جستجو در محتوای K2
جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1400 + pdf + word - 3.0 out of 5 based on 4 votes
امتیاز کاربر:  / 4
ضعیفعالی 

Car Seat Fabric2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاور صندلی خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

محصول مد نظر به عنوان كالای واسطه ای جهت تولید کاور صندلی خودرو می باشد و روكش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند . عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


منسوجاتی كه جهت مصارف معمول و یا زیبایی بكار نمی روند ، بلكه به دلیل عملكرد خاص و ویژگیهای فنی خود برای سایر مصارف بكار گرفته می شوند ، با عنوان منسوجات فنی شناخته می شوند ، كه در گزارش انجمن دیوید ریحبای ، تعداد ١٥٠ محصول نهایی منسوجات فنی در مورد ٢١٠ كشور مختلف بررسی شده كه چهار نوع مختلف انواع روكش نیز در این میان قرار دارند .

١٥٠ كاربرد محصولات ارائه شده به دوازده گروه عمده تقسیم بندی شده كه یكی از آنها منسوجات مورد استفاده در صنعت حمل و نقل می باشد . این منسوجات شامل محصولات بكار رفته در ساختار وسایل حمل و نقل و تزئینات داخلی آنها است .

از جمله محصولات بكار رفته در خورو ، روكش صندلی خودرو می باشد ، كه پارچه تولیدی جهت تولید روكش محصول مورد مطالعه در این طرح می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


این محصول به عنوان كالای واسطه ای جهت تولید روكش صندلی خودرو می باشد و روكش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند .

ساختار صندلی از سه بخش اصلی اسكلت ، فوم و روكش صندلی تشكیل شده است . عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .

بسته به کلاس خودرو ، مواد متفاوتی می توانند در روکش صندلی بکار روند از جمله پارچه ، چرم طبیعی ، چرم مصنوعی ، چرم اسپری شده و پلی اورتان ، كه محصول مورد مطالعه در این طرح پارچه رومبلی جهت تولید روكش صندلی پارچه ای می باشد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو :

٨٩٢ : پارچه های تار و پودی و حلقوی بافت مورد مصرف در رومبلی ‐ ویژگیها و روش آزمون

٢٩٦٨ : پارچه های رومبلی پرزدار‐ میزان از دست دادن پرز


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


مورد مصرف محصول تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد ، لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده محصول مورد مطالعه معرفی نمود ، كه از آن جمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره نمود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


• شرایط واردات

طبق قانون مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه این طـرح وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی 40 درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاور یا روکش صندلی خودرو


عملكرد مبلمان و لوازم درون وسایل نقلیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، هرچند كه به نظر می رسد این محصولات از نظر استراتژیكی مهم نمی باشند . این محصولات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو مورد استفاده قرار می گیرند .

ورود بی رویه انواع پارچه از مرزهای كشور طی سنوات اخیر بصورت قاچاق با قیمت های بسیار پایین و همچنین واردات كالاهای چینی سبب گردیده تا مصرف كنندگان تمایلی به مصرف منسوجات داخلی نداشته باشند .

از سویی دیگر به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز در این صنعت امكان رقابت محصولات داخلی با وارداتی و افزایش كیفیت محصولات طی سنوات اخیر وجود نداشته و تمامی این عوامل سبب گردیده تا صنعت نساجی ایران با مشكلات لاینحلی مواجه گردد ، این در حالی است كه صنعت حمل و نقل در سال ٢٠٠٠ توانسته با مبلغ ٦.٢٥ میلیارد دلار به تنهایی با ارزش ترین بازار جهانی را برای منسوجات ایجاد نماید .

طبق پیش بینی ها بنظر می رسد كه بازار این منسوجات همچنان پرسودترین و با ارزش ترین بخش منسوجات فنی باقی بماند و در سال ٢٠١٠ مبلغ فروش آن به ٣.٢٩ میلیارد دلار برسد .

لذا اهمیت دادن به صنعت نساجی و رفع موانع و مشكلات آن می تواند آنرا از وضعیت بد كنونی رهایی داده و به اوج قدرت در خاورمیانه تبدیل نماید و با توجه به رشد صنعت خودروسازی در كشور و صادرات آن به كشورهای همسایه به افزایش سهم مصرف محصولات طی سنوات آتی منجر گردد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کاور یا روکش صندلی خودرو

فرآیند تولید پارچه رومبلی با استفاده از ماشین آلات گردباف :

1- طراحی
2- چیدمان قفسه
3- سربندی
4- بافت
5- کنترل کیفیت
6- شستشو و رنگرزی
7- آبگیری
8- استنتر
9- بسته بندی و کنترل کیفی
10- محصول ( طاقه )

جهت بافت پارچه رومبلی استفاده از سیستم ژاكارد در بافندگی حلقوی پودی ( ژاكارد گردباف ) ضروری است ، زیرا در سیستم ژاكارد كلیه نخ های تار قابل كنترل هستند .

قبل از هر چیز باید طرح و نقشه بافت طراحی و با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده جهت سیستم های بافندگی در حافظه ماشین ذخیره می گردد . پیش از شروع بافت بایستی عملیات مقدماتی كه شامل چیدمان قفسه و نخ كشی ( سربندی ) ماشین می باشد انجام گردد .

در مرحله چیدمان قفسه بر اساس نقشه طراحی شده ترتیب قرارگیری نخ ها در قفسه مشخص شده و كارگر پس از قرار دادن نخ در قفسه سرنخ را از مسیر مشخص عبور داده و تا محل در گیری با سوزن آنرا هدایت می نماید . در مسیر عبور نخ تجهیزات تنظیم كشش قرار داده شده تا نخ با تنش زیادتر و یا كمتر از میزان مشخص به سوزن تغذیه نگردد .

سپس اپراتور با استفاده از وزنه و نخی ضخیم به آرامی سبب درگیری نخها با سوزن شده و وزنه ها از بالا آمدن پارچه جلوگیری می نمایند و پس از بافت چندین رج ماشین آماده به بافت بوده و طرح و نقشه اصلی را كه در حافظه ماشین ذخیره شده جهت بافت اجرا می گردد . پس از تكمیل طاقه كه غالبا در ماشین های گردباف پس از متراژی مشخص اتفاق می افتد ، طاقه توسط كارگر و با قیچی از ماشین جدا گردیده و وارد مرحله كنترل كیفیت می گردد .

اپراتور كنترل كیفیت بر روی ماشین بازرسی طاقه ها را یك به یك كنترل و عیوبی كه ممكن است ، در مراحل تكمیل سبب افزایش ضایعات گردد رفع می نماید و در غیر اینصورت با زدن علامتی محل آنرا مشخص می نماید . پس از كنترل هر طاقه آنرا به واحد شستشو و تكمیل هدایت می نماید .

در مرحله شستشو و تكمیل بنا بر سفارش مشتری ممكن است ، طاقه صرفا شسته شده و در غیر اینصورت رنگ و یا سایر افزودنی ها در دستگاه جت به آن افزوده گردد . پس از شستشو و یا رنگرزی پارچه ها آبگیری شده و جهت ورود به دستگاه استنتر سردوزی می شوند . در دستگاه استنتر پارچه كشیده شده و به ثبات ابعادی متناسب با سفارش مشتری می رسد.

سپس رول های پارچه استنتر شده به واحد بسته بندی هدایت می گردند و در این مرحله عیوب علامتگذاری شده در مرحله كنترل كیفیت از طاقه جدا و كنترل مجدد می گردند . در نهایت توسط نایلون و باند مخصوص رول های پارچه بسته بندی شده و به انبار هدایت می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاور صندلی خودرو

• ماشین گردباف با سیستم ژاكارد
• ماشین استنتر ٣ اطاقه
• ماشین جت و آبگیر
• ماشین طاقه پیچ
• ماشین چرخ خیاطی

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید روکش صندلی خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool