جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1400 + pdf + word - 3.7 out of 5 based on 6 votes
امتیاز کاربر:  / 6
ضعیفعالی 

Car Seat Fabric2

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید کاور صندلی خودرو را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

محصول مد نظر به عنوان كالای واسطه ای جهت تولید کاور صندلی خودرو می باشد و روكش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند . عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


منسوجاتی كه جهت مصارف معمول و یا زیبایی بكار نمی روند ، بلكه به دلیل عملكرد خاص و ویژگیهای فنی خود برای سایر مصارف بكار گرفته می شوند ، با عنوان منسوجات فنی شناخته می شوند ، كه در گزارش انجمن دیوید ریحبای ، تعداد ١٥٠ محصول نهایی منسوجات فنی در مورد ٢١٠ كشور مختلف بررسی شده كه چهار نوع مختلف انواع روكش نیز در این میان قرار دارند .

١٥٠ كاربرد محصولات ارائه شده به دوازده گروه عمده تقسیم بندی شده كه یكی از آنها منسوجات مورد استفاده در صنعت حمل و نقل می باشد . این منسوجات شامل محصولات بكار رفته در ساختار وسایل حمل و نقل و تزئینات داخلی آنها است .

از جمله محصولات بكار رفته در خورو ، روكش صندلی خودرو می باشد ، كه پارچه تولیدی جهت تولید روكش محصول مورد مطالعه در این طرح می باشد .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


این محصول به عنوان كالای واسطه ای جهت تولید روكش صندلی خودرو می باشد و روكش از جمله قطعات تزئینی در داخل خودرو و جهت افزایش راحتی سرنشینان تعبیه شده اند .

ساختار صندلی از سه بخش اصلی اسكلت ، فوم و روكش صندلی تشكیل شده است . عاملی که فضای داخلی خودرو را زیبا ، عالی و مجلل می سازد غالبا روکش ها می باشد ، بخصوص زمانی که طراحی پارچه و روکش بطورهنرمندانه انجام پذیرد .

بسته به کلاس خودرو ، مواد متفاوتی می توانند در روکش صندلی بکار روند از جمله پارچه ، چرم طبیعی ، چرم مصنوعی ، چرم اسپری شده و پلی اورتان ، كه محصول مورد مطالعه در این طرح پارچه رومبلی جهت تولید روكش صندلی پارچه ای می باشد .

استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو :

٨٩٢ : پارچه های تار و پودی و حلقوی بافت مورد مصرف در رومبلی ‐ ویژگیها و روش آزمون

٢٩٦٨ : پارچه های رومبلی پرزدار‐ میزان از دست دادن پرز


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


مورد مصرف محصول تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد ، لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده محصول مورد مطالعه معرفی نمود ، كه از آن جمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره نمود .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو


• شرایط واردات

طبق قانون مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه این طـرح وجود ندارد و با پرداخت حقوق گمرکی 40 درصد امکان واردات وجود دارد .

• شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصول تولیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید کاور یا روکش صندلی خودرو


عملكرد مبلمان و لوازم درون وسایل نقلیه از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است ، هرچند كه به نظر می رسد این محصولات از نظر استراتژیكی مهم نمی باشند . این محصولات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو مورد استفاده قرار می گیرند .

ورود بی رویه انواع پارچه از مرزهای كشور طی سنوات اخیر بصورت قاچاق با قیمت های بسیار پایین و همچنین واردات كالاهای چینی سبب گردیده تا مصرف كنندگان تمایلی به مصرف منسوجات داخلی نداشته باشند .

از سویی دیگر به دلیل افزایش قیمت مواد اولیه مورد نیاز در این صنعت امكان رقابت محصولات داخلی با وارداتی و افزایش كیفیت محصولات طی سنوات اخیر وجود نداشته و تمامی این عوامل سبب گردیده تا صنعت نساجی ایران با مشكلات لاینحلی مواجه گردد ، این در حالی است كه صنعت حمل و نقل در سال ٢٠٠٠ توانسته با مبلغ ٦.٢٥ میلیارد دلار به تنهایی با ارزش ترین بازار جهانی را برای منسوجات ایجاد نماید .

طبق پیش بینی ها بنظر می رسد كه بازار این منسوجات همچنان پرسودترین و با ارزش ترین بخش منسوجات فنی باقی بماند و در سال ٢٠١٠ مبلغ فروش آن به ٣.٢٩ میلیارد دلار برسد .

لذا اهمیت دادن به صنعت نساجی و رفع موانع و مشكلات آن می تواند آنرا از وضعیت بد كنونی رهایی داده و به اوج قدرت در خاورمیانه تبدیل نماید و با توجه به رشد صنعت خودروسازی در كشور و صادرات آن به كشورهای همسایه به افزایش سهم مصرف محصولات طی سنوات آتی منجر گردد .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید کاور یا روکش صندلی خودرو

فرآیند تولید پارچه رومبلی با استفاده از ماشین آلات گردباف :

1- طراحی
2- چیدمان قفسه
3- سربندی
4- بافت
5- کنترل کیفیت
6- شستشو و رنگرزی
7- آبگیری
8- استنتر
9- بسته بندی و کنترل کیفی
10- محصول ( طاقه )

جهت بافت پارچه رومبلی استفاده از سیستم ژاكارد در بافندگی حلقوی پودی ( ژاكارد گردباف ) ضروری است ، زیرا در سیستم ژاكارد كلیه نخ های تار قابل كنترل هستند .

قبل از هر چیز باید طرح و نقشه بافت طراحی و با استفاده از نرم افزارهای طراحی شده جهت سیستم های بافندگی در حافظه ماشین ذخیره می گردد . پیش از شروع بافت بایستی عملیات مقدماتی كه شامل چیدمان قفسه و نخ كشی ( سربندی ) ماشین می باشد انجام گردد .

در مرحله چیدمان قفسه بر اساس نقشه طراحی شده ترتیب قرارگیری نخ ها در قفسه مشخص شده و كارگر پس از قرار دادن نخ در قفسه سرنخ را از مسیر مشخص عبور داده و تا محل در گیری با سوزن آنرا هدایت می نماید . در مسیر عبور نخ تجهیزات تنظیم كشش قرار داده شده تا نخ با تنش زیادتر و یا كمتر از میزان مشخص به سوزن تغذیه نگردد .

سپس اپراتور با استفاده از وزنه و نخی ضخیم به آرامی سبب درگیری نخها با سوزن شده و وزنه ها از بالا آمدن پارچه جلوگیری می نمایند و پس از بافت چندین رج ماشین آماده به بافت بوده و طرح و نقشه اصلی را كه در حافظه ماشین ذخیره شده جهت بافت اجرا می گردد . پس از تكمیل طاقه كه غالبا در ماشین های گردباف پس از متراژی مشخص اتفاق می افتد ، طاقه توسط كارگر و با قیچی از ماشین جدا گردیده و وارد مرحله كنترل كیفیت می گردد .

اپراتور كنترل كیفیت بر روی ماشین بازرسی طاقه ها را یك به یك كنترل و عیوبی كه ممكن است ، در مراحل تكمیل سبب افزایش ضایعات گردد رفع می نماید و در غیر اینصورت با زدن علامتی محل آنرا مشخص می نماید . پس از كنترل هر طاقه آنرا به واحد شستشو و تكمیل هدایت می نماید .

در مرحله شستشو و تكمیل بنا بر سفارش مشتری ممكن است ، طاقه صرفا شسته شده و در غیر اینصورت رنگ و یا سایر افزودنی ها در دستگاه جت به آن افزوده گردد . پس از شستشو و یا رنگرزی پارچه ها آبگیری شده و جهت ورود به دستگاه استنتر سردوزی می شوند . در دستگاه استنتر پارچه كشیده شده و به ثبات ابعادی متناسب با سفارش مشتری می رسد.

سپس رول های پارچه استنتر شده به واحد بسته بندی هدایت می گردند و در این مرحله عیوب علامتگذاری شده در مرحله كنترل كیفیت از طاقه جدا و كنترل مجدد می گردند . در نهایت توسط نایلون و باند مخصوص رول های پارچه بسته بندی شده و به انبار هدایت می گردند .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید کاور صندلی خودرو

• ماشین گردباف با سیستم ژاكارد
• ماشین استنتر ٣ اطاقه
• ماشین جت و آبگیر
• ماشین طاقه پیچ
• ماشین چرخ خیاطی

:: دانلود طرح توجیهی تولید صندلی خودرو (0 تا صد)

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید روکش صندلی خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید روکش صندلی خودرو ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool