جستجو در مجموعه ها
جستجو در تماس ها
جستجو در محتوا
جستجو در خبرخوان ها
جستجو در وب لینک ها
موقعیت شما: صفحه نخستدانلودستان سایتدانلود طرح توجیهی رایگاندانلود رایگان فایل طرح توجیهی صنعتی و دانلود فرمت word و pdf طرح کسب و کار کارآفرینی
طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان سال 1400 - 5.0 out of 5 based on 1 vote
امتیاز کاربر:  / 1
ضعیفعالی 

steering wheel

جهت سفارش مطالعات بازار و طرح توجیهی تولید فرمان خودرو ( اجزای سیستم فرمان ) سال 1400 با نرم افزار کامفار به صورت فایل  word و pdf ، جهت اخذ جواز تاسیس و وام و تسهیلات بانکی ، این مقاله را مطالعه نموده و سپس با ما تماس بگیرید ضمنا میتوانید فایل طرح توجیهی تولید فرمان خودرو ( اجزای سیستم فرمان ) را که آرشیوی و مربوط به سالهای گذشته میباشد ، صرفا جهت مطالعه از انتهای همین صفحه دریافت نمایید.

محصولات مورد نظر طرح حاضر، تولید قطعات خودرو به روش فورج می باشد ، که روی پنج قطعه میل موج گیر، میل تعادلی ، سگدست ، سیبک فورج و پیستون سیلندر ترمز متمرکز شده است و در انواع خودروها کاربرد دارد .


نکاتی درباره محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


محصولات مورد نظر طرح حاضر، تولید قطعات خودرو به روش فورج می باشد که روی پنج قطعه میل موج گیر، میل تعادلی ، سگدست ، سیبک فورج و پیستون سیلندر ترمز متمرکز شده است . که ذیلا توضیحاتی در مورد هر کدام از آنها ارائه شده است .

سیبک ( Ball Joint )

سیبک همانگونه که از نامش پیداست از یک گوی فلزی دسته دار تشکیل شده که درون یک محفظه کروی از جنس فولاد سخت شده قرار گرفته و اطرافش با بوش های لاستیکی پوشیده شده است .

سیبک بعنوان محور چرخشی ، چرخها را به نحوی به سیستم تعلیق متصل می نماید ، که قابلیت چرخش در زمان پیچاندن فورج ، همزمان با بالا و پایین رفتن چرخ ها در دست اندازها ( حرکت سیستم تعلیق ) وجود داشته باشد ، دقیقا بمانند آنچه در محل اتصال پای انسان به لگن وجود دارد .

سیبک ها که قابلیت ساپورت مقداری از وزن خودرو را نیز دارا هستند ، معمولا از یکسو به طبق و از سوی دیگر به متعلقات چرخ متصل می شوند . سیبک ها معمولا فقط در محور جلو، و به سر هر طبق دیده می شوند ، البته سیبک هائی هم در اتصالات میل فورج وجود دارد ، که کوچکتر از سیبک های سیستم تعلیق هستند و غالبا توسط عوام با سیبک های سیستم تعلیق اشتباه گرفته می شوند .

اکثر سیبکها نیاز به نگهداری ندارند ، اما در برخی خودروهای قدیمی از سیبک های گریس خور استفاده شده که باید همزمان با تعویض روغن یا حداکثر هر 6 ماه یکبار گریس کاری شوند .

میل تعادل ( Anti Roll Bar ، Bar Sway ، Stabilizer )

میل تعادل یا به اصطلاح مکانیک ها ، موج گیر، در اکثر موارد برای بالا بردن تعادل خودرو وجلوگیری از چپ شدن آن ، در خودرو هایی که دارای سیستم تعلیق مستقل می باشند ، بکار می رود .

میل تعادل یک میله فولادی است که در دو سر دارای بوش بوده و غالبا بین دو چرخ یک محور قرار می گیرد و باصطلاح دو چرخ را به یکدیگر متصل می نماید ، میل تعادل معمولا بوسیله دو اتصال محوری ( Pivot ) در دو طرف به شاسی نیز متصل می شود .

در هنگامی که خودرو درون یک پیچ قرار می گیرد و مثلا پیچ به سمت چپ می چرخد ، بدنه خودرو به سمت راست متمایل می گردد و چرخهای سمت راست تمایل به بلند شدن پیدا می کنند ؛ در این حالت میل تعادل نیروی رو به بالای چرخ مخالف را ، با پیچش خود ( مانند Torsion Bar ) به چرخ داخل پیچ منتقل کرده و آنرا پایین کشیده ، متعادل می نماید . بسته به قطر میله ، میل تعادل تا 15% قابلیت کاهش امکان چپ شدن خودرو را داراست .

سگدست

سگدست قطعه ای از مجموعه قطعات فرمان خودرو است بطوریکه حرکت غربیلک توسط راننده و میله اصلی فرمان به هزار خاری و میله های رابط فرمان و بعد به سگدست منتقل شده و در نتیجه حرکت رفت و برگشتی یا سمت چپ و راست غربیلک فرمان باعث گردش اتومبیل می شود.


کاربرد محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


محصول تولیدی طرح ، برخی قطعات فورج خودرو است و لذا کاملا واضح است که مورد مصرف و کاربرد این قطعات در خودرو سازی است و حتی می توان گفت که هر خودرو بدون استثناء از این قطعات استفاده می کنند ، لیکن مشخصات فنی آنها به نسبت نوع خودرو متفاوت است .


کشور های عمده تولید کننده و مصرف کننده محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


مورد مصرف قطعات تولیدی طرح در صنعت خودرو می باشد . لذا کشورهای تراز اول در تولید خودرو را می توانیم به عنوان بزرگترین تولیدکننده و همچنین بزرگترین مصرف کننده محصول مد نظر معرفی کنیم . از این رو آمریکا - ژاپن - چین - اروپای غربی - اروپای مرکزی و شرقی - آسیا و اقیانوسیه که به عنوان کشورهای مطرح تولیدکننده خودرو می باشند ، به عنوان کشورهای عمده تولیدکننده و مصرف کننده قطعات خودرو به روش فورج نیز محسوب می گردند .


شرایط واردات و صادرات محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


• شرایط واردات

با مراجعه به کتاب مقررات صادرات و واردات وزارت بازرگانی ، نتیجه گیری شده است که محدودیت خاصی برای واردات قطعات مورد مطالعه وجود ندارد ، لذا با پرداخت حقوق گمرکی متناسب با شماره های تعرفه گمرکی 98870210 ، 98870230، 98870220، شماره تعرفه بر حسب درصد ساخت داخل از 98870311 تا 98870338 است . به ترتیب 20 ، 4 ، 10 ، حقوق ورودی بر حسب درصد ساخت داخل از 27 تا 90 درصد متغیر است ، امکان واردات وجود خواهد داشت .

مطابق مقررات منتشر شده از سوی وزارت بازرگانی ، هیچگونه محدودیت قانونی برای واردسازی قطعات خودرو وجود ندارد .


اهمیت استراتژیک محصول مورد بررسی در طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان


قطعه سازی یکی از صنایع مادر و اساسی در هر کشور به شمار می آید . این قطعات خود به عنوان کالای واسطه ای در تولید انواع خودرو یا بازار خدمات پس از فروش آن مورد استفاده دارند . از اینرو توسعه صنعت قطعه سازی به مفهوم توسعه صنعت خودرو سازی کشور است و لذا مجموعه قطعه سازی را می توان به عنوان یکی از محورهای توسعه کشورها تلقی کرد .

در حال حاضر صدها واحد صنعتی مشابه طرح حاضر در کشورمان مشغول قطعه سازی برای خودرو می باشند . خودرو های صنعتی و کشاورزی از دیگر موارد کاربرد قطعات طرح است و اهمیت این صنعت نیز برای همگان روشن و شفاف می باشد . بنابراین در مجموع ملاحظه می گردد که قطعات تولیدی طرح به عنوان زیرساخت های صنعت کشور به شمار می آیند و از درجه اهمیت بالایی برخوردار می باشند .


فرایند اجرای این طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان

فرآیند تولید قطعات فورج خودرو به صورت زیر است :

1- مواد اولیه
2- فورج گرم
3- عملیات تکمیلی ماشینکاری
4- فورج سرد
5- رنگ و عملیات فینیشینگ
6- قطعه آماده فروش

• شرحی بر فعالیت های مختلف فرایند تولید

o ماشینکاری

بخش عمده قطعات مورد مطالعه از طریق ماشینکاری تولید خواهد شد ، ولی باید گفت که ماشین های مورد استفاده در این فرایند، از نوع ماشین آلات مخصوص می باشند .

o عملیات حرارتی

عملیات حرارتی در مورد قطعات فورج از اهمیت بالائی برخوردار است چرا که سطح سختی این قطعات می بایست از درجه بالائی برخوردار باشد . سخت کاری در کوره های الکتریکی انجام می گیرد . استفاده از فولادهای مخصوص مانند فولاد سمانتسیون سبب اجرای یک فرایند حرارتی قابل قبول می شود .

o عملیات تکمیلی ماشینکاری

انجام عملیات حرارتی روی فلز، سبب کدر شدن سطح آن و خروج برخی اندازه ها از دقت لازم می گردد . از اینرو با انجام عملیات تکمیلی قطعه علاوه بر برخورداری از صافی سطح مناسب ، به دقت ابعادی مورد نظر رسانده می شود .

o رنگ و عملیات فینیشینگ

برخی از قطعات فورج لازم است رنگ گردند . لذا این عملیات در انتهای کار انجام می گیرد .

o فورج سرد

برخی از قطعات فورج مانند میل فورج از طریق فورج سرد تولید می شود . در این روش قطعه خام تحت ضربات پرس و بصورت خام به قطعه مورد نظر تغییر شکل داده می شود .


ماشین آلات مورد نیاز ، جهت اجرای طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان

• کوره زنبوری با دمای °1800c
• کوره الکتریکی برای نرمالایزینگ و تمپرینگ
• ماشین پرس ( پتک ) ضربه ای با تناژ 100 تا 200 تن
• ماشین رولینگ برای رزوه کردن
• ماشین تراش
• ماشین تراش مخصوص
• ماشین فرز
• ماشین مته

:: دانلود طرح توجیهی تیپ احداث کارخانه تولید فرمان خودرو

تذکر مهم : لازم به ذکر میباشد در صورت موجود نبودن آپدیت 98 ، نسخه های قدیمیتر این طرح ، در همان لینک قرار داده میشود . ولی به محض تهیه کردن آپدیت 98 و یا جدیدتر این طرح ، ورژن جدیدتر نیز در همان صفحه قرار داده خواهد شد .درصورتی که ورژن طرح مربوط به سال 97 یا 98 و یا جدیدتر از آن باشد ، سال نگارش طرح روی متن لینک دانلود قید میگردد . در صورتی که روی لینک دانلود طرح ، سال تدوین طرح توجیهی قید نشده بود ... مشخصا آن طرح مربوط به سال های قبل از سال 97 میباشد .

  • در صورتی که برای اخذ مجوز یا ارائه به بانک ، نیاز به تدوین طرح توجیهی تولید فرمان خودرو | اجزای سیستم فرمان ، کاملا به روز ، اختصاصی و بانکیبل ، با پشتیبانی تا زمان اخذ وام دارید از طریق شماره های موجود در همان صفحه با ما تماس بگیرید تا از مشاوره کارشناسان ما ، در مورد شرایط تدوین طرح توجیهی بهره مند شوید . همینطور در صورت انعقاد قرارداد طرح توجیهی با ما ، میتوانید از کارشناس مربوطه خود ، مشاوره های لازم در مورد روشهای اخذ وام و اخذ مجوز را نیز دریافت نمایید .

کانال یوتیوب ما  را سابسکرایب کنید . در این کانال ما سعی داریم  کاملترین فیلم های آموزشی کشاورزی و دامپروری و فرایند های کسب و کار  ، و خبرهای مهم مربوطه را برای شما کاربر گرامی جمع آوری کنیم. با سابسکرایب کانال ما در یوتیوب و همینطور در آپارات ، جدیدترین فیلمهای آموزشی کسب و کار ، در معرض تماشای شما قرار خواهد گرفت.


Go to top

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت نزد کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران محفوظ می باشد :: 1389-1388 :: طراحی و اجرا با کانون مشاوران سرمایه گذاری ایران

Free Page Rank Tool