جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Pelleted chicken manure

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

کود مرغی پلت شده ، که با استفاده از فضولات مرغداری ها تولید می شود ، به عنوان کود مرغی در صنایع کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده


كودهای ارگانیك ( organic ) یا آلی به كودهایی اطلاق می شود ، كه منشا گیاهی یا دامی دارند . كودهای آلی در مقایسه با كودهای معدنی یا شیمیایی ، دارای درصد پایین تری از عناصر غذایی هستند ، اما معمولا این كودها درصد قابل قبولی از مواد غذایی مورد نیاز درختان را در اختیار آن ها قرار می دهند .

كودهای آلی علاوه بر عناصر اصلی ( PK , N ) دارای عناصر میكرو ( آهن ، روی ، مس و....... ) هم هستند . می توانیم كودهای آلی با منشاهای مختلف ( مرغی ، گوسفندی ، گاوی ، كمپوست ) را با درصد مشخصی از كودهای شیمیایی مخلوط كنیم .

در نتیجه با مخلوط كردن كودهای دارای منشا organic با كودهای شیمیایی ، می توانیم كودهای آلی غنی شده با عناصر معدنی را تولید كنیم ، كه برای تغذیه درختان پسته مفیدند . به علت پایین بودن تكنولوژی تولید این دسته كودها ، بسیاری از متقلبین و سودجویان ، كودهای بسیار متنوعی با برندهای مختلف را وارد بازار مصرف كرده اند ، كه باید بسیار تامل كرد ، كه كود بی كیفیت و بنجل را نخریم .

امروزه انبوه فضولات باقی مانده از مرغداری های صنعتی و سنتی ، به یك معضل جدی برای صاحبان مرغداری ها تبدیل شده و این دسته افراد ، بسیار مشتاقند تا فضولات و بقایای مرغداری ها را به كارخانجات تولید كننده كودهای ارگانیك بفروشند . انباشت این دسته مواد به تدریج باعث آلودگی شدید هوا و خاك و آب می شود . كودهای آلی غنی شده مزایایی زیادی دارند ، که برخی از این مزایا عبارتند از :

1 ) تا حد زیادی می توانند جایگزین كودهای معدنی شوند و چون كودهای معدنی قیمت بالایی دارند ، استفاده از كودهای organic هزینه ها را كاهش می دهد .

2) در این دسته از كودها می توان درصد عناصر ماكرو و میكرو را به دلخواه تنظیم كرد ، یعنی به عبارت دیگر بر اساس نیازهای غذایی مناطق مختلف ، فرمول های مختلفی ( حاوی درصدهای دلخواه از عناصر ماكرو و میكرو ) را می توان تولید كرد .

3 ) مواد بیولوژیكی مفید

برای بهبود شرایط خاك و جذب بهینه مانند باكتری ها ( مثلا تیوباسیلوس ها ) ، قارچ ها و میكروارگانیسم های مفید را می توان بر اساس شرایط خاكی و آبی به این دسته از كودها اضافه نمود .

4 ) این دسته از كودها ( ارگانیك ) بر خلاف بسیاری از كودهای شیمیایی ، ماندگاری بیشتری در خاك دارند و گاها 2 الی 3 سال می توانند تاثیر گذار باشند

5 ) همانطور كه قبلا در مورد كودهای مرغی بیان شد ، چون ماده اصلی این دسته از كودها ، كودهای حیوانی است ، می توان از فضولات مختلف برای تولید كود بهره جست و آلودگی های حاصله از انباشت این دسته از مواد را كاهش داد . در مورد بازیافت فضولات مرغی 3 روش اصلی وجود دارد ، که این روش ها به شرح زیر می باشند .

1. كمپوست كردن فضولات مرغی و نهایتا پوسیدن كامل فضولات ، كه معمولا این پروسه ( كمپوست سازی كود مرغ ) چندین سال به طول می انجامد . محصول تولید شده به این روش خشك است و دارای درصد پایینی از نیتروژن ( N ) است .

2 دومین روش فرآوری فضولات مرغی به این گونه است ، كه فضولات مرغی جمع آوری شده از مرغداری ها را بدون اضافه كردن هیچگونه عنصر معدنی ، به سرعت كمپوست می كنند . در این روش عوامل گند زدا یا Deodorizingagents را به كود اضافه می كنند و پس از گندزدایی ، موجودات میكروبی مفید مانند تیوباسیلوس ها را به مخلوط حاصله اضافه می كنند . محصول بدست آمده را كاملا خشك می كنند.

كود تولید شده نسبت به كود مرغی تازه فرآوری نشده آلودگی كمتری دارد و برای تغذیه نباتات قابل استفاده است ، اما همانطور كه اشاره شد ماده معدنی به كود اضافه نمی شود .

3. در روش سوم فضولات و بقایایی موجود در كف مرغداری ها و قفس های مرغی را ، كه دارای درصد بالایی از آب هستند با آهك یا lime مخلوط می كنند و سپس مقداری فسفات و یا سایر كودهای معدنی دیگر حاوی عناصر ماكرو و میكرو به آن اضافه می كنند .

تكنولوژی تولید كودهای آلی مرغی در تمام كارخانجات مشابه و دارای پروسه های خرد كردن ، كمپوست سازی ، مخلوط سازی ، گرانوله كردن ، خشك كردن و بسته بندی است . محصول نهایی می تواند به صورت پودری یا گرانول باشد . محصول به صورت پودری به راحتی قابل استفاده در زمین های كشاورزی نیست .

محصول گرانوله شده مانند كودهای شیمیایی می تواند به راحتی در مزارع مورد استفاده قرار گیرد . باید در نظر داشت میزان مواد غذایی موجود در كودهای آلی مرغی ، بسیار كمتر از میزان مواد موجود در كودهای شیمیایی است . رویه رایج در تولید كودهای پلت شده مرغی ، اضافه كردن كود شیمیایی سوپرفسفات به آنهاست ( مونو یا دوبل سوپرفسفات ) .

سایر كودهای شیمیایی هم می توانند به این دسته از كودهای اضافه شوند ، از جمله فسفات آمونیوم ، كلرید پتاسیم . علاوه بر این كودها ، كود اوره نیز می تواند برای افزایش میزان یا درصد نیتروژن به آنها اضافه شود .

كود اوره و آهك در مراحل پایانی گرانوله كردن ، به كودهای مرغی اضافه می شوند . ایجاد موازنه یا فرمولاسیون اختلاط كودهای شیمیایی با كودهای مرغی در كیفیت كودهای مرغی پلت شده بسیار تاثیر گذار است . درصد مواد یا عناصر موجود در كودهای پلت مرغی بسیار كمتر از كودهای شیمیایی است .


نیروی انسانی موردنیاز جهت بررسی در طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده


• مدیر
• کارگر ماهر
• کارگر ساده
• مسئول فنی
• مسئول آزمایشگاه
• نگهبان
• راننده


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده


• دستگاه پلت پرس
• دستگاه خشك كن كود مرغی
• سرند پلت پرس
• بالابر
• انتقال دهنده حلزونی
• دیگ بخار
• کولر پلت پرس
• پرکن کیسه
• سیستم کنترل مرکزی
• دوربین مدار بسته دزدگیر
• وسایل اطفا حریق
• لوازم کار

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید کود مرغی پلت شده

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید کود مرغی پلت شده ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

 


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool