جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع غذاییطرح توجیهی تولید و بسته بندی کمپوت میوه سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Poultry vaccine

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید واکسن طیور سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید واکسن طیور را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

امروزه واكسن جزیی جدایی ناپذیر از فرآیند پرورش طیور محسوب می شود . با توجه به گسترش روزافزون پرورش طیور در نقاط مختلف كشور ، نیاز به مصرف واكسن ها به منظور افزایش میزان تولید ضروری به نظر می رسد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واکسن طیور


یكی از بهترین روش های جلوگیری از بیماری های عفونی ، استفاده از واكسن است . مصرف واكسن چه در انسان و چه در حیوانات ، موجب ایجاد ایمنی نسبت به بیماری باكتریایی یا ویروسی شده و نرخ مرگ و میر را به میزان قابل توجهی كاهش می دهد. امروزه استفاده از واكسن جزیی جدایی ناپذیر از فرآیند پرورش طیور محسوب می شود .

واكسن های طیور معمولا بر علیه بیماری هایی استفاده می شوند ، كه یا با علایم كلینیكی همراه است ( علایم بیماری یا مرگ و میر ) و یا علایم تحت كلینیكی ( كاهش تولید گوشت یا تخم ) ایجاد می نمایند . واكسن های طیور متنوعی در سطح آزمایشگاهی وجود دارند ، اما بسیاری از آنها فاقد مجوز لازم برای مصرف در سطح پرورش طیور می باشند .

از نظر نوع ماده موثره می توان واكسن های طیور را به چهار دسته تقسیم كرد.

واكسن زنده :

این واكسن ها از باكتری ، ویروس یا انگل زنده تضعیف شده تشكیل می شوند. گاهی سویه های ویژه ای از میكروب ها به صورت طبیعی یافت می شوند ، كه می توان از آن به عنوان واكسن استفاده نمود . با این حال روش رایج تولید ، استفاده از كشت های سلولی یا كشت در تخم مرغ است .

ویژگی سودمند این دسته از واكسن ها ، تكثیر در میزبان و انتقال به سایر افراد بوده ، كه منجر به گسترش ایمنی در طیور خواهد شد . از طرفی می توان این واكسن ها را به صورت تجویز عمده در آب آشامیدنی یا قطرات آئروسل مورد استفاده قرار داد.

واكسن غیر زنده :

همانگونه كه از نام این گروه بر می آید ، میكروب های موجود در واكسن فاقد فعالیت بیولوژیكی هستند . برای تهیه این واكسن ها ، میكروب مورد نظر در آزمایشگاه رشد یافته و نهایتا توسط مواد شیمیایی غیرفعال می شود .

واكسن های غیر زنده قادر به رشد در طیور نبوده و برای ایجاد ایمنی نیازمند یاور ( Adjuvant )است . این واكسن ها به دلیل نیاز به حجم بالای آنتی ژن ، معمولا گرانتر از انواع زنده تمام می شوند .

واكسن نوتركیب :

این واكسن ها را باید زیرگروهی از واكسن های زنده به حساب آورد . توالی های DNA مربوط به میكروب بیماریزا ، وارد هسته ارگانیسم غیر بیماریزای دیگری می شود . ارگانیسم نوتركیب حاصل در بدن طیور تكثیر نموده و موجب ایجاد ایمنی می شود . ساخت واكسن نوتركیب پیچیده بوده و نیازمند دانش فنی است.

واكسن های اسید نكلئیك :

این گروه نیز زیرگروهی از واكسن های غیر زنده به حساب می آید . در این واكسن ها به جای میكروب كامل فقط ملكول DNA میكروب بیماریزا به طیور تزریق می شود .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واکسن طیور


همانگونه كه گفته شد ، امروزه واكسن جزیی جدایی ناپذیر از فرآیند پرورش طیور محسوب می شود . با توجه به گسترش روزافزون پرورش طیور در نقاط مختلف كشور ، نیاز به مصرف واكسن ها به منظور افزایش میزان تولید ضروری به نظر می رسد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید واکسن طیور


اسامی استانداردهای ملی تدوین شده برای واكسن طیور عبارتند از :
• باقی مانده داروهای دامی - واژه نامه : 5591 - ISIRI
• آیین كار كنترل استفاده از داروهای دامی : 5592 - ISIRI
• روش نمونه برداری برای كنترل باقیمانده داروهای دامی در ماهی ، شیر، تخم مرغ و فرآورده های آن ها : 5658-3 - ISIRI


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واکسن طیور


از جمله مهمترین كشورهای تولید كننده واكسن ، می توان به ایالات متحده ، انگلستان ، هلند ، فرانسه ، روسیه ، ایتالیا ، استرالیا و اسپانیا اشاره نمود . با این حال كشورهای آسیایی همچون هند ، چین و مالزی از جمله تولید كنندگان عمده واكسن طیور محسوب می شوند .

علاوه بر این كه كشورهای تولید كننده واكسن خود از مصرف كنندگان عمده محسوب می شوند ، سایر كشورها نیز در زمره مصرف كنندگان واكسن های طیور به شمار می آیند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واکسن طیور


حقوق پایه طبق ماده 2 اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران، شامل حقوق گمركی، مالیات، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی است. حقوق ورودی برای سایر واكسن های دامپزشكی معادل 4 درصد می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واکسن طیور


واكسن ها هر چند در جهت پیشگیری از بیماری ها مورد استفاده قرار می گیرند ، اما بدون شك یك كالای استراتژیك درمانی به حساب می آیند . این در حالی است كه تولید واكسن هرچند كه از دانش بیوتكنولوژیكی سود می برد ، فرآیند پیچیده ای محسوب نشده و در كشور امكان تولید آن وجود دارد .

با توجه به این كه حجم عمده ای از واكسن های طیور سالانه از خارج از ایران وارد می شود ، بومی سازی تولید این كالا با توجه به نیروی كار ارزان تر موجب تولید محصول قابل رقابت با انواع وارداتی خواهد شد. در ضمن استفاده از سوی های بومی ایران برای تولید واكسن طیور ، درصد موفقیت در ایمن سازی گله ها را افزایش خواهد داد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید واکسن طیور

از آنجایی كه واكسن ها به دو شكل زنده و غیر زنده مورد استفاده قرار می گیرند ، روند تولید نیز متفاوت خواهد بود . به طور كلی فرآیند تولید واكسن طیور ، شامل مراحل زیر می باشد .

الف - كشت یا افزایش ماده تلقیح
ب - جداسازی و خالص سازی ماده تلقیح
ج – پردازش ماده تلقیح


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید واکسن طیور

• هود كشت سلولی
• انكوباتور معمولی
• انكوباتور CO2
• شیكر
• انكوباتور
• فرمانتور آزمایشگاهی
• اتوكلاو
• ظروف شیشه ای
• ظروف پلاستیكی
• ترازوی دیجیتال
• سانتریفوژ لوله ای
• سانتریفوژ یخچالدار آون
• دستگاه بسته بندی فیلتر و پمپ
• اسپكتروفتومتر
• دستگاه PCR معمولی
• دستگاه Real Time
• دستگاهPCR

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید واکسن طیور

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید واکسن طیور ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool