جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید شبه قیر از زباله شهری سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Pineapple juice

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید و بسته بندی انواع آبمیوه شامل آب انگور و آناناس سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید و بسته بندی انواع آبمیوه شامل آب انگور و آناناس را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آب میوه ها از نظر اجرا یا عدم اجرای فرآیند شفاف سازی به دو نوع زلال ( شفاف شده ) ، كدر ( پالپ شده ) و از نظر میزان میوه طبیعی محتوی ( آب میوه و یا پالپ ) به سه گروه آب میوه ، نكتار میوه و شربت میوه تقسیم می گردد . آب میوه به طور مستقیم برای نوشیدن مورد مصرف قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس


آب میوه ها از نظر اجرا یا عدم اجرای فرآیند شفاف سازی به دو نوع زلال ( شفاف شده ) ، كدر ( پالپ شده ) و از نظر میزان میوه طبیعی محتوی ( آب میوه و یا پالپ ) به سه گروه آب میوه ، نكتار میوه و شربت میوه تقسیم می گردد.

میزان میوه طبیعی محتوی در گروه آب میوه ها 100% در گروه نكتار بسته به نوع میوه بین 25% تا 50% و در گروه شربت میوه بین 6% تا 30% متغیر می باشد .

فاكتورهایی كه برای طبقه بندی و تعریف بكارگرفته می شود ؛ متفاوت بوده و این تفاوت تا به امروز به وضوح مشخص نشده است . بدین سبب به نوشابه های شفاف ، آب میوه و به نوشابه های كدر ، نكتار گفته می شود . مشخص است كه بعضی از میوه ها مانند سیب ، انگور و آلبالو ، بسته به ویژگی طبیعی میوه و عادات مصرف به صورت شفاف و بعضی دیگر مانند هلو ، زرد آلو و پرتقال به صورت كدر مورد فرآیند قرار می گیرند .

علیرغم كدر بودن ، از پرتقال آب میوه ، نكتار و شربت میوه نیز تهیه می شود . به صرف كدر بودن ، اطلاق كلمه نكتار در مورد تمامی آنها صحیح نبوده و سبب اشتباه می گردد . همچنین با وجود شفاف بودن از آلبالو ، علاوه بر آب میوه ، نكتار و شربت میوه نیز تهیه می شود . بنابراین اطلاق كلمه آب میوه به صرف شفاف بودن آنها در مورد تمامی شان درست نیست .

تفاوت بین آب میوه های شفاف و نوشابه های حاصل از آن با سایر نوشابه ها ، اجرای عمل پرس كردن و فرآیند شفاف سازی می باشد . پس از عمل شفاف سازی ، آب میوه معمولا ًتغلیظ می گردد . هنگام رقیق كردن كنسانتره با توجه به میزان آب اضافه شده ، آب میوه ، نكتار و یا شربت بدست می آید . در مورد نكتار و شربت میوه اكثراً شكر و اسید نیز اضافه می گردد .

آب میوه به طور مستقیم برای نوشیدن مورد مصرف قرار می گیرد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس


Juice 14

از آنجایی كه هر محصولی برای حضور در بازار باید از یكسری استاندارد ها و قواعد پیروی كند ؛ لذا آب میوه نیز دارای خصوصیات و استانداردهایی می باشد ، كه با بررسی های انجام شده در سایت موسسه استاندارد در مورد استانداردهای مربوط به آب میوه اطلاعات ذیل به دست آمد :

• استاندارد ملی ایران به شماره 117 كه مربوط به ویژگی های لیمو ترش می باشد .
• استاندارد ملی ایران به شماره 365 كه مربوط به ویژگی های آب سیب می باشد .
• استاندارد ملی ایران به شماره 507 كه مربوط به ویژگی های آب پرتقال می باشد .
• استاندارد ملی ایران به شماره 1112 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون گوجه فرنگی می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 1634 كه مربوط به ویژگی های آب انگور می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2614 كه مربوط به ویژگی های آب گریپ فروت طبیعی می باشد .
• استاندارد ملی ایران به شماره 2615 كه مربوط به آب انگور تغلیظ شده (كنسانتره) می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2616 كه مربوط به ویژگی های آب انار می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2685 كه مربوط به روشهای آزمون آب میوه جات می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2687 كه مربوط به ویژگی های آب سیب تغلیظ شده می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2735 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون شربت پرتقال می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2736 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون شربت لیمو می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 2926 كه مربوط به ویژگی های قوطیهای فلزی بسته بندی آب میوه می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 3032 كه مربوط به ویژگی های آب آلبالو می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 3191 كه مربوط به كیسه های پلاستیكی بسته بندی آب میوه می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 3414 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون آب میوه و فرآورده های آن می باشد .
• استاندارد ملی ایران به شماره 3687 كه مربوط به ویژگی های آب میوه مخلوط می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 4083 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون پرتقال تغلیظ شده ( كنسانتره ) می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 4308 كه مربوط به روش های اندازه گیری دی اكسید گوگرد در آب میوه و سبزی ها می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 4656 كه مربوط به كاربرد آنزیم های خوراكی مجاز در آب میوه و كنسانتره می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 5181 كه مربوط به اندازه گیری اسیدهای لاكتیك، L - و D –در آب میوه می باشد.
•استاندارد ملی ایران به شماره 5514 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون آب گلابی می باشد.
•استاندارد ملی ایران به شماره 5528 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون آب آلبالو تغلیظ شده ( كنسانتره ) می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 5638 كه مربوط به اندازه گیری اسید مالیك در آب میوه و سبزی می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 5641 كه مربوط به اندازه گیری اسید مالیك در آب میوه و فرآورده های آن می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 5662 كه مربوط به ویژگی ها ، نمونه برداری و روش های آزمون آب انار می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 6169 كه مربوط به اندازه گیری اسید لاكتیك در آب میوه و فرآورده های آن می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 6268 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون آب میوه گریپ فروت تغلیظ شده می باشد.
• استاندارد ملی ایران به شماره 7950 كه مربوط به ویژگی ها و روش های آزمون آب نارنگی تغلیظ شده ( ستبر ) می باشد.


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس


آمریكا بزرگترین مصرف كننده آب میوه در جهان است و كشورهای سوئیس و آلمان در رتبه های بعدی قرار دارند. آمریكا خود بزرگترین تولید كننده آب میوه نیز می باشد و كشورهای چین و آلمان نیز جزو تولید كنندگان عمده این محصول می باشند . در مورد مصرف این كالا باید گفت تمامی كشورها با توجه به میزان جمعیت خود به عنوان مصرف كنندگان بالقوه این محصول به شمار می روند .

البته آب میوه های ایرانی با توجه به شرایط صادرات و هزینه های حمل و نقل عمدتاً به كشورهای عربی حوزه خلیج فارس و همسایه های كشورمان صادر می شوند . كشورهای مختلفی با توجه به میزان تولیدات كشاورزی و میوه جات در تولید انواع آب میوه فعالیت دارند و از جمله بزرگترین تولید كنندگان و در عین حال مصرف كنندگان این محصولات كشور آمریكاست .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس


مطابق بخشنامه شماره 84/2/19869 مورخ 23/12/84 وزرات بازرگانی در خصوص ابلاغ فهرست اصلاح شده كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری واردات ، واردكنندگان كالاهای مشمول مقررات استاندارد اجباری ملزم به رعایت قوانین مربوطه بوده و چنانچه الزامات قانونی را مراعات ننمایند ؛ علاوه بر آن كه خود به عنوان مصرف كننده در جامعه از آن زیان خواهند دید ؛ بلكه براساس مواد 14، 12، 11، 9 قانون اصلاح قوانین مقررات موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران تحت پیگرد قانونی قرار خواهند گرفت .

گمرك ایران در ارتباط با فرآورده هائی كه اجرای استاندارد آنها اجباری اعلام گردیده - برطبق قانون آئین نامه اجرائی قانون مقررات صادرات و واردات - از ورود كالاهای فاقد گواهینامه انطباق از موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران جلوگیری به عمل می آورد . انواع آب میوه ، نكتار و كنسانتره مشمول این بخشنامه می شود .

مطابق بخشنامه شماره 1156/86/ك/ف مورخ 14/05/86 وزرات بازرگانی در خصوص اعلام قیمت پایه صادراتی انواع آب میوه ، مطابق جلسه 5/8/86 كمیته دائمی قیمت گذاری كالاهای صادراتی ، قیمت پایه صادراتی انواع آب میوه در قوطی های فلزی تا 240 میلی لیتر با درب ایزی اپن از قرار هر بطری 24/0 تعیین گردید .

همچنین مطابق جدول ضریب حمایت از كالاهای صادراتی برای توسعه و نفوذ در بازارهای هدف سال 86 ضریب حمایت از آبمیوه و كنسانتره معادل 3 درصد تعیین شده است . همچنین باید مد نظر داشت كه آب میوه جزو محصولات غذایی می باشد كه دارای استانداردهای سخت خوراكی در اروپا و آمریكا می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس


امروزه آب میوه ها به عنوان یكی از پر مصرف ترین نوشیدنی ها در تمام جهان مورد استفاده قرار می گیرند . بدلیل همین كاربرد وسیع ، می توان به آن به عنوان یك محصول استراتژیك نگاه كرد . لذا رسیدن به خودكفایی در تولید این محصول با تكیه بر توانایی های كشور در رشد و پرورش انواع میوه جات باید مورد توجه قرار گیرد .


فرایند تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس

Juice 12

برای تولید آب میوه ، نكتار و شربت میوه ، ابتدا میوه را به كنسانتره تبدیل كرده و سپس از كنسانتره محصولات مورد نظر را بدست می آورند . علت تبدیل آب میوه به كنسانتره و مجدداً تبدیل آن به آب میوه هایی كه در دسترس مصرف كننده قرار می گیرد ؛ سهولت نگهداری كنسانتره بدلیل حجم كمتر نسبت به آب میوه می باشد.

در طرح حاضر ، واحد تولیدی كنسانتره میوه و قوطی را از طریق برون سپاریF1 بسته بندی انواع بسته بندی از لحاظ جنس بسته ها عبارتند از : ظروف شیشه ای ، ظروف فلزی ( قوطی آلومینیومی و آهنی ) ، ظروف كارتنی ( تتراپك ) ، كیسه های آلومینیومی مجوف ( دوی پك و چییر پك ) ، بطری پلاستیكی ( Pet )

در كشورما بیشترین سهم بازار مربوط به بسته بندی های آلومینیومی قابل انعطاف یا دو پك است ، كه در حجم های تك نفره در بازار با نام های تجاری كارخانه های متعدد موجود است ، كه در سال های اخیر حضور محصولات جایگزین با بسته بندی قوطی روبه رشد است . ظروف تتراپك بیشترین سهم بازار جهانی را به خود اختصاص داده اند .

به تازگی استفاده از ظروف تتراپك در دار با اشكال متنوع برای بسته بندی و عرضه انواع آب میوه ، رشد چشم گیری داشته اند . یكی از ویژگی های عمده این نوع بسته بندی ، انعطاف پذیری آن به شكل دلخواه تولید كننده است . فرآیند تولید این محصولات به گونه ای است ، كه نیازی به پركردن آب میوه به صورت داغ و استفاده از بسته بندی های مقاوم به حرارت نیست .

این موضوع به حفظ ارزش غذایی و ماندگاری مناسب انواع آب میوه منجر می شود. امروزه بیشتر محصولات غذایی به صورت كنسرو شده و در قوطی عرضه می شود . سهولت استفاده و ماندگاری زیاد ، از عوامل مهم در استفاده از قوطی است ؛ به طوری كه در كشورهای صنعتی دنیا مصرف انواع خوراكی ها و نوشیدنی ها در بسته بندی قوطی رایج است . قابلیت بازیافت قوطی نیز از مهم ترین ویژگی های قوطی های فلزی است .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آبمیوه | آب انگور و آناناس

Juice 15

• ژنراتور بخار
• آماده سازی میوه
• پاستوریزاسیون و بسته بندی
• كنترل كیفیت و آزمایشگاه

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آبمیوه | آب انگور و آب آناناس


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool