جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود رایگان بازی و امولاتور رمز بازی شورش سگا ( کدهای تقلب شورش در شهر سگا )
طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو سال 1400 + pdf + word - 4.6 out of 5 based on 11 votes
امتیاز کاربر:  / 11
ضعیفعالی 

Motorcycle Battery

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

باتری یك عنصر ضروری و لاینفك در هرنوع وسیله نقلیه با هر نوع سوخت می باشد . همچنین باتری های قابل شارژ یكی ازمنابع مورد علاقه برای تأمین انرژی در وسایل نقلیه می باشند ، زیرا در طول مصرف نیز نیازی به مراقبت و اضافه كردن اسید ندارند .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


با توجه به مشخصات فنی ارائه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ، طرح حاضر مربوط به تولید باطری موتور سیكلت می باشد . مشخصات فنی محصول مورد مطالعه در این طرح عمدتا 6 ولت و 6 آمپر است . کد آیسیک محصول 31401136 می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


برق لازم برای خودروهای برقی می تواند از برق شهر ( برای خودروهای داخل شهر مثل اتوبوس وقطار برقی ) ، باتری و یا پیله ای سوختی تأمین شود .

باتری های قابل شارژ یكی ازمنابع بسیار مورد علاقه برای تأمین انرژی در وسایل نقلیه هستند ، بنابراین باتری یك عنصر ضروری و لاینفك درهرنوع وسیله نقلیه با هر نوع سوخت می باشد . باتری های وسایل نقلیه از لحاظ آب بندی دارای دو نوع كلی می باشند . نوع معمولی باتری ها كه به باتری های منفذ دار Vented )) معروف هستند ، دارای دریچه هایی بر روی درب باتری جهت افزایش الكترولیت و گاهی یك منفذ كناری برای خروج اسید اضافی می باشند .

نوع دوم باتریهای آب بندی شده می باشند ، كه به آنها باتریهایMF,Sealed (Maintenance - Free ) و گاهی به آنها باتری های خشك گفته می شود ، که در طول مصرف نیازی به سرویس و افزایش آب مقطر ندارند و فقط بدنه و درب آنها آب بندی شده و اسید مورد نیاز توسط سازنده در طی تولید اضافه می شود و مصرف كننده لازم نیست به آن ها اسید اضافه كند . در این باتری ها در طول مصرف نیز نیازی به مراقبت و اضافه كردن اسید وجود ندارد .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


با مراجعه به آخرین فهرست استانداردهای ملی موجود درسایت اینترنتی موسسه استاندارد ملی ایران ، شماره استاندارد ٦١٩٧ مربوط به سال ١٣٨١ جهت محصول مورد مطالعه بدست آمد . همچنین كالای مذكور جزو كالاهای مشمول اجرای استاندارد اجباری برای واردات می باشد .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


محصول مورد نظر در این طرح باطری موتور سیكلت می باشد ، كه با توجه به آمارهای وزارت بازرگانی و اداره گمرك عمده نیاز بازار كشور به این محصول با كد تعرفه ٨٥٠٧/١٠/٩٠ از سوی كشورهای تركیه ، چین ، تایلند و اندونزی تامین می گردد . صادرات این محصول از سوی كشورمان عمدتا به كشورهای همسایه از جمله یمن ، امارات و عربستان سعودی می شود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


• شرایط واردات

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهـت واردات محصـول مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی 35 درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد ، اما با این حال ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولید کننده از شرایطی می باشد ، که در زیر به شرایط فوق اشاره شده است .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ قیمت

یکی از معیارهای مهم در صادرات، قیمت های رقابتی جهانی می باشد ، که این مورد نیز به شرایط اقتصاد کلان کشور در مقایسه با کشورهای مقصد صادرات و قیمت جهانی قطعه خاص باز می گردد .

از جمله این شرایط می توان به نرخ ارز ، نرخ بهره ، قیمت مواد اولیه ، نرخ تورم و موارد مشابه اشاره کرد که با توجه به متغیر بودن عوامل فوق ، لازم است توجیه پذیری اقتصادی صادرات در زمان واقعی صادرات و کشورهای مقصد مورد تحلیل قرار گیرد .

برخورداری از مزیت رقابتی به لحاظ کیفیت

کیفیت یکی از موارد عمده دیگر است که در صادرات كالاهای صنعتی نقش محوری دارد . در صنعت تولید قطعات الكتریكی به مفهوم رعایت اصول فنی و مهندسی درساخت ، استفاده از مواد مرغوب ، کیفیت در فرایند ساخت و ... از مواردی است كه تولید كننده جهت ورود به بازارهای جهانی باید در نظر بگیرد .

دارا بودن استاندارد جهانی

بررسی استانداردهای DIN و BS در محصول مد نظر اهمیت ویژه ای را داراست .

آشنایی کامل با امورتجارت جهانی

فعالیت در بازار های جهانی مستلزم آگاهی کامل صادر کننده از مقررات و الزامات تجارت جهانی می باشد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو


انتخاب های اولیه برای سیستم ذخیره ساز انرژی در وسایل نقلیه باطری ها ، خازن ها و فلایویل ها هستند . اگر چه باطری ها عمده ترین انتخاب در این زمینه می باشند ، اما تحقیق بر روی زمینه های دیگرذخیره سازی انرژی آغاز شده است .

باطری ها بدلیل ارزان و تجاری بودن و نداشتن قسمت های متحرک اولین وسیله ذخیره انرژی و همانطور که گفته شد متداولترین است . البته باطری ها با تكنولوژی جدید بسیار گران می باشند و امروزه تعداد زیادی از باطری های جدید در حال توسعه هستند .

استفاده از تكنولوژی های جدید در تولید باطری وسایل نقلیه مستلزم دستیابی به دانش فنی جدید این محصول می باشد ، كه باعث افزایش اهمیت استراتژیكی این كالا می گردد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو

1‐ ابتدا توسط دستگاه های قالب گیری تزریقی جعبه باطری و در پوش آن تولید می شود .
٢‐ شبکه و پل و اتصالات سربی در کوره ذوب سرب در دمای ٤٢ درجه سانتیگراد تولید می گردد و سپس برای تولید شبکه آن را برش داده و سوراخکاری می کنند .
٣‐گرد اکسید سرب با سرب نرم توسط آسیاب تهیه می شود .
٤‐ اسید سولفوریک ، آب مقطر، مواد افزودنی و گرد دیاکس سرب را توسط دستگاه مخلوط کن مخلوط نموده و به صورت خمیر درمی آورند .
٥‐ این خمیر توسط دستگاه خمیر پهن کن بر روی شبکه مالیده می شود ، تا صفحات باطری ( پلیتها ) تولید می شود .
٦‐ صفحات خمیر مالی شده در داخل وان شارژ شبکه که با اسیدسولفوریک پر شده است قرار می گیرند . این صفحات توسط جریان برق و الکترولیت و سرب موجود درآنها شارژ شده و بصورت صفحات مثبت و منفی در می آیند و سپس خشک می گردند .
٧‐ صفحات مثبت و عایق كه از جنس PVC تهیه شده و صفحات منفی بر حسب نیاز و تعداد مشخص روی یكدیگرچیده شده و بصورت دسته صفحه كه بتوان در هریك از خانه های باطری قرار داد درمی آید .
٨‐ توسط دستگاه جوشكاری صفحات مثبت به ترمینال مثبت و صفحات منفی به ترمینال منفی جوش داده می شوند .
٩‐ دسته صفحات در داخل خانه های باطری چیده می شوند . صفحات از نظر تعداد ، نحوه چیدمان و جوش خوردگی كنترل میگردند .
١٠‐ دسته صفحات هر خانه دارای نر و مادگی سربی بوده و به واسطه دستگاه جوشكاری اولتراسونیك آنها را به یكدیگر جوش می دهند . سپس نحوه جوش خوردن كنترل و تست اتصال كوتاه انجام می شود .
١١‐ درب روی جلد باطری پرس می گردد و سپس تست آب بندی می گردد .
١٢‐ محصول از نظر ولتاژ و نداشتان اتصال كوتاه با دستگاه عیب یاب كنترل می گردد .
١٣‐ پس از درج مشخصات باطری تولیدی آنرا بسته بندی میكنند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو

• پرس
• گیوتین
• دستگاه تزریق
• پلاستیك
• آسیاب
• مخلوط كن
• كوره
• جوش پلاستیك
• جوش اتوماتیك
• دریل
• كمپرسور هوا
• دستگاه عیب یاب

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید باتری خشک خودرو

:: دانلود طرح توجیهی احداث کارخانه تولید باطری موتورسیکلت

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید باتری موتورسیکلت و خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool