جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید داروهای دامی سال 1400 + pdf + word - 1.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

Animal antibiotics

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید داروهای دامی ( قرص و پودر نئومایسین سولفات ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید قرص و پودر نئومایسین سولفات ( داروهای دامی ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


داروی دامی نئومایسین سولفات در پیشگیری و درمان بیماریهایی چون پیشگیری و درمان اسهال کلی باسیلوزی که عامل اصلی مرگ و میر جوجه در سنین اولیه می باشد ؛ کنترل و درمان کلیه موارد بروز عفونتهای گوارشی در طیور ، بوقلمون ، گوسفند ، گوساله و حیوانات زینتی و از پماد این دارو برای درمان زخم های باز بدن دامهای بزرگ و کوچک ، زخم های سم ، زخـم هـای دم ، در شاخ بری و شاخ سوزی ، زخم محل اخته کردن ، زخم محل زین در پشت اسب و محل نیش حشرات اسـتفاده می شود .  


معرفی محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای دامی | قرص و پودر نئومایسین سولفاتداروی دامی نئومایسین سولفات ، جزء دسته آنتی بیوتیک هاست .  

مکانیسم اثر :

نئومایسین آنتی بیوتیکی از خانواده آمینو گلیکوزیدها می باشد که از طریق اتصال به ریبـوزوم S30 بـاکتری موجب اختلال در خوانده کد ژنتیکی و در نتیجه مانع سنتز پروتئین در باکتری می شود .

فارماکوکینتیک 

این دارو به علت قطبی بودن شدید ، از لوله گوارش خیلی کم جذب می شود . ولی در صورتی که مخـاط لولـه گوارش صدمه دیده باشد ، جذب آن به مقدار بیشتری انجام می شود . اتصال به پروتئین های پلاسـمایی ایـن دارو ، کمتر از 30% می باشد .

میزان اتـصال ایـن دارو بـه اریتروسـیت هـا ، 10 درصـد اسـت و وزن مولکـولی نئومایسین آن قدر کم است که به راحتی از منافذ و اتصالات باز عروق، عبور می نماید . نئومایسین به صـورت تغییر نیافته ، بیشتر از طریق فیلتراسیون گلومرولی کلیه از بدن دفع می شود .   

آنتی بیوتیکها

اصولاً آنتی بیوتیکها به مواد شیمیایی تولید شده از موجودات زنده ذره بینی ( میکروب ، کپک و قارچ ) و یا روشهای سنتزی که با ضریب درمانی بالا و اثرات اختصاصی ، موجب وقفه پدیده های خارجی و موجودات زنده دیگر ( باکتری ، ویروس و... ) شوند ، اطلاق می گردد .

اثرات زیان آور مصرف آنتی بیوتیکها در دامها و طیور برای انسان به صورت باقی ماندن این مواد در محصولات دامی مورد استفاده انسان و نیز ایجاد باکتریهای مقاوم مشهود است که ممکن است در نهایت اثرات زیان آوری همچون مسمومیت مستقیم و یا عوارض ازدیاد حساسیت و آلرژی بنماید .

پودرها ( گردها )

از نظر ترکیبات ، ممکن است ساده یا مرکب ؛ از نظر شکل ، سفید یا رنگی و از نظر منشأ گیاهی ، حیوانی یا شیمیایی باشند . پودرها را یا روی خوراک حیوان می پاشند و یا آنکه به اشکال مختلف قرص ، کپسول و پلت ( استوانه کوچک فشرده شده جهت کاشتن برخی از داروها در زیر جلد ) تهیه و تجویز می نمایند . 

به طور کلی پودرها را می توان به عنوان یک شکل داروئی کاملاً هموژن و نرم شده که اجزاء تشکیل دهنده آن مواد ریز و گاهی نسبتاً درشت ، حاوی چند نوع مختلف باشند ، در نظر گرفت . اندازه ذرات آن می تواند از حالتهای بسیار نرم همچون آئروسل تا حالتهای درشت مانند بعضی از انواع گرانولها و اجزاء خام تشکیل دهنده داروها تغییر نماید .

درجه نرمی آنها نیز عموماً براساس نسبت عبور مواد از میان غربالهای استاندارد تعیین می گردد . درصد مواد موثر این فرمولاسیونها غالباً به وسیله مواد بی اثر مناسبی ، جهت مقاصد عملی کاهش داده شد و اندازه آنها نیز معمولاً کمتر از 200 مش (74 میکرومتر ) خواهد بود.

قرص ها

متداول ترین نوع استعمال داروهای دامی  به صورت خوراکی و جامد قرص می باشد . روشهای تولید متعددی نیز جهت تهیه این نوع مواد موجود می باشند . افزودنیهائی نیز به منظور بهبود فرمولاسیون ، خواص فیزیکی ، افزایش پایداری و کمک به تجزیه قرص پس از مصرف ، به آن اضافه خواهد شد . در نتیجه برای تهیه این داروها توجه به  کیفیت بالا و بهترین راندمان حائز اهمیت فراوانی خواهد بود .  


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید داروهای دامی | قرص و پودر نئومایسین سولفاتداروی دامی نئومایسین سولفات به طور عمده بر روی باکتری های هوازی گرم منفی نظیـر E.Coli ، کلیـسلا ، پروتئـوس ، سالمونلا و برخی از باکتری های گرم مثبت اثر دارد . ولی بر روی باکتری های بی هوازی تاثیر مطلوبی نـدارد . این دارو در درمان عفونتهای باکتریایی گوارشی نظیر انواع آنتریت و اسهال در دام وطیـور تجـویز مـی شـود .

همچنین نئومایسین در پیشگیری و درمان بیماریهای زیر به کار می رود : 

پیشگیری و درمان اسهال کلی باسیلوزی که عامل اصلی مرگ و میر جوجه در سنین اولیه می باشد.
کنترل و درمان کلیه موارد بروز عفونتهای گوارشی در طیور ، بوقلمون ، گوسفند ، گوساله و حیوانات زینتی.
پیگیری و درمان کلیه عفونتهایی که در اثر باکتری های گرم منفی نظیـر سـالمونلاها ، E.Coli و غیـره بـه وجود می آید.
از پماد این دارو برای درمان زخم های باز بدن دامهای بزرگ و کوچک ، زخم های سم ، زخـم هـای دم ، در شاخ بری و شاخ سوزی ، زخم محل اخته کردن ، زخم محل زین در پشت اسب و محل نیش حشرات اسـتفاده می شود .


فرآیند تولید قرص و پودر نئومایسین سولفات ( داروهای دامی )فرآیند تولید پودر

مواد افزودنی بی اثری که به عنوان پرکن و بهبود دهنده خواص محصولات تولید شده ، باید به ترکیبات موثر داروئی افزوده گردند ، به جهت اینکه عمدتاً دارای مش ( اندازه ذرات ) موردنظر برای اختلاط با مواد مؤثره نمی باشند ، لازم است در مراحل اولیه عملیات ، توسط آسیاب مخصوصی کاملاً نرم گردند . با توجه به حساسیت محصولات داروئی و دقت در عدم وارد شدن هرگونه مواد خارجی در آنها ، آسیاب انتخاب شده از نوع دیسکی می باشد .

بلافاصله پس از آسیاب یک دستگاه غربال که وظیفه جداسازی ذرات ریز از درشت را به عهده دارد ، قرار خواهد گرفت . این دستگاه به نحوی عمل نموده که تنها ذراتی که اندازه موردنظر را دارا بوده ، عبور می نمایند و سایر ذرات درشت مجدداً به داخل آسیاب باز خواهند گشت ( البته می توان پیش از اینکه آسیاب و الک مورد استفاده قرار گیرند ، از یک مخلوط کن جهت اختلاط کلیه مواد افزودنی استفاده نمود تا به هنگام عمل نرم شدن، ذرات کاملاً مخلوط شده باشند ) .

مواد نرم شده توسط یک دستگاه مکش جهت نقل و انتقال پودر به طرف مخزن اختلاط هدایت می گردند . مواد موثره داروئی نیز که به صورت پودر می باشند ، در این لحظه به مخلوط کن افزوده می شوند . زمان اختلاط، متناسب با ذرات به کار رفته و مش ( اندازه ذرات ) مورد نظر ، معمولاً بین یک تا دو ساعت متغیر می باشد .

مخلوط کن مورد استفاده با توجه به حجم عملیات انتخاب شده ، به طوری که برای تولید کم از مخلوط کن بشکه ای و برای تولیدات بیشتر از مخلوط کن وی شکل یا دو مخروطی استفاده می شود .   

پودرهای تولید شده قبل از اینکه وارد دستگاه بسته بندی شده و برای عرضه به بازار آماده گردند ، به انبار مواد نیم ساخته منتقل شده تا نمونه های به دست آمده از آنها ، جهت کنترل کیفیت مورد آزمایش قرار گیرند . پس از تأئید آزمایشگاه ، پودرها توسط بالابرهای مخصوص وارد دستگاه بسته بندی شده تا عملیات مربوط به بسته بندی در کیسه های آلومینیومی ، سلوفان و … انجام شود .

فرآیند تولید قرص

اولین مرحله از فرآیند فرمولاسیون قرصها ، توزین اجزاء تشکیل دهنده آن ( مواد موثره ، افزودنیهای مختلف و پرکن ها ) می باشد . پس از تعیین مقدار مواد لازم ، آنها را داخل مخازن مخصوصی جهت تولید خمیر وارد می نمایند که با افزودن آب یا مواد مرطوب کننده دیگر ، ضمن عمل اختلاط ، خمیر مورد  نظر نیز تولید خواهد شد . این مخلوط کن از نوع ساده و دارای هم زنی با قطر نسبتاً زیاد و دور کم می باشد .   

پس از آماده شدن خمیر ، جهت خشک کردن ، آن را وارد خشک کن هائی که نوع آنها به شرایط فرآیند مورد استفاده ، حجم تولید و … بستگی دارد ، می نمایند که با توجه به نوع مواد و حجم عملکرد مربوط به چنین طرحهائی استفاده از خشک کن سینی دار مناسب ترین حالت می باشد .

عمل خشک شدن ( انتقال رطوبت به هوای گرم ) ، به صورت متقاطع انجام شده و بدین صورت می باشد که روی هر سینی  حدوداً به ارتفاع 3 سانتی متر خمیر مرطوب را ریخته و مدت زمان مشخصی در مسیر جریان هوا ( با درجه حرارت تنظیم شده ) قرار خواهند داد .

پس از طی مراحل خشک شدن و تخلیه مواد موجود در روی سینی ها ، جهت یکنواخت نمودن مواد ، از دستگاه گرانولاتور استفاده می شود . عمل گرانولاسیون سبب یکنواختی اجزاء به کار رفته در تولید قرص و افزایش کیفیت محصول خواهد شد .

عمل اختلاط گرانولهای به دست آمده با یکدیگر و احتمالاً افزودن مواد مورد نیاز در این مرحله ( بعضی از موادی که لازم نیست گرانوله گردند ، در این مقطع ممکن است افزوده شوند ) ، در یک مخلوط کن که عمدتاً در این فرآیندها از نوع دومخروطی استفاده می گردد ، انجام میشود . زمان اختلاط نیز همچون موارد قبل ، بین یک تا دو ساعت متغیرمی باشد .   

ترکیبات حاصله در این مقطع از فرآیند ، جهت تولید قرص وارد دستگاه پرس ( قرص زنی ) گشته و شکل گیری نهائی آنها با استفاده از قالبهای مورد نظر صورت می گیرد . قرصهای تولید شده پس از انجام آزمایشات کنترل کیفیت ، بسته بندی و به بازار عرضه می گردند.


ماشین آلات و تجهیزات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید داروهای دامی | قرص و پودر نئومایسین سولفات


ماشین مخلوط کن
سیستم پاشش
آسیاب
گرانولاتور سبدی
کوره خشک کن 24 سینی
دستگاه پرکن قرص تمام اتوماتیک
دستگاه پرس قرص
ماشین دربند اتوماتیک
دستگاه شرینگ پک

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید داروهای دامی | قرص و پودر نئومایسین سولفات

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آنتی بیوتیک دامی | قرص و پودر نئومایسین سولفات با کامفار ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool