طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون سال 1400 + کامفار ( Word و Pdf )

Water Pump Car

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو ، واتر پمپ اتوبوس و واتر پمپ کامیون را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

 

نخستین وظیفه سیستم خنک کاری خودرو جلوگیری از گرم شدن بیش از حد مجاز خودرو از طریق انتقال گرما به هوای بیرون خودرو است . هنگامی که خودرو روشن است و موتور کار می کند ، واترپمپ مایع خنک کننده را در مدار خنک کاری به حرکت در می آورد . حرکت دورانی پمپ و در نتیجه نیروی گریز از مرکز ایجاد شده ، باعث حرکت مایع خنک کننده و جریان آن درمدار سیستم خنک کاری می شود .

 


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو ، واتر پمپ اتوبوس و واتر پمپ کامیون


طرح حاضر مربوط به تولید واتر پمپ پیكان می باشد . البته لازم به ذكر است كه تولید واتر پمپ جهت خودرو پیكان با توجه به توقف تولید این خودرو در كشور لازم به نظر نمی رسد ، لذا تولید واتر پمپ برای انواع خودرو دراین طرح مورد بررسی قرار خواهد گرفت . مشخصات فنی محصول مورد مطالعه در این طرح به شرح واتر پمپ ١٦٠٠، قدرت آبدهی ٢٠٠ لیتر در ساعت از نوع گریز از مركز است .

 


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون


 

نخستین وظیفه سیستم خنک کاری خودرو جلوگیری از گرم شدن بیش از حد مجاز خودرو از طریق انتقال گرما به هوای بیرون خودرو است . درون موتور خودرو سوخت به طور دائم می سوزد و عمل احتراق انجام می شود . گرمای حاصل از احتراق به میزان زیادی از طریق اگزوز خارج می شود اما مقداری از گرمای ایجاد شده به داخل موتور رسوخ کرده و باعث افزایش دما و در نهایت گرم شدن موتور می شود .

واترپمپ ، پمپ دورانی گریز از مرکز ساده ای است که به وسیله تسمه متصل به میل لنگ موتور دوان میکند . هنگامی که خودرو روشن است و موتور کار می کند واترپمپ مایع خنک کننده را در مدار خنک کاری به حرکت در می آورد . حرکت دورانی پمپ و در نتیجه نیروی گریز از مرکز ایجاد شده باعث حرکت مایع خنک کننده و جریان آن درمدار سیستم خنک کاری می شود . پره های پمپ مایع خنک کننده را به بیرون هدایت می کنند .

به طور کلی واترپمپ مایع را ابتدا از موتور و سرسیلندر عبور داده و سپس به رادیاتور هدایت می کند . چون همیشه در قسمت پائین رادیاتور آب خنک و در بالای آن آب گرم از موتور برگشته وجود دارد ، لذا برای رساندن آب جهت خنک کردن قطعات موتور از شیلنگ پائین رادیاتور استفاده می شود .

آب از شیلنگ پائین به وسیله مکش واترپمپ وارد کانالهای بدنه سیلندر موتور می شود و در اطراف سیلندرها گردش کرده و ضمن خنک کردن آنها خود آب مقداری ولرم شده و از کانالهای سیلندر به گرمترین نقطه موتور که سرسیلندر است وارد می شود و در سر سیلندر از اطراف سوپاپ ها و شمع ها عبور کرده و آنها را نیز خنک می نماید و چون آب در سرسیلندر گرم می شود ، لذا از طریق ترموستات و لوله بالا جهت خنک شدن وارد رادیاتور می شود ، که این گردش سریع و راحت آب به وسیله واترپمپ انجام می شود .

 


استاندارد های قابل توجه ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون


 

٢٨٣١ : خودرو‐ پمپ آب ‐ روش آزمون راندمان و عملكرد

٣٨٢٨ : خودرو‐ پمپ آب ‐ ویژگیها

٣٨٢٩ : خودرو‐ آزمون طول عمر بلبرینگهای پمپ آب

 


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون


 

مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توان به عنوان بزرگترین تولید کننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده قطعات مورد مطالعه معرفی نمود كه از آن جمله می توان به كشورهای آمریكا ، آلمان ، ژاپن و چین اشاره كرد . محصول مورد نظر در این طرح واتر پمپ وسایل نقلیه می باشد كه با توجه به آمارهای وزارت بازرگانی و اداره گمرك عمده نیاز بازار كشور به این محصول با كد تعرفه ٨٤١٣/٣٠/٩٠ از كشورهای امارات متحده عربی ، فرانسه ، چین تامین می گردد .

 


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون


 

شرایط واردات

طبق کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی مربوط به سال ١٣٨٦ محدودیت خاصی جهت واردات محصول مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی طبق 20 درصد امکان واردات وجود دارد .

شرایط صادرات

از نقطه نظر مقررات وزارت بازرگانی جهت صادرات محصولات تو لیدی طرح هیچگونه شرایط و محدودیتی وجود ندارد .

 


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون


 

قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این قطعات خود بعنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو یا بازار خدمات پس از فروش آن مورد استفاده قرار می گیرند ، از این رو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودرو سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه هر كشور برشمرد .

در صنعت قطعه سازی خودرو در چند سال اخیر می توان دریافت که کالاهای عرضه شده توسط رقبای جدید در بازارهای جهانی به سرعت جایگزین کالاهای ایرانی شده و صادرکنندگان ایرانی با از دست دادن سهم خود از بازار در حاشیه قرارگرفته اند .

در این راستا بهره گیری از استعدادها و توانمندی های بالقوه مزیتهای نسبی موجود و قابل خلق ، ارتقا بهره وری عوامل تولید ، دستیابی به دانش نوین ، مهارتها و فن آوری های روز، در اختیار قراردادن اطلاعات بازرگانی صحیح و به هنگام به صادرکنندگان ، بهره گیری از تجهیزات نوین در امر ارتباطات و شناخت بازارهای هدف صادراتی و ویژگی های آنها جهت تحقق بخشیدن به اهداف برنامه جهش در صادرات کالاهای غیرنفتی از اهمیت بالایی برخوردار است .

بدین منظور شناخت کالاهای مزیت دار کشور از جمله قطعات خودرو از یک سو و شناخت بازارهای هدف صادراتی این محصولات از سوی دیگر می تواند در توسعه پایدار صادرات کالاها و خدمات غیرنفتی کمک شایانی نماید.

 


فرایند تولید واتر پمپ خودرو ، واتر پمپ اتوبوس و واتر پمپ کامیون

 

1- ریخته گری دایکاست :

تولید پوسته آلومینیمی با استفاده از ریخته گری تحت فشار انجام می شود . روش مورد نظر ریخته گری دایكاست با قالب سرد بوده كه برای تولید مذاب كوره الكتریكی ١٥٠ كیلو گرمی و دمای لازم بین ٦٨٠ تا ٧٠٠ درجه سانتی گراد نیاز خواهد بود .

2‐ پلیسه گیری :

زواید پوسته تولیدی توسط عمل پلیسه گیری حذف می شود .

3‐ ماشین كاری :

عملیات ماشین كاری لازم مثل پخ زدن لبه سوراخها ، سوراخكاری محل آبریز، تراشكاری محل كاسه نمد و در آوردن محل خار در این مرحله توسط ماشین CNC انجام می شود .

4‐ شستشو :

بعد ازعمل ماشین كاری جهت اطمینان ازعدم باقی ماندن تراشه های عمل ماشینكاری ، شستشوی قطعه ضروری می باشد .

5‐ مونتاژ اولیه :

شامل مونتاژ خار، كاسه نمد و بلبرینگ به پوسته می باشد .

6‐ پرس باكالیت :

جهت تولید فرفره از روش قالب گیری باكالیت استفاده می شود .

7‐ سوراخكاری و قلاویز كاری :

پره آلومینیمی به صورت آماده خریداری می گردد . پره های مصرفی به روش دایكاست ریخته گری شده توسط شات پلاست تمیزكاری می شود . در این واحد توسط دریل قلاویز اتومات چهار محوره سوراخكاری لازم روی پره ایجاد می گردد .

8‐ مونتاژ ایینه :

دراین مرحله فرفره ، پره و پوسته روی یكدیگر مونتاژ می گردند .

9‐ بسته بندی :

محصول تولیدی جهت سهولت در حمل و نقل و محافظت از آن دركیسه های پلاستیكی ، جعبه مقوایی و كارتنهای سه لایه بسته بندی می گردد كه در آخرین مرحله بسته بندی تعداد ٤٢ واحد محصول در یك كارتن مقوایی قرار می گیرد .

 


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو و اتوبوس و کامیون

 

- ماشین دایكاست

- ماشین تزریق

- دریل ستونی

- ماشین تراش

- دریل

- ماشین پرس

- سنگ سمباده

- ماشین قلاویز زن

- ماشین فرز

- اره لنگ

 

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید واتر پمپ خودرو ، واتر پمپ اتوبوس و واتر پمپ کامیون

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید واتر پمپ خودرو ، واتر پمپ اتوبوس و واتر پمپ کامیون ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم تا در حد امکان ، کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

:: این مطالب هم ممکن است برای شما جذاب باشند  :

:: نگارش طرح توجیهی بانکی با کامفار

:: دانلود هزاران طرح توجیهی تیپ صنعتی و معدنی

:: دانلود طرح های توجیهی سال 96 و 97 و 98

:: دانلود طرح های توجیهی تیپ کشاورزی و دامپروری

:: دانلود طرح های توجیهی گردشگری و بوم گردی و خدماتی

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.