جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع کشاورزی و دامپروریطرح توجیهی تولید کود شیمیایی | نوع ماکرو و میکرو سال 1400 + pdf + word
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Blood powder

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

از آنجایی كه منابع گیاهی و حیوانی به تنهایی نیاز دام را تامین نمیكنند ، غالباً از انواع مكمل های افزودنی در خوراك دام استفاده می شود . وجود میزان فراوان پروتئین در خون باعث شده است تا پودر خون به عنوان یك منبع غنی پروئین مطرح شود . پودر خون به طور متوسط منبع غنی از آمینو اسیدهایی همچون لیزین و آرگنین، متیونین، سیستین و لوسین به حساب می آید .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


اصولاً به ماده ای كه حیوان بتواند پس از خوردن آن را هضم و جذب كند ، خوراك دام اطلاق می شود . اما مواد غذایی مختلف از لحاظ ماده مغذی با یكدیگر متفاوت هستند و به همین جهت ، در نگهداری و پرورش دام و طیور ، اطلاعات كافی درباره نیازمندی های غذایی آن ها و همچنین توجه به جنبه اقتصادی آن ، بسیار مهم است .

به طور كلی خوراك دام مخلوط همگنی از مواد مغذی ، شامل كربوهیدرات ها ، انواع پروتئین ، مواد معدنی و ویتامین ها است . اما از آنجایی كه منابع گیاهی و حیوانی به تنهایی نیاز دام را تامین نمی كنند ، غالباً از انواع مكمل های افزودنی در خوراك دام استفاده می شود . وجود میزان فراوان پروتئین در خون باعث شده است ، تا پودر خون به عنوان یك منبع غنی پروئین مطرح شود .

پودر خون به طور متوسط محتوی 850 - 650 گرم در كیلوگرم ، از انواع پروتئین ها است و منبع غنی از آمینو اسیدهایی همچون لیزین و آرگنین ، متیونین ، سیستین و لوسین به حساب می آید .

اما میزان ایزولوسین در آن بسیار پایین بوده و نیز مقدار گلیسین در آن كمتر از پودر ماهی و پودر استخوان می باشد . این مشخصات باعث شده است تا از پودرخون به عنوان مكمل پروتئینی در خوراك دام و طیور استفاده شود . پودر خون به دو نوع دامی و طیوری تقسیم بندی می شود . تفاوت این دو نوع در میزان پروتئین آنهاست ( نوع دامی دارای 80 درصد پروتئین و نوع طیوری دارای 68 درصد پروتئین است) .

خون از دو بخش اصلی پلاسما خون و بخش چگال ( شامل گلبول های قرمز ) تشكیل شده است . پلاسما مخلوطی از آب ، قند ، چربی ، پروتئین و نمك های سدیم و پتاسیم و همچنین بسیاری از مواد شیمیایی دیگر است ، كه به لخته شدن خون كمك می كنند . 55 درصد خون را می توان به عنوان پلاسما جداسازی كرد و 91 درصد پلاسما را آب تشكیل داده است .

بخش چگال خون از پروتئنی به نام هموگلوبین تشكیل شده است ، كه عامل اصلی رنگ قرمز خون است . بیشتر پروتئین در بخش چگال خون قرار دارد .

رنگ پودر خون از قرمز تا قهوهای تیره بسته به نوع خون مورد استفاده و فرآیند تولید ، متغیر است . پودر خون دارای بوی خاصی است ، كه چندان دلخواه حیوانات نیست و بنابراین لازم است كه دام را طی یك دوره جند ماهه به خوردن آن عادت داد . اندازه ذرات این محصول باید مطابق استاندارد ملی ایران به گون های باشد كه از مش 2/8 میلی متر عبور كند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


پروتئین ها به عنوان دسته مهمی از مواد مغذی ، مورد نیاز خوراك دام و طیور هستند . استفاده از منابع گیاهی همچون كنجاله سویا و دانه های روغنی ، یكی از روش های تامین پروتئین در خوراك دام است . اما استفاده از منابع حیوانی در مقایسه با منابع گیاهی ، از این جهت كه در منابع گیاهی اكثراً از یك اسید آمینه فقیرند ، ترجیح داده می شود .

البته پودرخون پس از پودرماهی ، دومین جایگاه را از لحاظ میزان مصرف داراست . در حال حاضر از پودر خون در صنعت مرغداری كه دومین صنعت كشور محسوب می شود ، استفاده می شود و تا 2 درصد از خوراك مرغ گوشتی را در بر می گیرد . استفاده بیش از 5-6 درصد از این ماده در خوراك دام از آن جهت ، كه دام تمایلی به خوردن آن نشان نمی دهد ، توصیه نمی گردد .

در پرورش مرغ ، پودرخون در مقایسه با منابع گیاهی پروتئین از ارزش بیولوژیكی بالاتری برخوردار است ، زیرا غالباً منابع گیاهی از دو آمینو اسید ضروری لیزین و متیونین ضعیف هستند ، در حالی كه این دو آمینو اسید در پودر خون به وفور یافت می شود . بنابراین استفاده 1-4 درصدی از پودر خون در غذای مرغ پرورشی می تواند موجب بهبود رشد مرغ شود .

از پودرخون در كشاورزی و تغذیه خاك نیز استفاده می شود . به طور كلی استفاده از پودر خون به عنوان كود ارگانیك ( fertilizer Organic ) به دلیل وجود میزان بالای نیتروژن مربوط می شود . میزان نیتروژن در این محصول به حدی است ، كه گیاه در صورت استفاده بیش از حد آن می سوزد .

برای افزایش میزان جذب آن توسط گیاه ، پودرخون را در آب كاملاً حل كرده و به صورت كود مایع به استفاده می رسانند . از دیگر مزایای پودرخون آن است ، كه موجب انتقال بیماری های دام همچون جنون گاوی نمی شود و بنابراین می تواند جایگزین خوبی در مواقع خطر برای پودر گوشت محسوب شود .

پودر خون در مقایسه با محصولات مشابه ، دارای چربی كمتری است و این افزایش زمان ماندگاری و انبارداری آن را موجب می شود ، پودر خون همچنین بعضاً به منظور افزایش دلپذیری به غذای سگ و گربه اضافه می گردد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


• 3207 : ویژگی های بهداشتی و میكروبیولوژی مواد اولیه تهیه خوراك طیور و دام آماده
• 822 : خوراك دامو طیور و آبزیان ، پودر گوشت ، ویژگی ها و روش های آزمون
• 1366 : ویژگی های آرد خون
• 1321 : نمونه برداری آرد خون
• 321 : تعیین مقدار رطوبت
• 457 : تعیین مقدار پروتئین
•  332 : تعیین مقدار خاكستر
•  415 : تعیین مقدار چربی
• 520 : تعیین مقدار فیبر خام
• 2755 : تعیین مقدار نمك (كلرید سدیم )
• 2711 : تعیین مقدار اغلائوكسین
• 2754 : تعیین ازت آمونیاكی
• 314 : تعیین مقدار خاكستر نامحلول در اسید


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


با توجه به این كه بازار اصلی فروش پودر خون را دامپروری ها و مراكز تولید خوراك دام تشكیل می دهند ، همچنین با توجه به این كه پودر خون جزء محصولات جنبی كارخانجات پرورش گوشت محسوب می شود و در واقع ماده اولیه كارخانه را خون دام تشكیل می دهد ، اطلاع از وضعیت پرورش دام و تولید گوشت ، می تواند دید مناسبی از بازر تولید و مصرف پودر خون را فراهم كند .

با توجه به بررسی های انجام شده ، مشخص شده است ، میزان تولید گوشت در دنیا رو به افزایش بوده و بنابر آمارهای منتشر شده از سوی FAO در سال 2006 میلادی ، میزان تولید گوشت در دنیا حدود 6/276 میلیون تن بوده است . عمده تولیدکنندگان گوشت دنیا در چین ، اتحادیه اروپا ، ایالات متحده آمریكا، برزیل و هند می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


واردات خوراك دام با كد تعرفه 23099090 و حقوق ورودی 15 درصد انجام می گیرد . البته واردات انواع مكمل های غذایی و كنسانتره ، تحت نظر سازمان دامپزشكی كشور و بر اساس نیاز كشور انجام می شود .

اصولاً در دفاتر گمركی كشور در مورد صادرات پودر خون ، گزارشی وجود ندارد و صادرات این محصول به صورت ماده افزوده پروتئینی به خوراك آماده دام و طیور است .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون


با توجه به رشد روز افزون جعیت ، نیاز انسان به غذا بیش از پیش احساس می شود . در این بین استفاده از مواد پروتئینی و گوشتی در رژیم غذای روزانه ، به عنوان یك معیار كیفی تغذیه از سوی مراجع مختلف بین المللی مطرح بوده است .

برای همین پرورش دام ، طیور و آبزیان روز به روز از اهمیت بیشتری برخوردار می شود . آنچه در رشد و كیفیت گوشت حاصل نقش مهمی داراست ، خوراك دام است .

همان طور كه گفته شد ، پودر خون به لحاظ غنی بودن از مواد پروتئینی منبع مناسبی برای تامین پروتئین مورد نیاز در خوراك دام می باشد . مطالعات نشان می دهد ، كه پودر خون باعث بهبود رشد انواع دام و طیور از جمله گاو شیری ، گاو گوشتی ، گوسفند ، بوقلمون و مرغ می شود .

استفاده از پودر خون در مرغداری های كشور نشان می دهد ، كه جوجه مرغ در طی مدت كوتاهتری به رشد كامل خود می رسد . اما با وجود مواد جایگزین فراوان ، این ماده جزء كالاهای استراتژیك قرار نمی گیرد . این در حالی است كه گزارشات بسیاری در مورد برتری نسبی پودر خون نسبت به محصولات مشابه وجود دارد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون

تولید پودر خون در صنعت جزء دسته ای از فرآیندها ، موسوم به فرآیند Rendering قرار می گیرد . فرآیند Rendering بطور كلی به فرآیندی اطلاق می شود ، كه در آن مواد مازاد حیوانی به محصولاتی با ارزش تبدیل می شوند . این فرآیند اغلب بر روی استخوان ، جسد ، خون ، مو و سایر مواد مازاد كشتارگاهی حیواناتی چون گاو ، گوسفند و مرغ و خوك انجام می گیرد .

برای تولید پودر پلاسما خون می توان از خون گاو ، گوسفند ، بز و یا هر حیوان خون گرم دیگری استفاده كرد . در ایران از خون دام هایی كه در كشتارگاه ها ذبح می شود ، استفاده می گردد ، كه اغلب خون گاو و گوسفند و به ندرت بز و شتر است . پس از انجام فرآیند rendering ، محصولاتی تولید می شود ، كه در برابر فساد مقاومت بالایی دارند .

این امر به دلیل استفاده از حرارت و یا كاهش رطوبت در فرآیند خشك كردن می باشد . در صورت استفاده نكردن از فرآیند Rendering ، جدای مشكلات محیط زیستی كه ممكن است به وجود بیاید ، هزینه دفع مواد مازاد حیوانی بسیار بالاست . بنابراین پس از ذبح دام در كشتارگاه ها ، خون گاو ، گوسفند یا دیگر حیوانات جمع آوری شده و به واحد rendering فرستاده می شود .

از آنجا كه كیفیت پودر خون تولید شده متاثر از شرایط جمع آوری و تولید است . نیاز به تجهیزات مناسبی برای جمع آوری خون دام می باشد ، كه تنها در كشتارگاه های صنعتی موجود است . مراحل تولید پودر خون بسته به كیفیت محصول دارد ، اما برای تولید پودر خون با كیفیت بالا چهار مرحله زیر بر روی پلاسمای خون انجام می گیرد : 1. پاستوریزاسیون خون ، 2. تغلیظ اولیه ، 3. بو گیری ، 4. خشك كردن


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون

• مخرن همزن دار به ظرفیت 8000 لیتر
• دیگ پخت به ظرفیت 4000 لیتر
• دستگاه سانتریفیوژ
• ستون جذب یا بو گیر
• خشك كن پاششی
• پمپ خلاء
• كمپرسور
• دیگ بخار
• سیلكون
• هوپر كانوایر انتقال خون
• دستگاه بسته بندی
• تابلو برق

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید پودر پلاسما و پودر خون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید پودر پلاسما و پودر خون ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool