولید شیره انگور وآب انگور تا مرحله فیلتر پرس مشترک است پس از جدا کردن تفاله آب انگور حاصله توسط پمپ جهت پخت به دیگ پخت تحت خلاء برده شده و در این قسمت عملیات پخت و تغلیظ روی شیره انگور انجام و بسته بندی می شود سپس به قسمت پر کن هدایت شده و در بسته های پیش بینی شده بسته بندی می گردند و در کارتن های مخصوص چیده شده و به انبار منتقل می گردد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی شیره انگور

• ماشین شستشو دهنده
• ماشین جدا کننده
• ماشین برش زن
• ماشین خرد کننده
• پالپر و بلاچر
• سیستم حمل نقاله ای
• بخش آماده سازی و انجام فرایند
• پاستوریزاسیون وبسته بندی
• لوله و اتصالات
• سیستم تصفیه آب
• دیگ بخار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید شیره انگور

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی شیره انگور ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.