جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملتر
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Pancreatic enzymes

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک و پروتئاز سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک و پروتئاز را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

آنزیم ها مولکول های طبیعی هستند ، که قادر به انجام واکنش های مختلف در طبیعت می باشند . آنزیم های پانکراتیک و آنزیم های پروتئاز در فراوری پشم ، تولید چرم و ... دارای کاربرد می باشند .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز


آنزیم ها مولکول های طبیعی هستند که قادر به انجام واکنش های مختلف در طبیعت می باشند . آنزیم ها را براساس نوع عمل آنها تقسیم بندی و به آنها نام مناسب آن فرآیند را می دهند .

مثلا آنزیم های هضم کننده پروتئین ها را پرواز ها می نامند و بسته به نوع هیدرولیز آنها را به شاخه های کوچک تر و طبقه های خاصی تقسیم بندی می نمایند .

بعضی از آنزیم ها توان بالائی برای عملکرد خود در مقایسه با آنزیم های دیگر می باشند ، که از آن ها به طور مستقیم و یا بعد از یک سری فرایندهای آماده سازی استفاده می گردد .

از جمله این آنزیم ها ، آنزیم های گوارشی حیوانات و باکتری می باشد . این آنزیم ها به دلیل در تماس بودن با انواع مختلف مواد و همچنین مقدار متفاوت آنها در طول عمر یک موجود دارای توانایی بالایی می باشند .

از موارد مصرف دیگر و مناسب آنزیم در تولید پشم با کیفیت بالاست . به خاطر جلوگیری از وارد آمدن خسارت به پشم با کیفیت بالا ، که می توان آن را به صورت نخ پشمی ارزشمندی درآورد ، فرآوری روی پوست گوسفند آهسته تر انجام می شود .

پروتناژ های مایع از قبیل شیره های حاوی تریپسین و کوموتر وپسین لوزالمعده ، در قسمت بشرة پوست گوسفند استفاده می شوند . پروتئازها تارهای پشمی را با کمترین خسارت جدا می كنند .

در حال حاضر از انواع مختلف آنزیم های پروتئاز ، شامل پروتئاز های از گروه سرین پروتئاز ها و پروتئازهای غیر اختصاصی استفاده می گردد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز


عمده تولید کنندگان آنزیم های چرم در دنیا کشور های آلمان ، دانمارک ، ایتالیا ، هند ، ترکیه و چین می باشند . این کشور ها علاوه بر صادرات آنزیم به کشورهای دیگر ، از آن برای فرآوری چرم در کشور های خود نیز استفاده می نمایند .

همچنین کشورهائی چون ایران ، ترکیه و کشورهایی که تولید پوست خام در کشور آنها زیاد است ، از مصرف کنندگان عمده آنزیم می باشند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز


با توجه به مراجعات انجام شده به وزارت بازرگانی ، مشخص شد که شرایط خاصی برای واردات این محصولات تعریف نشده است و وارد کنندگان آن ها را به نام های دیگر و به شکل های دیگر وارد کشور می نمایند .

همچنین شرایط خاصی برای صادرات محصولات مورد بررسی در طرح حاضر ، تعریف نشده است .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز


آنزیم های مورد استفاده برای چرم و پوست علاوه بر کاهش آلودگی های زیست محیطی بر افزایش کیفیت چرم تولیدی تیز اثر می گذارد . امروزه برای افزایش کیفیت چرم با انواع کاربرد با کمک آنزیم های مختلف ارزش افزوده چرم تولیدی را افزایش می دهند . از زمان استفاده این آنزیم های در صنعت چرم ارزش چرم های تولیدی افزایش یافته و تنوع را به این بازار آورده است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز

همان گونه که در بالا به آن اشاره شد ، این ماده در صنعت پوست و چرم مورد استفاده قرار می گیرد . منابع اصلی برای تولید آنزیم های چرم سازی از پانکراس گاو و گوسفند ، قارچ ها و باکتری ها می باشند .

نحوه تولید این محصول از هر منبع بسته به نوع آنزیم و مواد همراه آن می باشد . لذا روش های یکسانی برای تولید این آنزیم ها نمی توان ارائه نمود . ولی روند کلی تولید شامل تهیه ضایعات کشتارگاهی ( پانکراس ) ، عصاره گیری از نمونه ها و جداسازی آنزیم به وسیله سانتریفیوژ ، رسوب دهی ، جداسازی کروماتوگرافی می باشد .

در بعضی از این موارد روش های فیلتراسیون و خشک کردن با نمک های آمونیسی نیز استفاده می گردد . اما استفاده از روش های بیوتکنولوژی ، تولید این محصولات را ساده نموده و هزینه های تولید را نیز کاهش داده است .

عمده آنزیم های پروتناژ تولیدی در این صنعت ، دارای طیف pH بازی بین ۸-۹ می باشند و پانکراس می تواند منبع مناسبی برای این تولید باشد ، اگر چه وجود مهار کننده های آنزیمی در پانکرانی ، تولید آن را کمی مشکل نموده و یا پایداری محصول تولید شده را کم می نماید .

لذا تولید آنزیم با کیفیت بالا بایستی بر اساس روش های مناسب جداسازی و نگهداری استوار باشد . نحوه ارائه آنزیم ها به بازار مصرف به دو شکل پودر و مایع می باشد ، که هر کدام دارای خصوصیات مخصوص به خود برای استفاده و نگهداری را دارا می باشند . مطلوب ترین فرم عرضه به بازار مصرف در بسته های ۲۵ کیلوگرمی و با ظروف ۲۰ لیتری می باشد .

برای پایداری بیشتر محصول استفاده از روش های مناسب بسته بندی و انبارداری بر پایداری محصول می افزاید ، که خود بر قیمت تمام شده محصول برای مصرف کننده نیز تاثیر مثبتی دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز

• دیگ بخار 2 تن
• مخازن انتقال آب
• ژنراتور برق اضطراری
• لیفتراک
• تجهیزات اطلاع رسانی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آنزیم های پانکراتیک | آنزیم های پروتئاز

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 99 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آنزیم های پانکراتیک و آنزیم های پروتئاز ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool