جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح های توجیهی صنعتی و معدنی کاملترطرح های توجیهی صنایع سلولزیطرح توجیهی تولید کاغذ کرافت سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )
امتیاز کاربر:  / 0
ضعیفعالی 

Horse breeding

جهت سفارش طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری سال 1401 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.


دانستنی های پرورش اسب اصیل عرب و اسب کردی


اسب حیوانی است که پس از فیل قوی ترین حیوان در جهان می باشد . پروش اسب یکی از شغل های پردرآمد در همه کشور ها می باشد . در گذشته برای شخم زدن زمین و بارکشی از اسب ها استفاده می شد .

اما امروزه بیشتر برای سوارکاری و انجام مسابقات از اسب استفاه می شود . اسب ها به دلایل مختلفی پرورش داده می شوند . در روستا ها برای سوارکاری ، کره کشی و فروش مازاد تولید ، کار و ... اقدام به پرورش اسب می نمایند .

اما صنعت اسب یکی از صنایع پولساز می باشد که ، با پرورش اسب و فروش آن و یا در اختیار گذاشتن اسب به دیگران برای سوارکاری ، شرکت در مسابقات سوارکاری و .... پول زیادی نصیب پرورش دهندگان اسب می شود .

اسب کرد یکی از نژاد های اسب می باشد که ، دارای سه نوع جاف ، افشاری و سنجابی می باشد . اسب تیره جاف که دارای بیشترین جمعیت نسبت به انواع دیگر است ، معمولا دارای رنگ سفید و سیاه می باشد .

اسب های تیره افشاری معمولا کهر و قره کهر می باشند . اسب های تیر سنجابی نیز معمولا کرنگ ، سمند و نیله هستند . اسب های جاف بیشتر در کردستان و اسب های سنجابی بیشتر در اسلام آباد و کرمانشاه موجود هستند .

اسب های کرد دارای استقامت بالا و زیبایی خاصی می باشند . اسب های کرد در مسابقاتی از قبیل چوگان ، پرش و سواری دارای موفقیت و استقامت بالایی می باشند .

اسب اصیل عرب نیز یکی از نژاد های اسب می باشد که ، از قدیمی ترین نژاد های اسب است . اسب عرب دارای گوش های کوچک و رو به جلو ، پوزه کوچک و چشم های درشت می باشد . اکثر اسب های عرب دارای وزنی بین 350 تا 450 کیلوگرم می باشند .

فرایند اجرای طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری به شرح زیر می باشد :

برای پرورش اسب ابتدا باید یک اصطبل مناسب برای اسب ها بسازید . اصطبل اسب ها باید آفتابگیر و دارای فضای کافی برای حرکت ، گردش و خوابیدن و استراحت اسب ها باشد . جنس دیوار های اصطبل باید به شکلی باشد که ، هنگام برخورد اسب با دیوار ها ، اسب آسیب نبیند . کف اصطبل و آخور اصطبل را طوری بسازید که به راحتی بتوانید آن را شستشو دهید .

بستر اسب را باید با کلش و یا خاک اره بپوشانید ، بستر را طوری ایجاد نمایید که ، بتوانید هر چند روز یکبار آن را تعویض نمایید . بین اتاقک های اسب ها به شکلی حصارکشی نمایید که ، اسب ها بتوانند به راحتی همدیگر را ببینند و با هم مصاحبت نمایند . جایگاه نگهداری اسب ها باید دارای نور و تهویه مناسب و عاری از رطوبت باشد .

سپس باید در مزرعه خود فضای آزادی برای حرکت و گردش آزادانه اسب ها ایجاد نمایید . فضای آزاد باید به شکلی باشد که ، ایمنی اسب ها در آن رعایت گردد و حصار ها آسیبی به بدن اسب ها وارد نکنند . به علاوه طول و ارتفاع حصار ها باید به اندازه ای باشد که ، اسب ها نتوانند از روی آن ها بپرند و فرارکنند .

برای باردار کردن اسب های ماده دو روش مصنوعی و طبیعی وجود دارد که ، اکثر اوقات از روش طبیعی استفاده می شود . بدین طریق که صاحبان اسب ماده یک سلیمی برای اسب خود پیدا می کنند . پس از این که اسب ماده کره خود را به دنیا بیاورد ، کره اسب تا 7 ماه از شیر مادر تغذیه می کند .

پس از گذشت 7 ماه کره اسب را از مادر جدا کرده و آن را تعلیم می دهند . پس از گذشت مدت زمان 1 سال کره اسب ها آماده فروش می باشند .


نکات قابل توجه جهت اجرای طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری به شرح زیر می باشند


 • مزرعه پرورش اسب نباید در مناطق مسکونی احداث شود .
 • زمان بهره برداری از سرمایه گذاری که کرده اید ، دو سال پس از احداث مزرعه پرورش اسب می باشد .
 • در واحد هایی که برای پرورش و اصلاح نژاد اسب ایجاد می شود ، باید بین 8 تا 30 سر اسب نگهداری شود .
 • در واحد هایی که برای تکثیر اسب و استر ایجاد می شوند باید بین 12 اسب ماده و 2 اسب سلیمی تا 300 سر اسب نگهداری شود .
 • در واحد هایی که برای نگهداری سلیمی ایجاد می شوند باید بین 5 تا 20 سر اسب نگهداری شود .
 • مساحت فضای باز جهت گردش اسب در مزرعه ، باید سه برابر مساحت قسمت مسقف مزرعه باشد . در واقع برای هر سر اسب 100 متر مربع درنظر گرفته می شود .

مواد اولیه مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری


 • یونجه
 • جو
 • ذرت
 • علوفه تازه
 • علوفه خشک
 • آب
 • نعل
 • خاک اره
 • ماسه

تجهیزات مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری

 • دستگاه لونج
 • سیستم آبخوری
 • دستگاه جو پرس کن
 • باکس علوفه

 


ساختمان سازی مورد نیاز جهت اجرای طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری 

 • انبار علوفه
 • اصطبل
 • فضای مسقف
 • مانژ
 • مانژ جداسازی کره ها از مادر
 • حصارکشی مزرعه

دانلود فایل طرح توجیهی پرورش و نگهداری اسب با ظرفیت تولید سالانه ده سر مادیان و نریان ( سال 1400 )

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 1401 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 1401 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی پرورش اسب اصیل عرب و کردی و احداث باشگاه سوارکاری ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool