طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان سال 1400

steering wheel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فرمان خودرو ( اجزای سیستم فرمان ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فرمان خودرو ( اجزای سیستم فرمان ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

محصولات مورد نظر طرح حاضر، تولید قطعات خودرو به روش فورج می باشد ، که روی پنج قطعه میل موج گیر، میل تعادلی ، سگدست ، سیبک فورج و پیستون سیلندر ترمز متمرکز شده است و در انواع خودروها کاربرد دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


محصولات مورد نظر طرح حاضر، تولید قطعات خودرو به روش فورج می باشد که روی پنج قطعه میل موج گیر، میل تعادلی ، سگدست ، سیبک فورج و پیستون سیلندر ترمز متمرکز شده است . که ذیلا توضیحاتی در مورد هر کدام از آنها ارائه شده است .

سیبک ( Ball Joint )

سیبک همانگونه که از نامش پیداست از یک گوی فلزی دسته دار تشکیل شده که درون یک محفظه کروی از جنس فولاد سخت شده قرار گرفته و اطرافش با بوش های لاستیکی پوشیده شده است .

سیبک بعنوان محور چرخشی ، چرخها را به نحوی به سیستم تعلیق متصل می نماید ، که قابلیت چرخش در زمان پیچاندن فورج ، همزمان با بالا و پایین رفتن چرخ ها در دست اندازها ( حرکت سیستم تعلیق ) وجود داشته باشد ، دقیقا بمانند آنچه در محل اتصال پای انسان به لگن وجود دارد .

سیبک ها که قابلیت ساپورت مقداری از وزن خودرو را نیز دارا هستند ، معمولا از یکسو به طبق و از سوی دیگر به متعلقات چرخ متصل می شوند . سیبک ها معمولا فقط در محور جلو، و به سر هر طبق دیده می شوند ، البته سیبک هائی هم در اتصالات میل فورج وجود دارد ، که کوچکتر از سیبک های سیستم تعلیق هستند و غالبا توسط عوام با سیبک های سیستم تعلیق اشتباه گرفته می شوند .

اکثر سیبکها نیاز به نگهداری ندارند ، اما در برخی خودروهای قدیمی از سیبک های گریس خور استفاده شده که باید همزمان با تعویض روغن یا حداکثر هر 6 ماه یکبار گریس کاری شوند .

میل تعادل ( Anti Roll Bar ، Bar Sway ، Stabilizer )

میل تعادل یا به اصطلاح مکانیک ها ، موج گیر، در اکثر موارد برای بالا بردن تعادل خودرو وجلوگیری از چپ شدن آن ، در خودرو هایی که دارای سیستم تعلیق مستقل می باشند ، بکار می رود .

میل تعادل یک میله فولادی است که در دو سر دارای بوش بوده و غالبا بین دو چرخ یک محور قرار می گیرد و باصطلاح دو چرخ را به یکدیگر متصل می نماید ، میل تعادل معمولا بوسیله دو اتصال محوری ( Pivot ) در دو طرف به شاسی نیز متصل می شود .

در هنگامی که خودرو درون یک پیچ قرار می گیرد و مثلا پیچ به سمت چپ می چرخد ، بدنه خودرو به سمت راست متمایل می گردد و چرخهای سمت راست تمایل به بلند شدن پیدا می کنند ؛ در این حالت میل تعادل نیروی رو به بالای چرخ مخالف را ، با پیچش خود ( مانند Torsion Bar ) به چرخ داخل پیچ منتقل کرده و آنرا پایین کشیده ، متعادل می نماید . بسته به قطر میله ، میل تعادل تا 15% قابلیت کاهش امکان چپ شدن خودرو را داراست .

سگدست

سگدست قطعه ای از مجموعه قطعات فرمان خودرو است بطوریکه حرکت غربیلک توسط راننده و میله اصلی فرمان به هزار خاری و میله های رابط فرمان و بعد به سگدست منتقل شده و در نتیجه حرکت رفت و برگشتی یا سمت چپ و راست غربیلک فرمان باعث گردش اتومبیل می شود.


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


محصول تولیدی طرح ، برخی قطعات فورج خودرو است و لذا کاملا واضح است که مورد مصرف و کاربرد این قطعات در خودرو سازی است و حتی می توان گفت که هر خودرو بدون استثناء از این قطعات استفاده می کنند ، لیکن مشخصات فنی آنها به نسبت نوع خودرو متفاوت است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد . لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توانیم به عنوان بزرگترین تولیدکننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده محصول مد نظر معرفی کنیم . از این رو آمریکا - ژاپن - چین - اروپای غربی - اروپای مرکزی و شرقی - آسیا و اقیانوسیه که به عنوان کشورهای مطرح تولیدکننده خودرو می باشند ، به عنوان کشورهای عمده تولیدکننده و مصرف کننده قطعات خودرو به روش فورج نیز محسوب می گردند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


• شرایط واردات

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی متناسب با شماره های تعرفه گمرکی 98870210 ، 98870230، 98870220، شماره تعرفه بر حسب درصد ساخت داخل از 98870311 تا 98870338 است . به ترتیب 20 ، 4 ، 10 ، حقوق ورودی بر حسب درصد ساخت داخل از 27 تا 90 درصد متغیر است ، امکان واردات وجود خواهد داشت .

مطابق مقررات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ، هیچگونه محدودیت قانونی برای واردسازی قطعات خودرو وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این قطعات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو یا بازار خدمات پس از فروش آن مورد استفاده دارند . از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودرو سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد .

در حال حاضر صدها واحد صنعتی مشابه طرح حاضر در کشورمان مشغول قطعه سازی برای خودرو می باشند . خودرو های صنعتی و کشاورزی از دیگر موارد کاربرد قطعات طرح است و اهمیت این صنعت نیز برای همگان روشن و شفاف می باشد . بنابراین در مجموع ملاحظه می گردد که قطعات تولیدی طرح به عنوان زیرساخت های صنعت کشور به شمار می آیند و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان

فرآیند تولید قطعات فورج خودرو به صورت زیر است :

1- مواد اولیه
2- فورج گرم
3- عملیات تکمیلی ماشینکاری
4- فورج سرد
5- رنگ و عملیات فینیشینگ
6- قطعه آماده فروش

• شرحی بر فعالیت های مختلف فرایند تولید

o ماشینکاری

بخش عمده قطعات مورد مطالعه از طریق ماشینکاری تولید خواهد شد ، ولی باید گفت که ماشین های مورد استفاده در این فرایند، از نوع ماشین آلات مخصوص می باشند .

o عملیات حرارتی

عملیات حرارتی در مورد قطعات فورج از اهمیت بالائی برخوردار است چرا که سطح سختی این قطعات می بایست از درجه بالائی برخوردار باشد . سخت کاری در کوره های الکتریکی انجام می گیرد . استفاده از فولادهای مخصوص مانند فولاد سمانتسیون سبب اجرای یک فرایند حرارتی قابل قبول می شود .

o عملیات تکمیلی ماشینکاری

انجام عملیات حرارتی روی فلز، سبب کدر شدن سطح آن و خروج برخی اندازه ها از دقت لازم می گردد . از اینرو با انجام عملیات تکمیلی قطعه علاوه بر برخورداری از صافی سطح مناسب ، به دقت ابعادی مورد نظر رسانده می شود .

o رنگ و عملیات فینیشینگ

برخی از قطعات فورج لازم است رنگ گردند . لذا این عملیات در انتهای کار انجام می گیرد .

o فورج سرد

برخی از قطعات فورج مانند میل فورج از طریق فورج سرد تولید می شود . در این روش قطعه خام تحت ضربات پرس و بصورت خام به قطعه مورد نظر تغییر شکل داده می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان

• کوره زنبوری با دمای °1800c
• کوره الکتریکی برای نرمالایزینگ و تمپرینگ
• ماشین پرس ( پتک ) ضربه ای با تناژ 100 تا 200 تن
• ماشین رولینگ برای رزوه کردن
• ماشین تراش
• ماشین تراش مخصوص
• ماشین فرز
• ماشین مته

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فرمان خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.

سخن مدیر با کاربران

از سال 83 تا امروز کنار شما کارآفرینان و سرمایه گذاران عزیز کشورمان بوده ایم و تمامی تلاش خود را کرده ایم تا در شرایط خوب و بد اقتصادی ، بتوانیم باری از دوش شما برداریم و مسیرتان را هموار سازیم.

بیش از 1100 فقره طرح توجیهی را با نهایت دقت و کیفیت و به سفارش شما کارآفرینان ایران زمین تدوین نمودیم و امروز نیز همچنان با نهایت توان در خدمت شما هستیم و خواهیم بود.

آنچه که باعث دلگرمی ما در این مسیر شده موج تقدیرها و لطف شماست که برخی از این تقدیرنامه ها را جهت مشاهده در صفحه درباره ما کانون مشاوران صنعتی ایران قرار داده ایم.

ما در این مسیر همچنان با شما خواهیم بود و به کار خود میبالیم.

لینک های مفید

دانلود رایگان طرح توجیهی

آدرس و اطلاعات تماس

تهران ، تهرانپارس، خیابان فرجام شرقی (جهت دریافت لوکیشن به ما در واتساپ پیام دهید)

iranicc.ir@gmail.com

021-77869979

09126277388 (ایمان حبیبی)

09127975250 (امیر حبیبی)

09360555304 (ایمان حبیبی واتساپ)

شبکه‌های اجتماعی ما را دنبال کنید
© 1383, 1403 تمامی حقوق این سایت محفوظ است.