جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع شیمیاییطرح توجیهی تولید روغن موتور و گریس سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Baby food from fruit

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

غذای کودک یكی از مهترین عوامل رشد و ساختار بدنی و فكری کودک می باشد ، بنابراین باید از مواد مغذی مانند میوه ، شیر سویا و .... تولید شود .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


غذای کودک یكی از مهترین عوامل رشد و ساختار بدنی و فكری کودک می باشد . در این گزارش به بررسی در زمینه تغذیه کودک می پردازیم . ما در این مطالعه با توجه به اینکه در ایران مرسوم ترین نوع غذای کودک مورد استفاده خانواده ها انواع شیر سویا و میوه است ، که در اینجا یکی از انواع جدید شیر مورد استفاده کودک به نام شیر سویا را مورد بررسی قرار می دهیم .

غذای کودک : (کد محصول = 1549201)
شیر سویا : ( کد محصول = 15141312)

غذای کودک در بازار جهانی به طور کلی به صورت زیر طبقه بندی می شود :

• انواع شیر ( شیر خشک ، شیر سویا و ... )
• وعده های غذایی ( کنسروی ، سرد و ... )
• غذاهایی که کودک با دست خودش می خورد ( بیسکویت بچه ، نان برنج و ... )
• نوشیدنی ها ( عصاره ها ، آماده برای سرو و ... )

از بین چهار گروه ذکر شده دو گروه اول هر کدام حدود 45 درصد بازار فروش را به خود اختصاص می دهند و دو گروه آخر هر کدام حدود 5 درصد را شامل می شوند .

ما در این مطالعه با توجه به اینکه در ایران مرسوم ترین نوع غذای کودک مورد استفاده خانواده ها انواع شیر است ، یکی از انواع جدید شیر مود استفاده کودک به نام شیر سویا را مورد بررسی قرار می دهیم .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


غذای کودک شامل کلیه مواد غذایی و مکمل های غذایی می شود ، که از دوره شیر خوارگی تا 2 سالگی به کودکان داده می شود . هر نوع از غذای کودک در دوره سنی خاصی به کودک داده می شود و حاوی مقادیری از مواد مغذی و ویتامین های مختلف است که برای رشد کودک مورد نیاز است .

غذاهای کودک بصورت ترکیبی از اجزای گروه های غذایی اصلی تهیه می شوند . ( مانند : گوشت ، ماهی ، گوشت مرغ ، غلات ، لبنیات ، میوه ها و سبزیجات ) . در اکثر موارد مواقع اجزای سازنده غذاهای کودک با آنچه برای بزرگسالان بکار می روند تفاوتی ندارند .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


پودر شیر - محاسبه پروتئین سویا و نخود فرنگی به روش ( SDS-CE) : BS ISO 17129
پودر شیر - محاسبه پروتئین سویا و نخود فرنگی به روش ( SDS-CE) : ISO 17129
شیر و فرآورده های شیر - محاسبه پروتئین سویا و نخود فرنگی به روش ( SDS-CE ) : ISO FDIS 17129
شیر و فرآورده های شیر - محاسبه پروتئین سویا و نخود فرنگی به روش ( SDS-CE ) : ISO 17129 FRENCH


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


ایالات متحده آمریكا بزرگترین تولید كننده سویا می باشد و تقریبا دو سوم محصول كل دنیا را تولید می كند . لذا به دلیل داشتن پتانسیل بسیار بالا در تامین مواد اولیه بزرگترین تولید کننده شیر سویا نیز می باشد .

میوه از چین به نقاط دیگر دنیا راه یافته است و بطور وحشی در آن كشور وجود دارد .

سویا در حدود 3500 نوع مختلف دارد كه هر كدام آب و هوای مخصوصی را می خواهد . لذا انواع مختلف آن در نقاط مختلف جهان رشد می کنند.


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


غذای کودک جزء محصولات غذایی می باشد ، که دارای استاندارهای سخت خوراکی در اروپا و آمریکا بوده و رعایت کردن اینگونه استاندارها در بدو تولید دارای هزینه زیادی می باشد ، لذا پیشنهاد می شود در ابتدای تولید ، با توجه به شرایط صادرات آسان و تعرفه ای گمرکی و هزینه حمل و نقل در ابتدا صادرات به کشورهایی که شرایط واردات آسان تری دارند مد نظر قرار گیرد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا


تمام خانواده ها در برهه های مختلف زمانی از غذای کودک استفاده می کنند و این نشان از کابرد بسیار گسترده آن در سطح جامعه می باشد و چنانچه انواع با کیفیت آن به اندازه نیاز در بازار موجود نباشد ، می تواند مردم را با مشکلات زیادی روبرو کند . لذا توجه به تامین انواع مرغوب آن و به اندازه مورد نیاز برای سلامت یک نسل از جامعه بسیار پر اهمیت است و چنانچه در این مورد سهل انگاری شود ، مشکلات زیادی را برای سلامت جامعه در آینده در پی خواهد داشت .

به علاوه شیر سویا هم با توجه به خواص مخصوص آن در تامین سلامت کودک بسیار موثر است و با توجه به توجه جهانی به این محصول در صورت تولید انواع مرغوب آن امکان رقابت با انواع جهانی نیز وجود دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا

1- انتخاب واریته : دانه هایی که انتخاب می شوند باید از لحاظ طعم ، رنگ و بوی محصول مطلوب باشد .

2- پوست گیری : شیر سویا را می توان از لوبیای پوست گیری شده یا نشده تهیه نمود . پوست گیری خشک توسط پیش گرم کردن لوبیاها برای 10 دقیقه ، خنک کردن و سپس عبور از یک آسیاب پره ای یا سنگی و در نهایت جدا کردن پوست توسط عبور از یک سپراتور صورت می گیرد .

3- خیساندن : عمل خیساندن در بیشتر روش های تجاری به مدت 16 ساعت یا تا حدود دو برابر شدن وزن اولیه صورت می گیرد . حذف الیگوساکاریدها در هنگام خیساندن سبب پراکندگی و تعلیق پذیری بهتر مواد جامد در مدت استخراج ، افزایش راندمان و کاهش زمان پخت می شود .

4- خرد کردن : لوبیای خیس خورده را می توان با آب سرد یا گرم خرد کرد .

5- تنظیم میزان آب : یک عامل مهم در تعیین کیفیت و کمیت شیر سویا و غلظت آن می باشد ، که وابسته به مقدار آب اضافه شده در واحد وزن دانه سویای خشک است . در عملیات تجاری نسبت آب به سویا 10 به 1 است .

6- پختن : برای دستیابی به ارزش غذایی و طعم مطلوب توصیه می شود ، که دوغ آب سویا را در 100 درجه سانتیگراد برای مدت 30 دقیقه جهت غیر فعال کردن 90 درصد ممانعت کننده تریپسین جوشاند .

7- استخراج شیر سویا : شیر سویا را می توان از دوغ آب قبل یا بعد از پختن به صورت گرم یا سرد استخراج کرد و گزارش شده ، که محدوده درجه حرارت استخراج بین 4 تا 80 درجه سانتیگراد بالاترین راندمان شیر را از لحاظ مقدار مواد جامد به وجود می آورد .

8- شستن تفاله شیر سویا : بیش از 25 تا 30 درصد کل پروتئین دانه سویا را می توان توسط استخراج دوباره بازیافت نمود .

9- فرمولاسیون : یکی از نکات قابل توجه برای پذیرش همه جانبه شیر سویا نوع فرمولاسیون و مقادیر مناسب آنها مطابق ذائقه عمومی است . از روغن تصفیه شده سویا برای افزایش کالری و سفیدی شیر سویا نیز می توان استفاده کرد .

10- غنی سازی : شیر سویا را می توان با ویتامین ها ، مواد معدنی و اسیدهای آمینه برای کودکان و همچنین مصرف عموم مردم غنی کرد . در بین اینها کلسیم ، ویتامین B12 و متیونین کاربرد بیشتری دارد .

11- هموژنیزاسیون : هموژنیزه کردن سبب ایجاد حالت خامه ای بهتر ، غلظت یکنواخت تر ، ثبات بیشتر و افزایش قابلیت هضم می شود .

12- پاستوریزاسیون و استریلیزاسیون : پاستوریزاسیون جزئی از تکنیک استریلیزاسیون است و از بین بردن کامل میکروب های پاتوژن ، کاهش بار میکروبی و بهبود کیفیت نگهداری شیر سویا می شود . استریل کردن نیز در درجه حرارت بالایی انجام می گیرد و کلیه باکتری ها و اسپورها را از بین می برد .

13- بسته بندی : شیر سویا را نیز می توان بطور مستقیم بدون بسته بندی ارائه کرد و یا در ظروف متنوعی این کار را انجام داد .

14- طعم شیر سویا : پذیرش طعم شیر سویا بر اساس افزودنی ها ، فرهنگ مردم و الگوی غذایی متفاوت است . آنزیم لیپوکسی ژناز در سویا عامل اصلی ایجاد طعم لوبیایی در شیر سویا می باشد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا

• واحد آماده سازی مواد اولیه
• سیستم ژنراتور ها
• واحد فرآوری شیر سویا
• پمپ شیر
• فن
• میز پرس

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید غذای کودک از شیر سویا

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید غذای کودک از میوه

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید غذای کودک از میوه و شیر سویا ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی ::


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool