طرح توجیهی تولید ضد یخ سال 1400 + pdf + word

Antifreeze

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید ضد یخ سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید ضد یخ را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

ﺿﺪﻳﺦ ﻳﻚ ﺗﺮﻛﻴﺐ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺷﺎﻣﻞ ﺍﺗﻴﻠﻦ ﮔﻠﻴﻜﻮﻝ ، ﺑﺎﺯﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﻫﺎی ﺧﻮﺭﺩﮔﻲ ، مواد ضد کف ، رنگ و آب است ، که مخلوطی از آن با آب به عنوان پایین آورنده نقطه انجماد مایعات خنک کننده موتور خودرو به کار می رود . موارد کاربرد ضد یخ شامل سیستم خنك كننده انواع موتورهای درون سوز ، سیستم های خنك كننده صنعتی ، نیروگاه ها و ... می باشد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ضد یخ


اكثریت سیستم های خنك كننده خودروهای سواری و سنگین دارای یك سیال هستند ، كه با گردش در اطراف موتور ، بخش اعظم گرمای ایجاد شده را جذب و به بیرون منتقل می سازند .

ساده ترین ، ارزان ترین و دردسترس ترین سیال شناخته شده ، آب است . اما به دلایلی چند از جمله محدودیت استفاده در دماهای خاص ( عموما بین ٥ تا ٦٠درجه سانتی گراد ) و ایجاد زنگ زدگی در قطعات فلزی این سیال به تنهایی پاسخگوی نیاز سیستم نبوده و نقاط ضعف آن به طریقی جبران می شود . در سیستم های خنك كننده ، مخلوطی یكسان از آب و ماده ضدیخ با فرمولاسیون شیمیایی خاص استفاده می شود ، كه علاوه بر پایین آوردن دمای انجماد سیال تا كمتر از ٣٥- درجه سانتیگراد ، موجب افزایش نقطه جوش تا بیش از ١١٢درجه سانتیگراد و نیز جلوگیری از خوردگی و زنگ زدگی می شود .

لذا برخی از تولیدكنندگان این تركیب شیمیایی نام ( ضدیخ - ضدجوش - ضدزنگ ) را برای محصول خود انتخاب می نمایند . مشابه هر تركیب شیمیایی دیگر، ضدیخ از عناصر و مواد گوناگونی تشكیل یافته است كه با گذشت زمان و محدودیت های زیست محیطی و قوانین وضع شده در این زمینه ، روز به روز شرایط سخت تری برای تولیدكنندگان این تركیب به وجود می آید .

امروزه فرآورده ( ضد یخ - ضد جوش ) تولیدكنندگان معتبر، عاری از فلزات سنگینی همچون باریم و تركیبات مضری از قبیل بوراكس می باشد كه مصرف كننده در هنگام خرید بایستی به این نكته دقت نماید .

نكاتی كه در هنگام استفاده از ضد یخ باید به آن توجه داشت :

• عمر مفید ضدیخ برحسب زمان و شرایط كاری متغیر می باشد . زمان مناسب تعویض ضدیخ دو سال ، توصیه می شود .

• رنگ ضدیخ ربطی به كیفیت آن نداشته و سازندگان برای مشخص كردن محصولات خود از رنگ های گوناگونی استفاده می نمایند .

• همرنگ بودن ضدیخ ها دلیلی بر كیفیت یكسان آنها نیست ، بنابراین از مخلوط كرد ن آنها باید جداً اجتناب كرد .

• در مورد نسبت صحیح رقیق سازی نیز باید به دستورالعمل سازندگان توجه نمود . بهترین كارایی ضد یخ - ضدجوش تركیب آن به نسبت یك به یك با آب است .

• اگر عمل مخلوط سازی به نسبت یك به یك با آب صورت گیرد ، ضد یخ - ضد جوش تا دمای ٣٨- درجه سانتیگراد نقطه انجماد مخلوط را پایین خواهد آورد .

• در مورد رقیق سازی نیز باید به دستور العمل سازندگان توجه كرد . اگر غلظت ضدیخ بیشتر از مقدار توصیه شده باشد ، امكان خرابی واترپمپ و افزایش خوردگی وجود دارد . همچنین اگر غلظت ضدیخ كمتر از حد توصیه شده باشد ، موجب افزایش نقطه انجماد و یخ زدن آن در مجاری سیستم رادیاتور می شود .

• باید به این نکته توجه شود كه كیفیت آب استفاده شده در رقیق سازی ضد یخ ، مهم است . حتی المقدور باید از آب با املاح كم استفاده كرد .

• سطح سیال باید دائما كنترل شود تا از میزان مشخص شده كمتر نباشد .

• ضد یخ ها معمولا كف تولید نمی كنند . مشاهده كف می تواند به علت وارد شدن هوا به سیستم و سوراخ شدن بخش مكش واترپمپ باشد . در این صورت باید رادیاتور را كاملا تخلیه كرده و تمامی لوله های رابط ، واشرها ، بست ها و ترموستات را بررسی و نسبت به تعمیر قطعات معیوب اقدام كرد .

پیش از افزودن ضدیخ در سیستم خنك كننده باید از سلامت و كارایی قسمت های مختلف سیستم خنك كاری ، مانند ترموستات ، پمپ آب ، شیلنگ ها و درب رادیاتور مطمئن شد . با بازكردن بست اتصال خروجی از ترموستات و شیلنگ لاستیكی باید تمام مسیر گردش ضدیخ ، با آب یا محلول های ویژه ، شست وشو و تمیز شود .

بدنه بیرونی رادیاتور به وسیله برس پلاستیكی نرم با محلول آب و صابون شسته می شود تا عبور هوا از میان پره های رادیاتور بهتر انجام شود . با توجه به عدم مصرف اتانول ، اغلب ضدیخ های موجود ، پایه اتیلن گلیكول و پروپیلن گلیكول دارند و بدین لحاظ طبقه بندی خاصی از نظر نوع تركیبات وجود ندارد و تنها از نظر درصد تركیبات تفاوتهایی در انواع ضدیخ وجود دارد .

محصول مورد نظر مایعی است سمی و چون مونو اتیلن گلیكول به خودی خود بیرنگ و بی بو می باشد ، در طول فرایند تولید یك مرحله افزودن اندیكاتور وجود دارد تا ضد یخ تولیدی به رنگ سبز مایل به آبی درآید و به این ترتیب از مایعات مشابه مانند آب قابل تشخیص گردد .

بر خلاف اكثر محصولات مایع پتروشیمی ، این ماده در شرایط محیط امكان انفجار آتش سوزی ندارد و به همین دلیل ایمنی انباركردن آن بالا می باشد .

مونو اتیلن گلیكول به دلیل داشتن OH در ساختمان خود به راحتی در آب به صورت صد درصد حل می شود و بر اثر مرور زمان دوفازی نخواهد شد . محصول فوق الذكر چون به طور معمول در سیستم آب خنك كننده موتورهای ماشین كاربرد دارد و ازطرفی مونو اتیلن گلیكول به شدت خورنده می باشد ، در دمای بالا نزدیك سیلندر و حتی در داخل رادیاتور میتواند ایجاد خوردگی ، سوراخ و پوسیدگی كند .

به همین علت از مواد ضد خورندگی (AntiOxidant) استفاده می كنند تا در مقابل اكسید شدن فلزات مختلف موجود در طول مسیر جریان آب خنك كننده ، مقاومت ایجاد نموده و عمر آنها را كم نماید .

این مواد به طور كلی به دو دسته آلی و غیر آلی تقسیم می شوند . ماد آلی مانند آمین ها ، آمید ها ، بنزوات ها ، مركاپتانها ، تری آزول ها و مواد غیر آلی مانند برات ها ، نیترات ها ، فسفات ها، سیلیكات ها و كربنات ها می باشند . این مواد بازدارنده ، به صورت اطلاعات محرمانه هر واحد تو لید ضدیخ تلقی شده و مرغوبیت محصول تولید شده را به شدت تحت تاثیر قرار می دهند .

بسته بندی ضدیخ به صورت ظروف ۱ و ۴ و در موارد خاص ۲۰ و ۲۲۰ لیتری انجام می گیرد ، كه این ظروف از دو جنس فلزی و پلاستیكی تهیه می شوند .

با توجه به عدم امكان انفجار و آتش سوزی و یا ایجاد خوردگی درصورت سوراخ شدن و ضربه خوردن ، احتیاج به اینكه بسته بندی بسیار مقاوم باشد ، نیست و می توان از قوطی های فلزی و پلاستیكی با ضخامت های معمولی استفاده نمود .

با توجه به اینكه ضدیخ خاصیت ضد خوردگی نیز دارد ، قوطی های فلزی از جنس ورق گالوانیزه معمولی برای بسته بندی ضدیخ مناسب است .


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ضد یخ


ﺑﺎ ﺷﺮﻭﻉ ﻓﺼﻞ ﺯﻣﺴﺘﺎﻥ ﻳﻜﻲ ﺍﺯ ﻛﺎﻻﻫﺎﻳﻲ ﻛﻪ ﻣﻮﺭﺩ ﺗﻘﺎﺿﺎی ﺩﺍﺭﻧﺪﮔﺎﻥ ﺧﻮﺩﺭﻭ ﻗﺮﺍﺭ ﻣﻲ ﮔﻴﺮﺩ ، مایعات ﺧﻨﻚ ﻛﻨﻨﺪﻩ ﻣﻮﺗﻮﺭ ﺍﺳﺖ ﻛﻪ ﺩﺭ ﺑﺎﺯﺍﺭ ﺍﺻﻄﻼﺣﺎً ﺑﺎ ﻋﻨﻮﺍﻥ ﺿﺪﻳﺦ ﺷﻨﺎﺧﺘﻪ ﻣﻲ ﺷﻮﺩ .

ﺿﺪﻳﺦ ﻳﻚ ﺗﺮﻛﻴﺐ ﺷﻴﻤﻴﺎﻳﻲ ﺷﺎﻣﻞ ﺍﺗﻴﻠﻦ ﮔﻠﻴﻜﻮﻝ ، ﺑﺎﺯﺩﺍﺭﻧﺪﻩ ﻫﺎی ﺧﻮﺭﺩﮔﻲ ، مواد ضد کف ، رنگ وآب است که مخلوطی از آن با آب به عنوان پایین آورنده نقطه انجماد مایعات خنک کننده موتور خودرو به کار می رود . ضد یخ همچنین به عنوان افزایش دهنده نقطه جوش آب در سیستم خنک کننده موتورهای درون سوز نیز به کار می رود که مخلوط 40 تا 70 درصد آن در چهار فصل سال مناسب است .

اجزای تشکیل دهنده مایعات خنک کننده موتور عبارت اند از : سیال پایه ، بازدارنده های خوردگی ، مواد ضد کف ، آب ، رنگ . براساس استانداردهای بین المللی و استاندارد ملی ایران انواع مایعات خنک کننده موتور را می توان به این شرح برشمرد :
1- مایعات خالص بر پایه اتیلن گلیکول 2- مایعات خالص بر پایه پروپیلن گلیکول 3- مایعات از پیش رقیق شده ، آماده برای مصرف بر پایه اتیلن گلیکول ( 50 درصد حجمی ) 4 – مایعات از پیش رقیق شده ، آماده برای مصرف بر پایه پروپیلن گلیکول ( 50 درصد حجمی )

• برخی خواص مایعات خنک کننده مناسب موتور

o ضدیخ باید قادر به پایین آوردن نقطه انجماد آب تا حداقل دمای ممكن در فصل زمستان باشد .

o از نظر شیمیایی و كاركرد پایداری كافی داشته باشد .

o از نقطه جوش بالایی برخوردار بوده و در درجه بالا، تولید رسوب نكند .

o روی لاستیك های مصرفی در سیستم ، اثر نامطلوب نداشته باشد .

o حرارت را به خوبی منتقل كرده و هیچگونه اثر نامساعدی روی تبادل حرارتی در سیستم خنك كننده نداشته باشد .

o دارای كمترین اثر سمی باشد .

o آتشگیر نباشد .

o بوی نامطلوب نداشته باشد .

o دارای كف جزیی باشد .

o ضریب انبساط پایین داشته باشد .

o در دماهای پایین گرانروی كم و قابل قبول داشته باشد .

o بیشترین حفاظت را از خوردگی فلزات مورد استفاده در سیستم خنك كننده داشته باشد .

o روی رنگ بدنه خودرو اثر نامطلوب نداشته باشد .

لازم به ذكر است كه برخلاف عقیده بعضی ، با قرار دادن ضدیخ در فریزر نمی توان به كیفیت و مرغوبیت آن پی برد ، زیرا از این طریق فقط خاصیت ممانعت از انجماد ضدیخ سنجیده می شود و وجود مواد افزودنی بازدارنده خوردگی در آن مشخص نمی شود .

همچنین نمی توان دریافت كه سیال اصلی ضدیخ ، از نوع گلیكول های مرغوب است یا از موادی مثل متانول ، كه سمی و آتشگیر هستند . از آن جایی كه نقطه انجماد ضدیخ خالص١٣/٥- تا١٨ - درجه سلسیوس است ، اگر ضدیخی كه به عنوان ضدیخ خالص در فریزر قرار داده می شود در دمایی پایین تر از ١٨- منجمد شود ، نشان دهنده مخلوط شدن آن با آب و نامرغوب بودن آن است . موارد کاربرد ضد یخ در ادامه ذکر شده است .

o سیستم خنك كننده انواع موتورهای درون سوز

o سیستم های خنك كننده صنعتی

o نیروگاه ها

o انواع سیستم های خنك كننده خودروهای سنگین

• مزایای استفاده از ضد یخ عبارتند از :

o كاهش نقطه انجماد تا ۳۸- درجه سانتیگراد
o افزایش نقطه جوش تا ۱۱۰ درجه سانتیگراد
o قابلیت محافظت از سیستم خنك كننده خودرو در تمام فصول سال
o جلوگیری از زنگ زدگی و خوردگی
o عمر مفید تا ۲ سال

پس از انتخاب ضدیخ مناسب ، با توجه به توصیه سازنده خودرو ، شرایط آب و هوایی و در نظر گرفتن حجم خنك كننده ، مقدار ضدیخ مورد نیاز باید با استفاده از جداول زیر تعیین و با آب مناسب مخلوط گردد ، سپس داخل رادیاتور افزوده شود .

شایان ذكر است كه سازندگان خودرو، استفاده از محلول ١:١ ضدیخ و آب ( ٥٠ درصد حجمی آب و ٥٠درصد ضدیخ ) را به عنوان سیال خنك كننده مناسب در خودروها توصیه و به كارگیری آن را در مدت سال تاكید می كنند ( این محلول دارای نقطه انجماد C°٣٦- و نقطه جوش C° ١٢٩ و تحت فشار سیستم خواهد بود ) .

آب مصرفی در خودرو باید سختی كمی داشته باشد تا رسوب نگیرد . هر ١٠٠٠ كیلومتر یا هفته ای یكبار باید سطح سیار خنك كننده بازدید شود . زمان تعویض سیال خنك كننده در شرایط عادی معمولاﹰ سالانه و یا پس از طی مسافت ٣٠٠٠٠كیلومتر است ، اما زمان های تعویض سیال در شرایط سخت رانندگی و بسته به شرایط ، انجام می شود .

شرایط سخت عبارتند از: بكسل كردن ، یدك كشیدن كمپ ، استفاده از باربند در مسافت های طولانی ، حركت در جاده های نمك پاشیده ، خاكی ، غبارآلود ، طی كردن مكرر مسافت های كوتاه ( كمتر از ٨ كیلومتر در هر نوبت رانندگی )، طی كردن مسافت های طولانی با سرعت های یكنواخت و پایین و دوره طولانی عدم استفاده از خودرو . برخی از مصرف كنندگان تصور می كنند ، با افزودن مقدار ضدیخ می توان به نقطه انجماد پایین تری رسید .

این تصور اشتباه است و غلظت های بیشتر از ٦٨ درصد حج می ضدیخ در آب توصیه نمی شود . زیرا در غلظت ٦٨ درصد حجمی ( ضدیخ:٦٨ و آب :٣٢) مخلوط پایین ترین نقطه انجماد (٦٩- درجه سلسیوس ) را خواهد داشت و اگر غلظت ضدیخ از این مقدار بیشتر شود نقطه انجماد محلول بالاتر می رود و زودتر منجمد می شود . این پدیده به عنوان نقطه اتكتیك شناخته می شود .


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ضد یخ


۱۲۱۲ : اندازه گیری PH ضدیخ و ضدزنگ مصرفی در موتور
۱۳۲۷ : روش اندازه گیری خاکستر ضدیخ و ضدزنگ
۱۳۲۹ : روش آزمایش اثر ضدیخ و محلولهای شیمیایی مدار خنک کننده بر روی رنگهای وسایط نقلیه
۱۳۳۰ : روش نمونه گیری و تهیه محلولهای آبکی و ضدیخ یا ضدزنگ برای آزمایش
۱۴۴۸ : روش آزمایش نقطه انجماد محلول آبکی ضدیخ
۱۴۴۹ : روش آزمایش قلیایی ذخیره ضدیخ و ضدزنگ
۱۴۹۲ : ویژگیهای قوطی فلزی ضدیخ
۱۲۱۳ : روش اندازه گیری نقطه جوش ضد یخ
۱۲۱۴ : روش آزمایش تمایل به کف کردن ضد یخ درظروف شیشه ای
۱۳۲۸ : روش های اندازه گیری مواد بازدارنده برای جلوگیری از خوردگی فلزات و مدار خنک کننده ماشینها و ناخالصیهای موجود در ضد یخ


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ضد یخ


اتیلن گلیكول ماده اصلی تولید ضدیخ است كه در جهان استفاده می شود . از این رو کشورهای عمده تولید کننده اتیلن گلیكول آمریكا – عربستان – چین – كانادا – هند – ژاپن – تایوان - كره جنوبی می باشند .

• کشورهای عمده مصرف کننده

ایالات متحده – مكزیك - اندونزی - انگلیس - فرانسه – بلژیك - كانادا - پرتغال - استرالیا - اسپانیا


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ضد یخ


• شرایط واردات

حقوق ورودی برای ضدیخ تحت تعرفه ۳۱/۲۹۰۵ و ۳۲/۲۹۰۵ برابر ۴% می باشد . حقوق پایه طبق ماده (۲) قانون اصلاح موادی از قانون برنامه سوم توسعه اقتصادی ، اجتماعی و فرهنگی جمهوری اسلامی ایران ، شامل حقوق گمركی ، مالیات ، حق ثبت سفارش كالا ، انواع عوارض و سایر وجوه دریافتی از كالاهای وارداتی می باشد و معادل ۴% ارزش گمركی كالاها تعیین می شود . به مجموع این دریافتی و سود بازرگانی كه طبق قوانین مربوطه توسط هیات وزیران تعیین می شود ، حقوق ورودی اطلاق می شود .

• شرایط صادرات

صادرات ضدیخ از هرگونه تعهد و پیمان ارزی معاف می باشد . بر طبق قانون معافیت صادرات كالا و خدمات از پرداخت عوارض ، تصویب شده در تاریخ ۲۷/۱۲/۱۳۷۹، صادرات كالا و خدمات از پرداخت هر گونه عوارض معاف است و هیچ یك از وزارتخانه ها ، سازمانها ، نهادها ، دستگاه های اجرایی ، شهرداری ها و شوراهای محلی كه بر طبق قوانین و مقررات حق وضع و اخذ عوارض را دارند ، مجاز نیستند از كالاها و خدماتی كه صادر می شوند عوارض اخذ نمایند یا مجوز اخذ آن را صادر نمایند .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید ضد یخ


با شروع فصل زمستان یكی از كالاهایی كه مورد تقاضای دارندگان خودرو قرار می گیرد ، مایعات خنك كننده موتور است كه در بازار اصطلاحاﹰ با عنوان ضدیخ شناخته می شود .

بهترین معیار برای انتخاب ضدیخ خودرو و یا موتورهای متحرك كه در آن ها ضدیخ به عنوان خنك كننده استفاده می شود ، توصیه سازنده موتور است . در غیر اینصورت باید با توجه به دارا بودن علامت استاندارد ، ضدیخ مناسب را شناسایی و خریداری كرد . پس از انتخاب و خرید ضدیخ مناسب چنانچه از نوع خالص باشد ، می توان آن را بر اساس جدول اختلاط مشخص شده بر روی برچسب ظرف ( كه یكی از الزامات نشانه گذاری این فرآورده است ) با آب رقیق كرد .

با توجه به اینكه كشور ما در زمره مناطق سرسیر قرار دارد و در برخی مناطق مانند غرب وشمال غرب كشور حداقل نیمی از سال هوا سرد است ، نیاز به ضدیخ در كشور همیشه احساس می شود . به همین دلیل وجود واحدهایی كه این محصول را در در داخل كشور تولید كرده و در اختیار مصرف كننده قرار دهند ، همیشه لازم است .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید ضد یخ

به منظور تولید ضد یخ ۸۰۰ لیتر مونو اتیلن گلیكول از مخزن ذخیره خود به وسیله پمپ به داخل مخزن اختلاط تزریق شده و از واحد تصفیه آب ، ۱۰۰ كیلوگرم آب به آن اضافه شده و ۹۰ لیتر مواد افزودنی در آن ریخته و پس از اضافه كردن ۱۰ لیتر اندیكاتور، همزن را روشن كرده و به مدت ۲۰ دقیقه عمل اختلاط را انجام می دهند . پس از انجام اختلاط ، مواد توسط دستگاه پركن مكیده شده و در قوطی های ۴ لیتری بسته بندی شده ( برچسب میخورد ) و توسط كارگران در كارتن قرار می گیرد و روی پالت گذاشته می شود .

تنها مورد قابل انتخاب ، نوع اختلاط و درجه اتوماسیون کارگاه می باشد ، که در این راستا نوع پره انتخابی و شرایط عملکرد آن به صورتی در نظر گرفته شده است ، که حتی الامکان بهترین شکل اختلاط را با توجه به قدرت موتور خود و سادگی ظرف همزن داشته باشد .

در صورتی که این پره در یک سوم ارتفاع از کف همزن قرار بگیرد ، باتوجه به لزوم ایجاد اختلاط در کف مخزن کارایی خوبی خواهد داشت .

این همزن در هنگام عملکرد عمل اختلاط را انجام میدهد که چون پره های روی شافت ، مایع را به سمت جداره و کمی رو به پایین حرکت خواهند داد ، دو جریان ایجاد خواهد شد که یکی با شدت بیشتر، مواد را از ته ظرف کنده و با خود به سمت مرکز شافت حرکت میدهد و سیکل دوم ، عمل اختلاط با باقیمانده مایع را انجام خواهد داد .

انتخاب سیستم پرکن اتوماتیک به این علت بوده است که از طرفی دور ریز بسیار کمی در هنگام بسته بندی خواهد داشت و نیز امکان بسته بندی ظروف فلزی و بستن در آنها به صورت اتوماتیک وجود دارد .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید ضد یخ

• منبع ذخیره مونو اتیلن گلیکول
• خط لوله مسیر بین مخزن ذخیره و مخزن اختلاط از جنس فولاد یا پلی اتیلن
• یک پمپ سانتریفیوژ با پره و شافت فولادی به ظرفیت آبدهی ۵ متر مکعب در ساعت
• مخزن اختلاط
• مخزن ذخیره ضدیخ
• ماشین پرکن
• ماشین در بندی
• منبع ذخیره آب سختی گیری شده

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید ضد یخ

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.