جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان سال 1400 + pdf + word - 5.0 out of 5 based on 3 votes
امتیاز کاربر:  / 3
ضعیفعالی 

Aquatic feed

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

از مواد اولیه اصلی در تولید خوراك آبزیان ، می توان به پودر ماهی و روغن ماهی اشاره نمود . خوراک آبزیان عمدتا در مراکز تولید و پرورش آبزیان مورد استفاده قرار می گیرند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


تغذیه آبزیان در شیلات در سال 1370 شكل گرفت . شیلات در مراكز بازسازی ذخایر تابعه شیلات دنبال میشد و پرورش ماهیان گرم آبی و سردآبی در بخش های خصوصی كشور ، در دستور فعالیت های شیلات قرار داشت .

اغلب مزارع سردآبی در مزرعه تولید غذا داشتند و از ضایعات كشتارگاهی استفاده می كردند و خوراك های آغازین قزل آلا را نیز شیلات برای بخش خصوصی از كشورهای دانمارك و آلمان وارد می كرد . كپور ماهیان نیز به روش سنتی در مزارع غذادهی می شد .

كارشناسان شیلات اعتقاد داشتند و دارند كه برای توسعه آبزی پروری در كشور ، بایستی نهاده های سهم تاثیر گذار كه غذا مهم ترین آنهاست ( چرا كه بیش از پنجاه درصد هزینه های تولید را غذا به خود اختصاص می دهد ) بایستی در داخل تولید و صنایع مرتبط آن نیز بومی شود .

بنابراین درهمان سال نخستین قرارداد تولید خوراك آبزیان بایكی از كارخانجات داخل كشور در حد 100 تن درسال منعقد شد و با راهنمایی های شیلات و داده های آموزش لازم ، نخستین خوراك داخلی براساس فرمول های ارائه شده ازشیلات در كارخانه چینه متعلق به سازمان اقتصادی كشور تولید شد .

ابتدا خوراك های پرواری قزل آلا كپور ماهیان تولید شد و سپس در سال های بعد خوراك های آغازین در اندازه های مختلف اعم از آغازین ، قزل آلا ، كپور ، معمولی و ماهی سفید ( SFT. SFC , SFK ) در داخل كشور تولید شد ، بدین طریق واردات خوراك توسط شیلات تقریبا متوقف شد .

كمیت خوراك جوابگوی نیاز داخلی بود . ولی از نظر كیفیت فاصله با استانداردهای جهانی بسیار بود . ضرایب تبدیل غذایی كپور 5 با یك ، در قزل آلا بالای 2/6 به یك بود . در سال 73 برای اولین بار درایران خوراك آزمایشی میگو در همان كارخانه شروع شد و ضرایب تبدیل غذایی بالای 3 و از نظر ماندگاری درآب مشكل اساسی داشتیم .

با ارائه خدمات آموزش فنی تسهیلات اعتباری چه ریالی و ارزی به متقاضیان و راهنمایی در تجهیز كارخانجات خوراك دام و طیور ، تعداد كارخانجات دام طیور و آبزیانی درگیر در تولید خوراك آبزیان ، به حدود بیست كارخانه در كشور ارتقاء یافته كه از بین این كارخانه ها ، تعداد چهار كارخانه اختصاص خوراك آبزیان می باشد ، كه مجهز به سیستم های پیشرفته تولید خوراك آبزیان می باشد .

تولید خوراك آبزیان در پایان سال 83 به بیش از 54 هزار تن رسید و حدود 95 درصد نیاز كشور به خوراك را تامین نمود ، كه بیانگر رشد چشمگیر نسبت به سال 70 است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


همانطور كه مشخص است ، كاربرد این محصول جهت تولید و پرورش آبزیان در تمام مراكز مرتبط به آن می باشد . از مواد اولیه اصلی در تولید خوراك آبزیان ، می توان به پودر ماهی و روغن ماهی اشاره نمود ، كه در زیر به موارد مصرف و كاربرد آن اشاره شده است :

پودر ماهی به عنوان منبع غنی پروتئین در تغذیه دام ، طیور و آبزیان نقش بسزایی دارد . در حال حاضر این محصول در صنعت مرغداری كه دومین صنعت كشور می باشد ، مصرف فراوانی داشته و حدود 6 - 12 درصد از ماده تشكیل دهنده دانه مرغ را در بر می گیرد . همچنین در سال های اخیر این ماده در سر سفره غذای انسان ها نیز به طور مستقیم حضور پیدا كرده است .

روغن ماهی نیز همانند پودر ماهی در صنعت پرورش حیوانات به ویژه آبزیان نقش مهمی را داراست و باعث افزایش رشد ، ضریب تبدیل خوراك ( FCR ) و مقاومت در برابر بیماری می شود . استفاده ی تركیبی از پودر و روغن ماهی در پرورش آبزیان باعث رشد چشمگیر آن ها ، كاهش هزینه های تولیدی و حفظ و بهبود طعم ماهیان خوراكی می شود .

بر اساس آمار ارائه شده از شركت های مهم پرورش آبزیان در جهان ، رژیم غذایی مورد استفاده آنها دارای 54 - 25 درصد پودر ماهی و 32 - 25 درصد روغن ماهی می باشد . سایر مصارف روغن ماهی عبارتند از : مصرف خوراكی برای انسان ، مصرف دارویی ، تولید لوازم آرایشی و بهداشتی ( از قبیل صابون و ... )


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


در ایران به همت اداره ی كل تغذیه ی آبزیان شیلات ، استاندارد غذای آبزیان به شماره ی 5661 در آبان 1381 تصویب و برای اجرا ی واحدهای ذیربط منتشر شد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


در حال حاضر با توجه به اهمیت استفاده از خوراك آبزیان در پرورش آن ها ، اكثر كشورها از این محصولات استفاده می كنند و در صورت امكان سعی در تولید آن دارند . با توجه به آمار تولید و مصرف جهانی ، از كشورهایی چون چین ، تایوان ، شیلی ، فرانسه ، هلند و استرالیا به عنوان كشورهای عمده تولید كننده و از كشورهایی چون چین ، ایران و زلاندنو به عنوان مصرف كننده نام برد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


در مورد واردات این محصول می توان گفت واردات آن به طور كلی بیشتر شامل واردات انواع مكمل های غذایی و كنستانتره ها می باشد ، كه تحت نظر سازمان دامپزشكی كشور و شیلات بر اساس نیاز داخلی صورت می گیرد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )


تغذیه در آبزیان پرورشی از اهمیت وجایگاه خاصی برخوردار است . اهمیت تغذیه از تغذیه صحیح مولدین ماهی و میگو شروع و تا زمان بازاری شدن و صید آنان از مزارع آبزیان پرورشی ادامه پیدا می كند . تغذیه ركن اصلی در صنعت آبزی پروری می باشد .

بیشترین هزینه را در مزارع آبزیان پرورشی ، هزینه غذا به خود اختصاص می دهد . تغذیه تاثیر مستقیم بر رشد و كیفیت لاشه آبزیان پرورشی دارد . تغذیه مناسب آبزیان پرورشی را در برابر بیماری ها مقاوم می سازد ، تغذیه تاثیر بسیار زیادی بر اقتصاد آبزی پروری دارد .

نبود تغذیه مناسب و عدم مدیریت صحیح تغذیه در مزارع ، باعث ضررو زیان جدی مزارع پرورش آبزیان می شود . با توجه به اهمیت تغذیه در صنعت آبزی پروری ، جا دارد بهای لازم به این بخش مهم از آبزی پروری داده شود .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )

مراحل مختلف چگونگی تولید انواع خوراك آبزیان پرورشی ، طبق آخرین بررسی ها و تكنولوژی های موجود در جهان به شرح زیر است :

• تعیین كیفیت مواد اولیه و مواد افزودنی .
• نگهداری مواد اولیه در انبارها پس از تهیه آن ها و علامت گذاری ها .
• نگهداری مواد اولیه مشخص شده ، مثل روغن ها ، ویتامین ها و مواد اولیه خاص در محلول های مخصوص مانند انبارهایی با شرایط فیزیكی مشخص یا سردخانه ها .
• توزین مواد اولیه و مواد افزودنی در مقادیر و نسبت های مورد نیاز بر اساس فرمول خوراك و غذای موردنظر ، تهیه مخلوط مواد معدنی و مخلوط مواد ویتامینی .
• آسیاب كردن مواد آسیاب نشده و نگهداری آنها در سیلوهای موادسازی
• آسیاب كردن دقیق برای رسیدن به دانه بندی و اندازه های كوچك مورد نیاز
• الك كردن و مش بندی
• مخلوط كردن مواد ( میكس كردن ) و اضافه نمودن مواد افزودنی
• شكل دادن به دانه های غذایی و تهیه پلت خوراك
• اندازه كردن خوراك
• الك كردن به منظور دانه بندی خوراك ساخته شده
• بسته بندی خوراك
• انبار كردن برای حمل


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ( خوراک ماهی و میگو )

• تانك ذخیره ملاس
• فیلتر دوگانه تانك ذخیره ملاس
• لیستین سیستم توزین
• پمپ چربی سیستم توزین مایعات
• سیستم گرمایش لوله ای مایعات لوله كشی مربوط به چربی
• مخازنPK-FK
• مخازن تایپ
• سیم بار كشویی تق
• مخزن میانی PK-FK
• مخازن تایپ 2 سیستم گونی زنی دفیق با كلیه متعلقات
• مخازن گونی زنی مخزن میانی
• روتواسپری
• سیستم توزین مایعات
• تابلوی قدرت ماشین آلات
• تابلو كنترل و میمیك عملكرد قفل ماشین آلات
• موادمصالح مونتاژ برق والكترونیك سینی
• كابل سیم
• اتصالات لوله و سویچ های امر جنسی قطع برق در زمان تعمیرات كمپرسورهای هوا
• ژنراتور

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید خوراک آبزیان

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید خوراک آبزیان ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool