طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1403 + pdf + word

طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1403 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاور صندلی خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

محصول مد نظر به عنوان کالای واسطه ای جهت تولید کاور صندلی خودرو می باشد و روکش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند .

عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


منسوجاتی که جهت مصارف معمول و یا زیبایی بکار نمی روند ، بلکه به دلیل عملکرد خاص و ویژگی های فنی خود برای سایر مصارف بکار گرفته می شوند ، با عنوان منسوجات فنی شناخته می شوند که در گزارش انجمن دیوید ریحبای ، تعداد ١٥٠ محصول نهایی منسوجات فنی در مورد ٢١٠ کشور مختلف بررسی شده که چهار نوع مختلف انواع روکش نیز در این میان قرار دارند .

١٥٠ کاربرد محصولات ارائه شده به دوازده گروه عمده تقسیم بندی شده که یکی از آنها منسوجات مورد استفاده در صنعت حمل و نقل می باشد . این منسوجات شامل محصولات بکار رفته در ساختار وسایل حمل و نقل و تزئینات داخلی آنها است .

از جمله محصولات بکار رفته در خورو ، روکش صندلی خودرو می باشد ، که پارچه تولیدی جهت تولید روکش محصول مورد مطالعه در این طرح می باشد .

کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو

این محصول به عنوان کالای واسطه ای جهت تولید روکش صندلی خودرو می باشد و روکش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند .

ساختار صندلی از سه بخش اصلی اسکلت ، فوم و روکش صندلی تشکیل شده است . عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .

بسته به کلاس خودرو ، مواد متفاوتی می توانند در روکش صندلی بکار روند از جمله پارچه ، چرم طبیعی ، چرم مصنوعی ، چرم اسپری شده و پلی اورتان ، که محصول مورد مطالعه در این طرح پارچه رومبلی جهت تولید روکش صندلی پارچه ای می باشد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو :

٨٩٢ : پارچه های تار و پودی و حلقوی بافت مورد مصرف در رومبلی ‐ ویژگیها و روش آزمون

٢٩٦٨ : پارچه های رومبلی پرزدار‐ میزان از دست دادن پرز

کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو

مورد مصرف محصول تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد ، لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده محصول مورد مطالعه معرفی نمود ، که از آن جمله می توان به کشورهای آمریکا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره نمود .

شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو

شرایط واردات روکش صندلی خودرو

طبق قانون مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه این طـرح وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی 40 درصد امکان واردات وجود دارد .

شرایط صادرات روکش صندلی خودرو

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاور یا روکش صندلی خودرو

عملکرد مبلمان و لوازم درون وسایل نقلیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، هرچند که به نظر می رسد این محصولات از نظر استراتژیکی مهم نمی باشند . این محصولات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو مورد استفاده قرار می گیرند .

ورود بی رویه انواع پارچه از مرزهای کشور طی سنوات اخیر بصورت قاچاق با قیمت های بسیار پایین و همچنین واردات کالاهای چینی سبب گردیده تا مصرف کنندگان تمایلی به مصرف منسوجات داخلی نداشته باشند .

از سویی دیگر به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز در این صنعت امکان رقابت محصولات داخلی با وارداتی و افزایش کیفیت محصولات طی سنوات اخیر وجود نداشته و تمامی این عوامل سبب گردیده تا صنعت نساجی ایران با مشکلات لاینحلی مواجه گردد ، این در حالی است که صنعت حمل و نقل در سال ٢٠٠٠ توانسته با مبلغ ٦.٢٥ میلیارد دلار به تنهایی با ارزش ترین بازار جهانی را برای منسوجات ایجاد نماید .

طبق پیش بینی ها بنظر می رسد که بازار این منسوجات همچنان پرسودترین و با ارزش ترین بخش منسوجات فنی باقی بماند و در سال ٢٠١٠ مبلغ فروش آن به ٣.٢٩ میلیارد دلار برسد .

لذا اهمیت دادن به صنعت نساجی و رفع موانع و مشکلات آن می تواند آنرا از وضعیت بد کنونی رهایی داده و به اوج قدرت در خاورمیانه تبدیل نماید و با توجه به رشد صنعت خودروسازی در کشور و صادرات آن به کشورهای همسایه به افزایش سهم مصرف محصولات طی سنوات آتی منجر گردد .


فرایند تولید روکش صندلی خودرو

فرآیند تولید پارچه رومبلی با استفاده از ماشین آلات گردباف :

1- طراحی
2- چیدمان قفسه
3- سربندی
4- بافت
5- کنترل کیفیت
6- شستشو و رنگرزی
7- آبگیری
8- استنتر
9- بسته بندی و کنترل کیفی
10- محصول ( طاقه )

جهت بافت پارچه رومبلی استفاده از سیستم ژاکارد در بافندگی حلقوی پودی ( ژاکارد گردباف ) ضروری است ، زیرا در سیستم ژاکارد کلیه نخ های تار قابل کنترل هستند .

قبل از هر چیز باید طرح و نقشه بافت طراحی و با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده جهت سیستم های بافندگی در حافظه ماشین ذخیره می گردد .

پیش از شروع بافت بایستی عملیات مقدماتی که شامل چیدمان قفسه و نخ کشی ( سربندی ) ماشین می باشد انجام گردد .

در مرحله چیدمان قفسه بر اساس نقشه طراحی شده ترتیب قرارگیری نخ ها در قفسه مشخص شده و کارگر پس از قرار دادن نخ در قفسه سرنخ را از مسیر مشخص عبور داده و تا محل در گیری با سوزن آنرا هدایت می نماید .

در مسیر عبور نخ تجهیزات تنظیم کشش قرار داده شده تا نخ با تنش زیادتر و یا کمتر از میزان مشخص به سوزن تغذیه نگردد .

سپس اپراتور با استفاده از وزنه و نخی ضخیم به آرامی سبب درگیری نخها با سوزن شده و وزنه ها از بالا آمدن پارچه جلوگیری می نمایند و پس از بافت چندین رج ماشین آماده به بافت بوده و طرح و نقشه اصلی را که در حافظه ماشین ذخیره شده جهت بافت اجرا می گردد .

پس از تکمیل طاقه که غالبا در ماشین های گردباف پس از متراژی مشخص اتفاق می افتد ، طاقه توسط کارگر و با قیچی از ماشین جدا گردیده و وارد مرحله کنترل کیفیت می گردد .

اپراتور کنترل کیفیت بر روی ماشین بازرسی طاقه ها را یک به یک کنترل و عیوبی که ممکن است ، در مراحل تکمیل سبب افزایش ضایعات گردد رفع می نماید و در غیر اینصورت با زدن علامتی محل آنرا مشخص می نماید , پس از کنترل هر طاقه آنرا به واحد شستشو و تکمیل هدایت می نماید .

در مرحله شستشو و تکمیل بنا بر سفارش مشتری ممکن است ، طاقه صرفا شسته شده و در غیر اینصورت رنگ و یا سایر افزودنی ها در دستگاه جت به آن افزوده گردد .

پس از شستشو و یا رنگرزی پارچه ها آبگیری شده و جهت ورود به دستگاه استنتر سردوزی می شوند . در دستگاه استنتر پارچه کشیده شده و به ثبات ابعادی متناسب با سفارش مشتری می رسد.

سپس رول های پارچه استنتر شده به واحد بسته بندی هدایت می گردند و در این مرحله عیوب علامتگذاری شده در مرحله کنترل کیفیت از طاقه جدا و کنترل مجدد می گردند .

در نهایت توسط نایلون و باند مخصوص رول های پارچه بسته بندی شده و به انبار هدایت می گردند .

ماشین آلات خط تولید طرح توجیهی روکش صندلی خودرو
  • ماشین گردباف با سیستم ژاکارد
  • ماشین استنتر ٣ اطاقه
  • ماشین جت و آبگیر
  • ماشین طاقه پیچ
  • ماشین چرخ خیاطی

:: دانلود طرح توجیهی تولید صندلی خودرو (0 تا صد)

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید روکش صندلی خودرو

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.