طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو سال 1400

Car sunroof and roof top

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

این محصولات از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند . البته نقش آفتابگیر به عنوان مانع رسیدن تشعشعات آفتاب به چشم راننده و افزایش ایمنی او در هنگام رانندگی كاملا روشن می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


با توجه به مشخصات فنی ارائه شده محصول از سوی سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران ، طرح حاضر مربوط به تولید آفتابگیر ، عایق سقف و رودری خودرو می باشد . البته لازم به ذكر است كه تولید این قطعات جهت خودرو پیكان با توجه به توقف تولید این خودرو در كشور لازم به نظرنمیرسد ، لذا تولید آنها برای انواع خودرو در این طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت .

مشخصات فنی محصول مورد مطالعه در این طرح به این شرح است :

آفتابگیر : از فوم پلی اتیلن و روكش pvc
رودری : از فیبر و فوم چرم مصنوعی
عایق سقف : از فوم پلی اتیلن و روكش pvc


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


این محصولات از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند . البته نقش آفتابگیر بعنوان مانع رسیدن تشعشعات آفتاب به چشم راننده و افزایش ایمنی او در هنگام رانندگی كاملا روشن می باشد ، علاوه بر اینكه در آفتابگیرهای جدید از صفحه نمایش LCD استفاده شده كه هدف از آن ایجاد سرگرمی و افزایش زیبایی خودرو بوده است .

كیفیت ، زیبایی و دوام این محصولات بسیار مهم می باشد ، زیرا غالبا این محصولات در بازار قطعات یدكی كمتر به فروش می رسد و با اتمام عمر مفید خودرو از بین می روند ، كه البته فروش آفتابگیر و تعویض آن در بازار انجام می شود .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد ، لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولیدکننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده قطعات مورد مطالعه معرفی نمود ، كه از آن جمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره كرد . اما با توجه به آمارهای وزارت بازرگانی به دلیل كلی بودن كد تعرفه این محصولات ، نمی توان به صراحت عنوان نمود كه نیاز بازار داخل از چه كشورهایی تامین می گردد .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


• شرایط واردات

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد لذا با پرداخت حقوق گمرکی 25 درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد ، اما با این حال و با توجه به كاربرد این محصولات ورود به بازارهای جهانی مستلزم برخورداری تولیدکننده از شرایطی می باشد ، که در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو ، به شرایط فوق اشاره شده است .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این محصولات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو مورد استفاده قرارمی گیرند ، از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودرو سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه هر كشور برشمرد .

در صنعت قطعه سازی خودرو بهره گیری از استعدادها و توانمندی های بالقوه مزیت های نسبی موجود و قابل خلق ، ارتقا بهره وری عوامل تولید ، دستیابی به دانش نوین ، مهارت ها و فن آوری های روز، در اختیار قراردادن اطلاعات بازرگانی صحیح و به هنگام به صادرکنندگان ، بهره گیری از تجهیزات نوین در امرارتباطات و شناخت بازارهای هدف صادراتی و ویژگی های آنها جهت تحقق بخشیدن به اهداف برنامه جهش در صادرات کالاهای غیرنفتی از اهمیت بالایی برخوردار است .

بدین منظور شناخت کالاهای مزیت دار کشور از جمله قطعات خودرو از یک سو و شناخت بازارهای هدف صادراتی این محصولات از سوی دیگر می تواند در توسعه پایدار صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی کمک شایانی نماید .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو


• فرآیند تولید آفتابگیر خودرو

١‐ برش : مواد اولیه مصرفی شامل مفتول ، فومها و روکش توسط مفتول بر، برش غلطک دار و کاتر به اندازه مورد نظر برش داده می شود .

٢‐ خمکاری : قطعات فلزی شامل قطعه مصرفی قاب ، فنر و بین فلزی توسط پرس ، خمکاری شده و قاب فلزی توسط قالب مخصوص خم می گردد .

٣‐ چسب زنی : در این مرحله برای چسباندن لایه های فوم زیر و روی محصول به یکدیگر و همچنین آینه به روکش ، عملیات چسب زنی انجام می گیرد .

٤‐ مونتاژ : در این مرحله قطعات ساخته شده روی قاب فلزی مونتاژ می گردنند .

٥‐ دوخت : در این مرحله روکش به مجموعه مونتاژ شده توسط دستگاه دوخت متصل می گردد .

٦‐ بسته بندی : تعداد دو عدد از آفتابگیرهای چپ و راست در داخل نایلون قرار گرفته ، نهایتا تعداد ٢٠ جفت از محصول در یک کارتن مقوایی بسته بندی می گردد .


فرآیند تولید رودری خودرو به صورت زیر می باشد


١‐ برش : فیبر و فوم توسط اره عمودی برش خورده كه و گیوتین برش ، مخصوص فوم روکش بكار گرفته می شود .

٢‐ چسب پاشی : چسب توسط پیستوله به سطح فیبر خام پاشیده می شود .

٣‐ مونتاژ فوم به فیبر : پس از پاشیدن چسب به سطح فیبر ، فوم روی فیبر کشیده شده و لبه های آن از پشت توسط منگنه پانچ می گردد .

٤‐ فرم دهی فوم روکش : در این مرحله جهت شکل دهی شیارهای موجود بر روی در و ایجاد شکل های تزئینی عمل فرم دهی توسط دستگاه دوخت انجام می گیرد .

٥‐ بسته بندی : رودری های تولید پس از بازرسی درون نایلون بسته بندی قرار گرفته به انبار محصول هدایت می گردد .


فرآیند تولید عایق سقف خودرو

١‐ برش : برش عایق ، توسط دستگاه برش فوم و برش روکش ، توسط کاتر انجام می گیرد .

٢‐ چسب زنی : سطح روکش توسط غلطک چسب کاری می گردد .

٣‐ مونتاژ : عایق و روکش روی هم مونتاژ می گردند .

٤‐ خشک کردن : فوم و روکش برای خشک شدن و طبله نکردن در داخل خشک کن ( اتو) به مدت یک ساعت قرار می گیرد .

٥‐ بسته بندی : جهت سهولت انبار و نگهداری و حمل و نقل تعداد ٥٠ عدد از عایق های تولید شده روی یک پالت چوبی قرار می گیرد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو

• ماشین گیوتین
• ماشین پرس
• ماشین تراش
• نقطه جوش
• ماشین كمپرسور
• اره عمود بر
• ماشین مفتول بر
• دریل

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید آفتابگیر و رودری و عایق سقف خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.